» »

AMD Vega GPU

AMD Vega GPU

Temo vidijo: vsi
««
105 / 138
»»

FlyingBee ::

Sploh to ni bil moj point, gre se za temperature vs. glasnost vs. poraba vs. gužva v manjših ohišjih. Sem imel eno 250w tdp grafično v večjeh ohišju pa je hitro vse precej ali vroče ratalo ali pa glasno. Mislim, da je vsako sprenevedanje odveč glede multi gpu sistemov. Vse je sicer rešljivo, ampak potem se pa pri smotrnosti zapravljanja za tak sistem ustavi.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Pri ohišjih z napajalniki spodaj se tudi pojavi problem, če sta grafični 2 ali več slot. 2 16x pcie reži sta na matični že dovolj narazen, ampak spodnja je že precej blizu napajalnika.


Ne, hvala.

Zgodovina sprememb…

MihaK3 ::

Multi gpu setupi so res bolj kot ne domena (ultra) entuziastov - do pred kratkim recimo nekdo ki je hotel absolutno stabilnih 60fps+ pri 4k in max nastavitvah. Morda bi sicer bilo uporabno tudi s kakim 1060 6g sli setupom (ker so karte zmogljive, a še vedno hladne), ampak so pa seveda ravno v tej seriji omejili sli na 1070+

FlyingBee ::

Ja, zdaj pa na 2080 in 2080ti, torej še višje, cenovno gledano na min. 800eur x2

Še eatx plata v atx ohišju
https://goo.gl/images/gVB9Kq

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Alien123 je izjavil:

Zameril se mi je za to, ker sem čakal vsaj 3 leta, da bodo izdali kakšno pametno grafično ven. Da ne pravim o izidu Vege, ko so bile na voljo samo referenčne.. + kakšno ceno je mela vega 64 ob izidu lel..
ajde driverji so se izboljšali, to pa je vse :D


Hehehe.
Glede na to, kako si delal smo pričakvali malo "globljo" štorijo.
Tako pa... zeh.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Snemanje stranic z ohišja tudi ni ravno globoka štorija.

klinker ::

FlyingBee je izjavil:

Sploh to ni bil moj point, gre se za temperature vs. glasnost vs. poraba vs. gužva v manjših ohišjih. Sem imel eno 250w tdp grafično v večjeh ohišju pa je hitro vse precej ali vroče ratalo ali pa glasno. Mislim, da je vsako sprenevedanje odveč glede multi gpu sistemov. Vse je sicer rešljivo, ampak potem se pa pri smotrnosti zapravljanja za tak sistem ustavi.


Ti pa mesas jabuke in hruske. Folk ki misli furat highend multi gpu ima drugacno miselnost kot jst in ti. Tak folk ima tudi bistveno vecje finance namenjene temu in postimane stvari v glavi glede porabe, hlajenja in glasnosti. Ce si pa kekec in vse prihranke das v grafe, bos seveda imel probleme.
Pa 250W gpu je sala mala, ce nisi vzel najcenejsi klump od grafe s slabim hlajenjem in imas vec kot 1 vent v ohisju.

D3m ::

FireSnake je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Zameril se mi je za to, ker sem čakal vsaj 3 leta, da bodo izdali kakšno pametno grafično ven. Da ne pravim o izidu Vege, ko so bile na voljo samo referenčne.. + kakšno ceno je mela vega 64 ob izidu lel..
ajde driverji so se izboljšali, to pa je vse :D


Hehehe.
Glede na to, kako si delal smo pričakvali malo "globljo" štorijo.
Tako pa... zeh.


Če bi naročil danes VW Passata z LED lučmi bi čakal 6 mesecev. Dovolj, da se mi znamka zameri :P;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Pa imamo spet primerjavo z avti. Lol

D3m ::

Malo za hec. Lahko primerjamo tudi z 3D merilnim strojem, rok dobave tudi 6 mesecev. Jim zamerim zaradi tega :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

klinker je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Sploh to ni bil moj point, gre se za temperature vs. glasnost vs. poraba vs. gužva v manjših ohišjih. Sem imel eno 250w tdp grafično v večjeh ohišju pa je hitro vse precej ali vroče ratalo ali pa glasno. Mislim, da je vsako sprenevedanje odveč glede multi gpu sistemov. Vse je sicer rešljivo, ampak potem se pa pri smotrnosti zapravljanja za tak sistem ustavi.


