» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
131 / 173
»»

FireSnake ::

Če številke o porabi držijo, potem se nam bo lahko smejalo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jarvice ::

7900XT 300W
7900XTX 355W
4080 320W
4090 450W

4090 res kuri mnogo preveč.

Glede 7900 in 4080 pa je kar realna poraba.

Bo kar podobna poraba kot pri 6000 seriji radeon in 3000 seriji rtx.

Zulf ::

Jarvice je izjavil:

7900XT 300W
7900XTX 355W
4080 320W
4090 450W

4090 res kuri mnogo preveÄ.

Glede 7900 in 4080 pa je kar realna poraba.

Bo kar podobna poraba kot pri 6000 seriji radeon in 3000 seriji rtx.

AMD karte naj bi dejansko papale 20-30% več štroma, kot je za njih podano.

https://www.igorslab.de/en/graphics-car...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zulf ()

DamijanD ::

še 11 dni zdržite potem pa bodo realne cifre znane

FlyingBee ::

4090 so do konca navili, 5% nižji perf pa porabi kot ostale high end.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

Če kdo tweaka lastno kartico z undervoltingom, je tukaj še vedno prisotna silicijska loterija.
Ker želijo pri proizvodnji čimveč uporabnih čipov, pač pavšalno nastavijo voltaže in vataže dokaj visoko.
Zanimivo je, da so včasih pri nvidii pustili vsaj nekaj headrooma za navijanje tudi, ko jim je kazalo slabše, npr. z GTX 4x0.
Danes je zadaj gotovo kak marketinški "profit tuner AI".
#65W!

FlyingBee ::

Pa potem je lahko še capped fps zaradi osveževanja zaslona,... 450W ne vidiš pri 4090, je pa možno.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

To danes velja za večino novih kartic.
Je za zaslediti, da so zajetne rdna 2.0 kartice dosegale visoke konice pri porabi, kar zna biti večji problem.

 TPU - RX 6900XT

TPU - RX 6900XT





 RTX 30x0 z načeloma manjšimi "konicami" pri porabi

RTX 30x0 z načeloma manjšimi "konicami" pri porabi



Če bodo to popravili pri rdna 3.0, potem bo kar v redu.
#65W!

temp1337 ::

Nvidia ima resne probleme s prodajo. So pozabili da je 90% prejšnje generacije šlo v rudnike in da so se kartice namesto za 500€ prodajale za 2000€ in nihče ni kompliciral preveč. Kripto je mrtev mimogrede.

meho7 ::

Kje pa so vse 3080 kartice? A se ni govorilo, da jih bodo prodajali istocasno z 4000 serijo? Mindfactory ima samo 6 modelov - najcenejsi 930€ :))

FlyingBee ::

Moraš pogledati na strani z rabljeno robo :-)
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Evolve ::

prvič po parih letih razmišljam da bi amd grafo kupil..

morem zamenjat 1080 pa sem mal gledal 6950 xt oz 7900 ko pride ven

kako so kj driverji pošlihtani za amd kartice? so še vedno šrot al so se kj popravil :D

FlyingBee ::

kateri monitor imaš - resolucija in osveževanje?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

kako so kj driverji pošlihtani za amd kartice? so še vedno šrot al so se kj popravil :D


..konkreten srot driverji so zadnji trije od Nvidie, tako da ne vem o cem konkretno govoris? Freezi v dolocenih spilih ali pa prekomerna utilizacija GPU v idle. O tem da se vcasih na multimonitor setupu, ce je sekundarni ugasnjen slika ne prikaze na primarnem dokler ga ne prizges ne bom govoril, ker dopuscam da gre za specifiko moje konfiguracije.

AMD ima cisto proper driverje in nehajte ze ganjat to staro mantro o AMD sfukanih driverjih ze enkrat, mal dolgcas je ze!

Evolve ::

Buggy je izjavil:

kako so kj driverji pošlihtani za amd kartice? so še vedno šrot al so se kj popravil :D


..konkreten srot driverji so zadnji trije od Nvidie, tako da ne vem o cem konkretno govoris? Freezi v dolocenih spilih ali pa prekomerna utilizacija GPU v idle. O tem da se vcasih na multimonitor setupu, ce je sekundarni ugasnjen slika ne prikaze na primarnem dokler ga ne prizges ne bom govoril, ker dopuscam da gre za specifiko moje konfiguracije.

