» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
110 / 173
»»

m0LN4r ::

Jarno je izjavil:

Upscaling je dejansko fina zadeva in bo postal nekaj vseprisotnega. Hype okoli RT je malce pretiran, ker je za en dodaten effekt enostavno potreben nezanemarljiv prostor na čipu, ki načeloma ni splošno uporaben in tudi draži produkcijo. Vseeno verjamem, da se bo ščasoma prijel. :P

Kolko sem jaz sprobal, je RT kr fajn zadeva, predvsem pri svetlobi. Reflekcije v Cyberpunk so tudi zanimive tudi, ce ne gledas direkt v njih, je podzavesto vec dinamike, globine zaznavne v sliki.
Ce preigras nekaj ur z vklopljenim RT, tudi ce na low, potem pa izklopis, takoj opazis kako "plasticna" postane grafika okoli tega.
Mozno, da se na malih monitorjih ne opazi tako izrazito, ampak jaz ze kr neki cajta spilam na TVju in ko sem prvic zagnal RT recimo v Minecraft, dobi igra, predvsem svetloba povsem drugo atmosfero oz. globino.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

Ce igras racing simulacije, kot prvo eye candy ne rabis, ker je izklucno motec moment kot drugo pa ti veckrat v rally moti visibilty. Eni tudi tukaj dajo vse na low. Game flow je celo boljsi.
Ej Buggy, ampak tudi slab visibility moras simulirat v simulaciji, ker ce ne pol je samo tak na pol simulacija. Simulacija brisalcev in zasrane, razbite sipe bi lahko bile se boljse. Competitive vse na low je nekaj povsem drugega, samo prava izkusnja ne. Prava izkusnja je tudi to, da pac vcasih ce je gosti dim ali koruzno polje, da pac ne vidis.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

FlyingBee ::

Itak, saj na tem temelji CGI, kjer so scene že zelo realistične, bo pa še dolgo časa trajalo za real time.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

m0LN4r ::

tikitoki je izjavil:

Gledam grafiko in je daleč od resničnosti. Sam imam celo raje prijetno stilizirano grafiko. Npr Prey je vredu primer. Brez nacickanosti, pregledno in očem prijazno.

V Prey je grafika trda lesena in sterilna, barve so pa monotone, ampak to je verjetno stil igre. Mislim zidi, parket, omare, luci skozi celo igro isto.




Neprimerljivo, celo pa ko se premikas, na sliki pride dosti manj do izraza.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Gledam grafiko in je daleč od resničnosti. Sam imam celo raje prijetno stilizirano grafiko. Npr Prey je vredu primer. Brez nacickanosti, pregledno in očem prijazno.

V Prey je grafika trda lesena in sterilna, barve so pa monotone, ampak to je verjetno stil igre. Mislim zidi, parket, omare, luci skozi celo igro isto.




Neprimerljivo, celo pa ko se premikas, na sliki pride dosti manj do izraza.


Ja, grafika, kjer ne isces pol ure puscice v travi. Razen, ce je tebi smiseln igre gledanje nekih nacickanih scen, ki so se vedno dalec od realnih. Mam potem raje super tekoce delovanje in solidno grafiko, brez preseravnja z efekti, k na koncu izgleda k novletna jelka, ki je ravno tolk bluzu realnosti, kot grafika v Prey.

Bottom line pa je tko al tko igralnost. In se najmnja me zanimajo igre, k nudijo zgolj eye candy, ki potrebuje za poganjanje masino za 3000 EUR, igralnost pa je tko porazna, de je praskanje po jajcih bolj smotrno opravilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

John Doe 71 ::

Da poročam kaj sem rešil danes s 6900 XT. Šel sem čez stare driverje. 21.7.2 in 21.8.2, ampak slednji je WHQL, tako da bo ostal ta.
In sicer je sedaj samo soft crash z errorjem na namizje, če pretiravaš z alt-tab-anjem, to vzamem vsak dan pred hard crashom. Pa tudi sicer samo enkrat sem in tja lahko alt-tabaš, problem je če na hitro 2x ali 3x zapovrstjo, lahko pa dela tudi 100x zapovrstjo, kakor mu paše. To ni še tak razlog, da bi šel zaradi tega na Nvidio.

