» »

SATA na plati, IDE disk. Kaj rabim?

SATA na plati, IDE disk. Kaj rabim?

Storm ::

V službi sem za male pare kupil računalnik, kjer so vzeli ven disk. Ker imam doma IDE disk, v računalniku pa so SATA kabli me zanima, kaj zdaj rabim, da bo zadeva delovala in da ne bo neka huda, draga varianta. Skratka najbolj enostavna rešitev. Rabim pa se mi zdi tako napajalni kabel (un s štirimi debelimi pini), kot tudi pretvornik med Sata in Ide.

Mi lahko nekdo posreduje link na pravi produkt (kabel), po možnosti kje v SLO, recimo enaa ali mimovrste? A je SATA to ide isto kot ide to sata?
Markec The Great

pegasus ::

Ide kontroler na kartici. Imam še nekaj takih, ki sedejo v navaden pci slot (bel). To imaš?

hojnikb ::

kupiš sata disk za male pare..
#brezpodpisa

Storm ::

pegasus je izjavil:

Ide kontroler na kartici. Imam še nekaj takih, ki sedejo v navaden pci slot (bel). To imaš?


Morem pogledat a je not, po moje so....kok to pride cenovno? Da ni SATA disk res cenej :)
Markec The Great

fosil ::

Govoriš da ima računalnik sata kable.
Kaj pa plošča, ali ima ide priklop?
Tako je!

BorutK-73 ::

Ceneje te bo prišel sata disk. IDE diski so samo še za na odpad ali obtež.

petrus ::

Najceneje je verjetno Adapter SATA to IDE za 7,84 €:
"Omogoča uporabo pomnilniških naprav z IDE priključkom na krmilnik SATA."

Na bolhi je tudi polno tega, išči "ide sata"...
stati inu obstati

#000000 ::

pa sej skor vsaka plat aima tudi IDE slot, tako da v sili lahko ponucaš, če pa ga nima, pa itak samo še nakup SSD diska, se jih dobi že za 50 eur

hojnikb ::

plate že dosti let nimajo več IDE slotov..
To je blo še tam 2007/2008, zdej pa ne več
#brezpodpisa

#000000 ::

zgleda res nisem kupu nove plate zase že dolg časa, mislm samo plate, če pa bi jo, bi hotu da ma support za IDE brez debate, ker se najde precej starih diskov kjer so gor slike ipd, ok lahko kompenziraš z kakim adapterjem, ampak iz mojega zadnjega logitech se je pokadilo (dobesedno) pred ene pol leta, tko da sem bos zaenkrat, zato taka plata recimo.

Miha 333 ::

Pretvornike SATA-IDE odsvetujem, še nisem imel takega brez problemov. Ali sploh ne zazna diska, ali neha delat, ali je prenos zelo počasen, ... Kupi ustrezen disk in to je to.

hojnikb ::

zgleda res nisem kupu nove plate zase že dolg časa, mislm samo plate, če pa bi jo, bi hotu da ma support za IDE brez debate,


Potem pa velik sreče z nakupovanjem, ker take plate (vsaj z moderno platformo) neboš našel
#brezpodpisa

AC_DC ::

pci/e kartico z ide in/ali (sata) vmesniki potrebuješ.

http://www.bolha.com/racunalnistvo/razs...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/razs...

https://www.mimovrste.com/mrezne-kartic...


Ide/floppy priključek je bil nazadnje na voljo na s775 platah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

BorutK-73 ::

Za ogled slik na IDE diskih imaš to:
http://www.conrad.si/Pretvornik-USB-2.0...

SeMiNeSanja ::

Jaz bi kupil nov SATA disk, si nekje sposodil IDE-USB adapter in vsebino starega diska pretočil na novega (če je na njemu kaj vrednega pretakanja).

IDE disk ima zagotovo že neko konkretno število ur obratovanja za seboj. Lahko deluje še leto ali dve, mogoče tudi štiri leta.....ampak prej ali slej se bo začelo nekaj zatikati, ružiti, pojavljali se bodo slabi sektorji,....

Glede na cene novih diskov med 40 in 60€ (400GB do 1T), bi se jaz raje odločil za tako nadgradnjo, kot za improvizacijo s starim diskom, ki lahko kadarkoli začne nagajat.

hojnikb ::

mah novo se vzame 120GB ssd za sub 45e
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDD priklopi

Oddelek: Strojna oprema
131099 (722) lolipop2
»

IDE SATA adapter

Oddelek: Kaj kupiti
315690 (2104) tv6865
»

Stara matična ne zazna SATA diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
282074 (1314) solatko
»

Uporaba starega IDE diska kot zunanji disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
142330 (2011) vorantz
»

težava,iz eide diska bi rad presnel podatke preko eide conektorja pa ne gre

Oddelek: Pomoč in nasveti
291933 (1402) alese

Več podobnih tem