» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
236 / 361
»»

cebelar123 ::

Imam eno vprašanje.
Doma imam narejen wifi dostop preko MAC adrese. Danes sem hotel dodati še en telefon in nisem mogel. Problem je bil ker nisem mogel nikamor klikniti z miško pod MAC filters.

Mogoče ve kdo kakšna je rešitev da bi spet lahko dodal novo napravo?

BorutK-73 ::

Poglej pod DHCP.

cebelar123 ::

Sem čisti noob kaj se tega tiče. Bom rabil malo več pomoči. Vem samo to da praktično še do včeraj je šlo dodajati in brisati MAC adrese danes pa več ne morem in to na dveh različnih lokacijah "različni modem" sem zdaj ugotovil.

Mogoče lahko kdo od vas gre pod
Wireless - MAC filter
in pogleda če lahko sploh klikne na okvirček za MAC adreso.


Tukaj je slika kjer se vidi moje stare nastavitve ampak ne morem nič kliknit.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Bom kr sam sebi odgovoril. Po pogovoru z Telemah mojstrom so mi morali izklopiti UNIFI. Zdaj pa bi naj po factory resetu imel dostop do MAC adres.

Pegart ::

Torej fantje. Če uspem prepričat Telemachovce, da mi pridejo zamenjati modem-router 3928S v samo modem, ki ga bom povezal s svojim routejem, bi zadeva morala delovati normalno? Oz. bodo vsi potencialni bottlenecki povezave prešli na naš router, ki je itak dovolj sposoben, definitivno bolj kot njihova zadeva?

Oz. kar me zanima je, modem sam po sebi nima nobenih težav z obvladovanjem "težke" in "zahtevne" povezave (visoke hitrosti in veliko število povezav na račun torrentov ipd.)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

andy2k13 ::

Pegart je izjavil:

Torej fantje. Če uspem prepričat Telemachovce, da mi pridejo zamenjati modem-router 3928S v samo modem, ki ga bom povezal s svojim routejem, bi zadeva morala delovati normalno? Oz. bodo vsi potencialni bottlenecki povezave prešli na naš router, ki je itak dovolj sposoben, definitivno bolj kot njihova zadeva?

Oz. kar me zanima je, modem sam po sebi nima nobenih težav z obvladovanjem "težke" in "zahtevne" povezave (visoke hitrosti in veliko število povezav na račun torrentov ipd.)?


Modem sam po seb nebi smel povzrocat nobenih problemov, oz. nima nobenih tovrstnih bottleneckov. Ce mas moznost saltat na modem only in uporabljat svoj router za katerga ves, da deluje ok, ni kej za razmisljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

delfinus ::

Js imam modem EPC3212 in sedaj deluje vse OK. Je pa res, da smo v letu 2014 cakali cca. 10 mesecev na popravek firmwara, ki je odpravil problem z rednim intervalnim resetiranjem.

lp, d.

s1m0n ::

A so kaj spremenjali na digitalni shemi?
Pri nemškem Pro 7 je šifriran kanal že celoten dan. Do zdaj je delovalo BP (2 leti)

M.B. ::

Pri meni isto ni pro7 deloval sporočil na telemach klepet, baje bo urejeno v kratkem. Pa glih Galileo je. :( Bomo pač na netu pogledali.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

harvey ::

s1m0n je izjavil:

A so kaj spremenjali na digitalni shemi?
Pri nemškem Pro 7 je šifriran kanal že celoten dan. Do zdaj je delovalo BP (2 leti)

Ja, nekaj so balinali v programski shemi, vendar Pro 7 dela.

Obveščamo vas, da s 1. 1. 2016 v Telemachovih shemah prenehata oddajati programa BBC Entertainment in TV5 Monde.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

s1m0n ::

M.B. je izjavil:

Pri meni isto ni pro7 deloval sporočil na telemach klepet, baje bo urejeno v kratkem. Pa glih Galileo je. :( Bomo pač na netu pogledali.


Ja upajmo, da čim prej uredijo :)

EdoK ::

Danes sem opazil da moj modem/router deluje kot unifi dostopna točka. Se lahko ne strinjam s tem in zahtevam izklop? Namreč na modemu imam izključen wifi, ker nočem imeti oddajnika na lokaciji kjer ponavadi sedim.

