» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
112 / 173
»»

Wrop ::

A si poizkusil kartico v drugem računalniku?

D3m ::

Ni. Čeprav bi moral.
|HP EliteBook|R5 6650U|

meho7 ::

Za 6900xt potrebujes minimum 850w psu zaradi power spikeu



Aymd :))

FlyingBee ::

Tsmc 7nm at its finnest!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

Spet se pametuje brez, da bi se malce googlalo. ;)

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/l...

Res je 750W psu kvalitetne znamke priporočljiv že 'brez spikeov', ampak se najdejo osebki, ki tukaj šparajo, potem pa kupijo flagship model.
#65W!

meho7 ::

Jarno je izjavil:

Spet se pametuje brez, da bi se malce googlalo. ;)

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/l...

Res je 750W psu kvalitetne znamke priporočljiv že 'brez spikeov', ampak se najdejo osebki, ki tukaj šparajo, potem pa kupijo flagship model.

TIp ima Corsair AX760. Ni to nek noname psu ceprav je res da so ze kar stari.

Wrop ::

Meni AX750 dela že 10+ let, kot da bi ga kupil včeraj. Eden boljših nakupov. Samo 6900 XT, ki ima minimalne zahteve za PSU okroglih 900 W, pa ne bi na njega tlačil niti v sanjah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

pegasus ::

Otroci, kar pripravite se... 10A varovalka za PC bo kmalu postala prešvoh, če se boste hoteli kurčiti ... bo treba od bojlerja potegnit 16A ali pa iz kuhinje ukrast trofazno zadaj za kuhalno ploščo ;)

Ta pametni se boste pa začeli spraševat, kaj zares rabite za uživanje v špilih in prišli do ugotovitve, da kak 3.5MHz Z80 in 15 barv v resoluciji 256x176 vrh glave zadostuje.

Jarno ::

Wrop je izjavil:

Meni AX750 dela že 10+ let, kot da bi ga kupil včeraj. Eden boljših nakupov. Samo 6900 XT, ki ima minimalne zahteve za PSU okroglih 900 W, pa ne bi na njega tlačil niti v sanjah.


Tudi zelo kvaliteten 750W bo OK, če si malce prebereš na reddit-u.
850W priporoča tudi AMD na uradni strani.

Sicer pa se da prebrati, da nekateri napajalniki svoje najvišje nazivne moči ne morejo dovajati kontinuirano in v deklaracijo napišejo 'peak power'.
Kakšni dražji pa deklarirano moč ohranjajo in tudi obvladajo konice nad specifikacijo.
#65W!

scipascapa ::

pegasus: sarkastičen? :P

pegasus ::

I wish ...

Sheteentz ::

Saj imperativ grafike je itak namenjen samo tistim, ki nimajo domišljije in ne zmorejo sami v glavi renderirat prizorov, obenem pa jo umetno propagirajo hardverske firme, ki od nečesa pač morajo živeti. Ajde, resolucija že nekaj pomeni, da nimaš vse nazobčano v tri pm, ostalo (sence, teksture, blur-gtfo!, svetleči efekti) je pa samo za možgansko lene.
Ko hardcore igraš, grafike sploh ne opaziš. Če pa se v igri samo paseš na grafiki, in si igrabilno na nivoju poljubne žaljivke, pa nisi na nič boljšem nivoju kot srake, ki tripajo na svetlečo embalažo.

FlyingBee ::

Dokler so PC igre nastavljive od low do high, smo na pravi poti in prav je, da se stremi k napredku v grafiki, cilj je jasen: real time life like grafika.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

pegasus ::

FlyingBee je izjavil:

cilj je jasen: real time life like grafika.
Izgleda boš zelo dober marketingar za Facebook/Meta ali pa mogoče za Microsoftov AR/VR imperij, kakorkoli ga že bodo poimenovali.
Moje vprašanje je enostavno - kako "life like grafika" izboljša zabavo ob igranju iger? Saj je namen igranja zabava, da? Ali sem kaj spregledal?
Tako kot jaz vidim stvari je "life like grafika" primerna za simulacije (vožnje, letenja, kar pač hočeš), za zabavo pa bolj rabiš interaktivnost in pravo mešanico sodelovanja in tekomvanja, grafika je dokaj nizko na tem seznamu. Poglej npr. kaj dela Nintendo z relativno enostavnim hardverom ...

Sicer pa lahko za tovrstne debate odpremo ločeno temo.