Ko ste že pri grafiki, kaj je s to češko grafiko pri Far Cry 6? Saj teksture so ok, celo HD imaš, ampak na splošno je pa kot bi igral eno vzhodnjaško AA igro kot je bila Boiling Point iz 2005. Tudi pisave v igri navaden Arial mi deluje malo češko. Ker sem jo dobil zastonj bo za igrat, drugače pa ne vem če bi. Njihov Assassin's Creed deluje precej bolj kot ena AAA igra.

Horas ::

RT je res top of the top, cherry on the cake ampak v kakšnih počasnih igrah, v dirkačinah in hitrih streljačinah pač ne, tako kot shadows izklopim tam bi tudi RT, prav tako lens, gloom pa te fore ki nič ne pridodajo. bolj je pomembno shader pa texture
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

m0LN4r ::

Meni se zadnjic na cesti tako blescalo v sipo, da nisem videl nic. Ce hoces to to, potem tudi v igri hoces bit oslepljen ali ne? Ce ne pol obstaja Warsow.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Wrop ::

m0LN4r je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Gledam grafiko in je daleč od resničnosti. Sam imam celo raje prijetno stilizirano grafiko. Npr Prey je vredu primer. Brez nacickanosti, pregledno in očem prijazno.

V Prey je grafika trda lesena in sterilna, barve so pa monotone, ampak to je verjetno stil igre. Mislim zidi, parket, omare, luci skozi celo igro isto.



Neprimerljivo, celo pa ko se premikas, na sliki pride dosti manj do izraza.


Samo pogledaš sliko na na desni strani, kjer so tri sveče. Kaj je tam čudnega? Pod svečami na mizi ni nobenih senc, čeprav so trije plameni od sveč. No v resnici je samo en "fake" izvor svetlobe nad svečami, ki je uporabljen pri rasterizaciji. O RT tam ni ne duha ne sluha. Še pri rasterizaciji sveče ne mečejo senco same nase. Z RT bi to moralo biti precej lažje, ampak tega tu ni.

Sheteentz ::

in potem mečemo po več kot jurja v hardver, na drugi strani pa softveraši ne zmorejo ene jebene sveče pravilno zastavit, jaoooo

dolenc ::

Nakaž tega jurja developerju, pa ti bo še svečo poštimal, če te že tko mot.

Sheteentz ::

ja večda bo šel on za jurja svečo rihtat, dol mu visi. zato pa imamo takšno sranje od grafike v 2022.

Horas ::

ena stvar je tudi, da more igrica biti narejena v roku. in pa pritiski s strani consumerjev. ste videli kaj je bilo s cyberpunkom, kake glitche je mel. pa zdaj je lep primer s novim stalkerjem. kako pritiskajo, oni bi ga pa radi naredili kot je treba.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

tikitoki ::

Ti resno misliš, da so krivi gamerji? Krivi so založniki, ki hočejo CI. Prej kasirati in dejansko imajo moč odločanja.

John Doe 71 ::

Malo updata z mojo na pol delujočo 6900 XT.
1. Gonilnike sem probal že vse in je res 21.8.2 najboljši.
21.5.2 je že malo star, Far Cry 5 v meniju napiše da je too old, pa benchmark da precej slabši rezultat, 90 namesto 97 FPS.
21.10.2 sem probal že ničkolikokrat, če alt-tab-aš, zamrzne. Lahko da je problem samo moja inštalacija Windows, ker sem imel prej Nvidio, pa še precej sem testiral rame lansko leto. Tudi v Windows naj bi hodilo 10s, meni rabi vsaj pol minute (NVMe 3000+ MB/s).

