» »

Par vprašanj pred nakupom avtomobila.

Par vprašanj pred nakupom avtomobila.

1
2
»

Spajky ::

S4ul3 je izjavil:

...Nov avto je za tiste, ki res nimajo boljše ideje kam z denarjem....
Ni čisto točno ... je za tiste, ki ne vedo kaj bi z eventuelnim bodočim kešem, ker večina kupuje na kredit ;) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

Netrunner je izjavil:

hm... za fiesto bi pričakoval da porabi manj, četudi malo bolj pritisneš.

cist kul poraba ce se ne dela dost relacij
#brezpodpisa

Netrunner ::

Moja stara 1.1 fiesta je pila 6 / 100 max. nobenega ekoboost motorja in fancy opreme.

Aston_11 ::

Netrunner je izjavil:

Moja stara 1.1 fiesta je pila 6 / 100 max. nobenega ekoboost motorja in fancy opreme.

To dela moj pasat 2007, pa je tono težji od fieste in ima enih 100 KM več. Point?

Netrunner ::

LordNacho je izjavil:

VOZIM Fiesto 1.0 ecoboost 100hp.

... porabi med 7,5 in 8 litri bencina...


Aston_11 je izjavil:

Point?



Point je ta, da se mi zdi pretirana poraba za tak majhen avto. Sploh pa pričakujem da novejši avti iste serije so z leti vedno bolj varčnejši in varni.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Aston_11 je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Moja stara 1.1 fiesta je pila 6 / 100 max. nobenega ekoboost motorja in fancy opreme.

To dela moj pasat 2007, pa je tono težji od fieste in ima enih 100 KM več. Point?

Čak mal, ti trdiš, da ti passat pije največ 6 litrov? Da lahko pije 6, verjemem, da ne more več, pa pač ne. Tista 1,1 fiesta je pa res pila največ 6. Pa še raka ni sejala naokoli pri tem, tudi če zanemarimo, da je itak neumno primerjat dizla z bencinarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Aston_11 ::

Utk je izjavil:

da ti passat pije največ 6 litrov? .
Ne. Pije lahko tudi kot F1.

Utk je izjavil:

Tista 1,1 fiesta je pa res pila največ 6.
V mokrih sanjah.

Utk je izjavil:

Pa še raka ni sejala naokoli pri tem,
Pameti tudi ne, so pa bile brez katalizatorja dobre za sejati smrt v zaprtih garažah. Glej, da ne boš jedel mesa, da boš v svoji zaprti kleti imel filtre zraka, da ne boš pretirano uporabljal kreme za sončenje, ker je znano, da je melanomov več, pa ti je zagotovoljeno, da boš težak prve klase kot star foter.

Utk je izjavil:

tudi če zanemarimo, da je itak neumno primerjat dizla z bencinarji.
Ti si itak znan po tem, da te nervira vw, tdi in dizel. Frustracije at best.

Utk ::

Utk je včeraj ob 23:53:27 izjavil:
da ti passat pije največ 6 litrov? .
Ne. Pije lahko tudi kot F1.

Tam si napisal, da dela to tudi tvoj passat - pije max 6 litrov na 100 km. Ampak sej vem, branje je zelo težko opravilo.

Utk je včeraj ob 23:53:27 izjavil:
Tista 1,1 fiesta je pa res pila največ 6.
V mokrih sanjah.

Si moral dvakrat prebrat, da si opazil da se ne strinjaš z njim, v nasprotju s prvim branjem, ko si mu pritrdil. Sej bo, samo vadit moraš.

Pameti tudi ne, so pa bile brez katalizatorja dobre za sejati smrt v zaprtih garažah. Glej, da ne boš jedel mesa, da boš v svoji zaprti kleti imel filtre zraka, da ne boš pretirano uporabljal kreme za sončenje, ker je znano, da je melanomov več, pa ti je zagotovoljeno, da boš težak prve klase kot star foter.

Katalizatorje imajo avti že 25 let. Dvomim, da se je referiral na fiesto iz 80-ih. Drugo bom pa poskusil upoštevat.

Utk je včeraj ob 23:53:27 izjavil:
tudi če zanemarimo, da je itak neumno primerjat dizla z bencinarji.
Ti si itak znan po tem, da te nervira vw, tdi in dizel. Frustracije at best.

Tebe bi tudi morda, ampak na srečo je nevednost blažena. Ko se boš naučil brati, bo šlo tudi tebi morda še kaj na živce.

Netrunner ::

Ko sem imel fiesto 1.1 sem sem pa tja zmeril porabo in je bila vedno med 5.8 - 6.2 litra / 100km. Pa to govorim o različnih tipih vsakdanje vožnje. Verjamem da če nabiješ obrate do konca se poraba poveča vendar za klasično vožnjo je bil hočeš nočeš 6 l / 100 km . Točnega letnika se ne spomnim (cca 96), vendar katalizator je vsekakor imela.

