» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
294 / 361
»»

dc10 ::

... no se mi je sedaj vseeno uspelo zmeniti po protestu na FB, da dobim "akcijski" paket, čakam samo še papirje...
lp

strom_15 ::

[b]EON odslej z vami tudi na poti![/b]

[b]Z veseljem vam sporočamo, da bo priljubljena mobilna televizija EON (telemach.si/televizija/eon) odslej z vami tudi izven slovenskih meja! Od 1. 4. 2018 bo ogled vaših najljubših televizijskih vsebin omogočen v vseh državah EU.
[/b]

Telemachovi uporabniki boste svoje mobilne naprave še raje jemali s seboj na pot. Po novem boste namreč lahko televizijske programe in dodatno zakupljene pakete spremljali tudi v državah EU.

[b]Vaše najljubše vsebine vedno z vami![/b]

- Vrhunski izbor televizijskih programov
- Več tisoč serij in filmov v Video klubu
- TV za 7 dni nazaj
- Največje število naprav doslej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

M.B. ::

To je na zahtevo EU za čezmejne digitalne vsebine. Tako po novem tudi ko si naprimer v Angliji (dokler ni brexit) ne moreš več videt kataloga mizernih 5066 videeov na Netflixu ampak lahko po celi EU vidiš katalog 2630 videev slovenskega Netflixa. Skratka omogoča ti da po celi evropi vidiš samo kataloge Netflixa/amazona/iTunes etc. tvoje domače države. Ne pa da bi mogo gledat še več filmov, kot jih lahko doma. Skratka bistveno boljše je kot zdaj ko si v Anglijo/Avstrijo prišo pa so bli neki drugi filmi pa še več jih je blo. Nihče nima namreč rad da je več stvari na voljo.

Pa rtvslo se lahko preko spleta v tujini po novem gleda, če si seveda rezident Slovenije.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

alexz ::

kako te bojo pa prepoznali?

M.B. ::

Preko naslova na kreditni IPja iz katerega večina zahtevkov poteka pa te stvari. Večkrat je vsaj Netflix za telefonsko spraševal.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

OttoParts ::

Danes bi naj Telemach spremenil pakete - ali so vas že spremenjeni, ker pri meni je stanje še vedno isto (hitrost interneta in Tv paket)?

Spc ::

OttoParts je izjavil:

Danes bi naj Telemach spremenil pakete - ali so vas že spremenjeni, ker pri meni je stanje še vedno isto (hitrost interneta in Tv paket)?

Verjetno je to prvi april.

Drugače pa internet in dvb-c včeraj celi dan in danes ne deluje pri nas na taboru.
Kaj delajo in zakaj se to dogaja nevem.
 

dc10 ::

.. kot ponavadi tudi ta sprememba verjetno ne bo "čez noč", bo se zavleklo še tja do 15.4., da bodo vsem spremenili....čeprav bi to lahko nastavili že do petka 30.4., ampak ne...... zakaj pa bi, tako uporabniki nimamo kam iti....:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dc10 ()

OttoParts ::

dc10 je izjavil:

.. kot ponavadi tudi ta sprememba verjetno ne bo "čez noč", bo se zavleklo še tja do 15.4., da bodo vsem spremenili....čeprav bi to lahko nastavili že do petka 30.4., ampak ne...... zakaj pa bi, tako uporabniki nimamo kam iti....:|

Ta Telemach je vedno večja žalost: od izjemno dobrega ponudnika, vsaj takrat ko smo se odločili zanj (ko je bil še Triera) do tega kar je sedaj...
Upam, da datum 1.4. ne pomeni, da bodo šele sedaj začeli polagat nove kable, da bodo mogoče višje hitrosti - ker računi bodo višji takoj, če se ne motim....

s1m0n ::

Verjetno bodo spremembe res trajale par dni ali celo kak teden :)
V obvestilu, ki ga imam doma za spremembo paketa piše, da od aprila ne piše od 1. ali 2. pač enkrat v aprilu verjetno :)
Da se bodo paketi in hitrosti spremenili za vse isti dan in to danes je prvoaprilska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

OttoParts ::

Kaj ni tako, da morajo samo na njihovih serverjih ustrezno označiti, kateri paket ima kateri uporabnik (torej je zadeva v glavnem odvisna od softverskih nastavitev)?

Spc ::

OttoParts je izjavil:

Kaj ni tako, da morajo samo na njihovih serverjih ustrezno označiti, kateri paket ima kateri uporabnik (torej je zadeva v glavnem odvisna od softverskih nastavitev)?

Od config-a v tvojem modemu.
 

