» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
293 / 361
»»

Sade ::

Da ne bo kak F1 privrženec preveč zaskrbljen tv3 HD je že na TEST TS142

webmaher ::

jamranje pomaga le če imaš dobro alternativo in da to oni vejo :))
Sicer pa danes sem rešil kockanje slike... prišel je serviser in zamenjal glavni modem in zadeva je bila OK...smo se hecali da bo v redu vse dokler ne odide...in hec je resnica postal čez slabe 3 ure... ponovno kockanje... sledilo je zadnje upanje in menjava ASUS rutija za TP Link od Telesmeha....verjeli ali ne zadeva je s5 delovala kaki 2 uri potem pa kockanjeeeeeeeee....
No in potem čisto iz obupa grem skozi vse nastavitve Televizorja in najdem LNA na ON...kaj za hudiča je to za en ojačevalnik šuma... dam na OFF in voilaaaaaaaaaaaaa :)
Dejstvo je bilo, da je signal ravno malce nad mejo in dokler so kao minimalne obremenitve še nekak gre, ko pa je vklopljeno vse in še več pa so nastopile težave s kockanjem, ki jih na ostalih 2eh TV ni bilo nikoli...
Serviserju sem celo predlagal naj dvigne jakost signala pa je najprej pomeril in rekel da ni blema.... No zdaj vem, da če se bo slučajno še kdaj pojavilo bom zahteval dvig signala in pri tem imel LNA na ON in ko ne bo na nobenem kanalu kockanja bom vedel da je signal zadosti močan in seveda potem ta nesrečni LNA spet dal malo počivati :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

domenc ::

@webmaher: no niti nimam dobre alternative -> baker (max 10/1) :); je pa res da smo naročniki že cca 6+ let

jany103 ::

zdravo

kaj še je tukaj kakšne uporabnik EON-a na tem android boxu x96 mini?

imam težavo in sicer na programih fox (hd in sd) ne deluje ogled za nazaj. medtem ko na mobitelu normalno deluje?

Spc ::

Popolni izpad telemacha na celotnem mariboru, tudi DVB-C
 

BigHugo ::

Spc je izjavil:

Popolni izpad telemacha na celotnem mariboru, tudi DVB-C

Ne zavajaj. Celotni Maribor sigurno ni v temi, saj na levem bregu Drave lepo komuniciramo.
LP BigHugo

Spc ::

Kolega iz pobrezja tudi nima interneta, pravtako kamnica.
 

Han ::

Je bilo včeraj zvečer na 080 odzivniku, da je Pobrežje v temi... Klicati sem jih moral, ker sem resetiral TV - znova zagnal iskanje kanalov. Po tem je bilo vse zakodirano, kljub ažurnemu stanju na Conax modulu / odkodirni kartici... ;(

psychoshorty ::

Spc je izjavil:

Kolega iz pobrezja tudi nima interneta, pravtako kamnica.


Nic ne vem o kaksnem izpadu v Kamnici. Tukaj vse ok, je pa res da sem na optiki.

||pSyCh0| ::

Meni na pobrežju tudi danes ni nič padlo, je pa včeraj

webmaher ::

kje je TV 3 v HD...so se skregali al kva :))

Han ::

Glavno da je Planet 2 v MONO zvoku. ;((

webmaher ::

nebodilen sem jih mal porufal...do poletja 1X bo ... bo pa tudi EON aplikacija za njihove oh in sploh Ciskote :))
Da bi dvignili bitno hitrost na svojih bogih SKjih na kakih 20Mb/s tudi ne razmišljajo kot tudi ne, da bi uvedli kak 4k kanal :))

SmeskoSnezak ::

A imajo tile nasi sploh kak nov modem, ki ima vsaj dva al pa stiri porte? Sedaj sn pogledal odzadaj za modem in ima samo en port ta Cisco EPC. Se da kak dobit "bolsi" modem s stirimi porti? Cisco EPC model? Ali kaj so trenutni modemi? Arris?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

misek ::

MODEM+ROUTER HGWEPC3928Sv2 CISCO ima 4 porte.

BorutK-73 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

A imajo tile nasi sploh kak nov modem, ki ima vsaj dva al pa stiri porte? Sedaj sn pogledal odzadaj za modem in ima samo en port ta Cisco EPC. Se da kak dobit "bolsi" modem s stirimi porti? Cisco EPC model? Ali kaj so trenutni modemi? Arris?