2. Driver timeout v Chrome sem rešil tako da sem disablal hardware acceleration.

3. Windows mi je večkrat posodobil driverje na kar eno svojo številko. Pa tisti AMD Media je tudi posodabljal, ta tudi vpliva na display driver, ga preprosto briše. In sicer hitro ugotoviš tako, da odpreš MSI Afterburner ali GPU-Z, če manjkajo podatki o grafični, imaš problem z driverjem. Pa brez driverja tudi trokira v Windows, če odpreš start meni ali zapiraš okna.
No to posodabljanje gonilnikov sem potem izključil v Group Policy Editor-ju. Ampak na koncu na splošno za vse gonilnike. Ker ko sem vpisal tiste 4 ID-je od GPU-ja, potem ni hotelo inštalirati niti driverjev iz AMD strani, za to sem včeraj izgubil vsaj pol ure, da sem ugotovil.

4. No potem sem včeraj dobil še HX1200, ampak sem vmes že ugotovil, da igre delajo povsem stabilno na samo 1100 mV, za kar je vrh glave 760W. 6800 ima 1025 mV in rabi 650W, 6800 XT pa 1150 mV in rabi 750W.
Začuda 3DMark TimeSpy rabi 1175 mV, potem verjetno tudi Port Royal, ker tega itak vedno testiram za TimeSpy. Ampak v 3DMark je tudi za 1175 mV dovolj 760W, v igrah je max stabilno 1150 mV.

5. Z 21.8.2 me pa danes zjutraj pričaka črn zaslon. Potem v Event Viewerju sem ugotovil, da je bil spet problem GPU, 20min zatem ko sem šel spat.


Se pravi vsega skupaj vsaj nekih 5 problemov. Pri Nvidii nisem imel niti enega. Oz. pri 970 mi na DP ni prikazoval BIOS-a, s 3070 pa res niti enega problema. Vtakneš v PCIe, inštaliraš najnovejše gonilnike in preprosto dela. Pa precej bolj pogosto posodabljajo gonilnike, 1x na mesec sigurno. Za AMD je zadnji WHQL od oktobra, oz. zame je zadnji stabilen od avgusta.
No kot rečeno, lahko da je samo inštalacija Windows, probam v soboto na novo inštalirati Windows 11. Če še tam ne bo delal najnovejši gonilnik iz oktobra, bo morala nazaj. Ker maj 2021 driver že sedaj ne dela, potem se ne morem zanašati prav dolgo na avgust 2021. Imam potem že raje 3060 Ti kjer o gonilnikih sploh ne rabim razmišljati.

Ravno tega sem se drugače bal, tudi pisal tukaj, ker je imel že brat probleme s 6700 XT. Ampak tam se je izkazalo da je imel ASUS eno serijo grafičnih hardwarsko zanič, to ni drugega kot RMA. Ampak ker sem dobil nazaj samo lol, sem pač probal. Ker tudi meni je logično, da morajo kartice delati, ker drugače bi firma že zdavnaj propadla.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

3. Windows mi je večkrat posodobil driverje na kar eno svojo številko.


Ta problem imam že od Win 10 dalje.

Ko posodobim Windows povozi s svojim in nič ne dela, kot mora.
|HP EliteBook|R5 6650U|

John Doe 71 ::

Na Nvidii se to ne dogaja, res pa da sem imel tam redno iz uradne strani posodobljen gonilnik.
Ne vem kaj je če imaš na AMD zadnji gonilnik, trenutno je to 21.10.2, če gledam zgodovino updatov je vedno nekaj posodabljal. Pomoje najbolje kar izključiti:
https://pureinfotech.com/exclude-driver...

FlyingBee ::

Znani leaker na twitterju čivka, da bosta rdna3 in Lovelace še letos. Cene in poraba verjetno višje od Ampera, zmogljivost seveda tudi višja, bomo videli kako se bo tsmc 6nm obnesel.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

John Doe 71 je izjavil:

Na Nvidii se to ne dogaja, res pa da sem imel tam redno iz uradne strani posodobljen gonilnik.
Ne vem kaj je če imaš na AMD zadnji gonilnik, trenutno je to 21.10.2, če gledam zgodovino updatov je vedno nekaj posodabljal. Pomoje najbolje kar izključiti:
https://pureinfotech.com/exclude-driver...


