» »

Vojaški puč v Turčiji

Vojaški puč v Turčiji

««
15 / 36
»»

dice7 ::

Nisem ga psiholosko profiliral, samo rekel sem da lahko na njegov nacin se unici vsaka vera. Je pa zanimivo da on pa menda ima nekaksno avtoriteto psiholosko profilirati petino prebivalstva

Manu ::

dice7 je izjavil:

argumentacijo si zbrisal iz citata ven. drugace pa kot sem ze v drugi temi omenil, zakaj je nenadoma na plecih mirnih muslimanov da morajo nekako odgovarjati in se pocutiti krive za dejanja teroristov? zakaj to ne velja za druge vere/narode? ze s tem da jim tezis zakaj nic ne delajo jim implicitno posredujes krivdo. ne recem neke verske vodje, ki imajo dolznost skrbeti za svoje ovcke, ampak vernik kot posameznik nima nobene dolznosti it ven protestirat ker je en fukjenc (s katerim nikoli v zivljenju ni imel stika) se odloci it raztrelit sredi mesta


Dolžnost vsakega je, da se opredeli. Najhujši so tisti, ki so nevtralni oz. neopredeljeni. Obstajata samo dve poti: ali je to napredek ali nazadovanje; ali je spoštovanje človekovih pravic ali njihovo kršenje.

Še posebej, če so to tvoji sonarodnjaki, soverniki, sorodniki ... imaš še toliko večjo dolžnost, da obsodiš neetična dejanja, kazniva dejanja, teroristična dejanja.

Če si neopredeljen in tiho, potem se strinjaš s terorizmom. Torej si sokriv.

Vsi živimo na enem planetu, vsi smo del enega človeštva. Smo kot ena družina in če en del družine škoduje drugemu, potem moramo stopiti v bran žrtvi in obsodit napadalca. Vsi enoglasno. Tudi miroljubni muslimani (upam, da si v resnici potihem ne želijo uničit ostalega človeštva).

Če kdo soglaša z idejami, da je treba uničit druge člane človeške družine (kar radikalni islam soglaša) je treba take ideje zatret. Če se ljudje nočejo odreči tem idejam, ki vnašajo nemir, vojne in disharmonijo v človeštvo, potem je treba v končni fazi odstranit take ljudi.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

dice7 ::

Nekako nerodno si predstavil to svojo napacno dilemo. Clovek se lahko z necim ne strinja brez da mora za vsak dogodek ki ga ne odobrava ven na cesto se dreti kako to ne odobrava, kot se to nekako ze pricakuje od muslimanov pri vsakem teroristicnem napadu

asdwasdwa ::

dice7 je izjavil:

Nekako nerodno si predstavil to svojo napacno dilemo. Clovek se lahko z necim ne strinja brez da mora za vsak dogodek ki ga ne odobrava ven na cesto se dreti kako to ne odobrava, kot se to nekako ze pricakuje od muslimanov pri vsakem teroristicnem napadu


Sej bi še verjel, da se ljudem ne da s tem ukvarjat in letat po cestah sam na internetu se to ne odraža. Na internetu odkrito podpirate terorizem.

Spajky ::

Torej smo prišli do zaključka, da je trenutno Sultanov diktatorski puč uspel ;) ... v bodočnosti pa nekoč ... osamosvoji se istanbulski pašaluk (republika Bizanc kot del EU na balkanskem delu), v Mali Aziji pa okrnjena in zaostala islamska država Turčija brez Kurdskega dela (Vsi Kurdi v eni državi) ... in tako bodo "globalisti" delili in vladali ... Erdiju pa Obama ponuja pomoč pri raziskavi vojaškega udara ... LOL ... :)) ... saj ni res pa je ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

AC_DC ::

Nov demokratični politični sistem v Otmaniji:

Aston_11 ::

Se je erdo spravil z avijoni na PKK... sedaj.

S4ul3 ::

Andre_Moreau je izjavil:

not all Muslims are terrorists, but most terrorists are Muslim!


Kar seveda ne drži.

Iz tu:
terrorism: the use of violence and threats to intimidate or coerce, especially for political purposes.

To definitivno amerika počne in jim muslimanski teroristi ne sežejo niti do gležnjev.

lepepepe ::

S4ul3 je izjavil:


To definitivno amerika počne in jim muslimanski teroristi ne sežejo niti do gležnjev.


