» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
298 / 361
»»

M.B. ::

@webmaher: Teoretično bi moral dobit nižjo mesečno naročnino. Ker se je to zgodilo v petek. Med vikendom ni treba da storitve delujejo, ker se štejejo samo delovni dnevi.

Vir: Akos

Operater mi storitev ne zagotavlja v naročenem obsegu, prav tako se pogosto pojavljajo motnje v delovanju storitev. Kakšne so moje pravice?

Pomembno je, da uporabnik vsako nedelovanje oziroma slabše delovanje storitev prijavi operaterju (s klicem v klicni center, prek elektronskega sporočila...) in zahteva odpravo napake. Po prejemu računa za mesečne storitve le-tega reklamirajte zaradi slabo opravljenih storitev in zahtevajte znižanje mesečne naročnine, kolikor ni tega (pravilno) upošteval pri računu že sam operater.



V zvezi z nedelovanjem oziroma slabšim delovanjem storitev ima uporabnik pravico, da od operaterja zahteva povračilo za storitve, ki niso bile izvedene v skladu s pogodbeno dogovorjeno kakovostjo.



Kakšno nadomestilo vam pripada je odvisno od vrste storitve, ki vam jo operater zagotavlja (fiksne storitve, mobilne storitve, storitve televizije...), od časa trajanja napake ter od tipa napake (enostavna ali zahtevna). Višina nadomestila je natančneje določena v splošnih pogojih operaterja oziroma v 66. točki Samoregulacijskega kodeksa o nadomestilih za nedelovanje ali slabše delovanje javnih komunikacijskih storitev operaterjev javnih komunikacijskih storitev v Republiki Sloveniji.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

webmaher ::

@M.B. teorija me prav malo briga... dokler se bom lahko pogajal za ceno in dokler ostali ponudniki ne bodo kaj dosti drugačni, bo pač tako... tale EONček je pa ako ga gledaš prek brskalnikov čisto sranje... da pogledaš eno oddajo in da ti vsaj 1X ne zašteka je božji čudež :)
KO sem pred dnevi gledal eno HBO serijo, ki sploh ni hotela več delat, sem šel na HBO stran in je blo OK... a glej ga zlomka naslednji dan je tudi HBO tako zaštekal da pol ure ni delovalo nič... v takih primerih seveda najprej preverim hitrost interneta in tudi če je vse OK kar ponavadi je, resetiram vse modeme a zadeva ni nič drugačna... in sramota za HBO je še, da nimajo zadev niti v HD kvaliteti... ko sem jih kontaktiral pred nekaj tedni so rekli, da se nekaj trudijo v povezavi s Telesmehom ampak še do danes nič... 4k HDR pa jim zaenkrat niti na kraj pameti ne pride...

MrStein ::

M.B. je izjavil:

Med vikendom ni treba da storitve delujejo, ker se štejejo samo delovni dnevi.

Kje si to pobral? V citiranem besedilu nič takega ne omenja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mikrohard ::

(čas se začne šteti) od pravilne prijave napake, če je napaka prijavljena med 7. in 19. uro delovnega dne. Če je napaka prijavljena med 19. in 7. uro začne časovni interval teči ob 7. uri zjutraj prvi delovni dan.

Zgodovina sprememb…

Izaso ::

men EON dela čist normalno, nič ne šteka... je pa res, da če ti kaj ne dela pokliči na telemach, meni so še vedno vse rešili.

jusv ::

meni tudi.. sem komot na hrvaškem fuzbal gledal
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

MrStein ::

Mikrohard je izjavil:

(čas se začne šteti) od pravilne prijave napake, če je napaka prijavljena med 7. in 19. uro delovnega dne. Če je napaka prijavljena med 19. in 7. uro začne časovni interval teči ob 7. uri zjutraj prvi delovni dan.