Pa saj nima veze :) Karkoli bom kupoval bom šel prej testirat.

Isotropic ::

priklopi ga še na tester

Stari maček ::

Dilemo okoli nov ali rabljen je popolnoma enostavno rešljiva; izberete si vozilo, ki vam odgovarja, potem pa izračunajte, koliko zgubljate na leto pri starem in pri rabljenem. Verjetno bo kupcem novih vozil pri tem postalo slabo...

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Nov avto kupi nekdo, ki ga ne misli menjati vsaj 5 let, če ne nekje 10 let. Izgubiš pa največ na novem avtu, to je dejstvo oziroma nekje 10-15% na leto....

Invictus ::

Stari maček je izjavil:

Dilemo okoli nov ali rabljen je popolnoma enostavno rešljiva; izberete si vozilo, ki vam odgovarja, potem pa izračunajte, koliko zgubljate na leto pri starem in pri rabljenem. Verjetno bo kupcem novih vozil pri tem postalo slabo...

Mislim da dilemo najlažje reši stanje na transakcijskem računu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tralala999 ::

scipascapa je izjavil:

Nov avto kupi nekdo, ki ga ne misli menjati vsaj 5 let, če ne nekje 10 let. Izgubiš pa največ na novem avtu, to je dejstvo oziroma nekje 10-15% na leto....

Nov avto je tudi garancija za bolj zanesljivo mobilnost...in če tako služiš kruh, si vi to izgubo lahko nekam zataknete...najbolj smešni so modeli, ki kupijo 4-5 let star avto (po navadi ni več garancije...pardon sveta KIA ma 7), pol se pa začne šparanje s servisi gumami itd....Pol pa neki crkne, pa spet vgradnja poceni neoriginalnih delov itd... to lahko počne nekdo ki ma čas in živce...
Sem vozil rabljeno vozilo, je bilo ok....ampak čez novega ga ni.

Netrunner ::

scipascapa je izjavil:

...Izgubiš pa največ na novem avtu, to je dejstvo oziroma nekje 10-15% na leto....


Največ izgubiš samo če gledaš prva leta življenske dobe avtomobila. Če kupiš X let star avto boš le tega moral prej menjati kot če kupiš novega. Gledano na neko obdobje recimo 15 let boš v tem času imel enega novega ali pa dva stara. Če na koncu potegneš črto in prepračunaš stroške verjemi mi, da si si zelo blizu.

Tisti nakup drugega starega avtomobila pokompenizra tistih več stroškov ki jih imaš pri nakupu novega.

Ne pravim da je imeti nov avto na dolgi rok cenejše, vendar kot pravi @Tralala999 je pomembna tudi zanesljivost kar je vredno dati tistih X EUR več. Kakorkoli obrneš razlike v ceni na dolgi rok niso tako velike kot večina govori.

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Vsak nov izdelek je dražji od rabljenega, bilokak obrneš in računaš. A je tudi boljši. Razlika v ceni se lahko še poveča, če rabljenega kupiš na keš, pri novem pa vzameš kredit/lizing, pri čemer celotne obresti in stroške odobritve zgubiš s prvim dnem ob nakupu. Razni brezobrestni krediti so pesek v oči kupca, tam so stroški všteti v ceno avta. Prodajalcu, ki mi avto na lizing ponuja "ceneje" kot avto na gotovino, v obraz povem da je napizdun.

Netrunner ::

smacker je izjavil:

Vsak nov izdelek je dražji od rabljenega, bilokak obrneš in računaš. A je tudi boljši. Razlika v ceni se lahko še poveča, če rabljenega kupiš na keš, pri novem pa vzameš kredit/lizing, pri čemer celotne obresti in stroške odobritve zgubiš s prvim dnem ob nakupu. Razni brezobrestni krediti so pesek v oči kupca, tam so stroški všteti v ceno avta. Prodajalcu, ki mi avto na lizing ponuja "ceneje" kot avto na gotovino, v obraz povem da je napizdun.


Vsekakor kredit / lizing doprinese dodatne stroške, vendar to velja tudi za rabljene avtomobile (ne mislim stare za 3k € ampak 3-4 leta stare ki so 10k € +). In kot sem že povedal začetna investicija je vsekakor večja, vendar dolgoročno gledano pa si skoraj na istem.

Je treba gledati malo boj na široko in ne samo okoli dneva nakupa.