Ja seveda. Še en opravičevalec religije miru. Seveda normalen človek ne pade na te vaše fore, sploh posamezniki ki niso umsko zaostali.


YOU HAVE BEEN VISITED BY THE ISLAMIC TRUCK OF TOLERANCE

______________¶___
|religion of peace ||l “”|””\__,_
|__________________|||__|__|__|]
(@)@)*************(@)(@)***(@)

Brane22 ::

Daleč od tega, da Informrju verjamem vse, a ima svoje lovke tudi v obveščevalnih službah, ker je pač orodje oblasti.

In oni pravijo tole:
TURSKI PUČ ORGANIZOVAN NA KOSOVU: Pakleni plan za državni udar nastao u američkoj bazi Bondstil!

prox ::

An ban,
Erdogan,
vidi miši,
v uh jih pišni,
vija vaja puč.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

dripac ::

S4ul3 je izjavil:

Andre_Moreau je izjavil:

not all Muslims are terrorists, but most terrorists are Muslim!


Kar seveda ne drži.

Iz tu:
terrorism: the use of violence and threats to intimidate or coerce, especially for political purposes.

To definitivno amerika počne in jim muslimanski teroristi ne sežejo niti do gležnjev.


V bistvu imata oba prav. Razlika je samo v zornem kotu iz katerega gledaš. Ali si zahodnjak in s tem (v naših očeh) civiliziran, ali pa "podivjan" Ahmed, ki mu je prepi*dilo nadlegovanje s strani svetovnega policaja.

S4ul3 ::

dripac je izjavil:

S4ul3 je izjavil:

Andre_Moreau je izjavil:

not all Muslims are terrorists, but most terrorists are Muslim!


Kar seveda ne drži.

Iz tu:
terrorism: the use of violence and threats to intimidate or coerce, especially for political purposes.

To definitivno amerika počne in jim muslimanski teroristi ne sežejo niti do gležnjev.


V bistvu imata oba prav. Razlika je samo v zornem kotu iz katerega gledaš. Ali si zahodnjak in s tem (v naših očeh) civiliziran, ali pa "podivjan" Ahmed, ki mu je prepi*dilo nadlegovanje s strani svetovnega policaja.


Dejstva dokazujejo, da amerika izvaja vojne iz političnih/gospodarskih razlogov. Z vojaškim posredovanjem si po definiciji terorist in samo podpihuješ pobijanje na vseh koncih.

Nikakor pa niti približno ne opravičujem ničesar.

krneki0001 ::

dripac je izjavil:

S4ul3 je izjavil:

Andre_Moreau je izjavil:

not all Muslims are terrorists, but most terrorists are Muslim!


Kar seveda ne drži.

Iz tu:
terrorism: the use of violence and threats to intimidate or coerce, especially for political purposes.

To definitivno amerika počne in jim muslimanski teroristi ne sežejo niti do gležnjev.


V bistvu imata oba prav. Razlika je samo v zornem kotu iz katerega gledaš. Ali si zahodnjak in s tem (v naših očeh) civiliziran, ali pa "podivjan" Ahmed, ki mu je prepi*dilo nadlegovanje s strani svetovnega policaja.



Če bi ahmedom prekipelo nadlegovanje s strani svetovnega policaja, bi teroristične napade izvajali na veliko v ameriki.

asdwasdwa ::

S4ul3 je izjavil:



Dejstva dokazujejo, da amerika izvaja vojne iz političnih/gospodarskih razlogov. Z vojaškim posredovanjem si po definiciji terorist in samo podpihuješ pobijanje na vseh koncih.


War is a state of armed conflict between societies. It is generally characterized by extreme aggression, destruction, and mortality, using regular or irregular military forces. Total war is warfare that is not restricted to purely legitimate military targets, and can result in massive civilian or other non-combatant casualties.


Terorizem != vojna. Amerika državi napove vojno in ta lahko pričakuje bombardiranje. Kar je nekaj povsem drugega kot razstrelitev v trgovskem centru v državi, ki ni v nobeni vojni. V vojni se ponavadi izogiba civilnim tarčam medtem ko so pri terorizmu civilisti glavna tarča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

dripac ::

S4ul3 je izjavil:

Dejstva dokazujejo, da amerika izvaja vojne iz političnih/gospodarskih razlogov. Z vojaškim posredovanjem si po definiciji terorist in samo podpihuješ pobijanje na vseh koncih.

