» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
295 / 361
»»

Spc ::

Evo screenshot:

 

Spc ::

Še 1:1 velikost, kompresija je dosti bolj opazna kot pred 4 meseci ko smo še imeli 12.5Mbit/s (sedaj 25% majn):

 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

M.B. ::

In potem mi naj nekdo razloži zakaj bi dal 600€ za HD televizijo namesto trenutne katodne pa še dodani dnar za HD kanale na mesec, če je tak slika slaba. Filme pa to pa tak gledam na HD ekranu, samo v SD kvaliteti, ker neke razlike ne vidim.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Truga ::

lol tv gledas na televiziji? torrenti obstajajo z razlogom in nimajo teh problemov

Orias ::

Spc je izjavil:

Če je kdo opazil je telemach ukinil analogne radijske frekvence v njihovem omrežju, to so baje naredili zato, ker bodo začeli ponujati več kot 10Mbit/s uploada.


Le kdo še temu verjame ... Če bodo v BIH dvignili upload, še ne pomeni da ga bodo pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

Spc ::

Spc je izjavil:

Sem jih vprašal zakaj zmajnšujejo bitrate, odgovor je bil takšen:

Preverimo na pristojnem oddelku in vas obvestimo nemudoma, ko prejmemo odgovor.





Njihov uradni odgovor:
Izkazalo se je, da se lahko ista kvaliteta slike dosega tudi z manjšim bitrate-om, kar je seveda v prid uporabniku.


Telemach se dela norca iz vseh nas.
 

Han ::

Si jim dal to vedet, podkrepljeno z dokazom?

hojnikb ::

zakaj tocno bi bil nizji bitrate v prid uporabnikom ?8-O
#brezpodpisa

Daniel ::

Temu se reče imeti uporabnike za norca na višji ravni. Daš manj in prodaš kot več :-)

Spc ::

Sigurno si mislijo, da tega ne bo opazil noben, saj navadni TVji ne prikažejo bitrate-a.
Na 4k televiziji se teh 25% majn zelo opazi, sem naredil par testov.
 

Malcolm_Y ::

Regulacija manjka. AKOS bi moral sprejeti pravila, kolikšen bitrate je potreben in ISP-ji bi se tega morali držati.

OttoParts ::

Nižajo bitrate hmmmm...? Sedaj torej vemo od kod višje hitrosti, brez nove tehnike.....
Mimo grede danes je 9.4. paket še vedno isti - me zanima če se bo to poznalo na položnici ...... :))

dc10 ::

... seveda se bo, višja cena seveda....:D Aja, meni so že preklopili hitrost interneta, HD paket pa še vedno ni v celoti (npr. HD Travel...) in tisti cinestar TV premiere še tudi ne....

M.B. ::

Čisto narobe ni. Z manjšim bitratom se da boljšo sliko dobit. Daš boljši kodek naprimer. Sem ziher da z H265 kodekom narediš pri manjšem bitratu boljšo sliko ko pa z dvix. Pri istem kodeku je pa to bolj težko.

Čeprav mi pa ni jasno zakaj bi bil manjši bitrate boljši za uporabnika? To bi blo res, če bi šlo za IP televizijo na DVB-C pa nekak nima veze al je vlki bitrate al ne kolkor jaz DVB-C razumem.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

andy2k13 ::

M.B. je izjavil:

Čisto narobe ni. Z manjšim bitratom se da boljšo sliko dobit. Daš boljši kodek naprimer. Sem ziher da z H265 kodekom narediš pri manjšem bitratu boljšo sliko ko pa z dvix. Pri istem kodeku je pa to bolj težko.

Čeprav mi pa ni jasno zakaj bi bil manjši bitrate boljši za uporabnika? To bi blo res, če bi šlo za IP televizijo na DVB-C pa nekak nima veze al je vlki bitrate al ne kolkor jaz DVB-C razumem.


Nizji kot je bitrate, vec programov lahko zbasejo na eno frekvenco. Placa je cca 50 mbps/frekvenco. To je najbolj enostavna pot do vecjega st. programov. Druga je prehod na DVB-C2 in pa visji QAM, ampak do tja je se neki casa.