FireSnake ::

OK, sem naredil temo, ker je tudi meni zanimiva tema:
RayTracing in ostale tehnologije: koliko je to res pomembno za igranje igre?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tribal ::

pegasus prosim prenehaj nepotrebno smetiti. Žanrov iger je ogromno, načinov igranja pa tudi.
Za "hardcore" igralce je pomembno nekaj, za "casual" igralce pa spet drugo. Prav tako je za nekoga igranje sprostitev, za druge dvigovanje pritiska in velikosti mednožnega prijatelja.

Izrazi svoje mnenje in ne tlači pa mnenja drugih v nič.

tikitoki ::

Kako je smetenje teme o GPUjih, izpostavitev dejstva, da je grafika v igrah ze sedaj na dovolj visokem nivoju, da ne ovira kvalitetne izkusnje. Se vedno pa veliko ljudi napacno izpostavlja grafiko, namesto, da bi se osredotocili na kvaliteto celotne izkusnje, ki zadnje case nazaduje. Delno tudi zaradi nesmiselne osredotocenosti na graficni del, namesto na gameplay.
Ko bodo ljudje to dojeli, se bo mogoce kaj premaknilo na bolje.

Kar se tice grafike na ravni resnicnosti v realnem casu, pa smo itak se zelo dalec.

dolenc ::

V resnic mas ljudi, ki o tem debatirajo, na drug stran pa take, ki dejansko kej špilajo, taki tudi ne sodelujejo v takih debatah. Debata je itak brezpredmetna.

Sheteentz ::

FlyingBee je izjavil:

Dokler so PC igre nastavljive od low do high, smo na pravi poti in prav je, da se stremi k napredku v grafiki, cilj je jasen: real time life like grafika.

Zadnjih 10 let nismo niti malo bližje temu cilju. Vse je zablurano, glare vsepovsod, vse risankasto, skratka, cilj je zadnjih deset let malo čuden.

FlyingBee ::

Res je, dx9 je bil prelomnica, pa vseeno je dx12 v marsičem precej boljši, še najbolj me skrbi, da bo power wall previsok za home pc, mogoče bo rešitev v "oblakih".

Naslednji Navi bo še večji monster, predvsem v porabi, pri zelenih je podobna štorija, bog ne daj, da bo power spike nad 1kw, bo treba napajalnike za 250eur kupovat.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ampak se stvari končno premikajo. UE5:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Itak, saj je CGI v filmih že zelo blizu resničnosti, le še vprašanje časa je, kdaj bo hw dovolj močan, da bo v real time. Vmes seveda polno trikov, ki lahko izpadejo poceni, kot je en zgoraj omenil, da ne vidi napredka v zadnjih 10 letih.

Pred poletjem le 6950xt kot refresh, lol, kot da nimamo že 6900xt Ultimate.
https://videocardz.com/newz/amd-suppose...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Sheteentz ::

Tudi v nekaterih filmih je CGI z današnjo super duper tehnologijo lahko nadvse cenen in že na daleč izpade, da je CGI.

Primerjava naravnega in umetnega CGI-ja


Tale video gre še malo dlje od bistva, ampak vseeno se zdi, da v igrah vse temelji na prevelikih kontrastih in čudni risankasti osvetlitvi.

Zgodovina sprememb…

John Doe 71 ::

meho7 je izjavil:

TIp ima Corsair AX760. Ni to nek noname psu ceprav je res da so ze kar stari.

Že 10 dni imam HX1200. Pa napajalnik je bil problem samo prva 2 dni, preden sem naštudiral koliko 760W potegne. Dal sem tudi PL 243W + CPU na 65W in je enako resetiralo in zamrzovalo.
AMD kartice imajo res hude spike, so govorili že za 5700 XT.

Drugače se mi zdi da nekateri malo pretiravajo, ker če je tole res, potem pa to itak ni grafična, ki bi jo kdo hotel imeti:
https://community.amd.com/t5/drivers-so...
Že to, zakaj bi rabil 1000W, če je zahteva 850W?
My personal solution to my system crashing was moving from my evga 850w psu to my 1000w psu.

Ta je pa sploh bosa, da še 1200W ni dovolj.
I had a 1300w PSU laying around. Put that in and haven't had a crash playing a game that crashed my 1200w PSU within a minute.


Potem pa druga skrajnost, 4 sem jih naštel tukaj, ki pravijo da dela na 650W (trenutno neki ne dela link, ampak je sigurno res):
https://libredd.it/r/Amd/comments/osu9t...
Saj lahko da je navadna verzija s 1175 namesto 1200 mV precej bolj prizanesljiva do napajalnika, ampak za 650W pa zelo dvomim.


