» »

Pokemon Go

Pokemon Go

Temo vidijo: vsi

djabi ::

Kolega me je vprašal, če za tole moraš imeti pametni telefon?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

Mato989 ::

shadeX je izjavil:

Narava že dela svoje...

13letnico povozil avtomobil, ko je brezglavo lovila pokemone




Mene bolj zanima kaj je delal voznik da i spremljal dogajanja ob cesti in ni videl otrok :) Ali je morda on delal kaj drugega in ni imel prilagojene hitrosti na razmere? :)

mihec87 ::

Pokemon Go bo počasi dobil značko "Darwin app"..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Sssaga ::

Dobra.

Sem vesel, da živim na vasi, mi ni treba merkat, če mi pod traktor kdo uleti.
Alahnedaj, da dajo te žverce na njivo v koruzo al pa v gmajno! Bo kombajn prec zaribu...

Okapi ::

Koliko pa kaj zapravijo €€€ bolj zagnani igralci?

PARTyZAN ::

Smešni ste. Koliko otrok je povozil avtomobil, ko so se igrali z žogo? Debili! Poimenujmo žogo: The Darwin Toy!

Zmajc ::

PARTyZAN je izjavil:

Smešni ste. Koliko otrok je povozil avtomobil, ko so se igrali z žogo? Debili! Poimenujmo žogo: The Darwin Toy!


this

Phantomeye ::

Vedno ena in ista fora. Pride neka novost in ljudje že delajo neke vzročno-posledične povezave.

"Igralec Pokemon GO se je med vožnjo v avtomobilu zaletel v drevo".

Kriva je igra. Definitivno.

Če te aplikacije ne bi bilo, do nesreče ne bi prišlo.

To, da je zavestno uporabljal telefon med vožnjo pa že ni problem. Ljudje ne povzročajo prometnih nesreč, ker kličejo med vožnjo ali pišejo smse, ali preverjajo facebook.

Igra Pokemon GO ga je zavedla.

Aja sarkazem.

(problem je v ljudeh, ne v igrah in telefonih.)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ma zdaj bodo demonizirali igrico... eni že jokajo kaj gamerji hodijo po ulicah, 3 mesece nazaj so pa enako govorli kaj so samo antisocialneži doma in igrajo igre... nikol jim ni prav!

razerznak ::



lol
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

Telbanc ::

Mato989 je izjavil:

Ma zdaj bodo demonizirali igrico... eni že jokajo kaj gamerji hodijo po ulicah, 3 mesece nazaj so pa enako govorli kaj so samo antisocialneži doma in igrajo igre... nikol jim ni prav!


Eden danes nekam sumlljivo postopal okoli avtov pri bloku.......pol bolj natančno pogledam, vidim da bulji v telefon, na lokalni cesti srečujem čudake ki lih tko buljijo v telefon...čudno....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Okapi ::

Okapi je izjavil:

Naložil Nintendov spyware in prispeval svoj delček k rasti njihovih delnic.
Ujel tistega pokemona, ki se je skrival v stanovanju (čeprav mi je skoraj spizdil čez balkon).
To je pa verjetno tudi vse - s telefonom v roki se ne mislim sprehajati po mestu.

Dober teden kasneje imam 33 pokemonov v zbirki, sem 11 nivo in na nogi imam žulj od jebenega valjenja jajc.;((

lonewolf_ ::

Se da kje videt, kje vse so pokestopi in telovadnice?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Mare2 ::

Okapi je izjavil:

, sem 11 nivo in na nogi imam žulj od jebenega valjenja jajc.;((


Pojasni. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

shadeX ::

Verjetno moraš prehoditi določeno št. metrov, da se ti jajce izleže oz. nekaj podobnega sklepam.

Tako je bilo v GBA pokemonih. Si moral prehoditi določeno št. korakov, da se ti je jajce izleglo.

PowerofPeopl ::

shadeX je izjavil:

Verjetno moraš prehoditi določeno št. metrov, da se ti jajce izleže oz. nekaj podobnega sklepam.

Tako je bilo v GBA pokemonih. Si moral prehoditi določeno št. korakov, da se ti je jajce izleglo.


Km pa res
2 km,5 km in 10 km so različne opcije

Unknown_001 ::

Poslovna ideja. Ko greš na daljši sprehod se daj v oglase da si lahko valilec jajc :) Cena na osebo /telefon en euro na jajco. Vzameš večji nahrbtnik v katerega zložiš telefone in greš na špancir. Paše profitiraš ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Bryn ::

Bi šlo če ne bi bilo potrebno, da je GSM odklenjen in Pokemon Go mora laufat.

shadeX ::

Niti to ne bi šlo, ker bi bil mobilnik več vreden kot tisti € na jajce.