AMD ima cisto proper driverje in nehajte ze ganjat to staro mantro o AMD sfukanih driverjih ze enkrat, mal dolgcas je ze!


mislim da je večina nehala kupovat amd grafike ravno zaradi driverjev.. tut jst.. zato pa sprašujem če so popravil to skropucalo

z geforce nisem imel niti pikice težav, ne glede na konfiguracijo

kateri monitor imaš - resolucija in osveževanje?


LG 27GL850 27, 144hz, 1440p

Buggy ::

mislim da je večina nehala kupovat amd grafike ravno zaradi driverjev.. tut jst.. zato pa sprašujem če so popravil to skropucalo


to je neka vasa mantra, ker ste nevesci userji in niti ne veste kako potencialne probleme (ki so prisotni povsod) resevati. Nikoli ampak res nikoli, niti ko sem imel AMD grafe v CF nisem imel tezav.
Uporabljate bebast bloatware Nvidia GeForce Experience optimizator, in vsi veseli spuscate nickoliko performance-a mimo, ker ne znate sami nic nastavit. S tem sranjem sem imel pa kar nekaj tezav.

Kupi raje spet Nvidio in se naprej uzvaj v nevednosti ter tuli naprej v rog z drugimi, kako je AMD zanic! Ni AMD zate ;)

Dandanes so doloceni spili celo bolje optimizirani za AMD grafe in ce kupujes GPU generalno in ne nisno kaj potrebujes v tistih spilih, katere igras je pac tako. Ce ti pa prodajo se bedarije kot so RT in DLSS pa sploh. Moc rasterizacije je se vedno na strani AMD, ko govorimo o kartah, kjer to dejansko pride do izraza ne v benchmarkih ampak v spilih.
Jaz bi sel (ali pa celo bom) na AMD a so rahle tezave z encodingom v VR, ki pa naj bi bile sanirane z novo generacijo AMD GPU-jev. In ne, ni SW related.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Jarvice ::

Kupiš nov CoD MW2, daš 70€ za igro in imaš opcijo samo FSR 1.0, kar je porazno.

Nvidia day 1 porihtano.

Ryzen ne rečem, je ok zadeva, ampak Radeon pa žal ne.

FlyingBee ::

Evolve, 7900xt bo zate, samo vprašanje kdaj boš lahko kupil po msrp+10%, torej okoli cene 6950xt, ki je krš.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

Kupiš nov CoD MW2, daš 70EUR za igro in imaš opcijo samo FSR 1.0, kar je porazno.

Nvidia day 1 porihtano.


Kaj ima MW2 ne vem, je pa FSR opensource in predvidevam, da bo v spilih vedno bolj prisoten z novimi iteracijami. Kot sem rekel, na podrocju spilov imas se vedno borbo kdo bo koga preferiral. Trenutna ima Nvidia nad AAA spili se domeno, glede na to da imajo konzole vedno vec vpliva in da bolj kot ne govorimo na PC o portih iz konzol se pa zna to spremeniti. Dirt Rally 2.0 je na AMD obcutno boljsi FPS kot na Nvidia, ker je engine optimiziran za AMD grafe...takih spilov imas kar nekaj in o tem sem govoril.
BTW: MW2 je imel tudi na Nvidi kar nekaj problemov, tako da ni vse tako lepo kot bi lahko bilo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Jarvice ::

Jaz nimam čez Nvidio kaj za rečt. Igram MW2 in Warzone 2.0 vsak dan in niti enega crasha. Tudi z najnovejšimi gonilniki BP. V idle normalno miruje.

Sem zdaj tri ure igral nov NFS Unbound, smooth as butter z DLSS.

Radeon driverje pogledaš samo kdaj so nazadnje WHQL verzijo izdali in ti mine.

Moraš beta tester bit ves čas.