Pa dobro, pustimo napajalnik. Saj če ne drugega se lahko v MorePowerTools preprosto omeji max voltažo, ker očitno je ta tak problem, ki se ga ne da rešiti niti z najmanjšim možnim power limitom. Res pa da nisem probaval v MPT nastaviti PL, tukaj bi verjetno šlo tudi nižje od 240W.
Pa preslab napajalnik je že za mano. Še vedno ne vidim razlage kako mi je lahko delalo 57 ur brez enega problema, od 10.2.2022 5:30 ko sem naredil tisti omenjeni fix ter do 12.2.2022 14:00, ko sem začel benchati Shadow of the Tomb Raider pri različnih nastavitvah. Pa sem tudi med tistimi 57 urami nekaj igral in brez enega problema.

Windows je tudi svež.

Rame sem tudi probal na 2133 MHz. Pa če bi bili rami problem bi tudi sedaj na 970 zamrzovalo. Oz. niti ne nujno, ker 970 segreje rame do 50°C, 6900 XT pa do 65°C. Pa rami drugače mečejo BSOD. Ampak ok, pravijo da Radeon software teče precej iz rama, tako da to je drugače druga stvar za napajalnikom, ki jo moraš dobro preveriti pri Radeonu.
Če ne drugega bom videl pri 3080, če je RAM dober ali ne. Na 3070 nisem imel enega problema, pa je imela tudi do 300W porabe.

Zgodovina sprememb…

John Doe 71 ::

V glavnem, te kartice ne priporočam. Če bi kupoval še enkrat, sploh zdaj ko so nižje cene, in če bi bil tolk nor da bi ostal na Radeonu, bi vzel 6800 ali 6800 XT. Pa kaj je sploh razlika napram navadni? Samo druga malo zvišana voltage/frequency krivulja, ker so to najbolje binani čipi.
Lahko da je bilo tudi to, da je bila ta krivulja preveč optimistično naravnana za moj konkreten čip. Z undervoltom pa tega v bistvu ne rešiš. Z znižanjem voltaže kar v Radeon software problem še poslabšaš, ker s tem znižaš krivuljo. Kako jo pa povišati, če ima kartica že tako visoko voltažo?
Na 1250 mV pa nisem sprobaval kolikor je max, verjetno tudi bolje da ne, ker je to že bolj za vodno hlajene kartice, oz. nasploh ta XTXH čip ne vem zakaj dajejo v zračno hlajene kartice, s tem samo iščejo probleme.
No škoda ker se ne da nastavljati krivulje kot je bilo to pri seriji 5000.

Zgodovina sprememb…

John Doe 71 ::

Pa tudi zakaj bi bil to sploh problem, če je pa v igrah delala brez problemov brez enega crasha? Problemi ki so bili:
1. Alt+Tab iz iger. Se takrat pojavijo voltage spiki ali kje je problem? Pa zakaj je potem problem ostal na 1200W? Vsi pravijo da niso problem driverji, ampak kaj točno na kartici glede hardwarja bi bil tukaj problem?
2. Splošno zamrzovanje že v Windows, povečini pač v Chrome, ker se tega največ rabi, ampak je tudi brez odprtega Chrome. Zakaj bi v igrah delalo, pod nizkim loadom pa zamrzovalo? Potem ko mi je že v filmih zamrzovalo, sem jo samo zabrisal ven, ker to je potem že 970 10x boljša.
3. Črn zaslon če ga prižgeš par ur kasneje. Če guglam "6900 xt black screen if i turn back monitor" je to kar splošen problem. Že na Videocardz je eden omenil, tako da verjetno enako kot s tistimi USB-ji na platah.

Me ima da bi probal 6500 XT, da bi videl če ostaja kak problem. Ampak to bi rabil že drugo mašino za testirat take stvari. Že to z dvojnimi driverji mi ni všeč, se moraš odločit ali boš imel Nvidia ali AMD, ne moreš kar menjat iz enega na drugega.

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Kaj ne moraš menjat, prej se odstrani, kar je odveč, pa nove se gor da, vsa umetnost.
Trevor Philips Industries

John Doe 71 ::

Vsi pravijo, da je pametno reinštalirat Windows, če menjaš tabor grafične. Seveda v večini primerov je dovolj DDU ali celo že uninstall iz Windows.
Sicer pa kdaj pa to pride v poštev, jaz sem imel v mislih, da imaš rezervno grafično enake firme. Ne vem kdo bi si šel delati probleme, da bi imel rezervnega pa Radeona. Iz 970 na 3080 ni treba niti reinštalirat driverjev, ker jih še sedaj delajo za 900 serijo.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Reinstall oken je brezveze. Sam sem že menjal med 1070, 580, 1060, 6600 XT in 1060 ter nazaj, pa ni bilo nikoli problemov. Gonilnike je velikokrat windows sam namestil, enega čez drugega.
Kartico probaj še povsem v drugi kišti, če še tam dela probleme, je najbolje zadevo vrniti.