Tero ::

Upam da ni nič narobe če malo ukradem temo. :)

Z punco potrebujema avto. Proračun je do 2500 eur. Saj vem da sem precej skromen a upam da se bo našlo kaj. Rad bi da ima klimo, čim nižje vzdrževanje, čimmanj elektronike in pa zadnja vrata. Konjev ne potrebujem veliko, prav tako mi ni pomembna znamka in izgled. Športnika ne rabim. Raje imam kakšen realen kilometer več kot pa da je preverten. Poraba je super če je nizka a se da preživet tudi če je malo večja. Uporabljal se bo za vsakdanje življenje za nakupovanje in podobno. V službo bi se vozila samo ob slabem vremenu. Tu pa tam bi pa ga potrebovala za kakšen daljši izlet in vožnjo po avtocesti. Če ne bo večjih okvar ga nameravam imeti vsaj 5 let. Načeloma mi je vseeno če je bencin ali dizel, a glede na moje potrebe, mislim da bi bil bolj primeren bencinar. Torej kakšni nasveti? :)

edit: Pozabil sem povedat da je bi bilo super če bi avto tudi bil kolko tolko udoben tudi za mene. Imam namreč 195cm. :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

flipflop ::

Če ti je dovolj velik, renault Clio. Motor 1.2 16v, za tvoje potrebe čisto dovolj. Jih imaš res veliko in ne bi smelo biti pretežko najti dober primerek.

HotBurek ::

... in pa zadnja vrata.

To misliš 4/5 vrat? Sicer za 1/2 denarja dobiš tole: http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=...
Kar privarčuješ do 2.500EUR pa porabiš za vzdrževanje.

Še limuzina (+klima): http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Blinder ::

Mogoce bi se on moral lotit nakupa tako, da se prvo usede v te avte. Polo 2000 letnik je iz leta 1993, njegova prostornost je tudi iz 1993.
Ce noces elektronike lahko se vedno odstranis varovalke za airbage, abs, odmontiras enga od sestavnih delov centralnega zaklepanja, tako da bos moral odklepat s kljucavnico. Lahko odklopis senzor pretoka zraka in par senzorjev na izpusnem delu. Poraba bo sla gor, svecke utegnejo s casom postat rumene zaradi bogate mesanice goriva in na dolgi rok se ti katalizator lahko pokvari. Nevem zakaj se nekaeri bojite elektronike
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

flipflop ::

Ja test obvezno, vsaj kakih 10km da malo vidiš za kaj se gre. Pa poglej najprej vsaj par različnih avtov istega modela, da vidiš kaj se dobi za kakšen denar. Sicer pa glede na kriterije, mogoče ne bi bil slaba izbira tudi kak Citroen Xsara Picasso, 1.6 bencinar.

Superboyy ::

Ecoboost 1.0 je kot debeluh: velik žre pa nikamor se ne premakne.

Enako tud 0.9Tce pri renaultu. Nemški 1.2TSI je mal boljši, ampak še vseen priporočam vsaj 1.5/1.6. Lepše gre in manj žre.

Miha 333 ::

Tero je izjavil:

Upam da ni nič narobe če malo ukradem temo. :)

Z punco potrebujema avto. Proračun je do 2500 eur. Saj vem da sem precej skromen a upam da se bo našlo kaj. Rad bi da ima klimo, čim nižje vzdrževanje, čimmanj elektronike in pa zadnja vrata. Konjev ne potrebujem veliko, prav tako mi ni pomembna znamka in izgled. Športnika ne rabim. Raje imam kakšen realen kilometer več kot pa da je preverten. Poraba je super če je nizka a se da preživet tudi če je malo večja. Uporabljal se bo za vsakdanje življenje za nakupovanje in podobno. V službo bi se vozila samo ob slabem vremenu. Tu pa tam bi pa ga potrebovala za kakšen daljši izlet in vožnjo po avtocesti. Če ne bo večjih okvar ga nameravam imeti vsaj 5 let. Načeloma mi je vseeno če je bencin ali dizel, a glede na moje potrebe, mislim da bi bil bolj primeren bencinar. Torej kakšni nasveti? :)

edit: Pozabil sem povedat da je bi bilo super če bi avto tudi bil kolko tolko udoben tudi za mene. Imam namreč 195cm. :)

Volvo V40 1.9 TD letnik 2002 - 2004 (pred 2002 so imeli probleme), obvezno izvedenko s 85 kW. Budžet ravno ustreza, morda še kaj ostane. Poraba okoli 5 l / 100 km. Ponavadi je pri okoli 200k km treba menjati turbino, vendar dobiš novo sredico za 200 €. Turbina je sicer enaka kot v renault 1.9 dci motorjih. Pozabi na cliote, polote, fieste, s temle se voziš kot gospod.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti: Toyota Auris 2013 (dizel) ali VW Golf 7 2013 (dizel) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5112783 (8039) m0LN4r
»

Iskanje športnega avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11221714 (17502) facepalm
»

qashqai poraba ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13115625 (13138) polde66
»

Nov avto za 15000€ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21462367 (46133) kljhjkhkjh
»

Ford b-max vs c-max

Oddelek: Na cesti
145861 (5476) LordNacho

Več podobnih tem