» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
9 / 170
»»

D3m ::

Piše, da podpirajo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BFVV ::

D3m je izjavil:

Piše, da podpirajo.



Sapphire also confirmed that AMD's Navi does not have specialized ray-tracing hardware on the silicon, but such technology will debut with "next year's new architecture". They also suggested that AMD is unlikely to scale up Navi for the enthusiast segment, and that the Vega-based Radeon VII will continue to be the company's flagship product. On the topic of Radeon VII custom designs, Sapphire commented that "there is no plans for that"

D3m ::

Aha. Oww well.

Bodo pa emulirali ray :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Master_Yoda ::

Gimme 2060 perf (brez RT) for 570/580 price and i will be happy.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

BFVV je izjavil:

Tekmovale bojo z 2070 in 2060, s tem da ne podpirata Ray-Tracinga?
WTF?

Glede na expertizo dosezenih FPS-jev z vkjucenim Ray to trace, bi rekel, da bi ce bo Ray in Trace in, morala cena 2080 ti biti na nivoju 2060
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Razlika med softwersko in hardwersko RT podporo:



Zaenkrat nepomembno, ker ni iger in je ta primer neka osamljena izjema, ampak naslednje leto, Nvidia 3000 serija in predvidoma podvojena RT zmogljivost, potem pa...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FlyingBee ::

Verjetno ni kar tako pri geforcih, sigurno si vmes izkušnje nabirajo in bodo naslednje leto lahko 2. generacijo izdali, samo tega eni ozkogledneži tukaj ne vidijo in potem rantajo.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Verjetno ni kar tako pri geforcih, sigurno si vmes izkušnje nabirajo in bodo naslednje leto lahko 2. generacijo izdali, samo tega eni ozkogledneži tukaj ne vidijo in potem rantajo.

Sej bodo 10 nm ven dali in dvignili frekvence, no rami so edino problem. Ampak dokler se folk ne pritozuje da ima rtx 2080ti tri strom prikljucke se ni bati dati tudi cetrtega.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Si se moral takoj identificirat?

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Si se moral takoj identificirat?

Seveda men vega spila, napajalnik mam tud taprav za novo rtx 2880ti
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Kdaj si zamenjal 290x z Vego?

OK, gremo v pravo perspektivo postavit. Spodaj je graf aktualnih grafičnih, testirano v 18 igrah na HW in SW posodobljenem TPU benchu. Navi za 400 obljublja boljše od 2060, za 500 pa boljše od 2070.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Kdaj si zamenjal 290x z Vego?

OK, gremo v pravo perspektivo postavit. Spodaj je graf aktualnih grafičnih, testirano v 18 igrah na HW in SW posodobljenem TPU benchu. Navi za 400 obljublja boljše od 2060, za 500 pa boljše od 2070.


prej sem imel 580 pred tem pa 280
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

od takrat dober napajalnik, a

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

od takrat dober napajalnik, a

Zagotovo hoces nekaj povedati....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

KAVINSKY ::

i7, grafična za 400€, napajalnik pa 600W za 30€ :))

BFVV ::

KAVINSKY je izjavil:

i7, grafična za 400€, napajalnik pa 600W za 30€ :))


Eh, moj LC je mnogo let gnal PC brez problemov. Še danes dela, samo je bolj na nivoju vrtnarjenja penzionistov odkar sem nabavil nov semi-pasivni napajalc.

KAVINSKY ::

Ne pravim, da je LC slab. Pravim, da se ne porabi minimalno denarja za napajalnik, če za ostale komponente porabiš skoraj celo povprečno plačo. Kot da bi na BMW dajal kitajske gume.

tikitoki ::

Lc je slab, to sranje je men cel sistem sprazilo.

Mr.B ::

Kaj ti morem, jaz sem naročil dva Enermax jajca v razmaku 1 leta, oba sta prišla DOE. Ok delovala sta če sem jih imel pod določenim kotom, drugače je ventilator ružil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

TI to primerjas s sranjem, ki ti skuri cisto vse komponente v sistemu?

Wrop ::

Meni Corsair AX750 še vedno dela kot švicarska ura. Letos bo 8 let. Upam na še enkrat toliko.

klinker ::

tikitoki je izjavil:

Lc je slab, to sranje je men cel sistem sprazilo.


Meni 420W plato in disk, 550W pa je delal lep cas in ga imam se zdaj za kak checkup, res pa je bil v svoh zadevi.
No, ta boljsi modeli niso tako slabi, a za njihovo ceno dobis ze kaj bolj preverjenega.
Za Enermax sem tudi opazu precej postov po netu o crkovanju, lastil si ga pa nikoli nisem.
Corsair ta cenejsi (CX in TX) so mi 4 piskali pod obremenitvijo, AX in HX pa bp. Imam pa enega 10 let starega TX750, ki pa dela odlicno.
Zadnje par let naceloma vgrajujem pa samo se BeQuite kot p/p ter ta hude Seasonic X ter nove Prime v drazje masine in so mi top.

tikitoki ::

Trenutno imam ze precej let XFX in zaenkrat deluje.BeQuiet je takrat imel veliko modelov, ki niso imeli single rail in sem se jim zato izognil.

FlyingBee ::

Glede napajalnikov je cela znanost, jonnyguru je dobra stran, specializirana za napajalnike. Zveš marsikaj kar ve malokdo po defaultu.

klinker ::

tikitoki je izjavil:

Trenutno imam ze precej let XFX in zaenkrat deluje.BeQuiet je takrat imel veliko modelov, ki niso imeli single rail in sem se jim zato izognil.