Bodi brez skrbi, da ima Nvidia podobne tezave, sploh predzadnji 511.23 driverji so imeli kar nekaj tezav s frame dropi in stutter-jem v dolocenih spilih. Se pac dogaja in najveckrat je to zgolj PEBCAK ;)

Tebi pa bi svetoval, da si prej pocistis instalacijo Winsow ali vsaj pred namescanjem pocistis ostanke starih Nvidia in/ali AMD driverjev z DDU.

Ne vem tudi zakaj trmaris s starimi WHQL driverji, ce imas vsak mesec non WHQL driverje. Ravno vceraj so prisli spet novi Adrenalin 22.2.1 Optional

Tribal ::

John Doe 71: Žal mi je, da imaš težave, sam imam Asrock 6800XT in sem nadvse navdušen nad njo. Prej imel EVGA 3080 FTW3 ki je pa izdihnila.
Razlika proti 3080 je predvsem v tihosti delovanja. Ostalo je vse približno enako. FPS v igrah je razen z uporabo raytracinga enako.
Nobenih problemov z nobenim driverjem, vse igre delujejo BP. Igram RDR2, Cyberpunk, AOE4, Starcitizen. Grafično mi slika izgleda lepša v igrah kot pri nvidia.

Sheteentz ::

Kako ti pa lahko 3080 izdihne? Zgolj iz radovednosti sprašujem.

John Doe 71 ::

Buggy je izjavil:

Ne vem tudi zakaj trmaris s starimi WHQL driverji, ce imas vsak mesec non WHQL driverje. Ravno vceraj so prisli spet novi Adrenalin 22.2.1 Optional

Zato ker od 21.10.2 naprej preprosto ne delajo, vsaj s to inštalacijo Windows. Tudi te nove sem včeraj probal, pa sem šel iz igre z ALT+TAB na namizje, čez kakšno minuto je zamrznil sistem.
Pa ne vem zakaj, ampak ti 22 driverji dajo vsi manj FPS od 21, celih 7 FPS manj v FC6.
Tudi najbolj stabilen driver 21.8.2 mi enkrat na 2h gaming sesijo zamrzne, vrže na namizje, potem pa v večini primerov začne vse na polno štekati, da je potreben fizičen reset. Sicer je to verjetno problem, ker sem znižal voltažo za 0,1 V. Se pravi menjava napajalnika in Windows je prva na sporedu.
DDU sem tudi probal, enako.

Meni je pri AMD tudi všeč nizka poraba, povprečje v igrah samo 240W, vklopiš še Vsync, pa ker ima večina iger vsaj 90 FPS, si takoj na 180W.
6900 XT ni tako tiha kot 6800 XT katere imajo po testih 1200 rpm, ampak v igrah s slušalkami 1500 rpm nikoli ne slišiš. Temperatura 70-75°C.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Da ti novi driverji ne delajo je nadvse cudno in vsekakor ni normalno. Kot si ze sam ugotovil je potem nekaj narobe z OS-om, napajanjem GPU-ja ali samim GPU-jem. Ce bos delal clean install OS-a, probaj brez vsakih tuning/monitoring toolov zgolj driver in testiraj delovanje na stock, preden karkoli optimiziras oz. downvoltas.

...ce bo se vedno problem probaj se z drugim PSU ali v drugi masini in ce tudi to ne bo pomagalo poslji GPU nazaj. Opcija bi bila da preveris tudi za novejsi GPU BIOS, sam pomoje se nima smisla s tem zajebavat.

D3m ::

A OS je crack ali original? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

yayo ::

napajalnik...

D3m ::

Napajalnik je menjal za 1200W sedaj ima dva (stari je 760W).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

yayo ::

ok, sem se spomnil, da je že z Nvidia karticami imel neke probleme. Ram je šel skozi memtest?