OttoParts ::

Kaj pa vem - zadnje povečanje hitrosti je bilo povsem avtomatsko.
Sedaj pa sem modem že resetiral in odklopil in priklopil nazaj.
Bo pač treba malo počakati.

plavko61 ::

Smešno je da ima Telemach EuroNews v najdražji shemi, mar ne živimo v EU.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

OttoParts ::

Pa mi živimo na Balkanu jarane, samo poglej koliko je "lokalnih" kanalov.

MrStein ::

Pa srbskih reklam...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

s1m0n ::

A so komu že kaj spremenili hitrosti/paket?

OttoParts ::

Ne - vse po starem.

Daniel ::

Trenutno je kot kaže nekaj težav s prehodom Teleing naročnikov. Prehod bi moral biti opravljen danes, pa so ga prestavili na šestnajstega. Tako, da imajo kar nekaj dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

s1m0n ::

Od danes naprej smo na spremenjeni hitrosti in višjem paketu...
Verjetno ste tudi ostali katerim se je paket spremenil.

M.B. ::

Sam imam tud novo hitrost. Iz 40/2 na 70/2. Me zanima kolk je max download ki ga sploh lahko maš na 2 MB uploada. Ker trenutno je blo 1.7 MB uploada, samo od ACK paketov ko je bil download čisto zafilan. Naslednje leto mogoče mam 100/2. Čeprav bi bil z 40/4 bistveno bolj srečn. Ne pa da backup računalnika na LTE delam, ker je bojši upload, ki si te to vido?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

OttoParts ::

Sta resetirala modem ali se je višji paket"kar zgodil"?

Mitja86 ::

Kaj pa na OŠO paketih pa ne bo sprememb hitrosti, še vedno sem na 50/50 paket DTV OŠO Mix L, lahko bi saj malo zvišali download že končno?

BorutK-73 ::

OttoParts je izjavil:

Sta resetirala modem ali se je višji paket"kar zgodil"?

Moraš resetirat modem. Nekateri ciscoti imajo on/off gumb zadaj.

Zgodovina sprememb…

OttoParts ::

Jaz imam še tega Arrisa - ima tisti mini gumbek za reset. Samo stisnem in je reset ali obstaja za to še kašen poseben reset (da bi mogel reset tiščat dlje časa)?

hdx ::

Meni ni bilo potrebno nič resetirati. Namesto 150 mi vleče 100 Mbps, predvidevam da zaradi preslabe mrežne kartice? Imam to matično ploščo https://www.asrock.com/mb/Intel/B85M-HD...
mi pa na modemu utripa oranžna lučka (link). Bo treba menjati mrežno?

OttoParts ::

Modem sem resetiral in ugasnil (izpulil kabel) modem - je še vse po starem. Izgleda, da na našem koncu pride 1.4. nekoliko kasneje :D.

OttoParts ::

hdx je izjavil:

Meni ni bilo potrebno nič resetirati. Namesto 150 mi vleče 100 Mbps, predvidevam da zaradi preslabe mrežne kartice? Imam to matično ploščo https://www.asrock.com/mb/Intel/B85M-HD...
mi pa na modemu utripa oranžna lučka (link). Bo treba menjati mrežno?

Mogoče pa je LAN port na modemu (ali pa v ruterju, če ga imaš) 100 Mbps?
Matična naj bi imela 1000 Mbps port (glede na link).

delfinus ::

Meni so zvisali sedaj iz 30/2 na 150/4 paket Gold TrojkaExtra, ampak dejansko po testu pa je 77/4. Vec ne gre.
Res pa, da je stara plata Asus P5E s 100Mbps mrezno in pa tudi router Asus WL-500Gp, ki vec kot 100Mbps ne potegne. Me pa zanima, ce ste tisti, ki imate ta paket dosegli kaj visje hitrosti? Sicer zivem v mestu in ne na kaksnem odrocni lokaciji.

Je se kje kak tweek al pa kej, da se bolj priblizam 100Mbps? Modem sem ze ugasnil in prizgal nazaj.

lp, d.

XS!D3 ::

Jaz sem do sedaj vedno dosegal to, kar so obljubljali tudi na 120/10 in 220/6 paketih, tako da za začetek nek spodobn router, ki bo to handlal, in giga mrežna v kompu. Lahko pa najprej probaš z alternativnim fwjem za router, če bo kaj boljše.

hdx ::

OttoParts je izjavil:

hdx je izjavil:

Meni ni bilo potrebno nič resetirati. Namesto 150 mi vleče 100 Mbps, predvidevam da zaradi preslabe mrežne kartice? Imam to matično ploščo https://www.asrock.com/mb/Intel/B85M-HD...
mi pa na modemu utripa oranžna lučka (link). Bo treba menjati mrežno?

