» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
129 / 173
»»

Meizu ::

Pravilna odločitev.

FlyingBee ::

Za 7600xt in 7700xt so govorice, da bo refresh 6600xt in 6700xt na 6nm. Za 7800xt se ne govori.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

keba ::

FlyingBee je izjavil:

Za 7600xt in 7700xt so govorice, da bo refresh 6600xt in 6700xt na 6nm. Za 7800xt se ne govori.


Uff nič obetavnega tole. Maš kakšen link? Kdaj pa naj bi tole prišlo ven?

globoko grlo ::

Ce 79xy sred decembra, pol ostale nasledn let.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Za 7600xt in 7700xt so govorice, da bo refresh 6600xt in 6700xt na 6nm. Za 7800xt se ne govori.


Kaj mores, ce so tolk neumni. Namesto, da bi izkoristili situacijo in kovali zelezo dokler je se vroce.

tikitoki ::

Cene rabljenih GPUjev padajo, ce ne pride do malo verjetnega odboja pri kriptovalutah, bodo imeli temu primerne poslovne rezultate.

Wrop ::

Zelenkote ravno ni za podcenjevati, da se ne bodo slej kot prej samoodstranili iz trga GPU.
"The more you pay, the more you save" ni prišlo iz nič. Jensen Huang je svoje naštudiral v nulo.

tikitoki ::

Wrop je izjavil:

Zelenkote ravno ni za podcenjevati, da se ne bodo slej kot prej samoodstranili iz trga GPU.
"The more you pay, the more you save" ni prišlo iz nič. Jensen Huang je svoje naštudiral v nulo.


Q2 2023EPS missed by -1,49%

V casu debelih krav je lahko biti uspesen. Sedaj prihajjo tezji casi, ko se loci pleve od zrnja.

tikitoki ::

Rezultati presnjega cetrletja so porazni, 16. novembra pa pride novo porocilo. Bomo videli, ce bo kaj boljse, k je Huang tko dobro nastudiral zadeve.

FlyingBee ::

Dokler Kitajska ne napade Tajvana, bo vse rešljivo. Nvidia si naj kar pri Samsungu kaj rezervira za vsak slučaj.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

49106 ::

Če Kitajci napadejo Tajvan, bo kmalu zatem počilo še v J. Koreji in na Japonskem.

FlyingBee ::

Potem pa edina rešitev Intel pa GloFo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GrimReaper ::

PCIe 4.0, saj to je pa res, da se na predstavitvi niso nič hvalili s PCIe 5.0. Ne vem kdo je sploh to napovedal, verjetno spet MLID.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

FlyingBee ::

Ni več govoric glede 7900.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Rokim ::

O šit ker nateg je padu,nove 7000 grafe bojo na pcie 4.0...seprav b650E in x670E plate so useless.. edini catch je bil da majo 5.0 pcie za grafo..nvidia in amd bojo mele zdej 2 let+ pcie 4 grafe...ker če bi se zdej stegnu za 7900xtx nebi menju grafične 5 let+..mi je itq useless tud če bi nabavu E plato k bi mela 5.0..seprav kar naenkrat se lahk gledajo najcenejše b650 platjuše. Noro

Meizu ::

Kaj te boli kurac kaj za en PCI je. Niti 4ke ne izkoristijo.

Edini možni razlog za tvoje bunjenje je, da imaš goro PCIe 5.0 SSDjev, ki bi jih povezal v x16 režo in namesto tega recimo vstavil GPU v x8 luknjo. Če to drži, potem ajde, naj ti bo.