Buggy ::

Jaz tudi nimam tezav v MW2, posteno povedano sem imel tezave z zadnjimi par driverji edino v Forza Horizon 4 in WRC generations zato sem se vedno na 522.25. Tezave niso bile z mojim sistemom, ker so s freeze v tej igri imeli v nasem sessnu vsi z driverji novejsimi od 522.25.
Po 15-30 minutah enostavno freeze.

Zaradi tega tudi ne bom rekel da Nvidia sux AMD pa je perla, ker se take stvari dogajajo normalno.
Nvidia me moti ker je money grabbing bitch (spomni se pregresno dragih Gsync monitorjev) ter brez razloga obsedenih navijacev zelenega tabora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Jarvice ::

Sprobaj nove 527.37

Buggy ::

zaenkrat sem 522.25 popedenal do faze, da nimam idle buga in vsi spili, ki jih igram delujejo kewl, nekako sem se navelical biti beta tester ;)

Jarvice ::

Aja samo 527.37 so WHQL, tako da niso beta ;)

Buggy ::

beta tester mislim s tem da ne skocim vec na nove driverje kot svinje v koruzo, ni casa se za to kolega moj...raje uzivam v igranju s kolegi ;)
Drugace pa jaz nikoli ne namescam official driverjev z vso NV telemetrijo ampak "preciscene nesnage" iz tukaj

https://forums.guru3d.com/threads/527-3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Jarvice ::

Jaz vedno stare počistim z DDU in nove dam dol iz Nvidia strani. Nikoli pa ne namestim Experience.

Kein Problem bisher.

Buggy ::

kewl..DDU itaq rula to se pa strinjam!

Kayzon ::

Evolve je izjavil:

prvič po parih letih razmišljam da bi amd grafo kupil..

morem zamenjat 1080 pa sem mal gledal 6950 xt oz 7900 ko pride ven

kako so kj driverji pošlihtani za amd kartice? so še vedno šrot al so se kj popravil :D


To je ena najvecih neumnosti ki jo preberem glede AMD graficnih,imel sem ze stiri graficne od 2007 dalje in nisem imel nikoli problemov z driverji.

Jarno ::

AMD je imel z RDNA 1.0 karticami ravno nekaj težav s črnimi zasloni pri redkih uporabnikih, katere so tudi popravili.
Iz tega se je obnovil mit o slabih gonilnikih za dve leti naprej in dve leti nazaj.

Sem tudi imel legacy kartico, ki več ni dobivala novih gonilnikov in so pri AMD-ju šli za nazaj popraviti Diablo 3 driver bug, ki se je pojavil z novim expansionom. :D

Polaris je ok, Vega naj bi bila ok, RDNA 1.0 je ok, RDNA 2.0 je ok...to pa so tudi trenutno podprte generacije grafičnih kartic.
#65W!

Ang3lo ::

Jaz sem imel v 2eh desetletjih vedno kak problem z Radeoni. Zamrznitev slike in crashanje sta bila sicer redka, več problemov sem imel z zanič fan controlom, ker so ventilatorji še v idlu kar nekaj skakali gor in dol. Da se nastavit, ampak seveda se to resetira ob updatu. In eno kartico mi je skurilo, ker se je AMDjev 0-fan način zataknil in se ventilatorji niso prižgali. 10bit/HDR mi tudi ni delal prav - vsakič ko sem predvajal film mi je za nekaj sekund vrglo črn ekran vsakič ko sem premikal miško.

GeForca daš v komp in pozabiš da je noter. Je pa res da so velike razlike v kvaliteti tudi med top karticami in vsem kar je nižje. Pri najzmogljivejših karticah pač ne šparajo in so opazno tišje, pa tudi manj se grejejo od cenejših graf.
Ryzen 5800X3D | 32GB DDR4 3600 | GeForce 3090 Ti Suprim X
Alphacool Eisbaer Aurora 360 | MSI Tomahawk MAX B450 | Lian Li o11 EVO

Jarno ::

Linus tech tips je imel na to temo svoj YT video in po novem priporočajo AMD kartice. ;)
#65W!