Mogoče pa je LAN port na modemu (ali pa v ruterju, če ga imaš) 100 Mbps?
Matična naj bi imela 1000 Mbps port (glede na link).


Router je TP-Link TL-WR841N modem pa cisco epc3208. Hitrost sem testiral preko žice

OttoParts ::

Pri specifikacijah za ruter piše, da so vsi porti 10/100 Mbps. ( https://www.tp-link.com/us/products/det... )
Modem pa ima 1000 Mbps port.

Spc ::

XS!D3 je izjavil:

Jaz sem do sedaj vedno dosegal to, kar so obljubljali tudi na 120/10 in 220/6 paketih.

Ko je vse vredu jaz dosegam 238Mbit/s | 10Mbit/s. Ne uporabljam routerja ampak PC z Windows Server 2016 Datacenter, ki deluje kot gateway noter pa imam gigabitno serversko mrežno kartico na PCIe x8.

Problem pa je zadnje mesece ko imam 90% packet loss ali pa se sploh modem ne sinhronozira na DOCSIS signal, saj signala sploh ni.
Pravtako mi DVB-C TV non-stop pada in nima signala, ker tudi DVB-C signala ni, cela mreža pade telemachu in potem ne moremo nič.
 

delfinus ::

Brez routerja, vklop direkt v modem mi je uspel dosezt 145/4 na oldimer Asus P5E, ki ima Marvell88E8056 Network adapter, za katerega sploh nisem vedel, da je mrezna 10/100/1000. Ampak zgleda, da je ker tudi na modemu sveti zelena lucka na Link-u. Torej verjetno router bremza, morda firmware? Ali pa kak kabel vmes med modemom in routerjem? Naj omenim se enkrat. Preko routerja Asus WL-500G Premium dosegam najvec 78/4.


lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

OttoParts ::

Zgleda, da ima tvoj ruter 10/100 Mbps porte.
https://www.cnet.com/products/asus-wl-5...

Spc ::

delfinus je izjavil:

Asus WL-500G Premium dosegam najvec 78/4.

Tvoj router je 100Mbit, kar pomeni okoli 70Mbit/s route-ing.
 

Tilen ::

Pohitritev so deležni samo tisti z nižjimi paketi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

delfinus ::

Pohitritve za tiste s starimi paketi jap, ampak seveda ob avtomaticno vecji clanarini. Dejansko pa 150/4 brzine splog ne potrebujem. 30/2 mi je blo cist udobno. Ampak ok, se je dalo vsaj zment za 25% popust na Gold Trojka Extra za eno leto ob vezavi za dve, kar pa je tut vsaj nekaj in bo ceneje tudi v sestevku dveh let kot pa na prejsnjem paketu MIX L. Pol naprej pa bomo videli, se bom sukal vedno, da bo narocnina do max. 50EUR, vec nisem pripravljen placevat za te storitve.

Spc; Router je dejansko 10/100 jap, je tudi ze star ene 11 let. Tnx za info, potemtakem je dejansko to tudi njegova max. zmogljivost, se ne bom niti zafrkaval s firmwari.

lp, d.

Spc ::

Če je kdo opazil je telemach ukinil analogne radijske frekvence v njihovem omrežju, to so baje naredili zato, ker bodo začeli ponujati več kot 10Mbit/s uploada.
Kaj se tiče CMTS-ov in ostalih komponent jih baje kontrolirajo iz BEOGRADA in ne iz Ljubljane (potem pa vi tukaj meni razlagate kako je glavni šef američan), glavni telemachu so SBB.

Ukinil se bi naj tudi DVB-C standard v prihodnjosti in bomo potem uporabniki imeli namesto 12.4Mbit/s HD programov HD programe v maxiumum 3,1Mbit/s saj bo CMTS preveč zaseden za kaj več Mbit/s TV.

Potem tudi več DVB-C televizije ne bodo delovale ampak bomo vsi rabili še 2 pretvornika vmes zaradi IP TVja, kar je bolano, razen če vaš TV podpira iOS ali android pa še to je vprašanje.
Tako da se bo potem vse gledalo samo in izključno preko EON-a.

Če to naredijo bom jaz takoj odpovedal TV pri telemachu, saj je 3Mbit/s za HD kanale dosti premalo.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

XS!D3 ::

Spc je izjavil:

Če je kdo opazil je telemach ukinil analogne radijske frekvence v njihovem omrežju, to so baje naredili zato, ker bodo začeli ponujati več kot 10Mbit/s uploada.
Kaj se tiče CMTS-ov in ostalih komponent jih baje kontrolirajo iz BEOGRADA in ne iz Ljubljane (potem pa vi tukaj meni razlagate kako je glavni šef američan), glavni telemachu so SBB.