Maxlos ::

Rokim je izjavil:

O šit ker nateg je padu,nove 7000 grafe bojo na pcie 4.0...seprav b650E in x670E plate so useless.. edini catch je bil da majo 5.0 pcie za grafo..nvidia in amd bojo mele zdej 2 let+ pcie 4 grafe...ker če bi se zdej stegnu za 7900xtx nebi menju grafične 5 let+..mi je itq useless tud če bi nabavu E plato k bi mela 5.0..seprav kar naenkrat se lahk gledajo najcenejše b650 platjuše. Noro

Kakšen nateg,
Če kupiš intla si to to, naslednja generacija je nova plata nov chipset.
Če kupiš AMD-ja ma AM5, boš lahko nadgradil še na Zen5, Zen6 in morda skoraj ne verjamem na Zen7. Torej še vsaj 4 leta.
Če v štirih letih ne boš nadgradil, kar kupi intla. Intel je ja best.
Barking up the wrong tree

Tilen88 ::

Koliko mislite bo 7900 XT stala pri nas ? Mogoče kdo ve kdaj na bi prišla 7800 XT ven?

Maxlos ::

Tilen88 je izjavil:

Koliko mislite bo 7900 XT stala pri nas ? Mogoče kdo ve kdaj na bi prišla 7800 XT ven?

7800XT pride nasleden leto konec leta... dokler je pač zaloga RDNA2.
AMD-ju se nič ne mudi izdajo RDNA3, v končni fazi zaradi recesije velikost trga ki kupuje 2000€ grafične ni nekaj velikega. Zato je tudi izdaja RDNA3 bolj pozno.
Barking up the wrong tree

Tilen88 ::

Aha damn.

tikitoki ::

Ne jemat teh napovedi preresno. Najverjetneje jo bodo izdali na zacetku prihodnejga leta, al pa spomladi.

Tilen88 ::

Maja mal gledam po upgrejdu za 1440p nvidia/amd, kar se po splačalo takrat v danem času.

Magic1 ::

Ko bo prodaja na par deset % trajala dolgo časa, bodo bolj težko živeli na prodaji starih serij s majhnimi maržami. Res je pa da lahko AMD poceni podaja 6800/6900, sam tukaj je pa potem marža nizka. 6800 za malo nad 400€ bi šla za med, sam dobiček od tega je verjetno nikakav.
Magic

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

Ne jemat teh napovedi preresno. Najverjetneje jo bodo izdali na začetku prihodnjega leta, al pa spomladi.

Odvisno od konkurence, 7800xt bi skoraj morala bit odgovor na bivšo 4080 12gb, ki naj bi januarja izšla pod imenom 4070ti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Maxlos ::

tikitoki je izjavil:

Ne jemat teh napovedi preresno. Najverjetneje jo bodo izdali na zacetku prihodnejga leta, al pa spomladi.

Ker ?
Napoved za izdajo še ni ?
Je pa napovedan refresh ?
Barking up the wrong tree

Jarno ::

Meanwhile, FSR 2.1 izgleda precej bolj konsistentno od FSR 2.0, predvsem so bile odpravljene začetne težave.

https://gpuopen.com/meet-fidelityfx-sup...

FSR 2.x je sicer malce počasnejši od FSR 1.x

#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

tikitoki ::

Maxlos je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Ne jemat teh napovedi preresno. Najverjetneje jo bodo izdali na zacetku prihodnejga leta, al pa spomladi.

Ker ?
Napoved za izdajo še ni ?
Je pa napovedan refresh ?


Ker je jasno kdaj priblizno ponavadi plasirajo nizji rang GPUjev, ce imas kaksno uradno potrditev, da bodo tokrat cakali dlje, pa na dan z njo.

Jarno je izjavil:

Meanwhile, FSR 2.1 izgleda precej bolj konsistentno od FSR 2.0, predvsem so bile odpravljene začetne težave.

https://gpuopen.com/meet-fidelityfx-sup...