Modemi imajo samo en port. Nabavi router.

Če imaš Cisco EPC3208, je to modem only.

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

ps
TV3 HD je trenutno na TEST 142 - 210mHz 256QAM.

SmeskoSnezak ::

Jaz bi sam rad da Telemach zamenja modem, ker nekaj ne stima. Pa me zanima, ce sploh majo modem s vec porti, da bi lahk clovek nanj priklopil dva routerja. Se pa strinjam modem+router/wifi v enem je slabo. Se vsakega sn nazadnje izklopi in nanj priklopo kaj drugega. Pri tej bajti sedaj pa bi radi dva routerja v dveh etazah priklopi direkt v modem.
@ Pusti soncu v srce... @

XS!D3 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Jaz bi sam rad da Telemach zamenja modem, ker nekaj ne stima. Pa me zanima, ce sploh majo modem s vec porti, da bi lahk clovek nanj priklopil dva routerja. Se pa strinjam modem+router/wifi v enem je slabo. Se vsakega sn nazadnje izklopi in nanj priklopo kaj drugega. Pri tej bajti sedaj pa bi radi dva routerja v dveh etazah priklopi direkt v modem.

Modema z več kot enim portom nimajo in tudi nima smisla, ker več kot ene naprave gor ne moreš priklopit, saj dobiš samo en public IP.

Lahko pa dobiš all-in-one šktalo, ampak jaz raje ne bi.... Če rabiš ločene interne mreže, to urediš na svojem routerju/firewallu in to je to.

Spc ::

Han je izjavil:

Glavno da je Planet 2 v MONO zvoku. ;((

Bo dovolj dobro za navadne ljudi, denar tak dobijo, ker jih moramo prisilno plačevati tako, da jim je vseeno kakšen zvok je.

:))

SmeskoSnezak je izjavil:

Jaz bi sam rad da Telemach zamenja modem, ker nekaj ne stima. Pa me zanima, ce sploh majo modem s vec porti, da bi lahk clovek nanj priklopil dva routerja. Se pa strinjam modem+router/wifi v enem je slabo. Se vsakega sn nazadnje izklopi in nanj priklopo kaj drugega. Pri tej bajti sedaj pa bi radi dva routerja v dveh etazah priklopi direkt v modem.

Sej pa lahko tudi tako narediš:

Modem > Router > Router (Access Point).
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

alexz ::

Han je izjavil:

Glavno da je Planet 2 v MONO zvoku. ;((

tudi na Siolu imata Planet 2 in Plus v SD in HD mono zvok

Spc ::

alexz je izjavil:

Han je izjavil:

Glavno da je Planet 2 v MONO zvoku. ;((

tudi na Siolu imata Planet 2 in Plus v SD in HD mono zvok

So ugotovili, da jim premalo prisilno plačujemo na mesec pa so se dali v MONO zvok.
Naslednja poteza je črno bela slika 2 bita na kanal.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

webmaher ::

Danes sem jih s5 klical zaradi EONa na pametnem Sonyu, kjer se vsake toliko časa pojavi črna slika za 2-3 sekunde. To se dogaja stalno...
Prav tako se mi to dogaja na PCju in v vseh brskalnikih, kjer je zadeva še precej hujša, saj slika tako začne zmrzovati, da je edina rešitev klik na mesto, kjer se je to pojavilo in potem zadeva nekaj minut s5 deluje, dokler s5 ne začne... to se dogaja že vse od začetka tega super duper EONčka ... ampak očitno samo meni ali pa nihče ne jamra in išče oz. je našel rešitve :))
Ko sem tehničnemu svetovalcu omenil še, da bi bilo pametno zaradi vedno netočnega EPGja omogočiti prevrtavanje in preskok oddaje še za nazaj je enostavno prekinil linijo :))
Potem sem še 1X klical na splošne info in jih povprašal, kdaj bo na EONčku za pametne TV-je deloval tudi HBO OD, Pickbox... je bil odgovor da se dogovarjajo in da se verjetno nikoli ne bodo dogovorili, razen če ta napis KMALU, ki se pojavi ko izbereš kako serijo ali film ne bo zamenjal napis: Kupili smo HBO in Pickbox sedaj dela VSE in še več :))

