» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
166 / 360
»»

dejanslo ::

XS!D3 je izjavil:


/../ Več informacij na linku, drugače pa lahko do 29. 2. 2012 vsi naročniki, ki imate digitalno televizijo in internet Telemach, aplikacijo uporabljate brezplačno, potem pa bo cena 3€/mesec oziroma free za 1 leto ob 24m vezavi in naročilu v sklopu paketne storitve Digitalni trojček.

Trenutno mislim, da dela na iOS napravah (app na iTunes, aktivacija na uradni strani), za Androida bo v kratkem (ni še uradno, vendar naj bi že delovalo), vse skupaj pa pride tudi na PC. /../


Kaj se lahko izve, kdaj približno bo na voljo za PC/Mac? Upam, da ne zadnji teden brezplačnega obdobja.. Bo možno izpeljati odjavo brez tega, da tečnarim najemodajalcu?

Pri prvi prijavi smo omejeni na internetni priključek na tisti lokaciji, kjer je naročen TV, ali lahko kjerkoli je Telemachov internet?
There`s More Than One Way To Do It

KuntaKinte ::

čez par tednov so mi odgovorili na fejsu
" za operacijska sistema Windows in Android bo D3 GO aplikacija delovala v nekaj tednih. Točnega datuma še ni, se bomo pa potrudili, da čim prej."

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Eno vprašanje za vas ki se bolj spoznate na mrežne zadeve.
Zadnje čase mi spet na veliko meče ven modem. Ne vem kje je problem, ampak ne verjamem da vsem na Telemachu ven meče, ker je najbrž tud dost takih ki nujno rabijo internet 24/7.
Recimo na šihtu v petih letih še nisem doživel da bi crknil net.
Nazadnje mi je pa vrglo ven danes ob 20:10.

Router ne vem če kaj vpliva na delovanje neta, ker moram za ponovno delovanje vedno izklopit in ponovno vklopit modem (če bi bla vsaj priročna tipka, ampak moram kabel na zadnji strani iztikat). Router deluje že 5 let brez problemov.
Zelo redko pa je, da internet dejansko ne dela, to je blo v petih letih tam do 5 dni vsega skupaj.

Najbrž se da tud kaj narest da bi se povezava sama ponovno vzpostavila, imam prav?

Sej bi klical na Telemach, ampak kar imam izkušenj ti tam bolj malo pomagajo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

vofra ::

Ali kdo uporablja Usenet, ze nekaj casa Telemachov news server ne posreduje novih novic?

d0rK ::

Re prijazno naprošam uprabnike, če mi lahko malo opišejo njihove izkušnje s Telemachom.

1. Kakšna je kvaliteta internetnih storeitev? Se dosega hitrosti ki jih zagotavljajo? Kooksinalen kabel je le boljši od telefonskega.
2. Kakšna je kvaliteta TV signala, HD in drugih? V Mbitsih, če se ne motim.
3. Kako stabilne so internet in televizijske storitve?
4. Kakšna je hitrost preklaplanja kanalov, v primerjavi z drugimi ponudniki recimo?

Zelo zelo razmišljam, da bi šel dol iz T2 na Telemach. Vzel bi 3.0 M internet in Osnovni paket televizije.


Hvala!!

RockyS ::

1. Dosegam hitrosti, ki jih plačujem (10/2) *
2. TV signal je ql, HD pa pravtako, sploh če imaš svoj stb
3. TV storitve so zelo zanesljive, samo EPG jih več krat zajebava *
4. Ko jim EPG ne deluje preklop traja 2 sekundi, drugače eno (vsaj tako jaz opažam)

* internet zna biti pain in the ass sploh ob poletnih nevihtav, večkrat vse pade, odzivnost je katastrofalna, helpdesk je tako kot drugo, glup ko k**** .

Drugače pa sem zadovoljen ;)

d0rK ::

Kako misliš, svoj stb?