Nikakor pa niti približno ne opravičujem ničesar.


Tistemu ki je sposoben razmislit o vzročno-posledični navezi je to jasno.

Če se vrnem na topic; kaj pa misli sultan Erdogan glede Kurdov? In NATO zavezništva? Dvomim da bodo vsi mirno požrli uresničevanje njegovega vlažnega sna - totalna prevlada v vseh sferah družbe.

Se jim res obeta državljanska vojna? Kurdi+sekularni turki vs. Erdo the sultan? Fuck, še bo pestro.

krneki0001 je izjavil:

Če bi ahmedom prekipelo nadlegovanje s strani svetovnega policaja, bi teroristične napade izvajali na veliko v ameriki.


Hja, v Ameriko jih ne vabijo kot v EU. Pa kakšna obalna straža bi jih (če bi že prišli do tam) "malo" potopila. Je pa ja lažje usekat v EU. Sploh če so povabljeni k nam, da živijo na naš račun, ejga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

krneki0001 ::

Se pravi, če tebe jaz petkrat nalomim in ker sem predaleč od tebe doma, boš ti šel tvojega soseda nalomit, da se boš meni maščeval? WTF?

dripac ::

Kaj si pil danes? Kje sem napisal kaj takega, da bi to opravičeval?

Za njih očitno ta logika pije vodo, ne zame.

Na kar sem namigoval je pa to, da so k nam v EU kar lepo mirno povabljeni, pa to izkoriščajo. In ker smo z Ameriko, po njihovem največjim "infidelom" frendi, pač nafukamo, oziroma v tem primeru nafukajo Francozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

S4ul3 ::

krneki0001 je izjavil:

Se pravi, če tebe jaz petkrat nalomim in ker sem predaleč od tebe doma, boš ti šel tvojega soseda nalomit, da se boš meni maščeval? WTF?


Ne, Francija je ravno tako sodelovala pri marsikaterem pokolu.

asdwasdwa ::

S4ul3 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Se pravi, če tebe jaz petkrat nalomim in ker sem predaleč od tebe doma, boš ti šel tvojega soseda nalomit, da se boš meni maščeval? WTF?


Ne, Francija je ravno tako sodelovala pri marsikaterem pokolu.

In zato je treba kaznovat državljane? Tisti trije otroci, ki jih je Jamal zabodel so pilotirali lovce?

S4ul3 ::

asdwasdwa je izjavil:

S4ul3 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Se pravi, če tebe jaz petkrat nalomim in ker sem predaleč od tebe doma, boš ti šel tvojega soseda nalomit, da se boš meni maščeval? WTF?


Ne, Francija je ravno tako sodelovala pri marsikaterem pokolu.

In zato je treba kaznovat državljane? Tisti trije otroci, ki jih je Jamal zabodel so pilotirali lovce?


Dude, relax :) Pišem ti že tretjič(?): ne opravičujem ničesar.

Razlagam, da se da tem stvarem zelo dobro izognit (tako da ne delaš sranja po svetu).

dripac ::

S4ul3 je izjavil:

Dude, relax :) Pišem ti že tretjič(?): ne opravičujem ničesar.

Razlagam, da se da tem stvarem zelo dobro izognit (tako da ne delaš sranja po svetu).


Ja sam pol vojaška industrija trpi. Ameriška, nemška, ruska, indijska, whatever. Pssst. Cela znanost je to ja.

asdwasdwa ::

dice7 je izjavil:

Nekako nerodno si predstavil to svojo napacno dilemo. Clovek se lahko z necim ne strinja brez da mora za vsak dogodek ki ga ne odobrava ven na cesto se dreti kako to ne odobrava, kot se to nekako ze pricakuje od muslimanov pri vsakem teroristicnem napadu


Dovolj bi naredili že če bi se začeli obnašati spoštljivo do Evropejcev, spoštovali našo kulturo. Tako pa neizobraženi, nepismeni vidijo da njihovi bratje po veri 5% ne jebeo Evropejcev in sami počnejo isto.

Imam kar nekaj dobrih kolegov v arabskem svetu, ki so muslimani. Ampak to so ljudje, ki niso verski fanatiki. S temi ljudmi se lahko pogovarjaš o vsem, o ženskah, seksu, tudi o njihovi veri. Jaz sem jim povedal kaj si mislim o fašistično islamistični ideologiji in so brez incidentov sprejeli moje mnenje, še vedno smo dobri kolegi. Verjetno mi ni treba poudariti da so vsi univerzitetno izobraženi.

krneki0001 ::

S4ul3 je izjavil:

Razlagam, da se da tem stvarem zelo dobro izognit (tako da ne delaš sranja po svetu).