Spc ::

M.B. je izjavil:

Čisto narobe ni. Z manjšim bitratom se da boljšo sliko dobit. Daš boljši kodek naprimer. Sem ziher da z H265 kodekom narediš pri manjšem bitratu boljšo sliko ko pa z dvix. Pri istem kodeku je pa to bolj težko.

Ja kodeka niso spreminjali, samo bitrate.
:))

andy2k13 je izjavil:

M.B. je izjavil:

Čisto narobe ni. Z manjšim bitratom se da boljšo sliko dobit. Daš boljši kodek naprimer. Sem ziher da z H265 kodekom narediš pri manjšem bitratu boljšo sliko ko pa z dvix. Pri istem kodeku je pa to bolj težko.

Čeprav mi pa ni jasno zakaj bi bil manjši bitrate boljši za uporabnika? To bi blo res, če bi šlo za IP televizijo na DVB-C pa nekak nima veze al je vlki bitrate al ne kolkor jaz DVB-C razumem.


Nizji kot je bitrate, vec programov lahko zbasejo na eno frekvenco. Placa je cca 50 mbps/frekvenco. To je najbolj enostavna pot do vecjega st. programov. Druga je prehod na DVB-C2 in pa visji QAM, ampak do tja je se neki casa.

Veš kolko majo še placa, da je kr hudo.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

M.B. ::

Se je še komu število upstream kanalov na modemu zmanjšalo? Pri meni je iz 3 na 51 dBmV padlo na enega na 56 dBmV.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Orias ::

Meni se je že pred meseci zmanjšalo število US kanalov ( iz 3 na 1). Mi je pa čisto vseeno koliko kanalov imam, dokler bo vse delovalo OK. Za toliko uploada, kot Telemach ponuja je še 1 US kanal preveč.

Pinturicchio ::

Sem nov naročnik Telemacha. Rad bi dostopal do portala Moj Telemach, kjer pa rabim št. pogodbe in številko kupca. Se te dve številki da pogledat tudi kje drugje kot na položnici (da ne čakam do prve položnice)?

XS!D3 ::

M.B. je izjavil:

Se je še komu število upstream kanalov na modemu zmanjšalo? Pri meni je iz 3 na 51 dBmV padlo na enega na 56 dBmV.

Tole se mi zdi že kar visoka oddajna moč (modem se "dere" ker pride na drugo stran preslab signal). Če se ne motim je to zelo blizu maksimuma in je lahko tudi razlog, da ne more bondat večjega števila kanalov. Omejitev je sicer odvisna tudi od modulacije, ampak pri 16-QAM (nevem pa kaj dejansko uporabljajo, vrjetno tudi ni povsod in za vse enako) je mislim, da po specifikaciji za več kot 1 kanal max 52dBmV, za en kanal pa 58dBmV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

100mib ::

Pinturicchio je izjavil:

Sem nov naročnik Telemacha. Rad bi dostopal do portala Moj Telemach, kjer pa rabim št. pogodbe in številko kupca. Se te dve številki da pogledat tudi kje drugje kot na položnici (da ne čakam do prve položnice)?


Pokliči jih, povej davčno pa boš dobil te podatke.

webmaher ::

tole z bitno je krneki... placa majo res za vola ubit in se grejo neke brezvezne igrice...
Že zdavnaj bi lahko imeli variabilno bitno, če jim je tolko do prihranka frekvenc :))
Športni kanali in vsi tisti, ki imajo tudi športne prenose bi morali biti minimalno 15Mb/s... za ostale je teh 8-10 čist OK...
Mi je zdaj uspelo sčarat zelo dobro sliko prek HTPCja z DVB Viewerjem in madVR renderjem šibam na Sonya vse upscalano na 4k in slika na nekaterih HD kanalih predvsem v bolj mirujočih kadrih je res dihjemajoča glede na hebeno šparovni nizki bitrejt našega theOne&only Telesmeha :))
Sicer pa se strinjam, da bi morali biti neki standardi saj vidimo kake neumnosti se dogajajo...v trgovinah bodo kmalu samo še 4k televizorji naši operaterčki pa o kakem kanalu v 4k še slišali niso oz. nas imajo za take bebčke, da nam niti ornk HD ne privoščijo...

BorutK-73 ::

Malce offtopic, ampak v temo "TV serije" ne grem, ker je preveč spoilerjev.