Jarno ::

Mislim, da ima Wrop prav glede tega, da kartica najverjetneje vsebuje kak slabo delujoč element.
Če se ti npr. sistem ob obremenitvi grafične sesuva na dveh računalnikih z ustreznima napajalnikoma, potem bo uveljavljanje garancije še najboljša rešitev.
Tukaj je modro zamolčati, da so se spreminjale voltaže itd. se razume.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

D3m ::

Grafa ne deluje pravilno.

Pošlji nazaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

John Doe 71 ::

Jarno je izjavil:

Mislim, da ima Wrop prav glede tega, da kartica najverjetneje vsebuje kak slabo delujoč element.
Če se ti npr. sistem ob obremenitvi grafične sesuva na dveh računalnikih z ustreznima napajalnikoma, potem bo uveljavljanje garancije še najboljša rešitev.

Saj to je to, Kombustor lahko poganjaš cele dneve in bo delalo. Kje je potem ta slab element na grafični? Kartica pri obremenitvi dela, za mining je sigurno ok.
Pa odvisno katere driverje imaš, niti ne zamrzuje, samo driver errorje meče ven.

Ta je imel še najbolj podoben problem:
https://community.amd.com/t5/drivers-so...
Radeon application crashes in the event logs

windows error reporting when I come back to the PC and turn on my monitors

Rešitev, ki jo je podal na 4. strani pa spet malo čudna:
My personal solution to my system crashing was moving from my evga 850w psu to my 1000w psu.

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Tudi možno, da preveliki spajki pri napajanju, prizadetih pa je lahko nekaj kartic na vsake toliko, torej napaka na kakšnem power draw regulatorju / boost regulatorju.
Lahko da nagaja, ker so načeloma spajki potrebni, da je frekvenca hitro poveča. Vse seveda spremlja SW in ti meče errorje, ko zazna anomalije.
Seveda ne škodi, če se sproba tudi v kakšnem drugem, kartici prijaznem okolju.
#65W!

John Doe 71 ::

Probam danes na bratovem X570 + 5600X.
Najprej na stock s temi ogromnimi voltage spiki, samo do prvega reseta, toliko da vidim če je njegov ASUS Strix 750W kaj boljši od Corsair AX760.
Potem pa znižam voltažo na 1150 mV, tam je praktično 100% stabilna. Edino na 1100 mV mi je vrglo napako vsakih 1-2 uri igranja, na 1125 mV pa že ne več. V skrajnem primeru probam undervolt, tisto je pa res 100%. To glede napajalnika niti ni tak problem, te spike bom že ukrotil. Jaz sem imel v svojem kompu večje probleme.
Tudi to bom probal, ko prideš nazaj do kompa čez kakšno uro ali 2, če se normalno pokaže slika.

scipascapa ::

Kok se tebi vse to da? Kaj nimaš službe itd?

John Doe 71 ::

Danes bom šel prej ven, ker sem včeraj potegnil. Pa tudi drugače od nekje 15:30 bi se našel čas tiste pol ure zamenjat grafično.
Bom pa danes probal še naročiti 3080 12GB, bo potrebnega kar nekaj zbiranja denarja iz štirih sredstev, da zberem skupaj tistih 1560EUR. Dve 1500EUR kartici dva meseca zapored ni lahek zalogaj.

Zgodovina sprememb…

John Doe 71 ::

Zaenkrat kar lepo dela v AMD sistemu. Tudi je začuda dovolj 750W napajalnik. Pač moj je bil le že zastarel model iz 2012, ASUS Strix je pa iz 2019. Pa čeprav Gold namesto Platinum.
Med testiranjem sem dobil en dokaz, da AMD še vedno ni porihtal USB problema. Prej je delalo že enkrat od sredine 2021, zdaj s to grafično spet ne. Pač povem, ker je zadnjič eden spraševal na Videocardz, če je to že 100% porihtano. Ni. Sem dal v USB3, kar je že klasična rešitev, in dela.
No tole je še en dokaz, da AMD še vedno ni to to, če je vse tako občutljivo na ostale komponente.