Se lahko zgodi obratno. Da ko bodo naslednjo državo napadli, da bodo potamanili vse prebivalce da se noben ne bo mogel maščevati.

dripac ::

asdwasdwa je izjavil:

Dovolj bi naredili že če bi se začeli obnašati spoštljivo do Evropejcev, spoštovali našo kulturo. Tako pa neizobraženi, nepismeni vidijo da njihovi bratje po veri 5% ne jebeo Evropejcev in sami počnejo isto.

Imam kar nekaj dobrih kolegov v arabskem svetu, ki so muslimani. Ampak to so ljudje, ki niso verski fanatiki. S temi ljudmi se lahko pogovarjaš o vsem, o ženskah, seksu, tudi o njihovi veri. Jaz sem jim povedal kaj si mislim o fašistično islamistični ideologiji in so brez incidentov sprejeli moje mnenje, še vedno smo dobri kolegi. Verjetno mi ni treba poudariti da so vsi univerzitetno izobraženi.


Evropejci (karikiram, da me ne bo kdo obtožil podpiranja česarkoli) smo si sami "krivi", da se tako obnašajo, ko prilezejo do EU. Nemci še največ; kot da bi se še od časa WW2 počutili "krive ker so beli in Nemci". Kot kompenzacijo vabijo k sebi vse živo kar je dobesedno zaostalo v srednjem veku in hoče vsilit svoje vrednote nam na stari celini. Tega ne razumem čisto, ampak upam da se zbudijo preden bo prepozno.

Po drugi strani pa ja, tudi sam poznam par likov iz muslimanskega sveta, ki so izobraženi in se jim dobesedno meša ob dejanjih njihovih "bratov".

krneki0001 ::

Naredijo pa nič, da bi preprečili.

dripac ::

Enkrat bodo pač morali. In potem bodo spet naciji v očeh sveta. Krneki.

No pa saj tudi naš soforumaš praktično vsakega, ki misli drugače kot "welcome to us all" označi kot nacija. Go figure.

S4ul3 ::

dripac je izjavil:


Evropejci (karikiram, da me ne bo kdo obtožil podpiranja česarkoli) smo si sami "krivi", da se tako obnašajo, ko prilezejo do EU. Nemci še največ; kot da bi se še od časa WW2 počutili "krive ker so beli in Nemci". Kot kompenzacijo vabijo k sebi vse živo kar je dobesedno zaostalo v srednjem veku in hoče vsilit svoje vrednote nam na stari celini. Tega ne razumem čisto, ampak upam da se zbudijo preden bo prepozno.


"Nemci" so dejansko neka mala skupina ljudi z vprašljivimi interesi (po definiciji, saj niti približno ni vse razkrito). Zelo močno dvomim da ima WW2 sentimentalizem kar koli poleg.

dripac ::

No, saj sem napisal "Kot da". Pravih razlogov seveda ne poznam. Je pa ob množicah SJW-jev in izjavah njihovih ministrov možno to sklepat.

S4ul3 ::

dripac je izjavil:

No, saj sem napisal "Kot da". Pravih razlogov seveda ne poznam. Je pa ob množicah SJW-jev in izjavah njihovih ministrov možno to sklepat.


PR je dejansko eno izmed glavnih orodij/orožij pri doseganju ciljev danes. Verjetno takoj za fiat valutami.

jest10 ::

imagodei je izjavil:

V krščanskem kontekstu sprejemljiv verski ekstremizem z jasno izraženo namero po klanju nevernikov, gejev, prešuštnikov, ipd. Nezaslišano je. Zahodni folk lahko radikaliziraš na vse možne načine, da bi pa sprejeli neko obskurno, nasilno verzijo krščanstva, ko so Jezusovi nauki glede nasilja jasni

Če smo že pri tem... Jezus ni nobene bedarije iz stare zaveze "izničil", ampak je staro zavezo le dopolnil. Vsa krutost stare zaveze še vedno velja.
K sreči pa se večini vernikov jebe za to

Spajky ::

Evo, Sultan uvedel izredno (obsedno) stanje v državi, potem ko je 10k ljudi zaprl in še 40k ljudi odpustil/odstranil s položajev ... in pravi, da se bo držal demokratičnih načel, japade, tudi Dolfi se jih je :)) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

asdwasdwa ::

Spajky je izjavil:

Evo, Sultan uvedel izredno (obsedno) stanje v državi, potem ko je 10k ljudi zaprl in še 40k ljudi odpustil/odstranil s položajev ... in pravi, da se bo držal demokratičnih načel, japade, tudi Dolfi se jih je :)) ..