Ali je mogoče Marvel kupil AXN? Kar naprej ponavlajo njihove filme.:|

OttoParts ::

Zdi se mi, da je imel pred leti Sony kupljene pravice do določenih Marvelovih likov, ali jih ima še sedaj pa ne vem.
AXN pa je Sony-jev.

M.B. ::

Zanimivo v tem tednu sami Marvell filmi:
In [4]: eon.get_show_titles(channels[24]) //AXN
Out[4]: 
Counter({'Iron Man': 2,
         'Iron Man 2': 2,
         'Iron Man 3': 5,
         'Jasnovidka': 3,
         'Maščevalci': 2,
         'Očevidci': 1,
         'Prvi maščevalec: Stotnik Amerika': 3,
         'Stotnik Amerika: Zimski vojak': 4,
         'Thor': 3,
         'Thor: Svet teme': 3,
         'Varuhi galaksije': 3})

In [5]: eon.get_show_titles(channels[44]) //AXN SPIN
Out[5]: 
Counter({'Iron Man 2': 2,
         'Iron Man 3': 2,
         'Konec programa': 4,
         'Prvi maščevalec: Stotnik Amerika': 2})
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

misek ::

M.B. je izjavil:

Zanimivo v tem tednu sami Marvell filmi:
Pa vse že videl :(

M.B. ::

Čeprav se kr najde kaj. Na primer kar je za videt na EONu trenutno (-8 dni + 7 dni), Razen kar je na cinestar kanalih je do konc mesca) pa me vsaj malo zanima:
title                                  kolkokrat v tem času
stare-sablje                               1
arthur-in-maltazardovo-mascevanje          1
artur-3-vojna-dveh-svetov                  1
krozna-cesta                               1
ameriske-prevare                           1
s-katerega-planeta-si-pa-ti                1
stranski-ucinki                            1
prvinski-nagon-2                           1
dobrodusni-velikan                         1
zelezni-krog                               1
drobci                                     1
alpha-dog                                  1
frost-nixon                                2
casovni-stroj                              2
albert                                     2
arthur-in-maltazajevo-mascevanje           2
bliznja-srecanja-cetrte-vrste              2
artur-in-minimojcki                        2
baraba                                     2
zamenjava                                  2
constantine                                2
posasti-2                                  2
pobegla-nevesta                            2
prijateljeva-punca                         2
apokalipto                                 2
ameriski-gangster                          2
cmok-cmok-bang-bang                        2
poslednji-samuraj                          2
grof-monte-cristo                          2
princ-odkriva-ameriko                      2
johnny-mnemonic                            3
smrkci                                     3
kate-in-leopold                            3
footloose                                  3
cena-resnice                               3
ragljac-in-zvenko                          3
v-mojih-nebesih                            3
alfa-in-omega                              3
izdajlec-po-nasi-meri                      3
rjuzo-in-sedem-velicastnih                 3
centurion                                  4
zadnje-ure                                 4
izmalicenje                                4
clovek-na-zici                             4
slutnja                                    4
kaznilnica-odresitve                       4
dezela-la-la                               4
teorija-kaosa                              4
3-10-to-yuma                               4
sola-za-zivljenje                          5
kavboji                                    5
katastrofa-na-horizontu                    5
ameriski-izobcenci                         5
bojna-sekira                               5
cokolada                                   6
ondine                                     6
ustanovitelj                               6 (The founder o ustanovitelju McDonaldsa)
prilagajanje                               6
simon-mali-bojevnik-z-velikim-srcem        6
sedem-minut-cez-polnoc                     7 (A Monster Calls)
nakljucne-bogatasinje                      8
iskanje-zenina                             8
slavno-neslavna-florence                   8
fak-ju-sola                                8
moj-zmenek-na-slepo                        9 (mein blind date mit dem leben)

+ še Man in balck 2/3, Walter mitty, top gun pa še kaj kar sem že gledal.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Sade ::

EON app za LG!!!!!!