Ti pa mesas jabuke in hruske. Folk ki misli furat highend multi gpu ima drugacno miselnost kot jst in ti. Tak folk ima tudi bistveno vecje finance namenjene temu in postimane stvari v glavi glede porabe, hlajenja in glasnosti. Ce si pa kekec in vse prihranke das v grafe, bos seveda imel probleme.
Pa 250W gpu je sala mala, ce nisi vzel najcenejsi klump od grafe s slabim hlajenjem in imas vec kot 1 vent v ohisju.

Nisi bil pozoren na kaj se je nanašalo. Pisali smo o sli, cf kot zablodeli tehnologiji za širšo publiko, kar se kaže tudi sedaj, ko kmalu tega sploh več ne bo možno kupiti.
1080ti strix oc je bila v atx ohišju s 4 venti. Lepo je ogreval prostor, pozimi je kar pasalo. V najnovejšem Doomu je cca 340w vlekel rig iz vtičnice. Po eni uri igranja je bilo okoli mize prav toplo, tudi v sobi se je čutilo. Ne bi imel blizu mize računalnika z 2x 1080ti, ne pozimi, ne poleti.

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

D3m je izjavil:

Malo za hec. Lahko primerjamo tudi z 3D merilnim strojem, rok dobave tudi 6 mesecev. Jim zamerim zaradi tega :P

Kaj če primerjaš s srcem, kolk se šele to čaka, pa če ne dobiš pravočasno umreš
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

klinker ::

Nisi bil pozoren na kaj se je nanašalo. Pisali smo o sli, cf kot zablodeli tehnologiji za širšo publiko, kar se kaže tudi sedaj, ko kmalu tega sploh več ne bo možno.


Ne, ti si pisal o predelavah ohisij in maticnih za multi gpu ;)

1080ti strix oc je bila v atx ohišju s 4 venti. Lepo je ogreval prostor, pozimi je kar pasalo.


No shit. A si mislu da bo ta toplota kr spuhtela nekam v crno luknjo? Ne pomeni pa to pregrevanja komponent in glasne kiste, ce so ti jasni principi fizike. Sej ne da ena boga klima za v sobo kosta 5k €, ampak bo ze kaka za 400€ ok ;) samo ti nimas kesa za 2x 1080Ti in tudi dodatnih 400€ za klimo zraven teh graf ne.

FlyingBee ::

Vidiš, ne splača se. Glede glasnosti pa samo na zračnem hlajenju ni za zgubljati besed.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

gendale2018 je izjavil:

D3m je izjavil:

Malo za hec. Lahko primerjamo tudi z 3D merilnim strojem, rok dobave tudi 6 mesecev. Jim zamerim zaradi tega :P

Kaj če primerjaš s srcem, kolk se šele to čaka, pa če ne dobiš pravočasno umreš


Zamerim. Kar naj ga imajo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale2018 ::

Dobro, pol pa jetra :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

Ti je zdaj jasno zakaj se mu je zamerilo?

klinker ::

FlyingBee je izjavil:

Vidiš, ne splača se. Glede glasnosti pa samo na zračnem hlajenju ni za zgubljati besed.


A zdaj smo ze na tem ce se splaca al ne? Za igrice, ki so totalno zgubljanje casa se splaca nic, ce smo ze pri tem.
Glede glasnosti, vidim da nisi imel niti kulturnih coolerjev in ventov v svojem lajfu.

Alien123 ::

D3m je izjavil:

Malo za hec. Lahko primerjamo tudi z 3D merilnim strojem, rok dobave tudi 6 mesecev. Jim zamerim zaradi tega :P


Ja, res je. Samo veš, pri passatu, 3d merilnim strojem čez 6 mesecev dobiš kar hočeš. Pri amdju pa tega sploh ne dobiš :D.

m0LN4r ::

350W ni nek problem za glasnost, jst imam tole 1080Ti in v ohisju samo dva ventilatorja na 900rpm.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gendale2018 ::

kolk slotov zasede tole hlajenje? 8-)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

Na uč...ene 5 slotov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MihaK3 ::

3-3,5 verjetno, ampak saj pri sodobnih matičnih ni kaj dosti potreb po zapolnjevanju raznoraznih slotov...