60 000 odpuščenih v javnem sektorju. Sprašujem se kje so aktivisti, left-wing, Amnesty, za človekove pravice gre pa to... Aja ni jih dost med nogami da bi se postavili po robu tepiharju. Evropo pa znajo zajebavat, ker migrantom ne nudi 5* hotelov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

Smrekar1 ::

dice7 je izjavil:


kako pa vemo da je za njih vedel?


Vedeti take stvari je njegova dolžnost. Če jo je opustil je njegova krivda enaka kot če je za njih vedel in jih ni zaprl preden so vodile v katastrofe.

po parizu je muslimanska skupnost se odlocila podeljevati licence za imame
http://europe.newsweek.com/french-musli...

tako da se lahko nehamo lagati da skupnost nic ne pocne


Nihče ne trdi, da ne počnejo nič. Počnejo pa tako malo, da je to skoraj neločljivo od tega, da ne počno nič.

Hočeš biti bolj sprejet v družbi? Poskrbi, da se v imenu tvoje verske skupnosti ne bodo dogajali množični poboji.
Zaenkrat je njihova glavna skrb še vedno "poskrbimo, da za poboje ne bodo krivili naše vere". Ko jih bodo nekoč trupla skrbela bolj kot to kaj si neverniki mislimo o nekem transverstitskem vojskovodji iz 7. stoletja bodo tudi bolj sprejeti v družbi taistih nevernikov. Normalnim ljudem bi bilo to samoumevno, ampak oni rabijo desetletja da pridejo do tega.

S4ul3 je izjavil:

[
Razlagam, da se da tem stvarem zelo dobro izognit (tako da ne delaš sranja po svetu).


Aja?

Prosim obrazloži to na naslednjem primeru:

2002 Bali bombings @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Vanich ::

Brane22 je izjavil:

Daleč od tega, da Informrju verjamem vse, a ima svoje lovke tudi v obveščevalnih službah, ker je pač orodje oblasti.

In oni pravijo tole:
TURSKI PUČ ORGANIZOVAN NA KOSOVU: Pakleni plan za državni udar nastao u američkoj bazi Bondstil!


Albanski bašibozuk že tradicionalno bliskovito zamenja gospodarja in napade prejšnjega, kateremu so še 5 minut nazaj lizali rit. To delajo že stoletja. Tokrat je to: USA namesto Turčije.
To se jim utegne še hudo maščevati.

morbo ::

Smrekar1 je izjavil:

morbo je izjavil:

Brezjajčna EU in pro-islamistični Obama pa še kar čestitajo ob "ohranitvi demokracije v Turčiji". Očitno tudi naši politiki menijo da so demokracija zgolj volitve.


Pomoje se gre bolj za to, da nočejo prevroče gejevske afere med Putlerjem in Pedroganom. Državni udar nikoli ni imel možnosti za uspeh, AKP je že pred njim imela več kot 50% podpore (še nadaljnih 12% so imeli neonacisti), nesmiselno si je iz Turčije še bolj delati sovražnika kot to že dela Pedrogan, s tem nič kaj dosti ne pridobiš.


Že že, ampak pomni da kar je dobro za islamiste, ni dobro za preostali svet. Kljub temu da sta Turčija in Iran praktično v proksi vojni v Siriji, je iranski islamistični režim ostro proti državnemu udaru v Turčiji:

Iran strongly opposed to coup against Erdogan government: Leader aide

Islamisti si radi režejo glave na bojišču, a ko se pojavi "nevarnost" sekularizma, bodo vedno stopili skupaj.

Smrekar1 ::

morbo je izjavil:


Že že, ampak pomni da kar je dobro za islamiste, ni dobro za preostali svet. Kljub temu da sta Turčija in Iran praktično v proksi vojni v Siriji, je iranski islamistični režim ostro proti državnemu udaru v Turčiji:

Iran strongly opposed to coup against Erdogan government: Leader aide

Islamisti si radi režejo glave na bojišču, a ko se pojavi "nevarnost" sekularizma, bodo vedno stopili skupaj.