Baje , da je na voljo EON APP za LG-je z operacijskim sistemom WebOS 3.5 in pa WebOS 3.0

m3k ::

Televizorji s sistemom WebOS 3.5

UJ620V | UJ6307 | UJ634V | UJ635V | UJ6517 | UJ670V | UJ701V | UJ7507 | SJ810V | SJ850V | SJ950V | UJ675V | SJ955V | SJ957V | B7VQ | C7V | E7N | B7V | E7V | W7

Televizorji s sistemom WebOS 3.0

UH630V | UH603V | UH610V | UH6207 | UH620V | UH6507 | UH661V | UH664V | UH668V | UH7507 | UH7707 | UH8507 | UH635V | UH605V | UH6157 | UH615V | UH6257 | UH650V | UH950V | UH850V | UH700V | UH855V | UH955V | B6J | C6V | E6V

http://eon.telemach.si/priporocene-napr...
Mirko tipka na radirko ////

gregor ::

to pa je dobra novica:)

če se prav spomnim, je bilo tukaj napisano, da eon na samsungih deluje bolje kot na sony
se morda motim?

upajmo da bo na LG - EON tudi deloval zanesljivo

sedaj moram samo še najti primeren 42-43" tv, nimam prostora za večji TV
kakšna ideja?

LP

SmeskoSnezak ::

Dober den vsem skupaj. Jaz pa bi rad izvedel, ce in kako se da ustvariti novi postni predal pri telemachu. Pod Triero smo dobili moznosti za vec elektronskih postnih predalov. Je to se mozno?
@ Pusti soncu v srce... @

Han ::

M.B. ::

To pa je bla nedelja. Ob 10:40 izpad celotne kabelske samo analogna TV je delala, digitalna internet telefon pa ne. Ker se modem ni mogo povezat. Pri sosedih pa je na novejšem settop boxu slo 1,2,3 štekalo noro, ko da je signal grozno slab pop tv pa kanal A pa je delalo normalno. Po klicu na Telemach so pa rekli da vejo za problem samo ne vejo kak dugo bo trajalo no po 6ih urah so zgleda popravli. Seveda manjšega računa nebo, ker za vikend internet ne rabi delat.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

BorutK-73 ::

Lokacija?

Spc ::

M.B. je izjavil:

To pa je bla nedelja. Ob 10:40 izpad celotne kabelske samo analogna TV je delala, digitalna internet telefon pa ne. Ker se modem ni mogo povezat. Pri sosedih pa je na novejšem settop boxu slo 1,2,3 štekalo noro, ko da je signal grozno slab pop tv pa kanal A pa je delalo normalno. Po klicu na Telemach so pa rekli da vejo za problem samo ne vejo kak dugo bo trajalo no po 6ih urah so zgleda popravli. Seveda manjšega računa nebo, ker za vikend internet ne rabi delat.

To je pri nas na taboru že normalno.
Vsake 2-3 dni vse pade za par 6 ur.
 

M.B. ::

Studenci Maribor.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

markk1 ::

a so že vsem spremenili hitrosti?

OttoParts ::

Ne. Pol meseca je mimo in hitrost še ni spremenjena.
Sem pa prepričan, da je položnica z višjo ceno že natisnjena.

Leet1337 ::

Jaz sem klical na Telemach in mi je gospodična rekla, da smo že na novem paketu (Gold Trojka Extra), in da bodo moj.telemach.si posodobili šele konec mesca, kjer je še vedno naveden stari paket (Trojček Jackpot).
Vendar hitrost interneta je še vedno stara, kljub resetu modema. Zdaj pa nevem ali sem jaz nor ali oni nimajo pojma.

Upam da ne bodo kasirali novega paketa za ta mesec.

Spadamo pa pod Rotovž (Triera).

MrStein ::

Vprašanje ni "ali bodo kasirali" ampak "ali boš plačal".
Odvisno pa je zgolj od tebe.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

webmaher ::

SK 2 HD danes samo še 8,2Mb/s.... trava na WBA stadionu je zgledala ko zmazek na stari dobri VHS kaseti ... aleluja Telesmeh napredujemo še čisto malo pa boste carji :))

Spc ::

webmaher je izjavil:

SK 2 HD danes samo še 8,2Mb/s.... trava na WBA stadionu je zgledala ko zmazek na stari dobri VHS kaseti ... aleluja Telesmeh napredujemo še čisto malo pa boste carji :))

Zgleda da bodo počasi vse HDje dali na 5Mbit/s, bo youtube boljši.
Ampak bodo potem govorili na telemach-u, da je to boljše za uporabnika ker je boljša slika.
 