FlyingBee ::



Referenčna 6900xt ob izidu
A little bit of overshoot in fan-control profile

Spikes


High non-gaming power draw
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Jarvice ::

Zadnji dve moji grafi od Radeona sta bili 7950 Boost ter 5700XT. Pri obeh se mi je dogajalo, ko sem odprl gpu-z, je sistem zamrznil. Pri GeForce niti enkrat.

GrimReaper ::

Zdaj je uporabniška izkušnja že precej dobra. Odkar imam 7600X sistem, mi GPU v idle znižuje frekvenco RAM, prej si za to vedno rabil Custom Resolution Utility.
Tako da jaz trenutno nimam enega problema. Čakam na 13.12.2022, potem pa vzamem 7900 XTX ali 4080, kar bo pač boljši nakup. 4080 so zdaj že pri 1500€, tako da cenovno mi ni problem dati 250€ več, če bo 4080 boljša.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Jarno ::

Jarvice je izjavil:

Zadnji dve moji grafi od Radeona sta bili 7950 Boost ter 5700XT. Pri obeh se mi je dogajalo, ko sem odprl gpu-z, je sistem zamrznil. Pri GeForce niti enkrat.


Verjetno kak nVidia specific bios function call. Če je drugod delalo, potem to ni ravno nek deal breaker.
#65W!

Evolve ::

Buggy je izjavil:

mislim da je večina nehala kupovat amd grafike ravno zaradi driverjev.. tut jst.. zato pa sprašujem če so popravil to skropucalo


to je neka vasa mantra, ker ste nevesci userji in niti ne veste kako potencialne probleme (ki so prisotni povsod) resevati. Nikoli ampak res nikoli, niti ko sem imel AMD grafe v CF nisem imel tezav.
Uporabljate bebast bloatware Nvidia GeForce Experience optimizator, in vsi veseli spuscate nickoliko performance-a mimo, ker ne znate sami nic nastavit. S tem sranjem sem imel pa kar nekaj tezav.

Kupi raje spet Nvidio in se naprej uzvaj v nevednosti ter tuli naprej v rog z drugimi, kako je AMD zanic! Ni AMD zate ;)

Dandanes so doloceni spili celo bolje optimizirani za AMD grafe in ce kupujes GPU generalno in ne nisno kaj potrebujes v tistih spilih, katere igras je pac tako. Ce ti pa prodajo se bedarije kot so RT in DLSS pa sploh. Moc rasterizacije je se vedno na strani AMD, ko govorimo o kartah, kjer to dejansko pride do izraza ne v benchmarkih ampak v spilih.
Jaz bi sel (ali pa celo bom) na AMD a so rahle tezave z encodingom v VR, ki pa naj bi bile sanirane z novo generacijo AMD GPU-jev. In ne, ni SW related.


pa kaj tebe matra? a si tak fanatik amd-ja al kaj?
sm mislu da se je otročad, ki je flejmala da je ena al pa druga firma the best, kle gor spucala... tvoje mnenje me čist nč ne zanima ker vidim kam rineš.. tko da se lahko iz moje debate odstraniš, ker si čist preveč čustven :))

iz lastnih izkušenj govorim, pa grem stavit da imamo prekleto več izkušenj z različnimi driverji in različnim hardwarom, overclocki, modanjem etc kot ti.. tko da se mal umiri...
časi so minil in ne da se mi več jebat 1 dan da bom lahko cyberpunk igral na več kot 60 fps-jev, zarad tega ker pač moreš nekaj potwekat v driverjih, šraufat špil na 100 in 1 način, ker to driver developer tega ne uredi. včasih ko mi je bil to gušt še mogoče, but now I am to old for this :)

Evolve, 7900xt bo zate, samo vprašanje kdaj boš lahko kupil po msrp+10%, torej okoli cene 6950xt, ki je krš.

6950xt se pol ne splača? Če gledam teste je v večini hitrejša od 3080/ti. na ta rang tudi ciljam. Nove serija 40XX me ne zanimajo ker so konkretno predrage, mogoče edino 4070 TI, ko pride ven, če bo cena prava.

