» »

Spletna aplikacija - kot namizni program

Spletna aplikacija - kot namizni program

marjan_h ::

Pozdravljeni,

kateri framework (ali jezik) je primeren za izdelavo spletne aplikacije, ki je podoben namiznemu programu.
Tako kot Java applet, samo da se danes tega več ne priporoča kot berem na internetu.

Želel bi tudi da ima ta framework/knjižnica ali karkoli možnost da komunicira z napravami ki jih priklopimo preko usb kabla.


Hvala za odgovore.

kr?en ::

JavaFX 8, ce hoces narest desktop client v Dzavi.

marjan_h ::

Hvala, nenavadno da mi je samo en odgovoril.

Samo za Javo FX potrebujemo plugin v brskalniku. Mogoče poznaš kakšno drugo alternativo, za kar ne potrebujemo vtičnika?

V bistvu je moja predstava nekaj takšnega kot google docs. Kako pa sploh je slednje narejeno?
Ko sem brskal po internetu za Javo FX sem prebral da je Twitter bil narejen originalno v Ruby on rails, sedaj pa uporablja JVM. Ampak kako, nisem slišal da mi moral nekdo inštalirati plugin da lahko uporablja Twitter.

boogie_xlr ::

Lahko narediš Chrome APP, možnost za dostop do USB naprav. Programiraš v HTML5, CSS, and JavaScript.

Lonsarg ::

Edini standardni jeziki so zgoraj omnjeni trije(HTML, CSS, JavaScript). In kolikor vem ne obstaja API, da bi se dalo do USBja povezati na standardni način(da bi delovalo na vseh browserjih).

Govorimo pa o "jeziku", ki ga vidi browser, na serverju je lahko zadeva spisana v kateremkoli jeziku, samo mora v končni fazi generirati zgoraj omenjene 3.

vuego ::

Naredi spletno aplikacijo kot klasiko. Za povezavo z usb pa dodatni client program (exe), ki ima implementiran socket server. Med njima komuniciraš z js websocket-om.

Tako imam sam narejeno za skeniranje direkt v webapp in deluje bp.

marjan_h ::

Hvala, vprašal sem tudi če kdo ve kako je google docs narejen.

Na internetu ne najdem veliko informacij o tem.

Spura ::

marjan_h je izjavil:


V bistvu je moja predstava nekaj takšnega kot google docs. Kako pa sploh je slednje narejeno?
Navaden web app.

marjan_h je izjavil:


Ko sem brskal po internetu za Javo FX sem prebral da je Twitter bil narejen originalno v Ruby on rails, sedaj pa uporablja JVM.

Uporablja JVM za backend, ne frontend.

Ce hoces dostopat do drugih stvari na sistemu, kot to kar omogoca JavaScript potem moras imeti ali browser plugin ali mora biti desktop aplikacija.

nightrage ::

Mislim da Google Web Toolkit zbilda programsko opremo tako za Web kot za desktop.

GWT Applications as standalone Desktop Apps

In early 2010 I had the assignment to write an application that can run as a regular web app in the browser and as a standalone desktop app. Sounds simple but turned out to be pretty challenging. Specially in a J2EE context. Most of the enterprise Java frameworks are server side. Meaning they need a server engine to display the UI. There s basically no way to use them on a standalone application unless you want to ship the server runtime with your app.

It was during my evaluation of possible candidates that I came across GWT. The ability to compile Java to high optimised JavaScript sounded simply insane at the time.
Today a lot of tools cross compile to JavaScript but I think GWT does it in the more elegant way, adding a lot of nice goodies(UI Binder, RPC, RequestFactory, ClientBundle, I18n,etc..) along the way.

Because GWT compiles to client side JavaScript it is possible to use the same codebase for the regular browser and for a standalone desktop application. All that using strong typing and the powerful Java ecosystem (making GWT the best web toolkit out there in my eyes).

There are several ways to export a GWT app as a standalone application . Let's look at two nice alternative

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri programski jezik?

Oddelek: Programiranje
232942 (2248) driver_x
»

[Debata] JavaScript in jeziki z prototipnim dedovanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
516925 (6791) zigomir
»

Kateri drug programski jezik za HTML/JS programerja?

Oddelek: Programiranje
333467 (2237) LeQuack
»

Nadaljevanje učenja jave

Oddelek: Programiranje
161742 (1195) c00L3r

Več podobnih tem