D3m ::

Ni napisal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tribal ::

Sheteentz je izjavil:

Kako ti pa lahko 3080 izdihne? Zgolj iz radovednosti sprašujem.

Zvečer ugasneš računalnik, greš spat. Zjutraj se ne boota... Ekran črn.

Horas ::

https://ibb.co/Vtd0zhB

se mi je zdelo da sem nekoč imel eno 6600 kartico poleg sedaj rx 6600.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FlyingBee ::

Uf, Club3d, to so bili časi.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

meho7 ::

John Doe 71 ::

Danes sem z mojo 6900 XT na novem napajalniku Corsair HX1200 in na novo inštaliranem Windows.
Resete sem seveda z napajalnikom rešil, ampak to sem že vedel, da je kriv napajalnik. In to se da rešiti preprosto tudi z undervoltom. Sem mislil da bo napajalnik rešil še kaj več.
Zjutraj pred menjavo Windows je bil še driver timeout, ko sem hotel prebuditi monitor iz spanja.
Alt+Tab problem mislim da je rešen, nikakor mi je ne rata zamrznit s tem.
Ampak ko sem šel enkrat iz igre, je zamrznilo na namizju.
Pa potem v Chrome mi je zamrznil, čeprav sem že disablal hardware acceleration s čemer sem prej reševal ta problem. Pa po prvem resetu iz tega freeza sem moral dati še enkrat reset, ker me je pričakal črn zaslon, to tudi ni prvič.

Zdaj sem na gonilnikih 22.2.1. To sem že pri prejšnji inštalaciji Windows ugotovil, da raje kot da kažejo Driver Timeout, raje kar zamrznejo sistem. Enako je z 22.1.2 in 21.10.2.
21.8.2 je še najboljši, vsaj errorje kaže in meče iz igre namesto da bi bil hard freeze.
Ampak to še vedno ni to in bo morala kartica očitno nazaj. Jaz bi rekel da je prej hardwarska napaka samo pri tej kartici kot pa kakšen bolj splošen AMD problem (edino tisto da se ne prebudi iz spanja sem bral da še na splošno niso rešili). In to hardwarsko napako bolje rešujejo starejši gonilniki, vsaj tako izgleda.
Tako da se moram nekoga izogibat, PowerColor sigurno (pa ne rečem da je slaba firma, ampak nimam časa se iti menjave na isto kartico), ampak še bolj sigurno bi bilo pa kar spet iti nazaj na Nvidio. Ker to je že druga zanič AMD kartica v enem letu, prva je bila ASUS Strix 6700 XT z nekim utripanjem zaslona, enako hardwarska napaka.

Najbolje da zdaj kar sporočim MF, da bom poslal nazaj. Do sobote se lahko še malo igram, ampak zaenkrat zelo slabo kaže, da bom tole obdržal, ker prej na 3070 nisem imel enega hard crasha.

Dodatno kar me vleče k Nvidii je DLSS, 30 FPS več in še boljša slika kot native je pa pač zelo velik bonus:
https://www.techpowerup.com/review/dyin...

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Itak, AMD GPUji so praviloma za siromake. Če hočeš kakovost in čim manj težav, se v zadnjem desetletju vedno izbere Nvidia.

Vmes so še cene malo padle, tko da boš s tvojim refundom dobil več.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

John Doe 71 ::

Drugače sem že takoj ob odprtju opazil da je ravno tam pri PCIe slotu oz. na obeh straneh GPU čipa, ukrivljen PCB. Kot da bi preveč zategnili vijake. Dejansko sam PCIe konektor je kriv, ampak v ploščo gre BP. To se mi ne zdi ravno normalno. Čeprav če bi bil to problem za delovanje, bi metalo iz iger non stop, tako pa samo 0-1x na gaming sesijo.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ja sej, bogsigavedi.. Defekt vedno najlažje potrdiš tako, da komponento testiraš v drugem računalniku.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Takole me je hecala hd 6850 iz odprte embalaže iz Mlacoma, pa sem vrnil in 6870 vzel in je delala ok.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Komponento testiraš v drugem računalniku oz. če ti kdo posodi drug GPU za tvoj sistem, če ni napaka slučajno na matični. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Lejta 2011.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Misliš, da mu ne bi noben posodil? :)

P.S.