FSR 2.x je sicer malce počasnejši od FSR 1.x



Men se zdi pri FSR 2.1 manj ostra slika, po drugi strani pa so odpravili res zlo ocitne artifakte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Zimonem ::

Maxlos je izjavil:

Rokim je izjavil:

O šit ker nateg je padu,nove 7000 grafe bojo na pcie 4.0...seprav b650E in x670E plate so useless.. edini catch je bil da majo 5.0 pcie za grafo..nvidia in amd bojo mele zdej 2 let+ pcie 4 grafe...ker če bi se zdej stegnu za 7900xtx nebi menju grafične 5 let+..mi je itq useless tud če bi nabavu E plato k bi mela 5.0..seprav kar naenkrat se lahk gledajo najcenejše b650 platjuše. Noro

Kakšen nateg,
Če kupiš intla si to to, naslednja generacija je nova plata nov chipset.
Če kupiš AMD-ja ma AM5, boš lahko nadgradil še na Zen5, Zen6 in morda skoraj ne verjamem na Zen7. Torej še vsaj 4 leta.
Če v štirih letih ne boš nadgradil, kar kupi intla. Intel je ja best.

Ne eno ne drugo , sam katerega je sfural AMD precej pripomore pri enkodiranju. Je pa žalost da cxla ne bo res vsaj še tri leta v consumer segmentu. Ali pa če se Intel Stegne in naredi korak v pravo smer.

Jarvice ::

Meizu je izjavil:

Pravilna odločitev.


Sem pa naročil 5800X3D, ki bo zamenjal 3600.

Grafična pa pride verjetno drugo leto nova.

oo7 ::

RX 7900 XTX bo konkurenca RTX 4080

FlyingBee ::

In bo boljši p/p.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Boljši Price, boljši Performance, precej boljši p/p, 8Gb več V-rama. Nvidia je gotova.

p.s.: pa še Displayport 2.1 priključek dobiš kot futureproof za leto 2040, ko bomo furali 1000Hz monitorje. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Rokim ::

kdo ve kere nemške štacune še pošiljajo u slo? mindfactory kr kao ne al kako pa glih tm je najcenej,šajze.
Našim nategu...mislm trgovcem ne mislm še 200€ dodatno dajat da me pride xtx 1500+

DarwiN ::

ComputerUniverse.net, ditech.at, jacob.de, equippr.de, hardwarecamp24.de, Caseking.de
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Rokim ::

valda..seveda..kar je bolano pa pocen je bald verfügbar pa nicht lagernd..čopal so 6800xtje po 600 da jim jeb

Tilen88 ::

Rokim je izjavil:

kdo ve kere nemške štacune še pošiljajo u slo? mindfactory kr kao ne al kako pa glih tm je najcenej,šajze.
Našim nategu...mislm trgovcem ne mislm še 200€ dodatno dajat da me pride xtx 1500+


Sej tud mindfactor ypošilja preko mailbox. Al so kej spremenili?

FireSnake ::

Rokim je izjavil:

kdo ve kere nemške štacune še pošiljajo u slo? mindfactory kr kao ne al kako pa glih tm je najcenej,šajze.
Našim nategu...mislm trgovcem ne mislm še 200€ dodatno dajat da me pride xtx 1500+


Malo si zašel:
Trgovine, ki pošiljajo v Slovenijo
pa ne verjamem, da je to edina tema. To sem najprej našel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:

FireSnake je izjavil:

dominuspro je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kolikor sem spremljal ni nobene kriptovalute, ki bi se jo trenutno dejansko izplacalo rudariti. Zanimivo, da je ponudba rabljenih GPUjev relativno nizka. Zanimivo.


Ponudbe nekaj vseeno je. Gledati moraš fb marketplace in razne mining skupine.
Cene sicer niso brutalno nizke ampak vseeno veliko nižje, kot so cene novih. 3060ti so po 300EUR npr.


Eni so (par mesecev) napovedovali - bolje rečeno utrujali - kolaps cen.
Pa jih ni - govorimo o kolapsu!

Kje je zdaj to? Namreč, bi pasalo.


Kaj moremo, ce si tak cepec, da ne opazis znizanja cen za cca. 50+% v zadnjem letu in se vedno mislis, da je tvoje mnenje cesa vredno.


Pa podajmo en primer:
https://geizhals.eu/asus-rog-strix-gefo...

