» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
124 / 173
»»

FlyingBee ::

Vseeno morajo potiskati naprej, inovacije so nujne.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Magic1 ::

Sej naj potiskajo na high end, samo naj naredijo 75% raw power na low end in brez RT. Kar na enkrat je šel low end na 300€, kjer dobiš totalno neuporaben RT v kompletu.
Magic

FlyingBee ::

I still see so many people assume 7800 XT will use Navi31, just stop!

N31 is far too powerful to compete with the lowly 4080.

7900 XT/7950 XT and whatever name AMD chooses for the 3D V-Cache variant are the N31 models ?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

kot receno. AMD ima tokrat idealno priloznost, da poveca svoj trzni delez ter s tem posredno game-opse prisili na uporabo open source resitev kar se tice DLSS (FSR), RT upam da je zgolj modna muha, ker game eniginov, ki zna to prikazovat res uporabno ta trenutek ni na pretek. Raw power still counts in AMD trenutno tukaj prednjaci!

GrimReaper ::

Raster bo v teoriji 2x, v igrah verjetno okoli +80-90%. 7900 XT 20GB potem +70-80%. 4090 je glede na TPU test 75% hitrejša od 6900 XT, ampak samo v 4K, na 1440p je samo +37%. Tako da na 1440p bo skoraj sigurno zmagala že 7900 XT 20GB.

RT naj bi bil več kot 2x hitrejši, verjetno 2,5-3x. 4x so že za sigurno potrdili da ne bo, ker je sam AMD rekel, da bodo ciljali na prevlado nad Nvidio šele z RDNA 4.
2,5-3x pomeni med 4080 in 10% pod 4090.

Zaenkrat izgleda da bo 7900 XT 20GB boljši nakup od 4080 (sicer jo jaz gledam že od konca julija, pred tem od januarja sem bil pa za 4070 ali 4080). MSRP bi moral biti $1100-1200, kar je celo manj kot 4080, primerjala se bo pa bolj s 4090. Jaz imam 1300€ že nafilanih na predplačniški kartici, po potrebi bom pa še 200€, samo še izid čakam, enkrat konec novembra do konec decembra.
S PowerColor nisem imel sreče že s 6900 XT, tako da bo sedaj morala biti XFX.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Buggy ::

realno stanje je pa tako...sodelavec, ki je sel sedaj v racing sceno je vec kot zadovoljen z vsemi racing spili na 1440p na flat high fps monitorju z mojo staro 1080Ti. Ce nebi sel v VR bi bil tudi sam. Igralnost pred sintetiko za benchamrk nerealne bebce IMO :D

Meizu ::

na 1440p je samo +37%. Tako da na 1440p bo skoraj sigurno zmagala že 7900 XT 20GB.


Realno dejstvo je, da imamo na 1440p dejansko težave s CPU bottleneckom, kar mi je precej bizarno, glede na današnje divje ponudbe CPU performanca. Bo pa zanimivo vedeti ja, kako se bo odrezal AMD, zelo rad bi naslednjo karto nabavil iz AMD kampa, če bodo le kolikor toliko competitive. 16GB+ VRAMA bo težko passat.

DamijanD ::

Buggy: sodelavec verjetno ne uporablja ACCja z VRom :D

Buggy ::

nope...je bil pa zal predstavljen pred dejstvo ali kupi 3060 za 500€ ali 1660 za 350€ ;)

1080ti je za flat 1440p namenski gaming trenutno se zmeraj zelo dobra opcija in ce je zadovoljen sam, sem tudi sam. Kot receno tudi za VR je bila OK a ne tako kot sem sam zelel, drugace pa je ACC zelo CPU bound game, ce smo ze pri tem.

m0LN4r ::

Jaz tudi rabim nekaj novega v kratkem, ampak RT bi pa vseeno imel zravn, nardi veliko razliko v dolocenih spilih in tistih, ki prihajajo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Magic1 ::

Seveda naredi veliko razliko, sploh v frame drop rateu. Pa sej je preprosto, če res rabiš RT, počakaš na AMD, če so kaj pametnega naredili s novo serijo, ali kupiš 4080/90. Zdaj kupit 3080 za 800€+ je pa res metanje denarja čez oken.
Magic

FlyingBee ::

Ne bo nič boljše, čakanje na AMD pa take fore.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Meizu ::

Magic1 je izjavil:

Seveda naredi veliko razliko, sploh v frame drop rateu. Pa sej je preprosto, če res rabiš RT, počakaš na AMD, če so kaj pametnega naredili s novo serijo, ali kupiš 4080/90. Zdaj kupit 3080 za 800€+ je pa res metanje denarja čez oken.


Dejansko je vse, kar je pod 4090 v performansu premalo za RT. Sploh 4080 12GB, če bi ven prišla.

