» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
237 / 361
»»

Gapi ::

Se mogoče kej ve kdaj IPv6 pri telemachu?
No person is rich enough,to buy back his past.

andmer99 ::

Glede na moje izkusnje s telemachom iz zadnjih dni, nas bodo prej kot na IPv6 prestavili na arpanetovski NCP.

mat_ko ::

Pri opisu paketov Gold Trojka, je opis (ne vem če je bil tudi v prejšnjih dneh)
- Zanesljiva povezava prek statičnega naslova IP

http://telemach.si/paketi/paketi-v-kabe...

Bakunin ::

Orias je izjavil:

Pač bi doplačal za statični IP. Sploh ni problema.


problem bo imel prvi .si ISP, ki bo to uvedel, ker bodo horde "zastonjkarjev" vpile/trolale, da je to kraja...

IPv4 naslovov še nič ne primankuje.


IPv4 address exhaustion @ Wikipedia

če imaš 2560€ za IPv4 /24, potem res ni problem.
To je namreč TRŽNA cena in /24 je minimalni paket, ki ga lahko kupiš.

Potem rabiš še AS številko in RIPE moraš plačati letno članarino . Za PI prostor je to cca 100€ letno (+taxes)...

Če bi se z IPv4 naslovi delalo gospodarno, bi bilo vse OK.


če bi to, če bi ono...

lažje je preiti na IPv6 kot pa iskati/praskati po "zombie" Ipv4 segmentih po omrežju.

domenc ::

Danes se je tudi pri meni spremenil IP (prej N-let enaki) (brez restarta opreme ali morebitnega izpada elektrike).

andy2k13 ::

Se prav se lease ne podaljsuje? Enostavno te disconnectajo in dodelijo nov IP?

Slow clap.

Spc ::

andy2k13 je izjavil:

Se prav se lease ne podaljsuje? Enostavno te disconnectajo in dodelijo nov IP?

Slow clap.

Ja tudi pri sosedu enako, vsake tolko časa ga dol vrže.
8-O
 

andy2k13 ::

Spc je izjavil:

andy2k13 je izjavil:

Se prav se lease ne podaljsuje? Enostavno te disconnectajo in dodelijo nov IP?

Slow clap.

Ja tudi pri sosedu enako, vsake tolko časa ga dol vrže.
8-O


Idealno za online gaming in voip.

domenc ::

Jp, danes ponoči ponovno. Torej nekje med polnočjo in 6 zutri se sedaj vedno spremeni IP.

Malcolm_Y ::

Ha, tudi meni se je spremenil IP - a ima za povprečnega uporabnika to kako vidnejšo vlogo?

Pesimist ::

S tem jaz ze 20 let zivim na siolu in sem se vedno živ tak da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

domenc ::

Ni problem, dokler nimaš kako domeno/poddomeno vezano na dani IP za domačo potrebo oz. če ne dostopaš do doma preko nekega IP-ja.

lukass ::

Ali DDNS ne reši težave te težave? Sem bolj laik na tem področju, pa vendar se mi dozdeva da bi lahko z DNS serverjen zadevo resil. Popravite me če imam narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukass ()

hojnikb ::

jst mam še vedno enak ip..
#brezpodpisa

delfinus ::

Morda smo ex-Elektro Turnškovci izjeme? Sem tudi izklopil modem in ponovno vklopil in imam IP ze dve leti enako.
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Pesimist ::

lukass je izjavil:

Ali DDNS ne reši težave te težave? Sem bolj laik na tem področju, pa vendar se mi dozdeva da bi lahko z DNS serverjen zadevo resil. Popravite me če imam narobe.


Točno tak. Vedno sem uporabljal ali teamviwer ali pa ddns/noip storitev. Sicer se je siol zaj spametoval in ne prekinja vec na 24 ur kot nekoc, a vendarle v teoriji je problem isti.

vbistvu me pa zdaj bolj sekira kako bodo ti dinamcini IPji dostopali do IPTV servera ki je locan na IP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

hojnikb ::

delfinus je izjavil:

Morda smo ex-Elektro Turnškovci izjeme? Sem tudi izklopil modem in ponovno vklopil in imam IP ze dve leti enako.
lp, d.


Možno ja. Afaik smo mi tut nimamo težav z srbskimi stranmi...
#brezpodpisa

lukass ::

Ja vendar IPTV imas verjetno v lokalni mrezi?

hojnikb ::

>vbistvu me pa zdaj bolj sekira kako bodo ti dinamcini IPji dostopali do IPTV servera ki je locan na IP.

od kje ti ideja, da je iptv lockan na tvoj ip ?
#brezpodpisa

Pesimist ::

Ker sem ga jaz zakleno da nena vsan nab mi na server pride? Maybe just maybe...