Han ::

Seveda lahko zahtevaš izklop UNIFI. Če ga ne moreš izklopiti sam prek spletnega portala Moj Telemach, jim piši ali jih pokliči...

EdoK ::

Hvala, sem se ustrašil, da sem kaj podpisal oz spregledal.:)

plavko61 ::

Danes so mi sledi lepega spremenili IP, po približno 7 letih. WTF

A ve kdo kaj čarajo?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Dumber ::

Tudi meni so ga spremenili po par letih, baje da ne bo več možen statičen ip za fizične uporabnike ampak samo za poslovne. Model mi je rekel, da se mi lahko spremeni ob vsakem izpadu elektrike iz modema.

In kaj naj sedaj mi, ko imam neke zadeve vezane na IP ??? .... butasto do konca

Orias ::

Bravo Telemach. Tega nam je še manjkal, da nam statične IPje ukinete.

Anney ::

Tega že dolgo ni več, jaz sem ga hotel dobiti (za domače) pa mi ga niso dali, edina informacija je bila, da ko se ti enkrat IP dodeli se le ta redko spremeni. Je pa to že več kot leto dni nazaj.

Dumber ::

To enostavno ne more obveljat, nekateri pač imajo kakšne zadeve v pametni bajti vezane na splet (kurjava, garazna vrata...) ni sans da bom vedno znova spreminjal dnsje za domeno.

Anney ::

Mi smo imeli težave z alarmom, vendar se je na ruterju vse uredilo tako da dela tudi na dinamičnega, je pa res bilo več težav kot, če bi bil statični vendar ga niso želeli dati.

Spc ::

Dumber je izjavil:

Tudi meni so ga spremenili po par letih, baje da ne bo več možen statičen ip za fizične uporabnike ampak samo za poslovne. Model mi je rekel, da se mi lahko spremeni ob vsakem izpadu elektrike iz modema.

In kaj naj sedaj mi, ko imam neke zadeve vezane na IP ??? .... butasto do konca

To je malo hudo hvala bogu mam poslovni paket.
:O
 

SmeskoSnezak ::

Ne morejo kar tako spremenit IP iz staticnega na dinamicnega, brez podpisa nove pogodbe, kolikor vem.
@ Pusti soncu v srce... @

Tilen ::

Statični IP-ji so res dodeljeni po pogodbi, vendar je to kakšnih 15 let nazaj. Vmes si verjetno že vsaj enkrat spremenil paket (nova pogodba).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

m47hingi ::

V čem pa je motiv, da se ukinja statične ipje.

Saj to je kvečjemu vpis v kako njihov omrežno napravo, ki je vezan na MAC modema.

Ta telekomunikacijska podjetja imajo res fino urejeno, ko lahko tako enostransko vse spreminjajo.

Boste rekli, da lahko grem h konkurenci, ampak pri nas je le navidezna konkurenca.

strom_15 ::

Tilen ::

Unifi dokup 1 GB 5 EUR. To se po novem zaračunava?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

NooB ::

strom_15 je izjavil:

Novi cenik s 1.3.2016.

http://telemach.si/a14001/Pomoc/Novosti...


Nov cenik, nova podražitev. Vsi paketi vsaj za +1EUR. Banda.
LP, JAZ

andy2k13 ::

NooB je izjavil:

strom_15 je izjavil:

Novi cenik s 1.3.2016.

http://telemach.si/a14001/Pomoc/Novosti...


Nov cenik, nova podražitev. Vsi paketi vsaj za +1EUR. Banda.


A so nam v zameno vsaj kej hitrost zvisal? Never mind...

harvey ::

A so nam v zameno vsaj kej hitrost zvisal? Never mind...

Kot je videti iz cenika bo min 8/1 prej je bilo do 1 MBPS / 512 KBPS :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

hojnikb ::

heh, dost faggy poteze s strani telemacha...
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Evo, tudi meni so danes prestavili na dynamic IP brez da bi me o tem prej obvestili!;(

Zgodovina sprememb…

m47hingi ::

m47hingi je izjavil:

V čem pa je motiv, da se ukinja statične ipje.