Kulj, grem potem jutri v tisto showroom na Mestnem trgu, pa preklopim.

Veron ::

STBji katere daje telesmeh (cisco, vsaj za osnovnega vem) je bol crap kot kar kol druzga : )

d0rK ::

Kateri so boljši in koliko stanejo?

RockyS ::

cca 100€

d0rK ::

Jao jao, kar strošek.. VEm da ni ravno na temo ampak mi lahko prosim samo v parih točkah poveš v čem je boljši od tistega od Telemacha. Tnx.

KuntaKinte ::

če ima tv DVB-C tuner stb-ja itak ne rabiš

RockyS ::

Najpomembnejši točki sta odzivnost in vmesnik.

PrimozR ::

d0rK če imaš CI režo (novejši LCD-ji), vzami le-to (osnoven STB oz. CI kartica sta izmenljiva brezplačno, gledano cenovno oz. na paket), saj se boš obenem znebil tudi še enega daljinca za STB ('anteno' priklopiš direktno v TV). Sicer imam sam bolj ali manj izkušnje z internetom, s katerim sem zadovoljen (28/2,5).

d0rK ::

Kul, hvala! Grem čez kako uro skleniti razmerje.

Očetova LG plazma ima vgrajen DBV-C sprejemnik, moj tv nima na sprejemnika ne CI slota. Mogoče pa jaz kupim zase tudi enako rabljeno plazmo.

d0rK ::

Kaj nej rečem, ob 10:20 sklenil razmerje, ob 11:30 je že bil pri meni tehnik in povezal dva tvja in priključil net. Že dela.

Zaenkrat all very good. Downloadu fali pol mbita ampak ni problema.

Veron ::

Ah pa smo spet tm k ponavad, Lastovka Krim čist v k**, vse dela za en k** :D še dobr, da smo že navajeni :D

celada ::

Mah tako kot danes pa res že dolgo ni sralo.

Spc ::

Ima še kdo veliki packet loss do gateway-a ?
:8)
 

KuntaKinte ::

včeraj imel cel dan težave

RockyS ::

All good.

Spc ::

Dobili smo nove srpske™ programe v HD:




HD SportKlub Premium MPEG-4 h.264 9mbit/s
HD SportKlub Plus MPEG-4 h.264 8mbit/s
HD GolfKlub MPEG-4 h.264 7mbit/s

MPEG-1 Layer 2 Audio 192kbit/s stereo, velja za vse.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Še slika:
 

Pesimist ::

Alo. Trera MB. Timeouti ze 2 dni wtf. Na optiki.

Splashtop remote je neuporaben prakticno.

Povezava pa tudi gigabitna oz 100Mbit skoz moj switch in dela okol 50Mbit/900kbps v dobrem trenutku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Spc ::

Pesimist je izjavil:

Alo. Trera MB. Timeouti ze 2 dni wtf. Na optiki..

Res je opažam enake težave na DOCSIS 3.0
Packet loss-i do gateway-jev.
 

Alexius Heristalski ::

Spc je izjavil:

Dobili smo nove srpske™ programe v HD:




HD SportKlub Premium MPEG-4 h.264 9mbit/s
HD SportKlub Plus MPEG-4 h.264 8mbit/s
HD GolfKlub MPEG-4 h.264 7mbit/s

MPEG-1 Layer 2 Audio 192kbit/s stereo, velja za vse.

So pa škrti. ;((

Na satelitu pa je menda tudi slovenski zvok.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tero ::

Kakšen hardware bi potreboval da bi lahko iz telemachovega dvb-c sistema snemal (kodirane) HD programe na pc?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tero ::

Pa misliš da to podpira HD? :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tero ::

Hm D3 GO bi od danes naj bil uporabljam tudi na pc. je že kdo sprobal? Eni pravijo da je slika ful ful slaba.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zelnick ::

Ni ful ful slaba slika. Treba je počakat kako minuto pa je gledljivo.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

RockyS ::

PRi meni slika ni bla nek wow. Kje se odjavim od tega? Ne želim da mi to zaračunajo, ker razen fancy vmesnika ni nič kaj extra.