Zanimivo, žični telefon ali internet je po njihovo lahko v izpadu ves vikend, mobilna varianta pa ne.
No, če kdo rad plačuje za nedelovanje, ima zdaj "uradno opravičilo".
(100% povrnitev naročnine za 3-dnevni izpad tudi ni od muh!)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sid ::

MrStein je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

(čas se začne šteti) od pravilne prijave napake, če je napaka prijavljena med 7. in 19. uro delovnega dne. Če je napaka prijavljena med 19. in 7. uro začne časovni interval teči ob 7. uri zjutraj prvi delovni dan.

Zanimivo, žični telefon ali internet je po njihovo lahko v izpadu ves vikend, mobilna varianta pa ne.
No, če kdo rad plačuje za nedelovanje, ima zdaj "uradno opravičilo".
(100% povrnitev naročnine za 3-dnevni izpad tudi ni od muh!)


o kakem "uradnem opravičilu" tukaj govoriš? Malo več info prosim, sem bil dejansko tri dni brez.
pridem pozno, delam grozno

MrStein ::

Link je tam v prejšnih sporočilih. AKOS, kodeks ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

strom_15 ::

TV3 zdaj tudi v visoki ločljivosti HD


Obveščamo vas, da je naša digitalna programska shema D3 odslej bogatejša za program TV3 v visoki ločljivosti HD.
Program je uvrščen v začetno digitalno shemo na programsko mesto 180, program Trace Sports HD, pa se prestavi na novo programsko mesto 296.
Lep pozdrav,
Telemach

jusv ::

Vau,super za F1:)
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

webmaher ::

hebeš to, sem mislil da bo v 4k... v HD se je itak dalo gledat na testnem kanalu že nekaj mesecev...

XS!D3 ::

webmaher je izjavil:

hebeš to, sem mislil da bo v 4k... v HD se je itak dalo gledat na testnem kanalu že nekaj mesecev...

Valda, v shemo bodo vključili kanal, ki sploh ne obstaja (TV3 4k :)).

Ciklamen ::

Živjo!

a se tu tudi debatira o telemach mobilnem omrežju? Če ja, potem me zanima kako se obnaša Telemachovo omrežje? Kaj se lahko pričakuje, predvsem tiste negativne strani me zanimajo. Trenutno sem na HoT, kjer mi v različne dele hiše vleče 4g različno hitro (od 1 mbps do 8 mbps). Bazna postaja, ki mi je najbližje (okrog 1.4 km zračne) je malo bolj oddaljena od tiste od HoT (1.3 km), pa tudi bolj v mestu tako da ni gozda na poti.

Telemachova postaja cca 110 mbps, A1 oz HoT 150 mbps, ampak realno teh hitrosti ne bom dosegel nikjer, pa HoT ima tak omejitev na max 50 mbps.

Torej, zanimajo me vaše izkušnje z Telemach mobilnim omrežjem, stabilnost, pokritost, jakost signalov itd.
- End of the Post ->

starfotr ::

Izogibaj se vsega, kar ima nacionalni roaming. Ostani kjer si, ker ti čisto nič ne fali. Za dobro tvojih živcev.

Ciklamen ::

Mika me samo zato, ker imajo dobro akcijo na Huawei P20 :D
- End of the Post ->

starfotr ::

Kupi ga, ane. Se veži. Saj tema nima omejitev. Jambra se lahko kadarkoli ;-)

Pinturicchio ::

Moja punca je šla na telemach in ima boljšo pokritost kot jaz na telekomu.

MadMen ::

Ciklamen je izjavil:

Živjo!

a se tu tudi debatira o telemach mobilnem omrežju? Če ja, potem me zanima kako se obnaša Telemachovo omrežje? Kaj se lahko pričakuje, predvsem tiste negativne strani me zanimajo. Trenutno sem na HoT, kjer mi v različne dele hiše vleče 4g različno hitro (od 1 mbps do 8 mbps). Bazna postaja, ki mi je najbližje (okrog 1.4 km zračne) je malo bolj oddaljena od tiste od HoT (1.3 km), pa tudi bolj v mestu tako da ni gozda na poti.

