» »

Problemi restavracij pri selitvi v Maribor

Problemi restavracij pri selitvi v Maribor

Temo vidijo: vsi

FiReFTW ::

Ze par let berem da burger king nacrtuje tudi v mb odpret restavracijo, podobno subway ze 2 leti govori isto, a vendar nic iz tega. Zakaj mislite da je tak zapleteno? Je problem z lokacijami, saj jih je vendar kar nekaj (bivsi mcdonalds v centru recimo).

zee ::

Problem ni lokacija ampak njena dolgorocna donosnost.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Machete ::

A nisi ti ambasador alternativne prehrane tu na ST? Kaj je to sedaj 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ProGo ::

Problem je v % provizije. Pa tudi v tem, da to ni več to, kar je bilo po osamosvojitvi. 4 razrednega mesa s sladkorjem večina Slovencev ne smatra za dobro kulinariko.

radmannsdorf ::

pomoje je na prvem mestu problem "uporaba imena". hočejo 100k€ al kolk? kje pol da ti šele zalaufa.. da odbiješ % njim in da kaj zaslužiš. to more laufat sto na uro, da se splača.

nikjozo ::

Problem je v (ne) kupni moči Maribora.

Machete ::

radmannsdorf je izjavil:

pomoje je na prvem mestu problem "uporaba imena". hočejo 100k€ al kolk? kje pol da ti šele zalaufa.. da odbiješ % njim in da kaj zaslužiš. to more laufat sto na uro, da se splača.


kakšnega imena?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ProGo ::

Verjetno misli franšizo.

Machete ::

Ja pa kdo bi komu moral plačat 100k? To mi ni jasno, kaj je s tem mislil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bob Rock ::

Machete je izjavil:

Ja pa kdo bi komu moral plačat 100k? To mi ni jasno, kaj je s tem mislil.


Prejemnik fransize placa lastniku fransize za uporabo ze uveljavljenega imena (in best practise). Kaksna je cifra in pogoji je razlicno.
Vec: http://franchising.si/abc-fransizinga/6...

//drugace pa imas Burek King. Par crk ne naredi neke razlike :)):))
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

ahac ::

Machete je izjavil:

Ja pa kdo bi komu moral plačat 100k? To mi ni jasno, kaj je s tem mislil.

Ponavadi to deluje tako, da nekdo dobi master franšizo za Slovenijo (kar seveda tudi plača) in potem ponuja posamezne franšize naprej... kar pri BK menda stane 100k EUR.

edit: Torej, če imaš denar, lokacijo in znanje, lahko odpreš svoj BK v MB. :P
edit2: Subway je očitno veliko cenejši: http://franchising.si/clanak/195/lazje-...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

          ::

Za BK ne vem, ampak za SW je pa v dobro vseh Mariborčanov bolje, da ga nimate.

MadMen ::

Kolikor vem je za BK cena taka, ker ma za področje Slovenije franšizo zakupljeno lastnik Sportine group.

Bob Rock ::

          je izjavil:

Za BK ne vem, ampak za SW je pa v dobro vseh Mariborčanov bolje, da ga nimate.

Zakaj ze?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

stara mama ::

MadMen je izjavil:

Kolikor vem je za BK cena taka, ker ma za področje Slovenije franšizo zakupljeno lastnik Sportine group.

In z njo in njeno edino poslovalnico v SLO se lahko samo slika :))
Vprašanje, če se mu splača.

Morali bi kranjsko klobaso malo bolj komercializirat.

Zgodovina sprememb…

otago ::

@FiReFTW
Lokacije v MB, nekdanji Mcdonalds - je bil problem z denacionalizacijo in upravičenci. Kolikor vem, so razseljeni po svetu in se niso mogli zmenit prodat, dat v najet itd... Zdaj je notri optika (krstič?).

Druga taka lokacija je recimo poslopje na Glavnem trgu(bivši Simobil- zraven kavarna Nana, rožmarin)... to bi bila super lokacija.

Boom-a hitre prehrane je tudi konec, oz. lastniki franšiz so pogruntali da rast prihodkov se umirja. McDonalds je odprl poslovalnici na Ptuju in na Lescah, kjer bo po otvoritvenem obdobju precej omejen promet. Po istem principu bi lahko odprl poslovalnico tudi v MS. V Mariboru pa ima McD 3 dobre lokacije( v evroparku predvsem za mladino, ter še dve poslovalnici ob tržaški in ptujski cesti, kjer se ustavi ogromno tujcev.).