Cena na dan 14.12.2020: 1669EUR
Cena na dan: 10.9.2022: 1397,90EUR

Zgoraj govorim o kolapsu cen (ki ste ga eni tako pompozno napovedovali).
Ti si se na tole moje pisanje obesil.
Iz tega lahko sklepamo, da je po tvojem (bolanem) mnenju to kolaps, na katerega si čakal in si si ga mesece vlekel.

No, samo polpismeni pajaci tvojega kova mislite tako (ker pač ne znate razmišljati). Naj te razsvetlim, da je tole nižanje cen VSE PREJ kot kolaps.
Ostali menimo, da je ta stara železnina še vedno predraga.
Še več: vmes je izšla nova generacija (zato bi morale cene še bolj pasti).
Četudi upoštevamo padec EUR (če bi se na to želel obesiti) je zadeva predraga (ker bi tudi primerjava v USD pokazala popolnoma enako sliko).

No, pajaci tvojega kova lahko že derete v trgovino. Saj gre za vaš denar (Bog vam požegnaj!).
Prosili bi samo, da ostalih ne silite v to norijo.
Upam, da to ni preveč.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Magic1 ::

Sej opciji sta le dve. Ali je/bo kolaps cen, ali pa je/bo kolaps prodaje. V vsakem primeru je kolaps dobička, ki je bila itak osnovana na kripto. Vpršanje je le, ali želijo PC trg večat ali manjšat. S visokimi cenami bodo le več ljudi pritisnili v telefon/tablico/konzolo. Samo to je potem začaran krog, več se bo delalo za ostale platforme, manj bo PC aktualen.
Res je pa da AMD dela za konzole in si lahko rečejo, da to ne vpliva toliko njih.
Magic

FireSnake ::

Za špilovje: boljše zadeve, kot je PSP 5 za 500€ (ali 500€ + drobiž, če nimamo sreče) ni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Maxlos ::

DarwiN je izjavil:

Boljši Price, boljši Performance, precej boljši p/p, 8Gb več V-rama. Nvidia je gotova.

p.s.: pa še Displayport 2.1 priključek dobiš kot futureproof za leto 2040, ko bomo furali 1000Hz monitorje. :)

Ne ni.
Tržni delež govori zase.
Kupuje se pa RTX 3060.

Lahko pa obrnemo.
Intel Gen13 ima full jeder, samo kaj ko se proda 5800X3D več kot se prodaja skupaj AM5 in intel Gen13 z vsemi ugodnostmi kot 20$ popusta na plati in 32GB free DDR5 pri microcentru.

Magic1 je izjavil:

Sej opciji sta le dve. Ali je/bo kolaps cen, ali pa je/bo kolaps prodaje. V vsakem primeru je kolaps dobička, ki je bila itak osnovana na kripto. Vpršanje je le, ali želijo PC trg večat ali manjšat. S visokimi cenami bodo le več ljudi pritisnili v telefon/tablico/konzolo. Samo to je potem začaran krog, več se bo delalo za ostale platforme, manj bo PC aktualen.
Res je pa da AMD dela za konzole in si lahko rečejo, da to ne vpliva toliko njih.

Podjetje izdela izjemno malo matičnih plošč za 1000€ (te za končnega uporabnika) , in tu mislim resnično s statistično napako. Tako da se za te plošče ni sekirat.
Barking up the wrong tree

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Maxlos ()

GrimReaper ::

m0LN4r je izjavil:

Tist FSR, naj se kr popravljajo, ker tudi na quality izgledajo stvari kot da bi imel monitor premazan z margarino.

Jaz sem pa kar presenečen, sem včeraj delal primerjal v Cyberpunk in tudi naredil nekaj screenov.
Vem da naj bi z FSR prišli tudi problemi, ampak sama kvaliteta slike je pa zelo dobra.

Primerjal sem 720p native in 1440p FSR Performance (1280x720), to je razlika kot dan in noč. 720p itak da ni za nikamor, FSR Performance je pa še vedno bolje kot če bi dal na 1080p (to govorim na pamet, ampak 1080p je sigurno zmazano). Začuda je tudi na Performance tako v živo kot na screenshotih se treba kar potrudit da vidiš razliko napram 1440p native.
FPS je pa tudi še par več kot na 720p native.