En razlog več zakaj ni dobro po nepotrebnem še dodatno zaostrovati odnosov s Turčijo.

Če bi udar uspel, če bi prišlo do državljanske vojne je situacija drugačna, ampak tule je bilo do jutra vse jasno in nobena obsodba udara ne bo stvari poslabšala in nobeno provociranje Pedrogana ne bo stvari izboljšalo. Zakaj bi torej naredili kaj drugega kot rekli, da podpiramo turško demokracijo - z vsem, kar iz tega sledi?

morbo ::

Smrekar1 je izjavil:

Zakaj bi torej naredili kaj drugega kot rekli, da podpiramo turško demokracijo - z vsem, kar iz tega sledi?

Naj bi mirno gledali medtem ko Erdogan Turčijo vrača nazaj v neo-osmansko islamsko diktaturo?

Po eni strani tudi prav, bo vsaj konec pretvarjanja da so muslimani sposobni oblikovat moderno demokratično državo in kazanja na Turčijo kot "simbol napredka" islamskega sveta.

morbo ::

Erdo je baje celo aretiral pilota ki naj bi sestrelil ruski Su-24 == žgalna daritev za Putina. Kako prikladno in naključno...

Smrekar1 ::

morbo je izjavil:


Naj bi mirno gledali medtem ko Erdogan Turčijo vrača nazaj v neo-osmansko islamsko diktaturo?


Z vsem kar s tem sledi pomeni nekaj povsem drugega kot to, da Pedroganu pustimo, da dela kar hoče. Če hočeš zmagati moraš izbrati bitke, ki se jih hočeš boriti. Podpora točno temu državnemu udaru v Turčiji je že v naprej izgubljena in pri njej ni smiselno vztrajati.

Ko pride do kakšnega malo bolj resnega državnega udara pa se stvari lahko hitro spremenijo - recimo, da nam Pedrogan zdaj zaupa do te mere, da bo pobegnil v Nemčijo. Ta ga nemudoma aretira in še isti dan leti nazaj k uspešnim prevratnikom, ukeljen v verige in oblečen v oranžnen kombinezon.

Po eni strani tudi prav, bo vsaj konec pretvarjanja da so muslimani sposobni oblikovat moderno demokratično državo in kazanja na Turčijo kot "simbol napredka" islamskega sveta.


Turčija je še vedno edini primer demokratične in sekularne države z večinsko Islamskim prebivalstvom v zgodovini. Pedrogan je to sabotiral, kako uspešno bo pokazala zgodovina. Če mu veliki met dejansko uspe (kaže mu dobro, jasno bo najkasneje do leta 2020) je sodba Islama zaključena: Islama se ne da reformirati, ni kompatibilen z moderno civilizacijo in nima nobenih kvalitet, ki bi to luknjo kakorkoli napolnile v omembe vredni meri.

Če si sposodim besede znanega Kamboškega klavca: "Nobene koristi ni, če jih obdržimo, nobene izgube ni, če se jih znebimo".

morbo je izjavil:

Erdo je baje celo aretiral pilota ki naj bi sestrelil ruski Su-24 == žgalna daritev za Putina. Kako prikladno in naključno...


Pa nekaj dni pred državnim udarom se je šel opravičit k Putlerju zaradi sestrelitve. Ti je zdaj kaj bolj jasno zakaj ni nobene koristi, če se mu da še dodatne izgovore zakaj nastavljati rit Putlerju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Andre_Moreau ::


je sodba Islama zaključena: Islama se ne da reformirati, ni kompatibilen z moderno civilizacijo in nima nobenih kvalitet, ki bi to luknjo kakorkoli napolnile v omembe vredni meri.


Še več, pomeni da v svetovnem merilu zmaguje!

Nasilno se širi v EU, v državah ki so bile muslimanski uspeh(kar naj bi to pomenilo?), je šel v reverzno diktaturo..

Če Islam zmaga tako blizu, je bosna naslednja, bo denarno obagatena, samo da se vrne nazaj v otomanske čase..

Potem imamo na severu, EU ki muslimanom daje številčnost in jug ki zdaj drvi nazaj v srednji vek..

Mi pa v sredini....

Smrekar1 ::

Andre_Moreau je izjavil:


Še več, pomeni da v svetovnem merilu zmaguje!