A GPU BIOS update je naredil? Če ga sploh ima seveda.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

John Doe 71 ::

A return is no longer possible because you are outside the cancellation period.

Drugače sem razmišljal ravno o tem preden sem jim pisal, da je v bistvu za njih datum, da sem dobil, takrat ko je dobil mailboxde, in kako da je šlo za 3070 sploh skozi.

Zdaj bom šel za začetek na vedno starejše driverje, dokler se ne losam teh hard freezov.

D3m ::

rešitev. :D


[izbrisana tema]
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnack ::

Nemorem verjet da še kar kupujete AMD grafične. To so stalno neki problemi z gonilniki... Pri procesorjih je teh problemov zadnjih nekaj let manj.
Trenutno se kupuje Intel+Nvidia za optimalno delovanje sistema. To je špica.
Preprodajalec NFT umetnin

tikitoki ::

VErjetno govirs iz bogatih izkusnej in ne zgolj, ker si navaden trol?

D3m ::

Shitty bait. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jarno ::

Dejansko ima AMD gonilnike, ki jih peglajo za PC igre. D3D deluje solidno. Vulkan je OK, OGL pa niso uspeli porihtat določenih zadev, ki se vlečejo že dolga leta. Slabe novica za lastnike AMD kartic so, da devi bodisi testirajo zadeve za nVidio in AMD, bodisi samo za nVidio, če pada cvenk ali pa so bolj kot ne privrženci zelenih.
#65W!

DarwiN ::

Hah, bom še enkrat prilepil raziskave iz zadnjih ~10 let o (ne)zanesljivosti GPUjev med AMD in Nvidio.. Vedno rad vidim, kako AMD fanboyji zavračajo in napadejo realnost. :))

German Retailer Mindfactory Reports Higher Failure Rate For Radeon 5000 Series GPUs Than NVIDIA Turing

Video Card Failure Rates by Generation

Huge list of failure rates for all PC components!

Cartes graphiques - Les taux de retour des composants

Suma summarum, AMD kartice v zadnjem desetletju odpovedujejo cirka 2x pogosteje kot Nvidia kartice.

Zdaj pa počakajmo, da kakšna AMD deklica prilepi 4 raziskave, ki potrjujejo nasprotno. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

To si pa res zadel terno iz obdobja, ko je bila AMD-jeva delnica pod 5$ in so čipe izdelovali še pri GLFO-ju. ;)
Sem za hec poguglal XFX RX 6700XT in je RMA pri 1200 prodanih kosih 0,55%.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

DarwiN ::

Prvi link imaš iz leta 2020.. Pač vse večje raziskave o failure rate, ki so v zadnjem desetletju primerjale AMD vs Nvidia generacije kartic, kažejo podobno sliko. Imaš sicer kakšne izjeme, kakšen ponesrečen SKU tudi pri Nvidiji (RTX2080Ti), ampak povprečne številke so vedno tu nekje - razlika krat 2.

Ja, za RDNA2 vs Ampere še najbrž ni nobene raziskave zunaj.. Upajmo, da se je AMD popravil. Vsekakor imajo odtenek bolj energetsko učinkovito arhitekturo, kar je lep dosežek in tudi vpliva na dolgoživost kartic.

Drgač pa tudi sam kupim AMD kartico, ampak mora ta ponujat ~15% več za isti denar. Edino logično. Recimo RTX3060 vs RX6700XT, ali RTX3060Ti vs RX6800... Če bi te kartice nosile podobno ceno, takoj vzamem AMD.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Vuli ::

a gremo po kokice?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

««
110 / 173
»»