Potem sem primerjal 900p native in 1440p FSR Quality (1706x960). To je tudi razlika kot dan in noč.
FPS tudi še več kot na 900p native, čeprav je malo višja ločljivost.

Bi moral res začeti igrati z FSR Quality, da bi videl če je OK. Kar je manj od Quality je pa pač že psihološko težko sprejeti, če imaš pač vsaj RX 6800 ali 3070/3080.

Na RX 6800 je sigurno vseeno bolje Ultra kot pa RT Ultra + FSR Performance, pa še vedno je 10-15 FPS več. FSR se pa ne splača dajat, ker brez RT pridobiš komaj 10 FPS. Na RT je 2x več FPS že z FSR Quality.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Maxlos ::

Barking up the wrong tree

FlyingBee ::

660w je novih 330w.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Tilen88 ::

Me zanima kolk W napajalnik boš rabil za 7900XT oz 7800XT

FlyingBee ::

750W po tamalem.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

GrimReaper ::

ASUS TUF 7900 XTX je še večji cegel kot TUF 4090/4080.
7900 XTX - 352.9 x 158.2 x 72.6 mm
4090/4080 - 348.2 x 150 x 72.6 mm

Saj to se je vedelo, da bo treba poseči po znamkah, ki so AMD only, drugače vzamejo kar 4090 hladilnik, da nimajo dvojnega dela.

Drugače 150-160 mm širine ni kar tako. Normalne kartice so 130-140 mm, to pomeni da izgubiš dragocenih 20 mm in moraš toliko bolje ukriviti kable. Že pri 250 mm ohišju in 140 mm kartici gledam, da so kabli naslonjeni na stranico. Pa to gledam skozi ohišje s pleksi, jaz imam na be quiet 802 še 1cm pene. Pri tem pa ne vem kako bi preveril koliko je še fore, če bi dal kaj vmes in videl kdaj se še zapre.
Široka ohišja so pa redka, jaz imam ravno trenutno v sobi starega Corsair 600T z 260mm, ampak ta je odslužil tasvoje, ima že preveč problemov, ker je le star 12 let. Pa verjetno obstaja še kar nekaj ohišij ožjih od 250mm, to moraš zdaj že vse prej premeriti preden kaj kupuješ.

Tako da mislim da je max 150 mm za 250 mm široko ohišje. Pri Nvidii pa sploh ne vem kaj bi naredil, ker tam pa sploh ne smeš ukrivljati kablov, če nočeš da ti zgori stanovanje.

Štanga mora biti pa zraven, brez tega jaz ne bi več montiral kartice, ker zdaj smo že pri 2-3 kg. 3080 Suprim X jo je že imela zraven, čeprav predolgo še če nimaš spodaj PSU shrouda.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

brez dodatne podpore je 1080ti se sla 3080 ne vec



pri tem standu, je potrebno pazit da slucajno ne blokiras venta, kot je meni ratalo v prvo ;)

GrimReaper ::

Jaz sem pa zadnjič s tem standom pozabil, da ga je treba dat prej ven, in sem malo bolj močno spustil ohišje na posteljo in je samo padel na zadnjo stranico.
To pa piše v navodilih pri MSI, da moraš paziti na ventilator, drugače bi se res lahko spozabil.

Jaz pričakujem da bodo v 10 letih to malo bolj profesionalno in standardno rešili. Mislim da je vsak čas da se gre na nov standard ohišij, kot so že nekaj načeli z BTX v 2004. Enkrat bo pač v vsakem primeru treba, zakaj torej ne čim prej.
Prvič je treba močno podaljšati brackete, iz 100mm na vsaj 150mm. Potem je treba samo še nekaj rešiti na drugi strani, to pa ne vem če je sploh izvedljivo, ker so kartice različnih dolžin. Mislim da bi bilo treba iti na vertikalno postavitev. To obstaja že zdaj, ampak pride kartica povsem ob stranici in je potem brez zraka.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W
««
129 / 173
»»