Nasilno se širi v EU, v državah ki so bile muslimanski uspeh(kar naj bi to pomenilo?), je šel v reverzno diktaturo..

Če Islam zmaga tako blizu, je bosna naslednja, bo denarno obagatena, samo da se vrne nazaj v otomanske čase..

Potem imamo na severu, EU ki muslimanom daje številčnost in jug ki zdaj drvi nazaj v srednji vek..

Mi pa v sredini....


Jasno je, da zadeva vodi v "Delo osvobaja".

Ne govorim o častniku, se razume.

Takoimenovani zmerni muslimani morajo dobro premisliti ali bi bilo zadevo morda bolje preprečiti. Oni so namreč edini, ki to lahko storijo. Zaenkrat jim morda še uspe, a ko bo prepozno bo prepozno. Vsi bomo na slabšem zaradi njihove indolence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Andre_Moreau ::

Takoimenovani zmerni muslimani


Vprašanje je če so sploh bili zmerni, mogoče je bil to poteg stoletja, mogoče nikoli niso hoteli demokracije..

je pa zanimivo da ne vidijo da bežijo od diktature Islama v zahodne dežele, tam pa probajo istim ljudem, celo tem ki so jih praktično mučili dol, vzpostaviti nov kalifat...

Islam se obnaša kot bolezen, rabi vedno rabi novo telo, potem ga uniči in gre naprej..

Če pogledamo o kakšni številki muslimanov se gre, potem vidimo da je bolje da se jih ne uvaža, ker z njihovo številko in posledično nataliteto smo časovno zgubili...

Smrekar1 ::

Andre_Moreau je izjavil:


Vprašanje je če so sploh bili zmerni, mogoče je bil to poteg stoletja, mogoče nikoli niso hoteli demokracije..


Mogoče.

je pa zanimivo da ne vidijo da bežijo od diktature Islama v zahodne dežele, tam pa probajo istim ljudem, celo tem ki so jih praktično mučili dol, vzpostaviti nov kalifat...


Problem je v tem, da jim Islam nepresetano pere možgane kako so Muslimani edino zveličano ljudstvo, ki morajo zavladati svetu, kako je Islam večna resnica in kako je brez napak ...
Če moliš k temu 5x na dan se ti sčasoma možgani skisajo - nekaterim v nekaj dneh, drugim v nekaj tednih, v nekaj letih pa vsem.

Kot sem rekel, če se Turčija prelevi v Islamistično diktaturo, se Islama ne da reformirati in nima kvalitet, ki bi opravičevale njegov nadalnji obstoj. V tem primeru je samo vprašanje časa kdaj bo prišlo do rezultatov, ki ustrezajo kvalitetam, ki jih religija ima. Največja skrb takoimenovanih zmernih Muslimanov pa še kar ostaja mantra "za to ni kriv Islam". Primerjava s Titanikom je zgrešena v toliko, da so se na Titaniku vsaj trudili rešiti potnike in niso vztrajali, da je ladja nepotopljiva, ko je premec že potonil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Matako ::

Andre_Moreau je izjavil:

Takoimenovani zmerni muslimani


Vprašanje je če so sploh bili zmerni, mogoče je bil to poteg stoletja, mogoče nikoli niso hoteli demokracije..


V bistvu so zmerni na nek način bolj problematični, ker se nikoli ne ve, kdaj bodo preklopili, preventivno pa ne smeš ukrepati.

Primer je ravno naš zdaj že mrzli prijatelj s sekiro na vlaku:

 V zmernem načinu, prede v leru

V zmernem načinu, prede v leru



 Alakbar turbo mode!

Alakbar turbo mode!



Primerjajte pogled.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Andre_Moreau ::

eden od glavnih izvoznikov Islama je Saudska, če elektro avti pridejo bodo izven biznisa, to se mora zgoditi čim prej, da ne bo denarja več za finaciranje Islama po evropi..

Poglej Avstrijce kako vedo kaj delat..

Nacrt zakona predviđa zabranu finansiranja muslimanskih udruženja u toj zemlji iz inostranstva i uvođenje standardizovanog njemačkog prevoda Kur'ana i drugih vjerskih tekstova. Nacrtom se reguliše i izvođenje nastave o islamu u toj evropskoj zemlji.
http://bosnapress.net/austrija-usvojila...

