» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
93 / 170
»»

FireSnake ::

@meho:
kje sem rekel, da vem?
Je tako hudi zadevo malo podpreti z viri?
Ker tisto, kar si v štartu napisal ni imelo ne repa ne glave (zdaj pa malo drugače zgleda).

m0LN4r ::

Jaz nevem kak je v Ameriki, ampak v DE sem padec kvalitete opazil poleti, ko so zaradi korone malce znizali bitrate, ampak od jeseni dalje je vse po starem.
Ne opazam nobene razlike med Prime, NF ali Disney+ - od jeseni.

Opazam pa, da je tudi odvisno od stabilnosti internetne povezave. Prej sem imel 50mb pogodbo, pa je 4k delal bolj za silo, hdr pa se ni skoraj nikol vklopil. Potem smo nadgradili na 100mb in ko to stabilno laufa, gre tudi 4k skozi z hdr kot putter. AMPAK NISO VSI FILMI ENAKI, to je menda nekomu jasno, da kr tako vsepovprek primerjati ne mores.

Aja pa odvisno je tudi malce od lokacije gledalca in serverja. Slo serverji vs. nemski vs. britanski serverji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sheteentz ::

Hvala, da smetite temo z nepomembnostmi, res hvala. Hvala tudi adminom, ki tako lepo skrbijo za teme.

XS!D3 ::

Machete je izjavil:

Zakaj, saj to kar je povedal je čista resnica. Netflix nima true 4k, pač pa neko svojo kompresijo.

Niti ne. 4k je resolucija, nima veze s kompresijo. Oziroma če že hočete bit pikolovski je to UHD ne 4K (DCI) ampak je tudi na BluRayu enako.

Kar se kompresije tiče, imaš pa itak povsod kompresirano, saj ima nekompresiran UHD video takoj 5+ Gb/s (odvisno seveda od fps in barvne globine) in to težko kamorkoli dostaviš. Na 4K BluRayu imaš tipično HEVC pri 50-70Mb/s (torej kompresirano vsaj za faktor 100), na Netflixu pa VP9 ali AV1 in bitrate tudi čez 20Mb/s odvisno od vsebine.

Kar se da sicer gledam iz 4K HDR BluRayev in seveda je razlika zaradi višjega bitrate, vseeno pa ima Netflix ravno tako 4k in za moje pojme še vedno prekleto dober 4k.

Machete ::

Kaj nima veze? Ne bodite pikolovski, ker BR 4K je eno, Netflix ''4K'' pa nekaj drugega.
Ja tehnično je 4K standard, ampk saj vemo o čem se pogovarjamo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

XS!D3 ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz nevem kak je v Ameriki, ampak v DE sem padec kvalitete opazil poleti, ko so zaradi korone malce znizali bitrate, ampak od jeseni dalje je vse po starem.
Ne opazam nobene razlike med Prime, NF ali Disney+ - od jeseni.

Opazam pa, da je tudi odvisno od stabilnosti internetne povezave. Prej sem imel 50mb pogodbo, pa je 4k delal bolj za silo, hdr pa se ni skoraj nikol vklopil. Potem smo nadgradili na 100mb in ko to stabilno laufa, gre tudi 4k skozi z hdr kot putter. AMPAK NISO VSI FILMI ENAKI, to je menda nekomu jasno, da kr tako vsepovprek primerjati ne mores.

Aja pa odvisno je tudi malce od lokacije gledalca in serverja. Slo serverji vs. nemski vs. britanski serverji.

Omejevali so kratek čas na začetku korone, takrat je bila slika res grozna. V zadnjem času nisem opazil bilokakšnih problemov (v slo preko Telemacha). Dela 4K HDR/DV z max bitrateom kot kadarkoli prej.

Ampak če ti na 50Mb/s liniji sploh ne preklopi na 4K imaš problem (oziroma tvoj ISP) nekje druge. Nima to veze s tem da Netflix me bi mel 4k streamov.

m0LN4r ::

Ampak če ti na 50Mb/s liniji sploh ne preklopi na 4K
Bolj tezko, ce sem testiral in nekateri 4K streami vlecejo konstantno od 65-75mbs, seveda po tistem, ko sem saltal na 100mb.

AMPAK AMD NAVI, a ima katera AMD grafa HW podporo za AV1 ??
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

RDNA2.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Škoda za nastalo situacijo, vanilla 6800 za 600eur bi bila sweet deal.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

XS!D3 ::

Machete je izjavil:

Kaj nima veze? Ne bodite pikolovski, ker BR 4K je eno, Netflix ''4K'' pa nekaj drugega.
Ja tehnično je 4K standard, ampk saj vemo o čem se pogovarjamo.