Od prvih McDonaldsov se je odprlo ogromno pekarn in kebabdžinic, sploh v zadnjih nekaj letih. Več konkurence, slabša kupna moč, ...

Me pa preseneča, da še ni Starbucksa. V Ljubljani se najde dovolj idiotov z maci, da bi plačevali 2.5eur za tisto kafe in wifi.

tikitoki ::

žkje je problem? Kupis sestavine in si naredis dalec superioren sendvic sam.

bambam20 ::

radmannsdorf je izjavil:

pomoje je na prvem mestu problem "uporaba imena". hočejo 100k€ al kolk? kje pol da ti šele zalaufa.. da odbiješ % njim in da kaj zaslužiš. to more laufat sto na uro, da se splača.



Za 100k€ odpreš lastno restavracijo s hitro prehrano. Pa še ostane ti kup denarja. Večini pa BK okus itak ni všeč, ker je preveč žar zadeva. S tem da rabiš še en kup zaposlenih..

V Mariboru vem, da obstaja pri na drugi strani Štuka ena trgovina, kjer ti naredijo senvič po lasni želji ( več vrst klobas, zelenjava, omake) ..

Sicer pa ima tudi Mcdonals verjetno tudi upad prometa, ker ves čas talajo te kupončke. Svoj kos pogače so si odvzeli prodajalci Kebabov.

Smurf ::

Mcdonals je pridobil, ker se je kupna moc slovencev dejansko povecala (sedaj dejansko spada v kategorijo cheap hrane). Hkrati pa je izgubil, ker je tak tip prehrane zmeraj manj popularen (pa pri nas je dokaj mocna konkurenca z bureki, kebabi in pleskavicami).

bambam20 ::

Smurf je izjavil:

Mcdonals je pridobil, ker se je kupna moc slovencev dejansko povecala (sedaj dejansko spada v kategorijo cheap hrane). Hkrati pa je izgubil, ker je tak tip prehrane zmeraj manj popularen (pa pri nas je dokaj mocna konkurenca z bureki, kebabi in pleskavicami).


Precej ceneje. od kebaba za 3€ s enaješ. Od Hamburgerja pri Mcškotu niti pod razno.

          ::

bambam20 je izjavil:

Za 100k€ odpreš lastno restavracijo s hitro prehrano. Pa še ostane ti kup denarja. Večini pa BK okus itak ni všeč, ker je preveč žar zadeva. S tem da rabiš še en kup zaposlenih...


Če zraven ponudiš še kakšno dobro pivo, te hitro označijo za hipstersko restavracijo. Sicer pa, važen je obisk, in kadar sem v Ljubljani in obiščem eno od dveh meni znanih hamburgđinic pred supermarketoma, sta vedno relativno dobro obiskani. Pogosto notri srečam precej tujih turistov. Očitno se da tudi to, da nimaš "zveneče" franšize, uporabiti sebi v prid, čeprav prodajaš podobno hrano, le zgodbo napledeš svojo.

Smurf ::

bambam20 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Mcdonals je pridobil, ker se je kupna moc slovencev dejansko povecala (sedaj dejansko spada v kategorijo cheap hrane). Hkrati pa je izgubil, ker je tak tip prehrane zmeraj manj popularen (pa pri nas je dokaj mocna konkurenca z bureki, kebabi in pleskavicami).


Precej ceneje. od kebaba za 3€ s enaješ. Od Hamburgerja pri Mcškotu niti pod razno.

Z ta denar lahko dobis 3 cheesburgerje. Bi rekel, da je kolicinsko to celo vec k kebab.

Mavrik ::

*khm* Topic ni merjenje tičev v tem koliko morate pojesti v McDonaldsu!
The truth is rarely pure and never simple.

FiReFTW ::

Machete je izjavil:

A nisi ti ambasador alternativne prehrane tu na ST? Kaj je to sedaj 8-)


Kaj pa je to alternativna prehrana? Prvič slišim za kaj takega.
Je to mogoče stiropor pa voda?

bambam20 je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

pomoje je na prvem mestu problem "uporaba imena". hočejo 100k€ al kolk? kje pol da ti šele zalaufa.. da odbiješ % njim in da kaj zaslužiš. to more laufat sto na uro, da se splača.