Jup. Za XFX tudi berem same pozitivne.

FlyingBee je izjavil:

Glede napajalnikov je cela znanost, jonnyguru je dobra stran, specializirana za napajalnike. Zveš marsikaj kar ve malokdo po defaultu.


Mahh, danes je na splosno znanost dobit p/p elektroniko brez kiksov, saj se je se pri hudih zadevah zacelo sparat.

bajsibajsi ::

tikitoki je izjavil:

Lc je slab, to sranje je men cel sistem sprazilo.


Meni pa LC PSU ze 7 let deluje v P/P gaming masini.

2012 sem kupil LC 7032B ohišje z napajalnikom za manj kot 60 evrov. Konkretno tole https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
Notri je bil PSU LC Power LC600H-600W/12 V2.31 https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Poganja i5 3570k@4GHz + GTX 1060 6GB.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

To bo poganjal, ko vse skupaj ne pozre vec kot 250-300W. Enako je meni 550W. Je pa zato 420W spustil duso pod navitim Athlonom 2 X2 in HD4850 ter pobral se plato zraven. In to je problem LCja, ko gre, ponavadi zraven se kaj vzame.

D3m ::

Meni je LC 420W tudi plato vzel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Navi je zamaknjen do oktobra? Nvidia super Computex?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

Navi je zamaknjen do oktobra? Nvidia super Computex?


Link?

Senior Dev ::

Ryzen 3000 premaknjen v Q1 2020?

D3m ::

Izstop iz EU premaknjen v 2022?
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Navi je zamaknjen do oktobra? Nvidia super Computex?


Link?

Jaz sem prvi vprasal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Jaz pa zadnji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

meho7 ::

GCN is no more
RDNA new arch
En cherrypicked bench

RX 5070 cca 10% hitrejsa od rtx 2070 v Strange Brigade


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

DamijanD ::

poraba? kdaj bo na voljo?

D3m ::

7 junij.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DamijanD ::

Poraba: AMD is promoting a 50% increase in performance per watt for Navi
Upajmo, da bo res

Medtem pa nvidia:
Nvidia has filed trademarks for 3080, 4080, and 5080

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

tikitoki ::

Res upam, da jim zavrnejo trademark na stevilke, ker je pateticno.

FlyingBee ::

Mislim, da je patetično rinit v iste oznake kot edini konkurent. Nvidia potem naj kar 6080 naslednje da.

RDNA, konec GCN. Glede na napredek v perf per watt zgleda bolj 7nm efekt, ne toliko nov arch.

tikitoki ::

RX 5700, a se samo meni zdi prepodobno RX 570?

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Mislim, da je patetično rinit v iste oznake kot edini konkurent. Nvidia potem naj kar 6080 naslednje da.

RDNA, konec GCN. Glede na napredek v perf per watt zgleda bolj 7nm efekt, ne toliko nov arch.

Mislim da je patetiöno od Nividia da vzame oznake od AMd-ja...AMD je imel oznake 1000, 2000, 3000,4000, 5000 , 6000, 7000 in 8000.
Zadnja kraja od nividie : Radeon X1650.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Spet ena wanna be 1080Ti rdeca kartica, pathetic.
No ce bo za 350eur potem Hurra!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Mr.B je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Mislim, da je patetično rinit v iste oznake kot edini konkurent. Nvidia potem naj kar 6080 naslednje da.

RDNA, konec GCN. Glede na napredek v perf per watt zgleda bolj 7nm efekt, ne toliko nov arch.

Mislim da je patetiöno od Nividia da vzame oznake od AMd-ja...AMD je imel oznake 1000, 2000, 3000,4000, 5000 , 6000, 7000 in 8000.
Zadnja kraja od nividie : Radeon X1650.

Debatable! Fermi 480 in 580, rx 480 in 580. Sicer pa ni point toliko nazaj gledat, bolj na zdaj in če še pri cpujih pogledamo chipset, pathetic.

m0LN4r je izjavil:

Spet ena wanna be 1080Ti rdeca kartica, pathetic.
No ce bo za 350eur potem Hurra!

500eur bo verjetno. Vsaj na začetku.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Malo je nerodno, ko morajo 5700 na silo primerjat z RTX2070, ko pa je v resnici primerljava s staro 1070/1080, saj vendar nima hardwerske RT/DLSS podpore.. Ampak bi bilo kar malo tragikomično primerjat s temi starimi karticami od Nvidije, zato so malce zamežali na eno eko. wink, wink. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Malo je nerodno, ko morajo 5700 na silo primerjat z RTX2070, ko pa je v resnici primerljava s staro 1070/1080, saj vendar nima hardwerske RT/DLSS podpore.. Ampak bi bilo kar malo tragikomično primerjat s temi starimi karticami od Nvidije, zato so malce zamežali na eno eko. wink, wink. :)

Slabo zate, pa spremljal vsebino v poznejšem delu videa...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

To je bolj VII vs. 2080 situacija, real world pa je bolj 16nm 3 leta stara 250w zverinica primerjava.

tikitoki ::

Seveda, GPU, ki je za 10% hitrejsi od RTX 2070 (po besedah AMD), bos primerjal s starim zelezom ala GTX 1080:). Damm, ste nekateri smesni.

FlyingBee ::

1080ti je tudi stara, hitrejša od 2070 in počasnejša 2080, ravno prav za 7nm Navija.
««
9 / 170
»»