Telemachova postaja cca 110 mbps, A1 oz HoT 150 mbps, ampak realno teh hitrosti ne bom dosegel nikjer, pa HoT ima tak omejitev na max 50 mbps.

Torej, zanimajo me vaše izkušnje z Telemach mobilnim omrežjem, stabilnost, pokritost, jakost signalov itd.

Kupi testno sim in jo kakšen teden uporabljen, pa boš videl kako deluje, če ni ravno tvoj sosed na Telemachu in kometirana slo techu, ti težko povemo za tvojo lokacijo kako točno deluje.

Amateur0006 ::

Mogoče kdo ve na kateri frekvenci je po novem program TV3 HD?

MadMen ::

Frekvenca: 194 MHz(programsko mesto 180, če imaš po Telemachovi razvrstitvi razporejene programe)

krepki ::

Kakšno tehnologijo ponuja Telemach na OŠO in Telekom optiki,ker kolega ima Telemach na optiki ampak tv ima priklopljen baje z koaksialnim kablom,klasična kabelska.

XS!D3 ::

krepki je izjavil:

Kakšno tehnologijo ponuja Telemach na OŠO in Telekom optiki,ker kolega ima Telemach na optiki ampak tv ima priklopljen baje z koaksialnim kablom,klasična kabelska.

Kjer je njihova optika imajo bodisi eno vlakno za internet (P2P Ethernet) in drugo vlakno za RF, iz katerega dobiš s pretvornikom naprej običajno kabelsko na Coaxu (DVB-C in analogno), ali pa imajo RF kot overlay na drugi valovni dolžini po istem vlaknu kot GPON, rezultat je pa isti (po bajti imaš običajno kabelsko na Coaxu). Tam kjer optika ni njihova (torej OŠO ali pa Telekomova optika) pa AFAIK dobijo samo bitni tok in televizijo furajo preko IPTV.

No v obeh primerih lahko gledaš TV tudi na mobilnih napravah preko EONa ali aplikacije na Smart TVju (če je vključena v tvoj paket).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

krepki ::

XS!D3 je izjavil:

krepki je izjavil:

Kakšno tehnologijo ponuja Telemach na OŠO in Telekom optiki,ker kolega ima Telemach na optiki ampak tv ima priklopljen baje z koaksialnim kablom,klasična kabelska.

Kjer je njihova optika imajo bodisi eno vlakno za internet (P2P Ethernet) in drugo vlakno za RF, iz katerega dobiš s pretvornikom naprej običajno kabelsko na Coaxu (DVB-C in analogno), ali pa imajo RF kot overlay na drugi valovni dolžini po istem vlaknu kot GPON, rezultat je pa isti (po bajti imaš običajno kabelsko na Coaxu). Tam kjer optika ni njihova (torej OŠO ali pa Telekomova optika) pa AFAIK dobijo samo bitni tok in televizijo furajo preko IPTV.

No v obeh primerih lahko gledaš TV tudi na mobilnih napravah preko EONa ali aplikacije na Smart TVju (če je vključena v tvoj paket).

Saj optika je po moje OŠO in nima IPTV ampak DVB-C

XS!D3 ::

krepki je izjavil:


Saj optika je po moje OŠO in nima IPTV ampak DVB-C

Za Telekomovo optiko sem skoraj siguren, da to ne gre, na OŠO pa čisto možno, da imajo kje tudi tako, ker je ponudba odvisna od lokacije. V končni fazi moraš pogledat kaj ponujajo na konkretni lokaciji, ker so upravljavci OŠO omrežij in tudi sama omrežja različna.

Jaz imam ločen fiber za kabelsko (poleg vlakna za P2P Ethernet) ampak sem na Telemachovi optiki.

krepki ::

V bistvu sprašujem zato ker,ima en star Philips LCD priklopljen in conax kartico,programi se mu menda nonstop prestavljajo,drug tv pa je še katodni kjer ima zraven še digitalni sprejemnik,ker kupuje nov tv 4K mu verjetno ta digitalni sprejemnik ne bo koristil,ker po moje sploh nima HDMI izhoda in bo moral nabavit še eno conax kartico,ali zamenjat sprejemnik za novejši.