Zelnick ::

Spreminjam mnenje:
kvaliteta slike je včasih dobra včasih slaba( se tudi spreminja med gledanjem). Sem gledal TVS2 na MMC-ju in D3-ju in je na MMC dosti boljša kvaliteta.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

dejanslo ::

RockyS je izjavil:

PRi meni slika ni bla nek wow. Kje se odjavim od tega? Ne želim da mi to zaračunajo, ker razen fancy vmesnika ni nič kaj extra.


Meni je gospodična po telefonu rekla, da bomo konec testnega obdobja vsi avtomatsko odjavljeni.
There`s More Than One Way To Do It

dejanslo ::

Kako dolgo ste čakali aktivacijski e-mail? Minilo je že pol ure..
There`s More Than One Way To Do It

Zelnick ::

dejanslo je izjavil:

Kako dolgo ste čakali aktivacijski e-mail? Minilo je že pol ure..

Meni je takoj prišel
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

plavko61 ::

Je kdo sprobal zadevo preko VPN iz šihta ali kaj podobnega?
Preko tunneling socks5 proksija ne dela.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

dejanslo ::

A ni bilo na začetku, da je samo prva prijava naprave potrebna iz Telemachovega omrežja? Mah, pol je brezveze, ker tam kjer je Telemachov net, je najverjetneje tudi njihova TV.

Jojoj, pa to so tudi dodali: "Vsebine lahko spremljate na eni napravi naenkrat."

So pa podaljšali free obdobje: "Do 31. 3. 2012 lahko vsi naročniki, ki imate digitalno televizijo in internet Telemach, aplikacijo uporabljate brezplačno."

Samo ne vem, kdo bi pol sploh to naročil. Iz odlične ideje je s temi omejitvami nastalo krneki.
There`s More Than One Way To Do It

Pesimist ::

Iste omejitve ma bedni HBO oz mislim da imajo se hujse sej lahko imas smao na eni Pc napravi registrirano zadevo. Jaz pac zaj skozi remote desktop gledam na sihti. Ampak zato pa rabis spet vsej 3Mbit uploada. tak da...
Dokler imajo omejitev samo 1 istocasno gledanje ni kriza. Ko pa nebos mogel isntalirati na vec kot 1 napravo istocasno pa bo panika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

dejanslo ::

Tega sicer ne poznam, predvidevam pa, da HBO ne omejuje gledanja samo iz enega omrezja, torej v smislu "imejte HBO vedno z vami". A ni bil pri tem nek podoben slogan? No, s temi omejitvami telemachove tv vsekakor ne mores imet vedno zraven. Ne vem, kaj je pol sploh namen te storitve.. "imejte eno ekstra tv v obliki ipada brez settop boxa za samo 3eur/mesec"? F*ck that
There`s More Than One Way To Do It

JK007 ::

Zakaj bi gledal na iPad-u, če pa imam 50" plasmo !?
Res je ta omejitev na TM omrežje tumasta ( sem že mislil, kak bom lahko na morju gledal svet na kanalu A ) :)
....... www.kabelska.net .........

plavko61 ::

V firefox mi je uspelo dobiti sliko. V chrome mi creshira, pravtako v internet explorer-ju.
Xp sp3, amd turion wi-fi povezava???
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Spc ::

Tero je izjavil:

Kakšen hardware bi potreboval da bi lahko iz telemachovega dvb-c sistema snemal (kodirane) HD programe na pc?

Jaz uporabljam to:
http://www.technisat.com/en_XX/CableSta...

In deluje super, deluje HD MPEG-2 in MPEG-4.

dejanslo je izjavil:

A ni bilo na začetku, da je samo prva prijava naprave potrebna iz Telemachovega omrežja? Mah, pol je brezveze, ker tam kjer je Telemachov net, je najverjetneje tudi njihova TV.

