» »

Monitor: 30-32" 4k vs 34" UWQHD

Monitor: 30-32" 4k vs 34" UWQHD

antonija ::

Pocasi se spravljam kupit nov monitor, pa kolebam med "klasicnim" razmerjem (16:9) s 4k resolucijo, in pa precej sirsim monitorjem z UWQHD resolucijo. Ce je imel kdo moznost poskusiti obe verziji, bom zelo vesel komentarjev.

100% bo IPS panel, odzivni cas je postranskega pomena, raje imam bolj tocne barve in ostro sliko. Najvec uporabe bo hobi obdelava slik in videa, vsake toliko nekaj modeliranja v Sketchup, obcasen office dokument, sem ter tja kaksen indie spil in (zadnje case zelo poredko) se malo flight simulatorja. (ce komu pomaga pri svetovanju katero razmerje je boljse).

EDIT: ALi kaj pomaga ukrivljenost ekranov pri UWQHD monitorjih, ali je to zgolj moteca muha enodnevnica?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
  • spremenilo: antonija ()

Mavrik ::

Jaz imam oboje. Večinoma laufam preko OS X, zato YMMV.

1.) Na 34" je bistveno več placa na namizju in je delo zato udobneje. Sicer je slika bolj zrnata pri programiranju, kar se precej pozna v primerjavi z retina screeni.
2.) 4K zgleda bistveno lepše in so vse stvari bistveno bolj ostre. Če imaš Windowse bo sicer veliko aplikacij hudo polomljenih na UHD resoluciji.
3.) Za igre bo 4K problem ker ti ga grafa ne bo dohitevala. Isti problem boš mel tudi na 34" UWQHD kjer bo še huje ker večina iger preprosto ni delanih za tako resolucijo in jih boš itak laufal v 16:9 letterboxu.
4.) Ukrivljenost pomaga, mene pri ravnem že moti zelo stranski kot gledanja v zgornjih kotih zaslona.
5.) 4K ima občasno probleme s performansami ker je resolucija precej velika, laptop pa ima samo 750MGT nVidio.

Na žalost si namen uporabe napisal totalno generičen, tako da pač nekega pametnega svetovanja ti ne morem kaj pametnega reči. Za večino dela kjer rabiš plac je 34" ultrawide boljša izbira, manj bo problemov s performansami in nepripravljenimi aplikacijami na retina displaye. 4K pa ti pač lahko prikaže 4K videe v nativni resoluciji in zgleda lepše.
The truth is rarely pure and never simple.

kixs ::

Ko sem lani tak cas sel v menjavo monitorja (26" 16:10), sem se osredotocil na 34" UW. Takrat nekih groznih plusov glede ukrivljenih monitorjev ni bilo, pa sem vzel ravnega - se mi pa zdi 34" rahlo premali za ukrivljenost. 4K 16:9 mi ni bil zanimiv in mi ni niti danes. Ce bi spet menjal monitor, bi vzel taksnega, ki ga zal (se) ni, pa bi ze bil cas (40" UW, ~4K, curved). Nazaj na 16:10 ali boh-ne-daj 16:9 pa ne grem niti pod razno.

antonija ::

Super informacije. Ce prav razumem je za neko povprecno uporabo racunalnika bolj primeren sirok monitor, kot pa vecji 16:9 (4k 16:10 ekvivalentov z velikimi ekrani ubistvu sploh nisem nikjer videl...). Visina pa pomojem tudi nebi smela biti problem; trenutno imam 1080 vrstic na 24", pred tem sem imel 1200 vrstic na 24", trenutni 34" UW monitorji imajo pa 1440 vrstic, in pa 2x širino HD monitorjev.

Kaksna pa je za videt UWQHD na 34" v primerjavi z 1080p na 24"? Pixli bi na 34" morali biti manjsi ce sem prav racunal, na 4k so pa verjetno se manjsi zaradi fizicnih dimenzij ekrana?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov monitor za programiranje

Oddelek: Kaj kupiti
486179 (2672) Invictus
»

Velik monitor - slabosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577007 (5073) Han
»

27'' 1080p monitor

Oddelek: Kaj kupiti
354562 (3655) I7I
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719197172 (97130) Crni_Dejan
»

4k monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8416311 (13201) Voluharr

Več podobnih tem