Aja pa še to: kadarkoli sem klical in izbral tehnično pomoč in pol še kakšno, sem najprej vedno dobil splošno.... tako, da zdaj najprej izberem splošno pol pa ker tam itak nič ne vejo me lepo prevežejo na tehnično :)
Trenutno sem verjetno na "Blacklist" na 1. mestu ...komaj čakam, da pride dan ko se bom znova pogajal za ugodnejšo ceno to bo šov :))

M.B. ::

Meni večkrat zmrzuje na lastnem appu, včasih je "wrong gateway" do strežnika, včasih je error 403 od strežnikov kjer zahteva dele videa, včasih nima CORS dovoljenje za strežnik od katerega zahteva dele, včasih je napačen čas v playlistu javlja VLC. Včasih je tak kockasto da dol padeš. Obakrat ko sem NK Maribor tekmo gledal je bla slika kockasta da se je komaj kaj vidlo, pa mi ni jasno zakaj. Večinoma dela OK. Boljše ko pred par mesci zagotovo. Zanimivo da če isto tekmo gledam zdaj je slika normalna.

Namreč obstaja X live strežnikov, Y strežnikov za časovni zamik in Z VOD strežnikov. Potem pa najboljšega zbere. Zgleda pa ne zna potem zbrat boljšega če ma tisti težave trenutno. In pa vsak kanal ima od 3-5 kakovosti. Potem pa se zbere kakovost glede na nastavitve.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

dc10 ::

BorutK-73 je izjavil:

ps
TV3 HD je trenutno na TEST 142 - 210mHz 256QAM.


A je kakšen nov kanal za TV3HD, ker danes ga več ni, je že nek drug program, jutri pa je formula....;((

webmaher ::

poglej na 144 test :)

KuntaKinte ::

ta komentatorja na TV3,eden je ok,ta drugega, hripavega pa nič ne razumem

SmeskoSnezak ::

Spc je izjavil:

Han je izjavil:

Glavno da je Planet 2 v MONO zvoku. ;((

Bo dovolj dobro za navadne ljudi, denar tak dobijo, ker jih moramo prisilno plačevati tako, da jim je vseeno kakšen zvok je.

:))

SmeskoSnezak je izjavil:

Jaz bi sam rad da Telemach zamenja modem, ker nekaj ne stima. Pa me zanima, ce sploh majo modem s vec porti, da bi lahk clovek nanj priklopil dva routerja. Se pa strinjam modem+router/wifi v enem je slabo. Se vsakega sn nazadnje izklopi in nanj priklopo kaj drugega. Pri tej bajti sedaj pa bi radi dva routerja v dveh etazah priklopi direkt v modem.

Sej pa lahko tudi tako narediš:

Modem > Router > Router (Access Point).

Mah, glede na to, da modem v enem stoku, paket je pa maximaln, se noce spilat... more cimvec hitrosti spustiti skozi do drugega stoka, kjer je novejsi router. En stari router wrt54gl bi pa clovek htel za VPN pri modemu. Razen, ce se kupi 10GB 2port/4port switch in od tam deli. Torej: modem - switch - router1&router2.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

XS!D3 ::

SmeskoSnezak je izjavil:


Mah, glede na to, da modem v enem stoku, paket je pa maximaln, se noce spilat... more cimvec hitrosti spustiti skozi do drugega stoka, kjer je novejsi router. En stari router wrt54gl bi pa clovek htel za VPN pri modemu. Razen, ce se kupi 10GB 2port/4port switch in od tam deli. Torej: modem - switch - router1&router2.


Usmerjevalnik s prepustnostjo, ki jo zahtevajo "coax" paketi (< 250Mbps?), dobiš relativno poceni, razen če misliš delat še kak traffic shapping in prioritizacijo prometa, ampak tega tudi z njihovim all-in-one modemom ali dodatnim switchem ne boš rešil.

Sicer pa ali imaš na Telemachu sploh zakupljen več kot 1 javni IP in ti dovolijo, da v isto L2 domeno za modem porineš več kot eno napravo na drugi strani, da bi ti switch sploh kaj pomagal? Na rezidenčnih paketih sigurno ne, pa tudi na kvazi poslovnih trojčkih, vsaj po privzeto ni tako. Če pa od njih dobiš routed prefix, pa ravno tako rabiš usmerjevalnik in ne stikalo.