Ker je verjetno problem napeljava,na IPTV,če je možno ne bo hotel,kar bi bila po moje boljša rešitev kot kabelska,ampak če lahko uporablja EON potem bi to bila dobra rešitev.
Namerava pa nabavit tale tv https://www.ceneje.si/Izdelek/9437596/a... ima še Philips kakšne težave z conax karticami,ker jaz ko sem imel še kabelsko so bile.

gregor ::

na kateri smart platformi deluje eon tv najbolje, brez štekanja ipd
samsung, philips, lg, sony...?

ali se že ve kdaj bodo dali ven zamenjavo za D3 škatlo, lansko leto so govorili, v letu 2018
se morda kaj dogaja na tem področju?
ker to je res žalostno da v letu 2018 še vedno gledamo 1080i namesto 1080p

LP

webmaher ::

kaj pa tebi ni jasno..še vedno boš gledal 1080i in to z vsakim dnem kak kiloByte manj... ko bodo prišli na 7Mb/s in manj bodo DVB C ukinili in bo samo še IPTV...in potem se bo nekega lepega dne pojavil 4k paket za nadaljnje striženje ovčk :D

Han ::

EON.tv je trenutno praktično neodziven in neuporaben.

Izaso ::

men pa dela brez težav

jusv ::

men tud, celo na hrvaškem;)
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

dc10 ::

.. bil na Španskih otokih in je vedno delovalo brez problema...

Sade ::

SCI FI HD je že na EON-u!!!

strom_15 ::

Sprememba digitalnih programskih shem (D3, D3i, Lastovka in Total TV)

Naročnike fiksnih komunikacijskih storitev obveščamo, da se na podlagi določil 2. odst. 129. člena Zakona o elektronskih komunikacijah (ZEKom-1) ter v skladu z določili Splošnega akta o obliki in načinu objave obvestila o spremembi pogojev iz naročniške pogodbe, z 28. 8. 2018 uveljavi naslednje:
Zaradi izteka programske pogodbe programi CBS Reality, AMC, MINIMAX, JIM JAM, SUNDANCE in Extreme sports ne bodo več vidni v digitalnih programskih shemah (D3, D3i, Lastovka in Total TV).
Za vse dodatne informacije smo vam na voljo na brezplačni telefonski številki 080 22 88 ter na prodajnih mestih Telemacha, poslovnim uporabnikom pa preko osebnega skrbnika, na brezplačni telefonski številki 080 820 002 ter preko e-pošte na naslovu b2b@telemach.si.

Od objave obvestila o spremembah do njihove uveljavitve dne 28. 8. 2018, imajo naročniki-potrošniki, druge osebe pa, če ravnajo v skladu s 129. členom ZEKom-1, v skladu z določili 2. odst. 129. člena ZEKom-1 pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Naročnik, ki to pravico uveljavlja in je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo operaterju povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme, in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, operater pa mu bo vrnil kupnino. Pravica do odstopa ne vpliva na zapadle in neplačane obveznosti naročnikov ter na izpolnitev drugih pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov.

Telemach d.o.o.

vir: https://telemach.si/a39077/spremembe-po...

Škoda bo minimaxa

MadMen ::

Pa v sredini naslednjega meseca se bo ukinilo na analogne programe razen slovenskih.

starfotr ::

Vir? A potem bodo končno začeli z ukinitvijo analogne CATV?

webmaher ::

in kaj misliš da bo pol... hebe jih omrežje pa še kaj ne pa frej frekvence... v bistvu je problem ogled za nazaj, ki gre še vedno preko DVB C namesto preko EONa oz. interneta... in potem za brezveze zmanjšujejo bitno hitrost in slika HD kanalov bo kmalu dosegla nivo analogne TV... solit naj se grejo :))

starfotr ::

Počasi bo treba uvajati optiko povsod, namesto koaksa.