Spc ::

Nevem kaj se dogaja z DVB-Cjem ampak naša cela ulica ima zelo velik packet loss:

 

M.B. ::

Pri nas na studencih je danes od 12:50 do 13:50 celotno kabelsko ven vrglo. Ampak tokrat še analogne televizije ni blo. Tak da fajn prejšnjo nedeljo 6 ur samo analogna TV delala zdaj 1 uro še to ne ne vem kaj te bo naslednje. Pa nikjer nič da bi kaj delali al pa kaj.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Spc ::

M.B. je izjavil:

Pri nas na studencih je danes od 12:50 do 13:50 celotno kabelsko ven vrglo. Ampak tokrat še analogne televizije ni blo. Tak da fajn prejšnjo nedeljo 6 ur samo analogna TV delala zdaj 1 uro še to ne ne vem kaj te bo naslednje. Pa nikjer nič da bi kaj delali al pa kaj.

Ja sej pri nas ima tudi dvb-c hude izgube.
 

Han ::

Telesmeh sem vprašal, zakaj ne morem uporabljati EON na trojčku SILVER. Ko se namreč želim prijavit na EON.tv, portal ne prepozna mojega uporabniškega imena in gesla, s katerima se normalno prijavim v Moj Telemach. V slednjem ni opcije za aktivacijo EON, ki naj bi tudi v paketu Silver deloval na 5 napravah.

https://telemach.si/paketi/paketi-v-kab...

Za naslednji odgovor so potrebovali le 6 dni: Uporaba aplikacije EON na smart tv je možna v paketu Gold Tojka Extra in v paketu Gold Trojka Premium, v vašem paketu uporaba žal ni možna.

;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

XS!D3 ::

Han je izjavil:

Telesmeh sem vprašal, zakaj ne morem uporabljati EON na trojčku SILVER. Ko se namreč želim prijavit na EON.tv, portal ne prepozna mojega uporabniškega imena in gesla, s katerima se normalno prijavim v Moj Telemach. V slednjem ni opcije za aktivacijo EON, ki naj bi tudi v paketu Silver doloval na 5 napravah.

https://telemach.si/paketi/paketi-v-kab...

Za naslednji odgovor so potrebovali le 6 dni: Uporaba aplikacije EON na smart tv je možna v paketu Gold Tojka Extra in v paketu Gold Trojka Premium, v vašem paketu uporaba žal ni možna.

;((

Ni sicer razvidno, kaj točno si jih spraševal, ampak če se prav spomnim je aktivacija na portalu potrebna samo za EON za Smart TV (vrjetno zato tudi odgovor v zvezi s Smart TV appom). Za mobilni EON se direktno vpišeš z usernamom in passom od portala oziroma če si imel že prej D3GO z drugim geslom, moraš uporabit tisto geslo. Lahko pa probaš enostavno spremenit geslo na portalu in bi se mogla spremenit oba gesla za portal in EON.

Han ::

Kakorkoli obrneš, niso v celoti odgovorili na vprašanje glede uporabe EON, ampak so enostavno predpostavili, da ga želim uporabljat zgolj na TV, o čemer sploh nisem pisal...

Na Silver paketu nisem imel D3GO računa, tako da bi prijava v "mobilni" EON morala delovati, pa temu ni tako. Enako je pri stricu.

XS!D3 ::

Han je izjavil:

Kakorkoli obrneš, niso v celoti odgovorili na vprašanje glede uporabe EON, ampak so enostavno predpostavili, da ga želim uporabljat zgolj na TV, o čemer sploh nisem pisal...

Na Silver paketu nisem imel D3GO računa, tako da bi prijava v "mobilni" EON morala delovati, pa temu ni tako. Enako je pri stricu.

Torej si spremenil geslo na portalu pa še vedno ne deluje? Potem najboljše da pokličeš.

Sestra je imela recimo problem, ker je bil račun v osnovi vezan na mobilno in je bila potem tudi shema na EONu iz mobilne, sem poklical tja in smo uredili po telefonu v 5min.

Han ::

Evo, spremenil geslo in zdaj pridem v EON, vendar ne morem nič gledat, ker nisem naročen niti na SLO 1. Jao! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()
««
295 / 361
»»