Na moji RTX3080 lavfajo RT špili prilično dobro (ampak ne vedno), ponavadi jih pa vedno kar izklopim, ker preferiram na 165hz monitorju dejansko igrat z vsaj 120 FPSi, namesto zadovoljevanja s 50, max 60 FPS.

m0LN4r ::

Za streljacine vsekakor, za ostalo niti ne
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Meizu ::

m0LN4r je izjavil:

Za streljacine vsekakor, za ostalo niti ne


Odvisno, jaz uživam v Witcher 3 pri 180FPS na 2k veliko bolj kot prej na 60hz monitorju in 60gps lockom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

m0LN4r ::

Potem se zelo hitro sabljas xD
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Magic1 ::

Ko se enkrat navadiš na 60Hz+, potem ne gre več pod tem. Razlika med frame rate 30-120 (karkoli vmes, sploh pod 60) je drastično, bolj opazno/moteče, kot katerikoli detaili. Vsaj pri meni, grafike in senc praktično ne opazim, pod 60hz pa ziher.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

oo7 ::

AMD's Fastest Radeon RX 7000 "RDNA 3" Laptop GPU Could Offer RX 6950 XT & RTX 3090 Levels of Performance

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-7000...

FireSnake ::

Tole je pa zelo zanimivo.
Zdaj: na namizne računalnike to pomeni zelo dobre novice, ker bodo še hitrejši.
Edino, kar me skrbi, je poraba.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnack ::

Malce me skrbi edino cena. Najhitrejše AMD grafikulje bi se lahko začele pri 2500€.
Preprodajalec NFT umetnin

tikitoki ::

Lahko zacnejo program, ledvica za GPU:)

FireSnack ::

tikitoki je izjavil:

Lahko zacnejo program, ledvica za GPU:)

Tako nekako bo. Resnica je ta da se čisto vse proda, neglede na ceno. In tu je ta bistven problem. Kupna moč potrošnika je danes rekordno visoko. Kupna moč potrošnika v IT branži je pa še toliko višje. Plače v tej branži so danes v povprečju nekje okoli 6000€ bruto v Sloveniji. Da o Nemčiji ne govorimo - pomoje povprečno okoli 10k€.
Preprodajalec NFT umetnin

49106 ::

oo7 je izjavil:

AMD's Fastest Radeon RX 7000 "RDNA 3" Laptop GPU Could Offer RX 6950 XT & RTX 3090 Levels of Performance

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-7000...


"Could offer" ni niti "up to "

FlyingBee ::

It's hardly a secret that AMD will announce its first RDNA 3 based GPUs on the 3rd of November and the company has now officially announced that that it'll hold a livestream that starts 1:00 pm (13:00) Pacific Daylight Time.

3. novembra ob 22. uri po našem času.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

According to Benchlife, the upcoming flagship RDNA3 part should be called Radeon RX 7900 XTX.

https://videocardz.com/newz/amd-rumored...

Meizu ::

Uu, malo nostalgije, če bo XTX res "a thing". Moja zadnja XTX v lasti je bila X1950XTX, še kdo pomni?

FlyingBee ::

Ja, našponana do konca, da prehiti konkurenco.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

Rumour has it AMD is confident that their RX 7900 XT can best Nvidia's RTX 4090, and that GPU isn't their RDNA 3 flagship!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Wrop ::

Upajmo. Pa da bo tudi cenovno ugodna.

keba ::

Meni je bolj važno kdaj pride 7700xt pa 7800(xt).

FlyingBee ::

Saj imaš že zdaj 6900xt za slabih 800eur, nove bodo dražje. Če se da počakat pa itak novo generacijo, če sploh rabiš tako hitro grafično.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Rumour has it AMD is confident that their RX 7900 XT can best Nvidia's RTX 4090, and that GPU isn't their RDNA 3 flagship!


Ob 100W TDP manj (v primerjavi s 4090) grem v vrsto stat.
Ampak, menim, da se bodo tokrat dodobra "stepli".
Industrijska špijonaža tudi svoje naredi zato menim, da bojo to tudi "šporhert eddition", kot je 4090.

Wrop je izjavil:

Upajmo. Pa da bo tudi cenovno ugodna.


Seveda ne bo.
Kaj iz "višjega razreda" pa je danes ugodno?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Meizu ::

In evo 4090Ti s 1000W porabe bo zunaj za čas posla, kot odgovor na RDNA3 (če bodo govorice resnične) :))

FireSnake ::

Zadeve ne narediš tako hitro.
Vse se planira mesece (leta) vnaprej.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Meizu ::

FireSnake je izjavil:

Zadeve ne narediš tako hitro.
Vse se planira mesece (leta) vnaprej.


A misliš, da je Intel planiral napad AMDja leta vnaprej? V roku enega leta so že začeli šponat svoje CPUje do tilta. Enako lahko stori tudi nvidia, če bo hard pressed. Kar upam da bo, ampak hkrati upam, da bo vojna za FPS obrnila navzdol po kaloriferni lestvici.

