» »

Predvajanje zvoka skozi le eno napravo na PCju

Predvajanje zvoka skozi le eno napravo na PCju

helsing ::

Na matično ploščo bi od zadaj rad priklopil 3 priključke:
-zelen zvočniki
-siv slušalke (realtek nastavi kot izhod za slušalke)
-roza mikrofon od slušalk

Vse lepo in prav ampak mi sedaj predvaja zvok iz obeh naprav hkrati, kar pa nočem.
Vem da lahko priklopim slušalke od spredaj (realtek potem samodejno onemogoči zvočnike), ampak imam potem prekratek kabel, saj ga bi rad napeljal za mizo.

Do nedavnega sem imel majhno in poceni usb zvočno kartico s pomočjo katere sem lahko enostavno preklapljal med napravami ampak se mi je pokvarila.
Optimalno bi bilo če bi se dalo preklope razdeliti v "2 napravi", da bi zadevo imel navzven rešeno enako kot prej ampak mi bi že zadostovalo, da bi lahko enostavno onemogočal posamezne audio vtičnice.

Za vsako pomoč se že v naprej zahvaljujem.

LP, H

smacker ::

Boš moral spredaj priklopit, zadnji 3 priključki so mišljeni za surround sisteme da hkrati več zvočnikov priklopiš in delujejo sočasno kot 1 naprava. Kupi audio podaljšek, za par eur v najbližji tehnični štacuni ;)

videc ::

Za priklop spredaj se da kupiti tudi podaljšek za slušalke, 5m, par evrov je.

helsing ::

Posameznih izhodov se pa ne bi dalo vsaj utišat?

smacker ::

Mogoče s kakim audio softwareom. Ampak to dvomim da bo vžgalo pri igrah in ostalih aplikacijah. Ne išči problema kjer ga ni. Kupi podaljšek pa vtakni spredaj.

helsing ::

Seveda je problem, če ne drugega mi že ni všeč kako grdo kabli spredaj štrlijo ven iz računalnika :/
Po internetu sicer omenjajo nek program: Virtual Audio Cable ampak nisem prepričan če je to to. Tudi nisem doma da bi probal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preklop med zvočniki in slušalkami

Oddelek: Programska oprema
62319 (2098) Dzhimen
»

matični plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
121669 (1523) tine88
»

Računalnik in domači disko

Oddelek: Zvok in slika
111981 (1686) Korenchek
»

Vhod za slušalke spredaj na PC-ju ne dela

Oddelek: Zvok in slika
153847 (3614) mit3k
»

Kako poslušati s slušalkami ?

Oddelek: Zvok in slika
111558 (1390) iso2000

Več podobnih tem