Sicer pa ima tudi Mcdonals verjetno tudi upad prometa, ker ves čas talajo te kupončke. Svoj kos pogače so si odvzeli prodajalci Kebabov.


Mislim da je pri Mcdonaldsu največji problem da je hrana za en dr*k, neokusna in suha.

mtosev ::

So kakšne novice kdaj naj bi Subway in BK prišla v Maribor?
ko sn bil v ZDA sn dosti krat jedo v subwayu in mi je kar pasal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bambam20 ::

mtosev je izjavil:

So kakšne novice kdaj naj bi Subway in BK prišla v Maribor?
ko sn bil v ZDA sn dosti krat jedo v subwayu in mi je kar pasal



Tipa postrežbe ala Subway , kjer ti naredijo sendvič je precej. To zna vsak. Plus premalo tripsterjev premore Maribor.

BK pa dvomim, da boš dočakal v Mariboru, ker bi glede na neprepoznavnost životaril.


Glede kako bolano cifro hoče Sportina za najem franšize si za ta denar omisliš lastno proizvidnjo hamburgerjev in še ostane ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

SaXsIm ::

@mtosev - če si želiš, lahko sam odpreš franšizo Subwaya v MB. Link.
SaXsIm

bambam20 ::

SaXsIm je izjavil:

@mtosev - če si želiš, lahko sam odpreš franšizo Subwaya v MB. Link.



Subwayu še v ljubljani ne gre preveč dobr. POtem mu bo šlo v Mariboru.

next3steps ::

Kako bi se recimo SubWay razlikoval od recimo Me Gusta v Mariboru?
Sprašujem, ker v obeh nisem bil, se mi zdi da je pa princip isti.

bambam20 ::

next3steps je izjavil:

Kako bi se recimo SubWay razlikoval od recimo Me Gusta v Mariboru?
Sprašujem, ker v obeh nisem bil, se mi zdi da je pa princip isti.


V ničemer.

otago ::

Ime ima efekt. Turisti prej zaidejov McDonalds, BurgerKing kot v neko kebabdzinico.

Zanimivo, da ni prihoda Starbucksa, vsaj center Ljubljane bi prenesel njihove cene, pa se turistov, hipsterjev je cel kup.

Smurf ::

otago je izjavil:

Ime ima efekt. Turisti prej zaidejov McDonalds, BurgerKing kot v neko kebabdzinico.

Zanimivo, da ni prihoda Starbucksa, vsaj center Ljubljane bi prenesel njihove cene, pa se turistov, hipsterjev je cel kup.

Ponavadi so stroski za zagon precej visoki, ponavadi moras kupiti fransizo za celo drzavo, kjer je cena enaka ne glede na to, ali imas 1 ali 20 poslovalnic. Bi pa tudi jaz rekel, da zna biti, da jo bomo kmalu videli.

Invictus ::

otago je izjavil:

Zanimivo, da ni prihoda Starbucksa, vsaj center Ljubljane bi prenesel njihove cene, pa se turistov, hipsterjev je cel kup.

Ker obstaja cel kup kavarn, ki kuhajo precej boljšo kavo...

Ni potrebe za tistim ameriškim sranjem, ki prosperira na količini...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Apple ::

Mislim, da BKja v MB ne boste videli, ker se v LJ ne obnese, kljub veliki frekvenci ljudi v nakupovalnem središču.
LP, Apple

SaXsIm ::

bambam20 je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

@mtosev - če si želiš, lahko sam odpreš franšizo Subwaya v MB. Link.



Subwayu še v ljubljani ne gre preveč dobr. POtem mu bo šlo v Mariboru.


Misliš? Jaz imam občutek, da jim gre kar dobro. Ja, poleti malce manj, ko ljudje bolj pazijo na linijo :) Pa študentov ni. Ampak, naslednji teden se bo spet pričela nora gužva.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

malica v službi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13022834 (4622) PacificBlue
»

Burger king v btc (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
964185249 (10312) ahac
»

McDonald's - Ptuj & Lesce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6417838 (13198) Gremio
»

Subway Sendvici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110392 (8785) B-D_

Več podobnih tem