MSI Suprim X 3080 12GB že naročena v Notebooksbilliger. Caseking in Computer Universe sta po 3 letih odkar spremljam cene GPU-jev od 2019, še vedno drugorazredna glede cen, nikakor ni šlo skozi z mojim limitom 1600EUR. Čeprav zdaj gledam da bi šlo enako skozi, če bi dal preko mailboxde kjer dobiš 19% davek, ampak potem ni pointa, ker to lahko tudi v cenejših trgovinah.
Z AMD naj se ukvarjajo tisti, ki imajo čas, jaz samo za šiht porabim 10 ur, se mi ne da še s tem ukvarjat.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ne vem. Meni dela kupljena AMD kišta out-of-the-box.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

Z AMD naj se ukvarjajo tisti, ki imajo čas, jaz samo za šiht porabim 10 ur, se mi ne da še s tem ukvarjat.


jaz imam en tak cuden obcutek, da si vecino problemov delas kar sam, ne pa AMD :))

Ze v startu sem ti rekel kaj naredi, tudi ne razumem kaj se gres neke "optimizacije" GPU-ja, ce si s tem nakopljes samo nove probleme.
Nic bat, bos verjetno z Nvidio sigurno nasel tudi nekaj, kar ti ne bo povseci, ce bos le tolk deca, da bos to tudi priznal ;)

BTW: lahko pojasnis kaj si mislil s tem, da ti USB ni delal ko si vtaknil not AMD graficno prej pa ja. In kaj konkretno ti ni delalo. Imam doma X470 in B550 pa nebroj prikljucene periferije na USB-jih, vse plate seveda na latest BIOS-ih, pa do sedaj nisem imel nobenih USB tezav na nobeni od masin.

John Doe 71 ::

Mi je potem povedal, da ne sme biti DAC (je NuForce UDAC2) v USB 2.0, skupaj s tipkovnico in miško. Sem dal potem DAC v 3.0. Čeprav tudi tako kot sem prej naredil, obratno, je tudi ok.
Kaj konkretno ni delalo? Tipkovnica in miška na redne intervale izgubljata signal. Ker sta obe osvetljeni, se zelo lahko opazi.

Tudi v svojem Intel Z590 sistemu se nisem nič šel optimizacij porabe itd. že v štartu. Sem lepo dal na novo Windows 11 in vse komponente na stock in so bili enaki problemi kot prej z 1 leto in pol starim Win10. Undervolte in to sem se šel šele kasneje, pa tudi je bil razlog za to, ker 270W je že kar peč.
Tako da prvi razlog zakaj meni ne dela bi bila plata MSI Z590 Gaming Carbon. Drugega razloga res ne vidim. CPU pa itak paše zraven plate.

Nvidio sem že imel 3070 in vem kaj lahko pričakujem. Enako kot pri vseh drugih mi ni bila všeč visoka poraba. Tudi če je top kartica kot MSI Suprim in če se že kartica uspe hladit, ta toplota vseeno mora nekje priti ven. Zdaj pozimi je mogoče to celo ugodno, za poleti je pa pomoje lahko max 250W.
Če lahko cel internet undervolta, ne vem zakaj je to tak tabu tukaj na ST. S tem samo omejiš porabo, zakaj bi si nakopal kakšne probleme res ne vem. No ja, edino tisto v MSI Afterburner moraš pač dati dovolj nizko frekvenco za dano voltažo, to pa že ni tak problem stestirat.
Če ne drugega se vsaj lepo ujame z Intelom. Pa tudi tako bi počasi prodal ta AMD, ker ima vse več iger DLSS.

Zgodovina sprememb…

John Doe 71 ::

Kot zanimivost, za 1450EUR bi lahko dobil komplet z MSI Gaming Z kartico in zastonj plato MSI Z590 Gaming Force, se pravi en razred slabša od trenutne Gaming Carbon (vzel samo zato ker je lepša od Force). Ampak nekako sem si vedno želel Suprim kartico, čeprav bi za to plato dobil tudi 200EUR. V bistvu sem dal 250EUR več za Suprim.

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

Čaki, ti si grafično undervoltal na 1150mv, boost clock so bili pa isti kot pri priveti voltaži?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Tribal ::

Ima grafična garancijo? Če ja, menjava jaz tebi 6800xt Asrock taichi, ti meni svojo 6900xt

D3m ::

Lolololol.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Vam se zdi tista zblurana slika dovoljšen dokaz, da vas lahko še naprej trola?
Dobri ste!:))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

meho7 ::

Je vec slik objavil



ter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

FlyingBee ::

Mislim, da je legit.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Dal je timestamp

zato je legit.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Horas ::

meho7 je izjavil:

Je vec slik objavil



ter



kje je objavil več slik? v tej temi in drugih o gpujih nism nič videl.

torej meho7=john doe 71 :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FlyingBee ::

2 sliki, eno celo s time stamp. Legit!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan
««
112 / 173
»»