Bo pa drugače gigabit več kot dovolj (ni potrebe po 10Gb) za internet, saj na coaxu tudi z najvišjim paketom še tega ne boš zabil. Tudi modemi imajo gigabitne porte. WRT54gl bo pa za glavni usmerjevalnik s 100Mb/s porti in zasterelim CPUjem vseeno prepočasen.

SmeskoSnezak ::

Se bo torej nabavlo stikalo in od njega v oba usmerjevalnika. En usmerjevalnik je itak sam za VPN, medtem ko je drugi za po celem stanovanju v drugem stoku.
@ Pusti soncu v srce... @

XS!D3 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Se bo torej nabavlo stikalo in od njega v oba usmerjevalnika. En usmerjevalnik je itak sam za VPN, medtem ko je drugi za po celem stanovanju v drugem stoku.

Torej imaš zakupljen več kot en javni IP in si preveril, da ti dovolijo direktno na isti modem (v isto L2 domeno) priklopit oba usmerjevalnika, kjer bo vsak dobil svoj IP?

SmeskoSnezak ::

Saj ce je stikalo mal napredno, itak razdeli in dodeli lokalne naslove sebi in drugim dvem napravam. Al mislis, da se bo slo nabavit dummy switch? Dvomim, da Telemach tak napredn, da dodeluje dvojne naslove :P
@ Pusti soncu v srce... @

XS!D3 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Saj ce je stikalo mal napredno, itak razdeli in dodeli lokalne naslove sebi in drugim dvem napravam. Al mislis, da se bo slo nabavit dummy switch? Dvomim, da Telemach tak napredn, da dodeluje dvojne naslove :P

Ravno to skušam dopovedat, da kar tako s stikalom ne bo šlo tudi s še tako napredim L2 stikalom ne. Če pod "malo napredno stikalo" smatraš L3 stikalo (ki je prazvzaprav usmerjevalnik), je možno, pa še to ne zna vsak delat NAT Masquerade, ki ga boš v tem primeru rabil. Tako da naprava, ki jo rabiš, je dejansko usmerjavalnik, kot je predlagal že @spc.

delfinus ::

Tole je edino kar se da "izpogajat" s Telemachom. KLIK. 25% popust za obdobje 12 mesecev, ob vezavi za 24 mesecev.

Stos pa je, da mi po telefonu tega sploh omenjali niso. Sem rabil cakat 8 dni, da mi je referentka to napisala v E-mailu. Tako, da svetujem, vsem obstojecim narocnikom, ki nameravajo ostati pri Telemachu in bodo avtomaticno prestavljeni v visji paket, da pred 01.04. sami zaprosijo za prestavitev v visji paket, boste imeli vsaj eno leto popusta.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

dc10 ::

pa si prepričan v to, ker nikjer v pogojih to ne piše...???

lp

delfinus ::

Preprican, sem danes poklical in mi bojo poslali nov aneks s 25% popustim za eno leto. Vezati se moram pa 2 leti. To je cca 14 EUR popusta na mesec, kar ni zanemarljivo. Sicer pa lahko precitas na moji povezavi zgoraj. Se gre za obstojece narocnike, ki so na nizjem paketu in gredo na visjega. Mene bi tako ze po defaultu s 01.04. prestavili iz MIX L v Extra Gold trojka, kar je visji paket, seveda tudi z visjo ceno in to je edino okno, da si vsaj za eno leto znizam narocnino.
Je pa Telemach vedno pri teh receh zelo netransparenten. Objavijo sicer te akcije nekje, ampak jih bolj ali manj zakopljejo, da pac ljudje ne klicejo in ne izvejo mnozicno. Dostikrat se pri Telemachu poslozujejo te skrivalne taktike. Pa tudi vsi referenti ti tega ne bodo omenili, ker sem spraseval ze na zacetku meseca telefonsko. Mozno pa je, da so tudi toliko nestrokovni, hkrati pa imajo poplavo akcij paketov, prestopanj in pac ne vedo.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Izaso ::

sem preveril in res drži... čas je do konca aprila.

s1m0n ::

Mene so danes poklicali prav za teh 25% popust iz Telemacha, če podaljšamo za 2 leti in, če smo seznanjeni, da se nam paket podraži in spremeni (za kar je tako bilo že kakšen mesec dva nazaj poslano obvestilo).