D3m ::

Kje vidiš 3,5 slote?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kayzon ::

AMD alive and kicking ;((


gddr85 ::

pa 580ka kr pred 1060ko? what sorcery is this? :))

m0LN4r ::

A to je UWP only spil spet? Baje crasha in ne starta, kot prejsnje uwp igre, ce pa mas se afterburner vzgan pa je se hujs. Bom dans probal demo.

Jaz bi igro rad kupil na steamu...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jst ::

Tebi tudi Windows Store igre delajo čudno?

Meni, čeprav imam vse špile na SSDju, Forza 7 loada po par minut prvo progo. Gears of war sem preigral prvi del, ki je bil tudi za PC in ker imam dobre spomine nanj, sem kupil četrti del. Ta ima pa blank (black) screen in moram parkrat ALT+d in/ali ALT+Enter in/ali WIN/d, da se začne vrteti desno spodaj žaga. Ko se to prikaže, se potem naloži takoj, mogoče 5 sekund.

1070 včasih z Afterburnerjem ne boosta, ampak gre kar v "video" mode hitrosti.

Windowsi niso nabasani, so legalni, up to date, razen driverje za grafo, ne nalagam vedno čisto frišne, ampak se to dogaja z tremi zaporednimi, ki sem jih naložil. Pa sem jih odinštaliral z Driver Uninstaller iz guru3d.

Ne vem kaj Windows Store matra. Čaka na connection ali kaj? Ima vse dovoljeno, sem pogledal na windows firewallu in ruterju in gre nekaj ven. Čudno vseskupaj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

AapocalypseE ::

Pri 1080p je 1060 pred 980 Ti in Titan X :))

https://www.techspot.com/review/1716-fo...

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Se vidi, da je v konzolah AMD. Zanimivo, da igra rabi samo 3GB pri FullHD, vendar je nekako logično, saj zdaj poznajo vse trike, kako iztisniti maksimum iz APUja v XBoxu, zraven za PC pa še dodaten boost & quality iz novejših RX in Vege.

Me zanima, koliko bo nvidia z driveji uspela prilagoditi "flow" za svojo arhitekturo. Ene 20% pomoje ne bi smel biti problem, glede na ostale špile.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

m0LN4r ::

Jaz imam problem k se mi store zrusi in nek error vrze ven, sem deinstaliral pa novo instaliral in je potem delalo, dokler ga spet ni nek updejt "izboljsal" vec sploh ne odpiram to sranje naceloma.

Pa kontrolerje dostikrat ne prime, mors na novo driver gor metat

AapocalypseE je izjavil:

Pri 1080p je 1060 pred 980 Ti in Titan X :))

https://www.techspot.com/review/1716-fo...

Pr 4k zgleda graf kolko tolko normalen, da ni neka dinamicna funkcija slucajn v tem spilu, ki mal spreminja kake parametre glede na grafo.
Pri prejsnji forzi je bilo tudi shranje glede benchanja, ker se nastavitve sprva niso shranile in po novem zagonu je bilo vse na dynamic...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jst ::

Steam je delal že od začetka, ko sem kupil Half Life 2, precej dobro. No tako-tako. Windows Store je pa MSjev produkt, za katerega bi pričakoval, da bo delal najboljše od vseh teh servisov (Steam, Origin), ampak je ravno obratno. MS, odkar so šli na Win10 metodo software as a service, je vedno nekaj narobe. Popravki so postali tako veliki, da so prvo želeli p2p, sedaj spreminjajo cel sistem dostave popravkov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

fireX88 ::

https://wccftech.com/review/gigabyte-ge...

vega je celo enkrat prva... pri temperaturi zmaga :P
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

tikitoki ::

Jst je izjavil:

Steam je delal že od začetka, ko sem kupil Half Life 2, precej dobro. No tako-tako. Windows Store je pa MSjev produkt, za katerega bi pričakoval, da bo delal najboljše od vseh teh servisov (Steam, Origin), ampak je ravno obratno. MS, odkar so šli na Win10 metodo software as a service, je vedno nekaj narobe. Popravki so postali tako veliki, da so prvo želeli p2p, sedaj spreminjajo cel sistem dostave popravkov.