XS!D3 ::

webmaher je izjavil:

in kaj misliš da bo pol... hebe jih omrežje pa še kaj ne pa frej frekvence... v bistvu je problem ogled za nazaj, ki gre še vedno preko DVB C namesto preko EONa oz. interneta... in potem za brezveze zmanjšujejo bitno hitrost in slika HD kanalov bo kmalu dosegla nivo analogne TV... solit naj se grejo :))

Ogled za nazaj ne gre preko DVB-C, ker niti ne more it. Imajo STBji kar lepo vgrajen kabelski modem in catch up leti preko IP tudi na Coaxu. Je pa res da naj bi stare D3 boxe počasi nadomestili z EON boxi, ampak princip je v osnovi isti.

SonyMHC ::


6969

webmaher ::

mal bluziš ampak naj ti bo...itak vedo kaj jim je storiti..pri meni imajo čas še dobro leto in pol :)

XS!D3 ::

webmaher je izjavil:

mal bluziš ampak naj ti bo...itak vedo kaj jim je storiti..pri meni imajo čas še dobro leto in pol :)

No daj razloži potem kako naj bi po tvoje šel (vsaj v teoriji ker na njihovih boxih gre definitivnon preko DOCSISa na coaxu oziroma etherneta na optiki) catch up preko DVB-C, ki je enosmeren :) In kakšno vezo naj bi to imelo z (po tvoje) jebanjem omrežja. Tudi z EONom jih ne bo nič več ali manj jebalo.

meho7 ::

A so spet odstranili nekaj programov iz analogne programske liste?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

webmaher ::

ja nič, morda so pa NLPji :)
vedno, ko poskeniram vse frekvence najdem nekaj premikajočih se slikc na zahtevo...rekord mislim, da je bil okoli 20... sicer pa, če bi zdaj šibal namesto 300 in nekaj zmazkov vse v 4k z neko povprečno bitno 30Mb/s jim zmanjka ne samo frekvenc temveč tudi vesolja :))
Še malo pa OI v Tokiu, kjer poševnooki že veselo dežurajo z 8k kamerami... še sreča, da me optika 300/40 že milo prosi kaj še čakam :D

MadMen ::

starfotr je izjavil:

Vir? A potem bodo končno začeli z ukinitvijo analogne CATV?

Vir je Telemač. Ukinitvijo(zaenkrat še ne), bo pa v manjšem obsegu sedaj(cca 10-11 programov)

Saintek ::

Pozdrav.

Pri punci so se odločili, da bodo vzeli telemach trojček (koax), mene pa zanima kako kaj delujejo tiste telemachove modem+router zadeve.
Pred časom sem tukaj bral, da so bili z določenimi modeli problemi, kako je zdaj ?
Ali se še dobi samo modem, če se ga izrecno zahteva, ali to ni več mogoče, saj imajo ze svoj router in bi samo modem poenostavi zadeve.
Router, ki ga imajo je še stari dobri WRT54GL in me zanima, če bo prežvečil 40 MB downloada na paketu silver.

LP

misek ::

Imam 2 meseca nov priključek in sem dobil Ubee EVW32C-0N. Zaenkrat deluje. Edino za wifi nisem siguren (lahko je kriv za slabo delovanje moj (pre)stari prenosnik).

M.B. ::

Še kdo bil brez celotne kabelske v MB? od 15:20 do 17:40. Sem hoto na SPc strežnik pogledat pa zgleda ne dela.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

mtosev ::

pobrežje ne
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bastadu ::

Kdo kaj ve kaj se dogaja s Telemachom na območju Polzele? Že od včeraj od nekje 20:30 ne dela internet, pri klicu na podporo dobim samo odgovor, da težavo že rešujejo. Tako dolgega izpada še ni bilo od kar sem pri njih več ko 5 let ...
««
298 / 361
»»