Orias ::

delfinus je izjavil:

Morda smo ex-Elektro Turnškovci izjeme? Sem tudi izklopil modem in ponovno vklopil in imam IP ze dve leti enako.
lp, d.


Upam, da bo skoz ostalo tako.

domenc ::

MMi nismo bili nikol na Elektro Turnšek (vsaj mislim da ne no; okolica Preddvora)

andy2k13 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Ha, tudi meni se je spremenil IP - a ima za povprečnega uporabnika to kako vidnejšo vlogo?


Odvisno kaj je zate povprecen uporabnik :) Recimo za nekoga, ki spila EVE Online, je to lahko game breaking. Ob zgolj brskanju po netu, pa verjetno niti opazu nebi.

chucki ::

Tudi meni, danes po 16 letih ;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

shadow7 ::

lukass je izjavil:

Ali DDNS ne reši težave te težave? Sem bolj laik na tem področju, pa vendar se mi dozdeva da bi lahko z DNS serverjen zadevo resil. Popravite me če imam narobe.


DDNS ti ne reši težav s kratkotrajnim padcem VPN, SSH, RDC, SIP registracije,...

Če je release na 24h, potem problem omiliš z vklopom modema ob manj moteči uri (timer).

domenc ::

Kako so iz Telemachovih strani danes hitro umaknili ("zanesljiva povezava preko statičnega naslova IP") pri paketih "Gold Trojka" samo da sem jim povedal, da zavajajo naročnike

Spc ::

domenc je izjavil:

Kako so iz Telemachovih strani danes hitro umaknili ("zanesljiva povezava preko statičnega naslova IP") pri paketih "Gold Trojka" samo da sem jim povedal, da zavajajo naročnike

Še vedno zavajajo:

http://telemach.si/a12913/Pomoc/Posamez...
 

Spc ::

Tako piše:
Ob sklenitvi naročniškega razmerja za internet, vam dodelimo statični naslov IP z možnostjo dinamičnega pridobivanja naslova.

Torej so vse pogodbe doker se tega ne spremeni v pogodbi nične / več ne veljajo, saj v pogodbi piše da dobi vsak uporabnik statični ip, kar je trenutno laž.
 

mat_ko ::

Če spremembe začnejo veljati s 1.3.2016, bi še morali do konca meseca imeti stari statičen IP ? :)

Orias ::

Brat je včeraj izpolnil neko anketo na FB in so ga danes klicali. O IPjih je bilo rečeno, da so se res marsikomu spremenili zaradi nadgradenj in da se naj v prihodnje nebi spreminjal, tako da statični IP obstaja. Pa po 1.3.2016 bi naj pri paketu MIX XXL imeli hitrosti 120/6 namesto 100/6. Glede višjih hitrosti uploada, pa ni ne duha in sluha. Ko sem jaz pred meseci izpolnil podobno anketo me je na drugi strani učil, da pač višji upload ni možen zaradi omejitev tehnologije. Kot, da bi bila Slovenija res totalno izolirana, kot Severna Koreja in da ne vemo, kaj imajo v tujini. Ko lahko vsak, ki je vsaj malo računalniško pismen pogleda ponudbo pri ostalih tujih ponudnikih. UPC Austria ponuja pakete do 250/25, švicarji do 500/50, Madžari do 500/22. In vsi ti ponudniki, tudi ponujajo analogni radio in TV po docsis 3.0 omrežju. Res, da nismo več pod skupino UPC in imamo mogoče kakšno nestandarno varianto docsisa imenovano Balkan Docsis 3.0 :D :D.
Telemach do danes ponuja samo en modem od proizvajalca Ubee, ki podpira združevanje kanalov in je že dosti bolj napreden kot cisco epc3925, ki je že resnično zastarel.

domenc ::

Očitno se večkrat na dan spremeni IP - danes se je pri nas spremenil že v drugo.

Spc ::

Orias je izjavil:

Brat je včeraj izpolnil neko anketo na FB in so ga danes klicali. O IPjih je bilo rečeno, da so se res marsikomu spremenili zaradi nadgradenj in da se naj v prihodnje nebi spreminjal, tako da statični IP obstaja.

Potem pa naj obvestijo ljudi, ne pa da iz lepega spreminjajo brez bilo kakšnega opozorila.
 