Sej windows popravki delujejo na tudi na p2p sistemu, ki ga je v primeru, da imas omejeno kolicino podatkov priporocljivo izklopiti. lopovi nemarni to opcijo seveda imajo za default.

Jst ::

To je eden izmed stvari, ki sem jo izklopil. Laundry list po inštalaciji win10.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

m0LN4r ::

Res je, sem mislil ta vikend vrzt gor novi update, kjer je kao native support za dxr in malo vec kontrole za HDR, pa sem skepticen, ker na zacetku vsakega "up"grejda so neki random problemi v specificnih zadevah, kot naprimer passthrough za dts in dd ne dela vec preko opticnega od lanskega anny upgrejda. Spomladi so potem zajebali HDR on/off, ki je bil enkrat vmes poleti poflikan, da ne razmaze slike. enostavno meh. Pa ko vklopim hdr preko windowsa, ga on nastavi na nek cudn 8b/4:4:4 po nevem kaki logiki in moram potem v NVCP it rocno prisilit 10b/4:2:2
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Treer ::

fireX88 je izjavil:

https://wccftech.com/review/gigabyte-ge...

vega je celo enkrat prva... pri temperaturi zmaga :P


Kaki zaostanki pri fps-ih, haha, o moj bog!;(( Grafični oddelek AMD-ja lahko samo še zapre štacuno...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

m0LN4r ::

AMD bo prej ali slej predstavil 2x hitrejso graficno kot je Vega64, ki bo potem nekega dne konkurencna 2080Ti, vprasanje je edino kam jo bodo cenovno postavili.

Naceloma je p/p v midrange soodvisen od P/ v highrange in kako je ta cenovno postavljen naprav konkurenci, ker se potem vse temu prilagodi. Banalen primer, AMD releasa grafo, ki bo hitra kot Vega64, kasirala za njo 250eur bo nvidia samo premaknila cenovno lestvico navzdol in hkrati pripravljala refresh. V bistvu so dva koraka pred amd, tako da jih tezko presenetijo z bilokako strategijo.

No nekoc jim je uspelo z 290X vs. first titan, ampak dvomim da se bo kr tako iz nic pojavil GPU, ki bo kos 2080Ti.
V nasprotnem primeru, ce bi AMD agresivno napadel. Bi danes bila 2070 pod 300eur, 2080 500, 2080Ti 700... but but but
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Treer ::

A tako kot je predstavil karto, ki je do danes že konkurenčna 1080Ti? :D Mnogo predolgo so spali na isti arkitekturi, sedaj so pa pač pečeni. Glede 290x pa, a ni bilo tako, da je bila na vrhu ravno ene 3 tedne, do izida 780Ti? :D Jaki uspeh res. Sicer je bila potem hitrejša tudi od lastnega Titana, ampak so bili pa spet na tronu (napovedana MSI Lightning verzija naj bi pa bila celo toliko boljša, da je Nvidia odpovedala deal, ker so želeli da Titan vsaj v nekaterih parametrih ostane top).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

m0LN4r ::

780Ti je bila odgovor na 290x, ker ce je ni si lahko predstavljas kdaj in za koliko bi sele dobili 780ti. Dejstvo je, da dokler ne dobis drugje vec za manj bo pac drago.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Treer ::

Prav dosti kasneje gotovo ne, saj ni ravno da v parih tednih pripraviš nov čip... Ja, lahko bi prišla recimo konec leta, ali začetek naslednjega in bila 50-100€ dražja, ampak definitivo je bila že v nizkem štartu. Ampak ja, ko pa konkurenca več generacij zapored nima za burek, pa lahko cene naviješ kolikor ti je volja, oziroma jih najprej naviješ za 20%, potem če je prodaja še vedno dovolj dobra še za 20 in tako naprej... Ne se čudit, če bo 3080Ti 2k (za kupno moč v državah, ki predstavljajo večino trga za take grafične, to še vedno ne bo ekscesno drago)

Predator X ::

Treer kaj ti ni jasn.