Brainstorm ::

Je kje kakšen seznam, kateri paketi se bodo podražili?

delfinus ::

Fora je, da se bo mnostvo starih paketov ukinilo in zdruzilo z najblizjim drazjim paketom. Seznam kot ponavadi je pri Telemachu zakopan v mnostvu informacij. Najde se tukaj: https://telemach.si/spremembe-pogojev ---- ce se gre pod datum 28.02.2018, naslov: Obvestilo o spremembi Telemachovih paketov fiksnih storitev s 1. 4. 2018

Direkten link: https://telemach.si/Binary/12071/Spreme...

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Malcolm_Y ::

Če mojega paketa na tem seznamu ni, pa ostane, domnevam?

dc10 ::

... sem ravnokar klical v klicni center in se ne da na takšen način urediti...:| Zdaj ali imajo različni njihovi operaterji različne informacije ali kako, mi ni jasno, mi imamo trenutno paket Trojček GOLD EXTRA 2, ki stane 53.50 EUR, pa žal ne moremo na takšen način "rešiti" podražitve, da bi predhodno sklenili novo razmerje in bi imeli ta popust 1 leto... sem se kar nekaj časa pogajal po telefonu z operaterko, se je tudi vmes posvetovala in je na koncu rekla da ne gre... sem ji povedal, da imamo 3 DTV + 2 x telefon stacionarni + 4 x mobilni, redno vse položnice plačane itd.... pa nič....8-O
Verjetno sledi nižji paket, pa naj kar imajo....
lp

dc10 ::

... sem že našel boljši in cenejši paket na optiki Radenci - Optika trojček ultra z internetnom 50/50 in več kot 117 digitalnimi TV programi...
Link - OŠO Radenci

delfinus ::

Malcolm_Y: Ce ga ni na seznamu potem ne bos prestavljen in ti bo ostal isti.

dc10: ti bi verjetno moral it v paket Gold Trojka Premium, da bi bil upravicen do tega 25% popusta, ampak tam je ze cena taka, da glava pece. Ampak, ce mas le moznost ceneje cez prit je alternativa se vsekakor boljsa kot bilokaj. Js bom sedaj 2 leti se ostal na Telemachu s tem novim paketom Gold Extra Trojka. Bo to itak ceneje, kot pa z narocnino, ki jo imam trenutno za MIX-L in tudi ceneje bo, ce bi sel na Silver paket z dvema Conax karticama.
Potem po 2 letih pa se bom odlocil kako naprej, se vedno lahko downgrejdam, ki je za moje potrebe tut cist ok, razen, da manjka kak program ali dva, ki jih imam na MIX-L paketu trenutno.

Bakunin ::

Če imaš OŠO si lahko izbereš paket od različnih ponudnikov... http://www.oso.si/node/14

dc10 ::

Ja drži, samo telekom sem že pred nekaj leti odpikal, T2 nima kabelske, teleinga pa žal več ni, ga je ravno pred to podražitvijo Telesmeh popapal in so sedaj vsi njihovi uporabniki pred isto dilemo....

lp

jernejl ::

dc10: ti bi verjetno moral it v paket Gold Trojka Premium, da bi bil upravicen do tega 25% popusta, ampak tam je ze cena taka, da glava pece.

Ali ne bi šlo tako, da se za en mesec prestaviš na nižji paket (seveda če nimaš kakšne vezave), potem pa ga povišaš, se vežeš in izkoristiš ta popust?

dc10 ::

... hmmm, te variante pa še nisem "preštudiral"... bo potrebno malo bolj pogledat pogoje itd...:)

Brainstorm ::

@delfinus hvala za seznam, jp, tudi moj paket se ukinja, se prav je bolje se sam prestavit do 1. aprila v nov paket, kot da te prisilno butnejo tja, bo vsaj eno leto popust.

delfinus ::

Brain, jep tako je. Veliko ljudi tega ne bo vedelo in bodo pac placevali polno ceno.
««
293 / 361
»»