4K BluRay ploščkov res ne prodajo ampak to ne pomeni, da nimajo 4K vsebin, četudi z nekoliko nižjim bitrateom. Ravno tako imaš 4K na YouTubeu, Amazon Primeu, Apple TV+, celo kak program ala EuroSport 4K pri naših operaterjih, pa marsikater telefon/kamera snema v 4K, celo igre igramo v 4K (kar je še najbolj ontopic). Vse to je 4K (oz UHD = 3840x2160), ne samo BluRay.

m0LN4r je izjavil:

Ampak če ti na 50Mb/s liniji sploh ne preklopi na 4K
Bolj tezko, ce sem testiral in nekateri 4K streami vlecejo konstantno od 65-75mbs, seveda po tistem, ko sem saltal na 100mb.

AMPAK AMD NAVI, a ima katera AMD grafa HW podporo za AV1 ??

Huh, na Netflixu, si ziher? Kot prvo imajo en kup adaptive profilov in nazadnje ko sem gledal je že nekje pri 7Mb/s preklopilo na 4K (seveda s slabšo kvaliteto) kaj dosti več kot 24Mb/s (na giga liniji kjer gre fast.com 800+ Mb/s dol) nisem videl da bi imela kakšna vsebina. Napiši konkreten film oz del serije, me prav zanima. Da nisi gledal prenosa zgolj v nekem trenutku, ko pač prenaša novi chunk videa (polni buffer) kolikor hitro pač lahko potem pa čaka spet do naslednjega chunka.

Sicer pa je tole že totalno off-topic. Očitno nimamo kaj dosti za debatirat o big naviju ko pa ni nekih pametnih zalog :) dobro da sem več kot dva meseca nazaj vzel rtx3080

Machete ::

Razlagaš nam ali sebi te cici osnove? Malce ne slediš kaj ti hočemo povedat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jarno ::

AMD si pripravlja teren za gpu chiplete. Zasnovo bi že naj patentirali.

#65W!

D3m ::

Važno, da so patentirali in, da bodo imeli od tega Royalty.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Rumor: AMD might be prepping new NAVI RDNA 2-based GPUs, "XTXH" and "Nashira Point" codenames spotted

https://www.dsogaming.com/news/rumor-am...

Bwaze6 ::

Več kartic, ki ne bodo prišle na trg? :P

DamijanD ::

Saj na mindfactory imajo zalogo (so dobili takoj po novem letu)
A se že kaj govori o kakšni 6700 za bolj ljudsko ceno ? (šele sedaj preletel članek :-) v glavnem 12.1 več uradnih info)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

DamijanD ::

scipascapa ::

Magic1 ::

Meni kaže 915€...
Magic

Master_Yoda ::

DamijanD je izjavil:

Microsoft prosi AMD za hitrejšo dobavo


MS in Sony delata sama po AMD licenci, tako da so si sami krivi ker so ocitno zakupili premalo waferjev. No saj AMD jih za sebe tudi ni dovolj kupil ...
Dovie'andi se tovya sagain.

scipascapa ::

magic1: dilerska fora :)

FlyingBee ::

P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Machete ::

Pa to bo že nova serija pred vrati. Evo vam 'mal počakat'. Kupi se ko je na voljo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jarno ::

HU Steve testira SAM v 36 igrah in hkrati razloži, zakaj običajno testira pri običajnih nastavitvah. Predvsem zato, ker raje vključi večje število iger in se mu ne da poganjati stotine benchmark runov za pol urni posnetek, ravno zato je DLSS, pa tudi SAM deležen lastnega videa. Za nVidio kaplja čez rob, tudi za nekatere AMD fane (SAM).

Hkrati pa video pokaže, kaj se lahko zgodi, če se optimizira za določeno arhitekturo oz. feature-je oz. lahko koga začetni benchmarki razjezijo. :))

#65W!

m0LN4r ::

Thats so 2010, tell us something new
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jarno ::

Saj sem opozoril, da lahko benchi koga ujezijo. Glede na ton odgovora predvidevam stabilen nVidia bias. ;)







#65W!

D3m ::

A je napačna firma dala ven SAM?
|HP EliteBook|R5 6650U|

sirotka ::

m0LN4r je izjavil:

Thats so 2010, tell us something new


Zakaj te peče, če je v kakem testu AMD hitrejši?

Master_Yoda ::

D3m je izjavil:

A je napačna firma dala ven SAM?


Mah glede na to da je moj 1 leto star R5 3600 1 generacijo prestar za SAM, isto kot moj 9 let star 2500K bi rekel da ja.
Dovie'andi se tovya sagain.

FlyingBee ::

Jarno, to je v bistvu AMD bias.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Master_Yoda je izjavil:

D3m je izjavil:

A je napačna firma dala ven SAM?


