» »

gtx 1080 ni 100% obremenjena

gtx 1080 ni 100% obremenjena

alpha1 ::

Imam asus gtx 1080 strix OC pa imam sledeč problem. Namreč kartica v igrah ni vedno 100% obremenjena. Npr v bf3 mi enkrat deluje 100% drugič samo z 40% in fps-ji padejo pod 70. Enako velja za witcher 3. Trenutno igram na 1080p monitorju in me zanima če je mogoče problem v tem, da kartica ne potrebuje tolikšne moči da bi delovala 100%? Windows je inštaliran na novo. Driverji so 368.95. Včasi pa mi piše tole napako: display driver stopped responding and has recovered. Probal sem tudi z drugimi driverji pa je problem enak. Enako je tudi če je grafična na stock.

Prilagam gpu-z

matter ::

Kakšen pa imaš CPU ?
Grem basket pa bom neloke metal

alpha1 ::

i7 6850k navit na 4.3 pod vodo. Drugače pa v furmarku deluje grafa 100%.

klinker ::

Sam bi reku da mas kako sranje na sistemu.

alpha1 ::

Bom ponovno inštaliral windows pa potem poročal

klinker ::

Driverji od prejsnje karte?

Leprechaun ::

Naredi kot si napisal, čeprav smrdi po "difektni" kartici.
*************************************************************

alpha1 ::

Sem ponovno inštaliral windows in je problem enak, kot sem napisal zgoraj. Mogoče problem v monitorju?

Alien123 ::

Ni monitor, grafa je problem.. uveljavi garancijo

alpha1 ::

Ok hvala.

McLuzo ::

Kakšen imaš pa napajalnik? Lahko testiraš z drugim?

alpha1 ::

Napajalnik je seasonic x-1050 tako da to ni problem. Eno offtopic vprašanje. Ali lahko povzroči miška z usb 2 priklopom BSOD, če jo priklopim v usb 3.0 ker se mi je to dogajalo. Če je priklopljena v 2.0 deluje vse normalno.

McLuzo ::

Katero matično ploščo pa imaš? BIOS posodobljen na zadnjo verzijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

alpha1 ::

Matična je Asus X99 Deluxe II, bios je posodobljen na zadnjo verzijo.

McLuzo ::

Na hitro googlal "asus x99 deluxe ii usb issues" in vrže ven malo morje teh težav. Vprašanje, ki se pojavi na mestu je, ali je matična tudi mogoče vzrok za problem z grafično?
Imaš kakšno drugo grafično kartico, s katero bi lahko preizkusil, če se ti enako dogaja?

alpha1 ::

Sem sedaj ugotovil da mi v vseh usb 3.0 vrže ven bsod če je priklopljena miška. Probal sem pa tipkovnico in usb ki sta tudi 2.0 pa v usb 3.0 delujta ok tako da je verjetno problem miška. Drugače pa nadomestne grafe nimam da bi probal

Alien123 ::

Grafa da bi bla problem pr framedropih? Hmm, možno je vse :D

Machete ::

Maš dual bios na grafi? Provaj še z drugim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

alpha1 ::

Mislim da sem problem rešil. Imam ohišje core p5 in zraven sem dobil takšen konektor kot na sliki. Sedaj sem pa vstavil grafično direkt v matično plošo in sedaj ni več drop fps. Tako da mislim da je kriv tale pci-e konektor.

AapocalypseE ::

Direkt je vedno najboljše 8-)

Super, da si rešil zadevo, ker nimaš poceni računalnika, da bi te potem tak konektor omejeval.

alpha1 ::

A je mogoče fora da bi moral kaj spremeniti v biosu ali je pač tale konektor zanič?

AapocalypseE ::

Ziher je v konektorju omejitev.

alpha1 ::

Ja samo tale konektor je pci-e 3.0

AapocalypseE ::

Zgleda je 1080 too much za ta konektor ali pa je res v okvari.

Naj odpiše nekdo, ki ma dejansko kaj pojma o takšnih konektorjih.

Zakaj pa si sploh uporabil ta konektor?

Jaz bi ga kar pustil v škatli od matične in direktno priklopil kartico.

Zgodovina sprememb…

alpha1 ::

To sem dobil zraven ohišja, ker imam ohišje core P5. Mislim da je konektor problem ker na tej strani http://www.overclock.net/t/1581986/ther... imajo tudi gtx 1080 in s tem konektorjem nimajo težav. Pa tudi lepše zgleda celoten sistem če grafična ni direkt v ohišju ampak zraven "sedi" :))

AapocalypseE ::

Ja, za to ohišje je lepše, če ni direkt na matični.

Moralo bi delovat, tako da s konektorjem nekaj ni ok.

alpha1 ::

Bom pač sedaj moral imeti v matični grafično kartico, ko pa dobim nov konektor bo pa takrat kot prej ko je sedela zraven ;)

alpha1 ::

Spet se javljam z naslednjim problemom ;(( Trenutno uporabljam monitor Acer pa imam naslednjo težavo. Namreč po nekaj časa uporabe računalnika se monitor enostavno ugasne. Na zaslonu ne piše nič, tudi če ga odklopim od napajanja kot tudi če odklopim HDMI. Po nekaj časa čakanja (probližno 20min) monitor ponovno deluje, s tem da je računalnik ugasnjen, monitor pa odklopljen od napajanja. Sedaj me zanima ali to pomeni konec z monitorjem?

grobijan ::

Pomojm te kartica mal heca. Mogoče ne bi bilo odveč poizkusiti še v drugem računalu.

alpha1 ::

Hm ne vem če bi bila kartica, kajti takrat ko se to zgodi in če odklopim monitor od napajanja ne piše nič kot bi moralo običajno, pa npr. če odklopim hdmi tudi nič ne piše. Zadeva je taka kot če bi bil monitor "mrtev" in se po nekaj časa zbudi od "spanja".

hojnikb ::

kondiči v monitorju
#brezpodpisa

alpha1 ::

Se da popravit tole zadevo?

konspirator ::

alpha1 je izjavil:

Se da popravit tole zadevo?

Da, zamenjaš jih.
Starost monitorja ?

Zgodovina sprememb…

alpha1 ::

6 let je star

Jirzy ::

Glede na starost bi znal hojnik imet prav. Preveri in zamenjaj.

alpha1 ::

Je kje vodič, kako to zadevo popravit?

d4vid ::

Odpres monitor in na napajalnem vezju zamenjas kondenzatorje. Rabis 50W spajkalnik in pumpico.
Kondenzatorje das enakih ali malo vecjih vrednosti, glej pa da je voltaza enaka starim ali vecja. Pri vecji kapacitivnosti in napetosti pa nastane tezava velikosti - kaj lahko spravis noter. Vglavnem ce das enake vrednosti, nimas kaj zajebat. Glej pa na polariteto + in -. To je vsa znanost.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

konspirator ::

alpha1 je izjavil:

Je kje vodič, kako to zadevo popravit?

https://slo-tech.com/forum/isci/?t=c&q=...
1. mar 2006


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411240 (8281) Gapi
»

Gaming računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575845 (4414) Napajalc
»

Kupiti gaming comp sedaj ali počakati,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545649 (3835) alpha1
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232117 (1670) Duhec
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612441 (9149) CoreySteel

Več podobnih tem