AMD je vsekakor sposobn podjetje glede CPUjev in GPUjev. Pač so se uštel pri CPUjih in zgubil velik del marketa, dolgo časa so kr lepo konkuriral NVIDIJI (HD 4000 - 5000 - 6000, R200, Fury..) vsekakor pa so svoj budget omejili.

GCN je bil že namenjen tud za RT.

Dej hitr poglej kje je zdej GTX 780Ti in kje je R9 290X.

m0LN4r ::

AMD nikoli ni delal GPUjev, to je delal ATi

Dej hitr poglej kje je zdej GTX 780Ti in kje je R9 290X.
Dej ti raj poglej kje je FuryX in 980Ti 8-) HBM vs. GDDR5
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Treer ::

Predator X je izjavil:

Treer kaj ti ni jasn.

AMD je vsekakor sposobn podjetje glede CPUjev in GPUjev. Pač so se uštel pri CPUjih in zgubil velik del marketa, dolgo časa so kr lepo konkuriral NVIDIJI (HD 4000 - 5000 - 6000, R200, Fury..) vsekakor pa so svoj budget omejili.

GCN je bil že namenjen tud za RT.

Dej hitr poglej kje je zdej GTX 780Ti in kje je R9 290X.


AMD je včasih bilo sposobno podjetje glede cpujev in gpujev, ampak nikoli istočasno za oboje, ker kot je že molnar napisal, so bili recimo tam 2003 - 2005 ko sta bili top izbiri Athlon in Radeon gpuji še pod Ati-jem. Ja, 4000 in 5000 serija sta bili dobri (s 5870 in 5970 so tudi uživali edino malo daljše obdobje popolne dominance), ampak že 6000 serija je bila velik korak nazaj, ker se jim je pač Terascale arhitektura izpela (tako kot kasneje GCN - ničesar se niso naučili) in ni imela za burek proti 570 in 580. S 7000 serijo so se potem začasno vrnili (sploh 7870 in 7970 Ghz sta bili dobri izbiri), potem so še malo pobrcali z 290x (če si bil pripravljen sprejeti kalorifer v kišti), nato pa tema. Fury ni omembe vreden, še manj vse ostalo, kar je sledilo. Na grafičnem področju so samo še kot pred 20 leti Hyundai - low budget izbira za plebe in pa par eksotičnih, overpriced in za povrh še nedobavljivih modelov, ki hočejo konkurirati kaki klasi više, pa preprosto nimajo za burek (Vega)

gendale2018 ::

a niso ble glih fermi kartice jajca
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Treer ::

Bile so vroče, ampak za razliko od večine AMD pečk, tudi bolj zmogljive, sploh 580-ka ni imela konkurence vse do 7970

gendale2018 ::

a ni prava primerjava bolj 6950 vs 570 (ni uredu ker je nvidia dražja)?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

m0LN4r ::

2x570 in 2x580 je bila majka za CUDA v aftercu in premierju, enostavno je sekalo, ni bilo niti priblizno enako hitre alternative takrat. Sele dve generaciji pozneje je AMD zacel nekaj brcati z OpenCL, dokler so pa to zrihtali sem menjal ze na 780Ti, ki je potem spet sekala v aftercu.

gendale2018 je izjavil:

a ni prava primerjava bolj 6950 vs 570 (ni uredu ker je nvidia dražja)?
Nvidije so bile od takrat naprej vedno mickeno drazje, seveda z razlicnimi razlogi. Ce to nebi bilo res, se nebi ravno od takrat naprej najbolj prodajale.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

gendale2018 je izjavil:

a niso ble glih fermi kartice jajca


So bile a so se bolje prodajale od AMD. :)

Isto pri HD 7xxx seriji.

Pač tudi, če bi dali boljši produkt niso prerasli simbolike, ki jo je nosila nvidia.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

O kaki simboliki ti to? Na zacetku sta bili obe firmi enako znani.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
105 / 138
»»