Hotel sem še dodati, da je pa kaloriferska vojna odvisne povsem in samo od nas, kupcev. Dokler kupujemo te peči kot butasti ni nobenega razloga, da se bi kateri od proizvajalcev odpovedal FPSjem za manjši power draw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

tikitoki ::

Dokler kupujemo precenjeno sranje za RT, je tudi problem. Razlika je v vecini primerov marginalna, minusu konkretni. Trenutno dejansko niti nimas izbire. Drago placas opcijo, ki je v praksi dobeseno neuporabna. Ok, mogoce za RTX 4090, ce zrtvujes FSP za razlike, ki jih med igro niti ne opazis.

FireSnake ::

Meizu je izjavil:


A misliš, da je Intel planiral napad AMDja leta vnaprej?


Ne mislim, vem. To so javno dostopni podatki.
Izkoristili so tisto malo "lufta" koliko so imeli. V splošnem pa ja, planira se leta naprej.

AMD je imel oris za ZEN 5 (in delali na njem) v času, ko so finiširali ZEN 2.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Meizu ::

Ne mislim, vem. To so javno dostopni podatki.


Ja, javno dostopno je, da je Intel pričakoval, da bo AMD konkurenčen, ni pa imel pojma koliko konkurenčen bo. Ker če bi to vedel, potem se era od Ryzen 3000 dalje ne bi začela s takšnim "šamarjem", kot se je. A misliš, da bi se v nasprotnem Intel šel igre, kot se jih je moral iti, ko so jim delnice padle dobesedno skozi okno v nekem obdobju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

FlyingBee ::

Pri 4090 je treba vseeno omeniti, da poraba ni tako visoka v igrah, tudi najučinkovitejša je med vsemi, kar pa lahko Rdna3 prešiša, vendar bo tudi 50% napredovala v p/W glede na rdna2. Precej si bosta na podobnem, ker je na istem tsmc, prej so radeonke imele prednost pred 8nm sammyjem.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

temp1337 ::

Kaj ti bojo te grafe če ni ihrc za špilat. GTA 6 pride šele 2026, verjetno samo za konzole, saj bo do takrat PC gaming že zdavnaj propadel. Kaj je problem? Cena konzol. Za 400EUR dobiš na črni petek Xbox Series X. Za ta denar dobiš polovico srednje slabe grafične kartice za PC. Tako da dajmo počasi nehat govorit o PC platformi v navezavi z gamingom.

Vidimo tudi v katero smer gre Nvidia ko pobira nazaj RTX 4090 in jih bo prodajala pod H100 AI za profesionalne namene. Jasno je da so imeli 90% profita od rudarjenja, zdaj pa bo 90% šlo v datacentre. PC kot platforma za gaming je mrtva. Čaka se intel da naredi nekaj blazno hitrega za 150-200EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: temp1337 ()

Jarno ::

PC platforma za gaming ni mrtva. Vse, kar manjka je, da se Intel, AMD in nVidia ter ostali proizvajalci HW malce prilagodijo s cenami.
Na trgu je dovolj kakovostnega HW-ja, zato zaradi visokih cen prodaja malce šepa.
Po drugi strani so konzolice kot npr. Switch dokaz, da sta vsebina in igralnost zelo pomembni.
Ko se to združi s strojno zmogljivostjo PC-jev, potem se za to sceno ni za bati.
#65W!

oo7 ::

AMD Navi 41 RDNA4 verjetno 2023

For NAVI4X MCM chips this means 3nm graphics tiles and 5nm I/O dies. Respectively, RDNA3 MCM GPUs will see 5nm and 6nm processes.

https://videocardz.com/newz/amd-rdna4-a...

tikitoki ::

Kolikor sem spremljal ni nobene kriptovalute, ki bi se jo trenutno dejansko izplacalo rudariti. Zanimivo, da je ponudba rabljenih GPUjev relativno nizka. Zanimivo.

dominuspro ::

tikitoki je izjavil:

Kolikor sem spremljal ni nobene kriptovalute, ki bi se jo trenutno dejansko izplacalo rudariti. Zanimivo, da je ponudba rabljenih GPUjev relativno nizka. Zanimivo.


Ponudbe nekaj vseeno je. Gledati moraš fb marketplace in razne mining skupine.
Cene sicer niso brutalno nizke ampak vseeno veliko nižje, kot so cene novih. 3060ti so po 300€ npr.

tikitoki ::

Priporocas kaksen FB marketplace?

Sc0ut ::

Na fb kar napisi marketplace. Samo meni je vceraj od 5 samo 1 odgovoril. Kje pa so kake mining skupine? Iscem kako 3070.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

tikitoki ::

Sem probal, pa je tolk nepregleden marketplace na fb,m da je prakticno neuporabno

Meizu ::

Se da, jaz sem že pred mesecem staknil rtx3080 za 600eur na fb marketplaceu, in to z zamenjanimi vram termalnimi blazinicami, ki so rade malo podhranjene pri 3000 seriji. V garanciji še 2 leti.

oo7 ::

AMD RDNA3 unveil next week, product launch a month later?
According to hardware leaker Greymon55, AMD RDNA3 architecture launch is now expected in December.

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-...

FlyingBee ::

Morajo 6900xt razprodati prej.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan
««
124 / 173
»»