Jojoj, pa to so tudi dodali: "Vsebine lahko spremljate na eni napravi naenkrat."

So pa podaljšali free obdobje: "Do 31. 3. 2012 lahko vsi naročniki, ki imate digitalno televizijo in internet Telemach, aplikacijo uporabljate brezplačno."

Samo ne vem, kdo bi pol sploh to naročil. Iz odlične ideje je s temi omejitvami nastalo krneki.

Aja tak je to zdaj?
Eh te pa sploh prbal nebom.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Pesimist ::

dejanslo je izjavil:

Tega sicer ne poznam, predvidevam pa, da HBO ne omejuje gledanja samo iz enega omrezja, torej v smislu "imejte HBO vedno z vami". A ni bil pri tem nek podoben slogan? No, s temi omejitvami telemachove tv vsekakor ne mores imet vedno zraven. Ne vem, kaj je pol sploh namen te storitve.. "imejte eno ekstra tv v obliki ipada brez settop boxa za samo 3eur/mesec"? F*ck that


Ja pa si probal drugace? Ker kolko vem moras samo registrirati doma na telemach liniji. Gledas pa lahko potem bilokje, ce eni gledajo preko 3G torej Simobil-mobitel-tuš.

dejanslo ::

Probal nisem, ker je nekaj šteknila aktivacija. Sem klical - bi naj bilo popravljeno do večera. Vendar piše:

Ali potrebujem Telemachov internet, da bi lahko gledal vsebine prek D3 GO?
Da. Za spremljanje televizijskih vsebin potrebujete internetno povezavo Telemach. Najnižja potrebna hitrost prenosa podatkov za nemoteno delovanje je 512 kbps. Aplikacija samodejno prilagodi kakovost slike glede na razpoložljivo aktivno povezavo z internetom.
Prvo registracijo morate opraviti prek internetne povezave podjetja Telemach, kjer imate internetni priključek, vsebine pa lahko gledate prek katerekoli internetne povezave na omrežju Telemach.


Tega odebeljenega teksta ni bilo, ko so prvič pognali zadevo.

In plavko61 išče rešitev, kako bi to gledal s šihta.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

Spc ::

Torej je omejeno na telemachov IP pool.
Res zelo dobra ideja, sploh za mobilni tv.
 

Tilen ::

Najprej VPN domov potem pa na Telemachov TV iz katerekoli lokacije na svetu. Not bad.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Alexius Heristalski ::

Tero je izjavil:

Pa misliš da to podpira HD? :)

Dekodiranje je softversko, tako da je vseeno. Pa brez modula Conax (~50 evrov ali 2 evra na mesec) in dekodirne kartice ne boš kaj dosti videl.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Pesimist ::

dejanslo je izjavil:

Probal nisem, ker je nekaj šteknila aktivacija. Sem klical - bi naj bilo popravljeno do večera. Vendar piše:

Ali potrebujem Telemachov internet, da bi lahko gledal vsebine prek D3 GO?
Da. Za spremljanje televizijskih vsebin potrebujete internetno povezavo Telemach. Najnižja potrebna hitrost prenosa podatkov za nemoteno delovanje je 512 kbps. Aplikacija samodejno prilagodi kakovost slike glede na razpoložljivo aktivno povezavo z internetom.
Prvo registracijo morate opraviti prek internetne povezave podjetja Telemach, kjer imate internetni priključek, vsebine pa lahko gledate prek katerekoli internetne povezave na omrežju Telemach.


Tega odebeljenega teksta ni bilo, ko so prvič pognali zadevo.

In plavko61 išče rešitev, kako bi to gledal s šihta.


Tega res ni bilo. Zdaj pa nevem kak potem na 3G gledajo.
Za VPN pa rabis dovol mocno povezavo, kar ni nujno da imas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()
««
166 / 360
»»