» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
297 / 361
»»

webmaher ::

T-2 ima testno v shemi Eurosport 4k z 18Mb/s ... obubožani brez cerkvene milijarde ponujajo več kot z milijardami polni Telesmeh... ta se sedaj končno nekaj trudi s HBOjem, da bo končno moč iz videoteke gledat v full HD...mi pa živimo v časih, ko v trgovinah prodajajo skoraj samo še 4k televizorje :))

MrStein ::

A prav vidim, da SLO3HD ni v nobeni shemi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Seveda ga ni, če pa ne obstaja.

MrStein ::

Kako ga potem ima T-2 v shemi L?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Nima ga. Lapsus na strani. Model, SLO 3 ne obstaja. Ne more ga T-2 imeti. Če ne verjameš, pojdi v poslovalnico t-2 in preišči njihovo shemo prek STB v živo.

meho7 ::

webmaher je izjavil:

T-2 ima testno v shemi Eurosport 4k z 18Mb/s ... obubožani brez cerkvene milijarde ponujajo več kot z milijardami polni Telesmeh... ta se sedaj končno nekaj trudi s HBOjem, da bo končno moč iz videoteke gledat v full HD...mi pa živimo v časih, ko v trgovinah prodajajo skoraj samo še 4k televizorje :))

24Mbps je BR na satelitu
https://imgur.com/a/xOcNzAx


Medtem ko je bila liga prvakov na TRT 4k 25Mbps, BT Sport 4k je oddajal s 30Mbps
https://imgur.com/a/VN2U79s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

BorutK-73 ::

starfotr je izjavil:

Nima ga. Lapsus na strani. Model, SLO 3 ne obstaja. Ne more ga T-2 imeti. Če ne verjameš, pojdi v poslovalnico t-2 in preišči njihovo shemo prek STB v živo.

Seveda SLO3 obstaja. Za HD pa ne vem.

webmaher ::

@meho7 a to je vse nekodirano za testne namene pri Telesmehu :))

starfotr ::

BorutK-73 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Nima ga. Lapsus na strani. Model, SLO 3 ne obstaja. Ne more ga T-2 imeti. Če ne verjameš, pojdi v poslovalnico t-2 in preišči njihovo shemo prek STB v živo.

Seveda SLO3 obstaja. Za HD pa ne vem.


Seveda SLO 3 obstaja, slo3 HD pa ne. Se mi je prej izmuznil HD, ko sem odgovarjal.

meho7 ::

webmaher je izjavil:

@meho7 a to je vse nekodirano za testne namene pri Telesmehu :))

To mas na satelitu. Turcini imajo 4k program free to air na 42°E - kjer bodo prenasali tudi WC 2018
http://www.trt.net.tr/televizyon/akis.a...

brojci ::

Barabe na Telesmahu so zablokirale prenos F1 na ORF in RTL ,kjer sem do sedaj lahko spremljal F1 tako da mi ostane samo še TV3 Medias in njihove dolgočasne reklame.In to še ni vse....oglasi se vedmo pojavljajo ko je nekaj zanimivega na stezi,potem pa največkrat to sploh ne prikažejo ponovno....

ToniT ::

Mislim, da bodo s 15. junijem ali tam nekje nehali z oddajanjem SD programov, tako da SLO3 HD verjetno obstaja...

jusv ::

brojci je izjavil:

Barabe na Telesmahu so zablokirale prenos F1 na ORF in RTL ,kjer sem do sedaj lahko spremljal F1 tako da mi ostane samo še TV3 Medias in njihove dolgočasne reklame.In to še ni vse....oglasi se vedmo pojavljajo ko je nekaj zanimivega na stezi,potem pa največkrat to sploh ne prikažejo ponovno....


To ni odvisno od Telemacha... to je zahteva TV3... je isto, kot svetovnega prvenstva v fuzbalu ne boš mogel gledati na ORF, ker ima za Slovenijo pravice zakupljene TVSLO.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

dejanslo ::

Imam STB Cisco PDS2100.
Do sedaj sem imel ta HDMI kabel: https://www.mimovrste.com/hdmi-kabli/go...

Danes sem ubodel tega: https://www.mimovrste.com/hdmi-kabli/go...

Pa novi ne dela (ni signala). Priključim laptop na TV - dela.

V bistvu nisem našel točnega podatka, katere verzije HDMI podpira ali škatla ali kabel, predvidevam pa vsaj za kabel, da je vsaj 1.4.

Any ideas, preden kličem Telemach?
There`s More Than One Way To Do It

Han ::

Glede na opis bi morala biti kabla enaka, a očitno nista ali pa je nov defekten. Kvaliteta HDMI kablov včasih zelo niha, zgodi se tudi, da ima kakšna žička ali slab stik, ali ni prispajkana, ali pa celo manjka... Reklamiraj kabel in vzemi podobnega od konkurence.

https://www.mimovrste.com/hdmi-kabli/eq...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

dejanslo ::

Hvala za odgovor, Han!
Misliš, da je lahko defekten kabel, če deluje, ko nanj priklopim laptop? Toliko v detajle teh standardov ne poznam. Moje sklepanje je bilo, da če to dela, verjetno kabel deluje - ergo težava je lahko morebiti v različnih standardih med napravama, in/ali kablom. Vprašam, ker ne bi rad kabla zamenjal in da ponovno ne bi delovalo, ker ne bi vzel pravega.
There`s More Than One Way To Do It

XS!D3 ::

Kaj pa je narobe s starim kablom oziroma tistim, ki pride zraven boxa? Če je s starim nehalo delovat in ne delat niti z drugim HDMI kablom, je velika verjetnost, da je na boxu kaj crknilo.