FlyingBee je izjavil:



Referenčna 6900xt ob izidu
A little bit of overshoot in fan-control profile

Spikes


High non-gaming power draw


Đizs.. tole je pa kar ornk radiator :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Evolve ()

Jarvice ::

GrimReaper je izjavil:

Zdaj je uporabniška izkušnja že precej dobra. Odkar imam 7600X sistem, mi GPU v idle znižuje frekvenco RAM, prej si za to vedno rabil Custom Resolution Utility.
Tako da jaz trenutno nimam enega problema. Čakam na 13.12.2022, potem pa vzamem 7900 XTX ali 4080, kar bo pač boljši nakup. 4080 so zdaj že pri 1500€, tako da cenovno mi ni problem dati 250€ več, če bo 4080 boljša.


Že pri 1500€. Ta je dobra :))

Jarno ::

Đizs.. tole je pa kar ornk radiator :D


Potrebno se bo naučit podrobneje pogledat sliko in druga sporočila v temi.
Ne gre za povprečno ali dolgoročno porabo ali prekomerno gretje, temveč za konice pri porabi, ki so lahko težavne pri švoh napajalcu.
#65W!

FlyingBee ::

6950 pa je še hujša, je pa najhitrejša pure raster grafična pod 1000eur.

Ima pa tudi Fan speed overshoot when the card heats up, to je iz 6950xt msi triox review.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Evolve ::

Jarno je izjavil:

Đizs.. tole je pa kar ornk radiator :D


Potrebno se bo naučit podrobneje pogledat sliko in druga sporočila v temi.
Ne gre za povprečno ali dolgoročno porabo ali prekomerno gretje, temveč za konice pri porabi, ki so lahko težavne pri švoh napajalcu.


my bad..
no take špice nikakor niso dobre.. sploh glede na ostale grafe.. res pa da gre za referenčno kartico

Tilen88 ::

Men se je pa nvidia s cenami zagabila,..tako da čakam na AMD, če bo še ta tabor sral neki s cenami pa ko jih šljivi :D

Jarvice ::

Še kako bodo nižali cene eni in drugi samo bedakov mora bit čim manj, ko kupujejo po takšni nategunski ceni.

Tilen88 ::

Upam da res.

Meizu ::

Pa saj valjda veste, da v elektroniki ločimo med peak ter continuous power consumption? Nobena elektronska naprava ne obstaja, ki pri določenih pogojih ne bi sprožala vsaj nekakšnih špic v porabi. Pač kvaliteten napajalnik rabiš za tak GPU, ampak kvaliteten napajalnik je lahko že tisti za 100eur, kar pa mislim, da je pri GPUju za 1000€ res najmanj, kar mu lahko privoščiš. Ubistvu ti bo celoten PC hvaležen, če mu privoščiš "dober štrom".

DamijanD ::

A ni tako, da dejansko napol standard zahteva, da mora xW napajalnik preživeti 2xW špico ?

FlyingBee ::

Ja, no, high end platforme lahko tudi več, ampak tako si lahko izbereš napajalnik, ki bo dovolj. Jaz pri napajalnik ne šparam več, čeprav mi tudi LCpower nikoli ni delal probleme, res da takrat ni bilo toliko požrešnih cpujev in graf , ampak že 10 let kupujem le highend pa še to 2x tdp grafične najmanj. Vidim pa da bo treba zdaj namesto 550w kar 850w kot standard.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Tilen88 ::

Kakšen PSU pol za 7900XT oz 7800XT pride ?

Jarvice ::

Dober 650W napajalnik je dovolj za 300W kartico.

Problem je lahko, če kupiš kakšne custom kartice, ki gredo dosti višje od stock 300W.

Odvisno od nakupa kartice, tako da 650W je minimum, 750W ali 850W je optimum.

FlyingBee ::

Če je high end potem bo 750W dovolj, bi pa za sigurno šel na vsaj 850W, če je cenejši oziroma nižji tier.
Odvisno tudi od procesorja, smo že v časih, ko tudi cpu porabi kot prej kakšna high end grafična.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Tilen88 ::

Kk pol bo moj RMx 750w dovolj,..
««
131 / 173
»»