Saj to je kvečjemu vpis v kako njihov omrežno napravo, ki je vezan na MAC modema.

Ta telekomunikacijska podjetja imajo res fino urejeno, ko lahko tako enostransko vse spreminjajo.

Boste rekli, da lahko grem h konkurenci, ampak pri nas je le navidezna konkurenca.


No a je kak razlog za to početje?

hojnikb ::

watafak, to je pa res debilno...
hmm, in kok se nej jst zdej skonektam gor na ssh server, če nwm ipja ? ;((

pomoje že počas zmanjkuje ipv4 naslovov in potem takle flikajo
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Spc ::

Nevem no to z dinamični ipji je bedarija, to pomeni, da ti bo internet padel vsake toliko časa koliko časa je lease DHCPja.
Recimo, da je lease 12 ur, se ti vsakih 12 ur povezava prekine, in če delaš kaj takšnega lepo zgubiš povezavo, to je za mene pol internet, ki sploh ne deluje kot mora.

Recimo, da stream-am nek live video iz internet-a in snemam zadevo na disk, če mi vmes internet prekine se zadeva ustavi, plus tega nimam blage veze potem kakšni ip imam, ker je vsakih 12 ur drugačen, in to je čista bedarija, temu jaz ne bi rekel internet.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

andy2k13 ::

Spc je izjavil:

Nevem no to z dinamični ipji je bedarija, to pomeni, da ti bo internet padel vsake toliko časa koliko časa je lease DHCPja.
Recimo, da je lease 12 ur, se ti vsakih 12 ur povezava prekine, in če delaš kaj takšnega lepo zgubiš povezavo, to je za mene pol internet, ki sploh ne deluje kot mora.

Recimo, da stream-am nek live video iz internet-a in snemam zadevo na disk, če mi vmes internet prekine se zadeva ustavi, plus tega nimam blage veze potem kakšni ip imam, ker je vsakih 12 ur drugačen, in to je čista bedarija, temu jaz ne bi rekel internet.


Naceloma se lease avtomaticno podaljsuje/obnavlja, ce si online. Ob izpadu pa najbrz fases nov IP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

Anney ::

Točno tako, samo ob resetiranju ali izključitvi modema se ti IP spremeni.

mat_ko ::

Pozdravljeni,

Jaz sem predgledal vse pogodbe nazaj do prve (Trierine), kjer je bil statičen IP še samoumeven. V nobeni naslednji ni nikjer bil omenjen dinamičen IP, še danes imajo na strani napisano, da je IP "statičen z možnostjo dinamičnega dodeljevanja". Ali lahko vseeno to kar naenkrat spremenijo? Vsaj kakšno obvestilo bi zmanjšalo nevšečnosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mat_ko ()

m47hingi ::

Sem enako prebral

Kakšen naslov IP pridobim ob sklenitvi naročniškega razmerja?

12. oktober 2015
Ob sklenitvi naročniškega razmerja za internet, vam dodelimo statični naslov IP z možnostjo dinamičnega pridobivanja naslova.

http://telemach.si/a12913/Pomoc/Posamez...

Se mi enako vprašanje postavlja kot tebi, plus, da se mi ne zdi to tako težko zagotoviti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m47hingi ()

Spc ::

andy2k13 je izjavil:

Spc je izjavil:

Nevem no to z dinamični ipji je bedarija, to pomeni, da ti bo internet padel vsake toliko časa koliko časa je lease DHCPja.
Recimo, da je lease 12 ur, se ti vsakih 12 ur povezava prekine, in če delaš kaj takšnega lepo zgubiš povezavo, to je za mene pol internet, ki sploh ne deluje kot mora.

Recimo, da stream-am nek live video iz internet-a in snemam zadevo na disk, če mi vmes internet prekine se zadeva ustavi, plus tega nimam blage veze potem kakšni ip imam, ker je vsakih 12 ur drugačen, in to je čista bedarija, temu jaz ne bi rekel internet.


Naceloma se lease avtomaticno podaljsuje/obnavlja, ce si online. Ob izpadu pa najbrz fases nov IP.