Ukinil se bi naj tudi DVB-C standard v prihodnjosti in bomo potem uporabniki imeli namesto 12.4Mbit/s HD programov HD programe v maxiumum 3,1Mbit/s saj bo CMTS preveč zaseden za kaj več Mbit/s TV.

Potem tudi več DVB-C televizije ne bodo delovale ampak bomo vsi rabili še 2 pretvornika vmes zaradi IP TVja, kar je bolano, razen če vaš TV podpira iOS ali android pa še to je vprašanje.
Tako da se bo potem vse gledalo samo in izključno preko EON-a.

Če to naredijo bom jaz takoj odpovedal TV pri telemachu, saj je 3Mbit/s za HD kanale dosti premalo.

Za začetek si natresel pecej bullshita, od kontroliranja CMTSov do ukinitve DVB-C (zaenkrat še ni videt, da bi analogno TV uknilni, pa bo to vrjetno prva stvar. Celo na optiki, kjer se novo gradi je RF overlay z DVB-C pa bi tam najlažje prešli na IPTV. Čez 50let pa verjetno res ne bo DVB-Cja) in 3,1Mbit/s HD kanalov (še na EONu je višji bitrate) do TVjev z iOSom, ki sploh ne obstajajo (mimogrede tudi z tvOSem ni TVjev ampak samo Apple TV pa še za tega zaenkrat ni EON aplikacije). Uglavnem kr nekaj....

Spc ::

Bullshit ja, boš videl čez 2 leti.
 

MrStein ::

Spc je izjavil:

Če je kdo opazil je telemach ukinil analogne radijske frekvence v njihovem omrežju, to so baje naredili zato, ker bodo začeli ponujati več kot 10Mbit/s uploada.

To je že bilo tu napisano, pa na njihovih spletnih straneh.

Ni ukinjeno, ampak premaknjeno. Za sprejem je potrebna njihova škatla, kjer potem dobiš na konektorju spet navaden antenski signal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

yoco ::

Mi lahko nekdo samo pove, če Telemach za optiko uporablja svoje kable, ali od telekoma?

strom_15 ::

Ima tudi svoje optične kable. Sam imam njihovo optiko, Telemach pa tudi gostuje na Telekomovi optiki (dam je max 60/60 mbps). Sam ma pa njihovo optiko (ne od Telekoma ne OŠO)

andy2k13 ::

Spc je izjavil:

Če je kdo opazil je telemach ukinil analogne radijske frekvence v njihovem omrežju, to so baje naredili zato, ker bodo začeli ponujati več kot 10Mbit/s uploada.


Se so na voljo, ampak na visjih frekvencah. 442, 458, 522, 570 itd.

Nevermind narobe razumel, govoris o analognem signalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

Spc ::

andy2k13 je izjavil:

Spc je izjavil:

Če je kdo opazil je telemach ukinil analogne radijske frekvence v njihovem omrežju, to so baje naredili zato, ker bodo začeli ponujati več kot 10Mbit/s uploada.


Se so na voljo, ampak na visjih frekvencah. 442, 458, 522, 570 itd.

Nevermind narobe razumel, govoris o analognem signalu.

Seveda govorim o analognih. :)

Še ena zadeva če je kdo opazil.
Telemach zmajnšuje bitrate HD TV kanalov.

SLO 1 HD je bil 12.5Mbit/s sedaj je 10.3Mbit/s
 

webmaher ::

to delajo že lep čas...banda pokvarjena.... zdaj je največ kar premorejo 12Mb/s...tkole od oka Slo2, POP, Akanal, oba Eurosporta...svoje hebene SportKlube so nekoč imeli 12 in namesto da bi povišal so sedaj okoli 9....filmski in športni Šji so dobrih 8 itd...
Tudi Golf kjer so že pred časom ukinili slovenski komentar je zdaj samo še 6,5Mb/s....
Kaj vse se bo še zgodlo do januarja 2020, ko mi poteče vezava... očitno kvalitete ne bo niti pod razno, tako, da bo treba razmišljati izključno samo še o super hitrem internetu za vse ostalo bo treba poskrbeti sam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

Spc ::

Sem jih vprašal zakaj zmajnšujejo bitrate, odgovor je bil takšen:

Preverimo na pristojnem oddelku in vas obvestimo nemudoma, ko prejmemo odgovor.
 

misek ::

Vprašanje je ali zmanjšujejo sami ali že dobijo slabše streame.

Spc ::

Zmanjšujejo sami, 100%.
 
««
294 / 361
»»