Mah glede na to da je moj 1 leto star R5 3600 1 generacijo prestar za SAM, isto kot moj 9 let star 2500K bi rekel da ja.


A ni pisalo, da bo podpora za 3000 serijo in B450?

https://wccftech.com/msi-amd-smart-acce...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

Sicer pa bo vse od Haswella in zen3 podprto tudi na nv grafičnih. Te igre zgoraj so že tako ali tako AMD first, mogoče pa bo trend skozi leta na njihovi strani.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

As for CPUs, the following lineups have shown support for resizable bar:

Ryzen 5000 (Vermeer)
Ryzen 4000 (Renoir)
Ryzen 3000 (Matisse)
Intel 10th Gen (Comet Lake)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Očitno bodo moderne platforme podprte, win win.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Master_Yoda ::

Podprto ze, ampak nekje sem bral da 3000 serija nima nekega hw noter in rabi cez 200 ciklov za to kar novi naredijo v 1 ali dveh. In je hitrost ista kot brez, ali pa je se pocasneje. No mozno da se je tista novica motila :)).
Dovie'andi se tovya sagain.

Jarno ::

FlyingBee je izjavil:

Jarno, to je v bistvu AMD bias.


Hmm...če ne bi bral tvojih postov. 8-O
Mene rezultati niso razjezili, sem pa res navdušen, da se je performans povečal na način, ki ni ekskluzivno vezan na določeno firmo.
Resizable BAR je pač že dolgo del PCIe 3.0 specifikacije, AMD je samo izpostavil morebitne prednosti tehnologije.
Torej, imaš tudi API-je, ki jih skupno dorečejo in izpopolnjujejo, potem pa je tudi za razvijalce iger precej enostavneje optimizirat preko teh zadev, kot pa bodisi favorizirati AMD ali nVidio. AMD je btw. do sedaj že marsikdaj prelisičil nVidio z večjo odprtostjo napram zaprtim rešitvam.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

FlyingBee ::

Saj je prav, ampak vse igre, ki si ji linkal, so amd sponsored. Jaz sem tudi tvoje poste bral in ne bi rekel, da si unbiased.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

FlyingBee je izjavil:

Saj je prav, ampak vse igre, ki si ji linkal, so amd sponsored. Jaz sem tudi tvoje poste bral in ne bi rekel, da si unbiased.


Saj sem napisal:
Hkrati pa video pokaže, kaj se lahko zgodi, če se optimizira za določeno arhitekturo oz. feature-je


Navadno je bil ravno AMD tisti, ki je preko optimizacije gonilnikov kompenziral, da bi ostali konkurenčni.
Odmik od standarizacije preko API-jev je pač težnja k nadzoru gaming scene in posledično tudi dražitvi izdelkov.
Že videno pri g-syncu in RTX 20x0 seriji.
#65W!

oo7 ::

AMD Radeon RX 6700 Launch May be Delayed

https://www.gamepressure.com/newsroom/a...

FireSnake ::

OK, nekaj mi ni jasno: ko sem v matično ploščo zadegal novi procesor (5900X) sem na matični plošči lahko "Resizeable BAR" dal na enabled.

Zdaj kolk jaz gledam:
Resizeable BAR === AMD Smart Access Memory
Imam prav?
Vir:
https://hardwaresfera.com/en/articulos/...
(to me je presenetilo)

Zdaj, edino ena stvar je: pri (prastari) RX 480 meni to nič ne pomaga :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

D3m ::

Ja to je AMD Smart Access Memory.

GPU mora podpirati Resizable BAR .
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FireSnake ::

Hvala.
Da si ne bi jaz kaj narobe razlagal :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

D3m ::

Ko boš kupil RX 6xxx serijo boš lahko to izkoristil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

bolj slabo bo izkoristil ker ne špila, afaik je to za gamerje..

FireSnake ::

Dvomim, da se bo to pri Diablotu in Starcraftu kaj veliko poznalo (par ur na mesec ali pa še to ne :)).

Bi se pa mogoče potem resneje lotil MechWarrior 5.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

DamijanD ::

Za enkrat Lisa ni povedala nič bistvenega, samo da bojo mainstream kartice v H1 2021

pegasus ::

Vidim da se 6800xt dobi za že okrog jurja. Kakšna je tu normalna pričakovana cena? Okrog 700? Bo po tej ceni na voljo še letos?

Master_Yoda ::

Pomoje bos v znak solidarnosti za Americane (import tarife) placal se malo vec.
Dovie'andi se tovya sagain.

FireSnake ::

https://www.fudzilla.com/news/graphics/...

Slovensko podjetje EK pa orje ledino.
Začelo se je ravno na slo-tech-u.

Pohvalno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

klinker ::

««
93 / 170
»»