V tujini imajo tako narejeno, da se lease ne podaljšuje in padeš dol vsakič ko lease poteče.
Za telemach ne vem ampak če ni 100% statični ip potem se verjetno menja vsake tolko časa.
 

mat_ko ::

m47hingi je izjavil:

Sem enako prebral

Kakšen naslov IP pridobim ob sklenitvi naročniškega razmerja?

12. oktober 2015
Ob sklenitvi naročniškega razmerja za internet, vam dodelimo statični naslov IP z možnostjo dinamičnega pridobivanja naslova.

http://telemach.si/a12913/Pomoc/Posamez...

Se mi enako vprašanje postavlja kot tebi, plus, da se mi ne zdi to tako težko zagotoviti....


Na tehnični pomoči so mi samo povedali, da statičen IP ni več mogoč. Kaj več, se z gospodičem na drugi strani linije, ni dalo pomenit. Vprašanje sem jim poslal še na mail, pa še ni bilo odziva. Prav tako sem poslal vprašanje na AKOS (bivši APEK), če to lahko naredijo... odgovor še čakam ..

Orias ::

Mogoče je pa analogni radio kriv, da bomo dinamične IPje imeli :D :D :D :D.
Kaj pa kakšni novi internet paketi ?

hojnikb ::

glih gledam, zaenkrat je se isti ip...
#brezpodpisa

Orias ::

Jaz še tud imam istega, kot mi ga je ET pred leti dodelil. Upam, da bo tako tudi ostalo.

Tilen ::

Moramo pa priznati, da so visoke hitrosti interneta super, fino, fajn! :)



Takšne stvari včasih poganjam na TV in je poraba pri 4K resoluciji konstantno cca 50 Mbit/s. Špice grejo tudi kdaj čez 80 Mbit/s in kdor pravi, da je danes 10 Mbit/s dovolj, je prikrajšan za uporabniško izkušnjo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bakunin ::

zmanjkuje IPv4. Verjetno bo tako pri nas kot je ze marsikje v tujini, kjer je potrebno za staticni IPv4 naslov doplacati.

go IPv6!

andmer99 ::

namesto, da bi nas pri telemachu dali na IPv6 nam uvedejo dinamične IPje - podn!

če bo tako, da bo treba za statični IP doplačevati bo to takšen anahronizem, kot tedaj pred x leti, ko je telekom zahteval doplačilo za prikaz številke klicočega pri analogni telefoniji! saj podobna glupost je, da je treba doplačevati za HD kanale, v trgovinah pa ti ponujajo 4K TVje...

sicer pa postaja telemach vse bolj podoben telekomu. kje so stari časi KKS Rotovža....

m47hingi ::

Sicer se ne spoznam na to, bi verjetno bilo bolje, da sem tiho ampak a je to potrjeno sploh, da je IPv4 razlog za ukinjanje statičnih ipjev.

Če imaš n število uporabnikov potrebuješ n število ipjev naj si bodo to statični ali dinamični.
Razen v primeru, da bi izmenično izklapljal posamezne uporabnike in tako lahko imel večje število uporabnikov.

Bom vesel kakega pojasnila, če ga kdo ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m47hingi ()

Orias ::

Bakunin je izjavil:

zmanjkuje IPv4. Verjetno bo tako pri nas kot je ze marsikje v tujini, kjer je potrebno za staticni IPv4 naslov doplacati.

go IPv6!


Pač bi doplačal za statični IP. Sploh ni problema.
IPv4 naslovov še nič ne primankuje. To je samo metanje peska uporabnikom iz strani "društev" kot so recimo GO6 ipd.
Če bi se z IPv4 naslovi delalo gospodarno, bi bilo vse OK. Ne pa da imajo določene firme zakupljenih več IP naslovov po 100 in več, potem pa uporabjajo samo 1 IP naslov.

BorutK-73 ::

hojnikb je izjavil:

glih gledam, zaenkrat je se isti ip...

Boš zvedel ko ti net ne bo delal;(. Jaz sem moral v routerju nastavit iz static na dynamic.

hojnikb ::

jst že mam skos nastavljeno, da pobira iz dhcp ipje. Me je že enkrat to teplo, k ni delalo (menjava ipjov še pr turnšku).
#brezpodpisa
««
236 / 361
»»