Han ::

Kot rečeno so HDMI kabli včasih loterija, saj proizvajalec ne navede vseh specifikacij. Na monitorju DELL U2415 prek "navadnega" HDMI kabla npr. ne deluje sleep tako kot bi moral. Z drugim HiSpeed kablom z mrežno povezavo pa sleep deluje brezhibno...

dejanslo ::

Stari kabel prekriva USB vhod, zato sem nabavil tega.

Ok, hvala za odgovore, bom zamenjal s predlaganim!
There`s More Than One Way To Do It

Badwolff ::

Ima še kdo težave v Lj? Baje neka motnja na centrali na Tivolski.

SloSlayer ::

Zanima me kateri modem ste dobili tisti, ki ste na Telemach optiki?

Hvala.

SloSlayer ::

SloSlayer je izjavil:

Zanima me kateri modem ste dobili tisti, ki ste na Telemach optiki?

Hvala.


Zanima me še in ne morem editat, koliko portov imate na modemu, ki se lahko uporabijo za povezavo v internet?

MadMen ::

2 porta sta namenjena za internet

strom_15 ::

Sam ima naslednji modem:

http://dasanzhone.com/product/znid-gpon...

Imam pa Telemachovo optiko (ne Telekomovo in gostovanje Telamacha, ampak prav Telemachovo)

Kekec ::

Ima še kdo zadnje čase težave z Internetom v celju. Ping v višine, tomeout itd???

Han ::

Ne, ping 7 ms, hitrost blizu oglaševane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Kekec ::

Saj ni ves čas, tko pride pa gre, šteka pol ure mogoče uro, pa je pa ok, ampak to se že par dni dogaja. Serviser mi je rekel da je router, itak da ni sem ga zamenjal pa je isti drek.

dejanslo ::

Han je izjavil:

Kot rečeno so HDMI kabli včasih loterija, saj proizvajalec ne navede vseh specifikacij. Na monitorju DELL U2415 prek "navadnega" HDMI kabla npr. ne deluje sleep tako kot bi moral. Z drugim HiSpeed kablom z mrežno povezavo pa sleep deluje brezhibno...



Sem zamenjal kabel za tistega, ki si ga linkal, in ista zgodba. STB-TV ne dela, laptop-TV dela.

Po moje je težava cisco specific.
Nihče ni imel težav s HDMI priklopom Ciscota PDS2100?
Bom se obrnil na Telemach pa javim, če dobim kak pameten odgovor.
There`s More Than One Way To Do It

M.B. ::

@Kekec: Mogoče neumno vprašane ampak, si restartal modem in router? Sam sem imel že parkrat ogromen package loss pa vlke pinge pa se je vse rešlo z restartom modema.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Vanadium ::

SloSlayer je izjavil:

Zanima me kateri modem ste dobili tisti, ki ste na Telemach optiki?

Hvala.


Pri enmu kolegu sem videl, da je imel innbox g67 če se ne motim

Kekec ::

M.B. je izjavil:

@Kekec: Mogoče neumno vprašane ampak, si restartal modem in router? Sam sem imel že parkrat ogromen package loss pa vlke pinge pa se je vse rešlo z restartom modema.

Sem tudi že to naredil. Zdaj je sicer že dva dni ok.

predi ::

dejanslo je izjavil:

Han je izjavil:

Kot rečeno so HDMI kabli včasih loterija, saj proizvajalec ne navede vseh specifikacij. Na monitorju DELL U2415 prek "navadnega" HDMI kabla npr. ne deluje sleep tako kot bi moral. Z drugim HiSpeed kablom z mrežno povezavo pa sleep deluje brezhibno...



Sem zamenjal kabel za tistega, ki si ga linkal, in ista zgodba. STB-TV ne dela, laptop-TV dela.

Po moje je težava cisco specific.
Nihče ni imel težav s HDMI priklopom Ciscota PDS2100?
Bom se obrnil na Telemach pa javim, če dobim kak pameten odgovor.

Če ti z drugim kablom ravno tako ne dela, izklopi obe napravi iz napajanja za par minut. Sicer se zgodi res poredko, ampak HDMI naprave lahko blacklistajo druge naprave, če jih kaj zmoti pri handshake-u. Se mi je že zgodilo, da je moj TV blacklistal receiver. Sem mislil, da je crknil port na receiverju (ker sem lahko laptop direktno na TV priklopil brez problema) pa je bilo treba samo TV iz napajanja potegnit za par minut - potem je bilo spet vse po starem.

dejanslo ::

Hvala za nasvet, pa tudi to ni bilo - sem izklopil ob eni nevihti zadnjič.
Sem včeraj popoldan preko FB najavil problem, danes že imam nov STB, ki dela b.p. Sicer sem dobil drugega - Technicolor PDS3121, ne vem kako bi bilo z drugim PDS2100. Sicer tudi oni niso znali razložiti težave, se pa je baje to že nekomu zgodilo.
Pohvale za hiter odziv!
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

Sade ::

SloSlayer je izjavil:

Zanima me kateri modem ste dobili tisti, ki ste na Telemach optiki?