Orias ::

Zdaj čisto odvisno koliko kdo verjame njim. Jaz osebno jim ne verjamem čisto nič, še to ne da so omrežje nadgrajevali. Sej že ja imamo 3 lete iste hitrosti.

EdoK ::

Pri meni (ex Triera) po restartu modema vse po starem.

vofra ::

EdoK je izjavil:

Pri meni (ex Triera) po restartu modema vse po starem.


baje na nasem podrocju tega se nekaj casa ne bo - info od Telemach-a

KuntaKinte ::

spremenili bodo pakete marca,moj mix L bo postal gold extra,dodanih nekaj hd programov,zamujeno,scena,hitrost iz 28/2 gre na 80/4

Orias ::

Ti boš vsaj imel podvojen upload. Nam, ko pa imamo paket 100/6, bomo pa sam 20 Mbitov downloada več dobili. Ko že z 100Mbiti sploh ne vem, kaj bi delal.

hojnikb ::

kaj pa za obstojece gold pakete bo kej boosta, zdej ko je cena sla gor ?
#brezpodpisa

Buggy ::

hojnikb je izjavil:

kaj pa za obstojece gold pakete bo kej boosta, zdej ko je cena sla gor ?


ja mene tudi zanima za Gold, ce bo na paketu 120/4 sel upload na 6 al ne?

Orias ::

Ne, razen če se bo politika podjetja spremenila oz. če bodo mal začeli vlagati v omrežje.
Najboljš, da ponudijo paket 1000/6 al pa 1000/1, na voljo 10 Giga na mesec prenosa ( potem bi se hitrost omejila na 1/256), pa naj dodajo še kakih 50 analognih radijskih postaj, pa še kake modeme podobnim cisco epc3925 (odvisno, če še bodo kakšnega našli na odpadu ):D:D:D

BorutK-73 ::

Migracije starih paketov v novee pakete
http://telemach.si/Binary/913/Migracije...

Za mene super. Iz 8/1 bo šlo na 40/2 (upam) s tem da cena ostane ista.
Trojček DTV M 3.0 Gold 2 do 40/2 Mbps 45,00 EUR

Zgodovina sprememb…

Malcolm_Y ::

Men se bo zgleda pocenilo za 4 evre.

Digitalni trojček Silver Silver 2 do 16/1 mbps 33,50 €

misek ::

Telemach res ima statične naslove. Ampak samo dokler se v omrežju nekaj ne spremeni. Potem ti ga zamenjajo. Tako so meni povedali teden ali dva nazaj. Decembra sem namreč pri njih sklenil pogodbo in pti tem vprašal kakšen je IP naslov. Zagotovili so mi, da je statični. Ampak pozabili omeniti, da pa se lahko občasno spremeni. Sem se pritožil in so mi odgovorili, da tako pač je. Če hočem imeti pravi statični naslov potem moram skleniti poslovni paket. Sem jim napisal, da naj mi v tem primeru zmanjšajo naročnino ali povečajo paket, saj so me zavajali. No, po nekaj izmenjanih mailih so me poklicali in povedali, da od sedaj naprej bom res imel statični naslov. Bomo videli ali res.

bastadu ::

misek je izjavil:

Če hočem imeti pravi statični naslov potem moram skleniti poslovni paket

Meni so na firmi, kjer imamo njihov internet, pred časom brez predhodnjega opozorila zamenjali IP in smo imeli kar nekaj težav zaradi tega.

andy2k13 ::

Najprej palca potem korencek ;) Nove hitrosti so s 1. marcem?

andy2k13 ::

BorutK-73 je izjavil:

Migracije starih paketov v novee pakete
http://telemach.si/Binary/913/Migracije...

Za mene super. Iz 8/1 bo šlo na 40/2 (upam) s tem da cena ostane ista.
Trojček DTV M 3.0 Gold 2 do 40/2 Mbps 45,00 EUR


45 si placeval za 8/1?!

Tilen ::

andy2k13 je izjavil:

Najprej palca potem korencek ;) Nove hitrosti so s 1. marcem?


Moj paket ostane nespremenjen, dvigne se samo cena. Trojka Gold Extra + 1,5 EUR, hitrost ostane 120/4.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PARTyZAN ::

Vsi "srečneži", ki imajo zdaj cenejši paket so tako ali tako preplačali svoje storitve v preteklosti, da jim ta pocenitev ne bo pokrila izgube v smiselnem času.

mijav7 ::

Iz 50/50 na 80/80 + 2€, a pred pol leta so nam za +2€ ponujali 120/120. Banda.

NooB ::

Silver +1EUR in hebi se.
LP, JAZ
««
237 / 361
»»