Isto bi moralo biti v vseh državah EU, sploh pa če Bosna hoče not, bi to moralo biti kot stav za pogajanje!

imagodei ::

jest10 je izjavil:

imagodei je izjavil:

V krščanskem kontekstu sprejemljiv verski ekstremizem z jasno izraženo namero po klanju nevernikov, gejev, prešuštnikov, ipd. Nezaslišano je. Zahodni folk lahko radikaliziraš na vse možne načine, da bi pa sprejeli neko obskurno, nasilno verzijo krščanstva, ko so Jezusovi nauki glede nasilja jasni

Če smo že pri tem... Jezus ni nobene bedarije iz stare zaveze "izničil", ampak je staro zavezo le dopolnil. Vsa krutost stare zaveze še vedno velja.
K sreči pa se večini vernikov jebe za to

Oh, ne bo držalo. Saj je res, da je Jezus menda izjavil, da ni prišel odpravit Stare zaveze, ampak jo "samo" dopolnit. Hkrati pa je bil v istem govoru povsem jasen, kaj je bistvo krščanstva. In če nekdo želi biti pravi kristjan, ki pričakuje, da bo po smrti šel v nebeško kraljestvo, potem se pač ne more iti "Oko za oko".

Mt 5,38-48:
38»Slišali ste, da je bilo rečeno: Oko za oko in zob za zob. 39 Jaz pa vam pravim: Ne upirajte se hudobnežu, ampak če te kdo udari po desnem licu, mu nastavi še levo. 40 In če se hoče kdo pravdati s teboj in ti vzeti obleko, mu pusti še plašč. 41 In če te kdo sili eno miljo daleč, pojdi z njim dve. 42 Če te kdo prosi, mu daj, in če si hoče kaj sposoditi od tebe, mu ne pokaži hrbta.« 43 »Slišali ste, da je bilo rečeno: Ljubi svojega bližnjega in sovraži svojega sovražnika. 44 Jaz pa vam pravim: Ljubíte svoje sovražnike in molíte za tiste, ki vas preganjajo, 45 da boste postali sinovi svojega Očeta, ki je v nebesih. On namreč daje svojemu soncu, da vzhaja nad hudobnimi in dobrimi, ter pošilja dež pravičnim in krivičnim. 46 Če namreč ljubite tiste, ki ljubijo vas, kakšno plačilo vas čaka? Mar tega ne delajo tudi cestninarji? 47 In če pozdravljate le svoje brate, kaj delate posebnega? Mar tega ne delajo tudi pogani? 48 Bodite torej popolni, kakor je popoln vaš nebeški Oče.«

Lahko pa se vprašava tudi o Zlatem pravilu in kako v njem najdeš opravičilo, da si krut do drugih?

Pa obvezen D I S C L A I M E R: nisem veren in krščanstva nikakor ne preferiram, razen morda v zgodovinsko-kulturnem kontekstu zadnjih nekaj stoletij. Mi je pač bližje, glede na to, da sem odrastel v zahodni kulturi. Me pa ne moti, da kdor koli na miroljuben način prakticira katero koli veroizpoved.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Vanich ::

Matako ::

Vanich je izjavil:

Turški puč se je, pričakovano, prelil tudi v Bosno.


Pepca... dobro veš, da so v Bosni zgolj zmerni, pivo pijuckajući muslići. Pa itak to nima veze z islamom. Takoj se prosim samocenzuriraj!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Vanich ::

Matako je izjavil:

Vanich je izjavil:

Turški puč se je, pričakovano, prelil tudi v Bosno.


Pepca... dobro veš, da so v Bosni zgolj zmerni, pivo pijuckajući muslići. Pa itak to nima veze z islamom. Takoj se prosim samocenzuriraj!


ehhh...: prepozno, ni več knofa "popravi". Če pa dam en disclaimer, mi pa nihče ne bo verjel.

 V zmernem načinu, prede v leru

V zmernem načinu, prede v leru



Tukaj se je verjetno z nostalgijo spominjal časov, ko je bil še bača-boy v Afganistanu. Kar poglejte ga v oči - od vsega milega se mu je kar solza utrnila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()
««
15 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Turčija - 20% padec valute v 12 urah , kaj točno se dogaja? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19836429 (26783) Zheegec

Se bližamo WW3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7219978 (18049) ahac

Protesti v Turčiji

Oddelek: Problemi človeštva
325351 (4253) Gandalfar

Več podobnih tem