Hvala.

Boš prej dobil kakega CALIX-a, lani smo dobil CALIX 854G , zadeva dela BP WI-FI maš tut 5 GHZ in maš polno hitrost tut na WiFi-ju

predi ::

A je še komu nenadoma crknil zvok na HD Cinestar Premiere 1? Tega sem vajen med trailerji/previewi na HBO programih, ampak na omenjenem programu pa zdaj komplet ne dela več. Support ni imel pojma zakaj se HBO tako obnaša, tako da dvomim, da mi bodo v pomoč.. Kdo s podobnimi težavami?

KuntaKinte ::

probaj zamenjat zvok,pri hbo včasih ne dela,mislim da dolby pri trailerjih

webmaher ::

men trenutno delajo vsi zvoki od HBOjev do Cinestarov...pri reklamah pa dostikrat zvoka ni verjetno zato, ker na Dolby Digital pač reklame niso zaželjene :))
Če prestavim na navaden stereo je vse tako kot mora biti :)

Izaso ::

dejanslo je izjavil:

Hvala za nasvet, pa tudi to ni bilo - sem izklopil ob eni nevihti zadnjič.
Sem včeraj popoldan preko FB najavil problem, danes že imam nov STB, ki dela b.p. Sicer sem dobil drugega - Technicolor PDS3121, ne vem kako bi bilo z drugim PDS2100. Sicer tudi oni niso znali razložiti težave, se pa je baje to že nekomu zgodilo.
Pohvale za hiter odziv!



Ja, tud men so tak problem hitro rešili

predi ::

Pri meni je res pomagala menjava v nastavitvah za zvok (iz Dolby Digital na MPEG). Pomaga tudi če menjaš sound stream iz, pazi, srbskega na srbskega (dejansko sta dva enako poimenovana) ali na hrvaškega. Seveda je edina razlika, da se zvok sliši - ni hrvaščine ali srbščine.

misek ::

Morda kdo ve kako se na Telemachu dodeljujejo IP naslovi preko DHCP? Sem zaradi slabega vremena imel izklopljen modem Ubee več kot 19 ur in je po ponovnem vklopu pridobil (spet) drugačen IP naslov. Ni ravno fino če je na drugi strani omejitev dostopa na IP naslov.

Ima morda kdo kakšne izkušnje s strongSwan IPsec VPN strežnikom? Imam en strežnik s stalnim javnim IP naslovom in bi si omislil VPN povezavo med modemom in tem strežnikom.

Truga ::

https://github.com/trailofbits/algo Tole ti zrihta vpn s sane defaulti.

Ce ne rabis kej blazno specjalnega je dalec najboljsa resitev.

M.B. ::

Sam sem si port knocking naredo na drugi strani. Potem pa samo potrkam pa se odpre ssh iz tega IPja. Pa zapre nazaj ko se prijavim.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

EdoK ::

Imam samo občutek ali je trenutno hd slika (svetovno prvenstvo) res dobra?

jusv ::

EdoK je izjavil:

Imam samo občutek ali je trenutno hd slika (svetovno prvenstvo) res dobra?


a si katerega od teh TV vzel?;)
https://telemach.si/a38893/Pomoc/Novost...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

webmaher ::

včeraj so delavci firme, ki je urejala okolico blejske vpadnice meni nič tebi nič presekali glavni optični vod in pol Gorenjske je bilo od nekje pol dvanajstih pa več kot do pol petih brez interneta, telefona in tv... seveda, nihče za to ne bo odgovarjal, ker je pač to stalna praksa... itak je pa vse naše tko da ni panike :))

MadMen ::

Kdo bi odgovarjal in kako?

Daniel ::

Dan prej v Ormožu ista situacija. Je pa TV delala, le interneta ni bilo kakih 20 ur.

webmaher ::

@bjoork daj presekaj kabel pa da vidimo junaka :))

boogie ::

Je očitno presekan....na območju Šiške že od včeraj ni niti kabelske TV, niti interneta. Tako da drugič daj kak bolj pameten nasvet ;)

webmaher ::

eh škoditi pa res nisem hotel :)
ima še kdo težave pri Eončku če ga gleda preko brskalnika... en cel dan mi je končno delalo brezhibno in sem jim že hotel poslati brzojavno čestitko, da jim je končno le uspelo po vseh teh mesecih... a glej ga zlomka takoj naslednji dan s5 kockanje na kubik... in če sem prej samo kliknil na mesto kjer je začelo kockat pa je bilo potem za naslednjih 5 minut mir, zdaj tudi tega ne morem...še več tudi če se odlogiram in prilogiram še1X ista zgodba...
««
297 / 361
»»