Okapi ::

v bolj razvitih krajih daš ključe od avta fantu pred restavracijo, da ti ga parkira.

Phantomeye ::

Unknown_001 je izjavil:

Poslovna ideja. Ko greš na daljši sprehod se daj v oglase da si lahko valilec jajc :) Cena na osebo /telefon en euro na jajco. Vzameš večji nahrbtnik v katerega zložiš telefone in greš na špancir. Paše profitiraš ?


To je cel čar igre, zdaj bi pa nekomu dajal keš, da bi namesto tebe hodil? Pol je vseeno, če uporabiš bota za špilat.

Meni je ful smešno, da random ljudje random ljudi sprašujejo, če igrajo pokemone.

Mislim, dejansko se ne opazi razlike med prej ali zdaj. Dejansko ne veš ali nekdo piše sms ali špila ali morda celo špila kaj drugega. Opaziš res, če človeka dolgo časa opazuješ ali pa mu pogledaš v ekran. Kar je ful hecno v bistvu, ker nekateri igralce pokemon GO označujejo za zombie, ampak v resnic ni veliko novega (v obnašanju).

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Nekateri malo preveč posplošujete tukaj. Prvič, niso vsi igralci idijoti. Drugič, ni vsak pokemon go igralec ko buli v telefon: sem pisal sms pa me vpraša en če je pokemon tukaj. Tretjič, sredi ceste noben ne stoji in buli v telefon, in ja, tudi brez pokemon go se to dogaja ko pišejo na sms, facebook, socialna omrežja in grejo čez cesto ne da bi pogledali. Petič, tudi otroka, kateri se je z žogo igral je že zbil avto...sem bil priča ko je nekoga parkiran avto "zbil" ker ni gledal kam leti, imel je zlomljeno roko...skratka nehite že vse v en koš metat.

nokkj ::

- level 17
- 50 pokémonov v indeksu, cca 1/3 (videnih 53, 3 ta hujši so mi spizdli)
- naslednji teden bom še enkrat masovno evoluiral ta najbolj pogoste pokémone (podgane, golobe, pa 2 vrsti gosenic, ene so neke ose), pa pokuril še eno "srečno jajce" za dvojne XP točke, pa bo lvl 20.
- vseh pokemonov še nisem pregledal, ene par pa ima super IV statistike, samo kdo ve kakšne poteze bodo dobili pri evoluciji...
- prehojenih pa 74,6km, že zaradi tega se je splačalo

Mare2 ::

Včeraj v Portorožu. Ravno odprem Pokeman in zagledam enga pokemančka. Tačas pride k meni ena kolegica, zagleda pokemana, zalaufa in ga pobere. Tako da sem jaz brez ostal. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Matev ::

a je to sploh možno

???

subby ::

Ne ni, sam določen spawn time imajo pa je najbrž ravno potekel.

Misasagi ::

A jih je se kej ostal? Baje je Chuck Norris polovil vse pokemone. In to s stacionarcem!

Jerry000 ::

Misasagi je izjavil:

A jih je se kej ostal? Baje je Chuck Norris polovil vse pokemone. In to s stacionarcem!

Dobr je

Mare2 ::

Pozabil sem napisat, da ga je vzela vroke (moj mobitel) in z njim zalaufala za pokemančkom. Ampak je res izgledalo zelo zabavno. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Matev ::

ampak potem ti ne bi brez ostal

Mare2 ::

Matev je izjavil:

ampak potem ti ne bi brez ostal


Sem, če ga je ona ujela (pobrala). Je bilo pa ravno pred Bernardinom, salsa žur na plaži. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Matev ::

aja
ga je potem odnesla s seboj

Mare2 ::

Sva potem zaplesala salso. :)

https://www.facebook.com/bostjan.zupanc...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Mare2 ::

Matev je izjavil:

a je to sploh možno

???


Očitno nisi nadgradil aplikacije. :)

https://play.google.com/store/apps/deta...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Jerry000 ::

Js tut ne igram igre, ampak se mi zdi zabaven koncept. Poleg tega ne krivim igre za nastale nesreče. Uporabnik je in bo še vedno neumen...človeška neumnost ne pozna meja

lonewolf_ ::

Če stojiš pri miru, se pokemoni pojavijo vsakih 5 min, če se giblješ počasi se (lahko že) v 3min, če pa tečeš nad 7 mph pa se lahko pojavijo tudi v 2min. Se mi zdi koristno deliti.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zmajc ::

lonewolf_ je izjavil:

Če stojiš pri miru, se pokemoni pojavijo vsakih 5 min, če se giblješ počasi se (lahko že) v 3min, če pa tečeš nad 7 mph pa se lahko pojavijo tudi v 2min. Se mi zdi koristno deliti.


Dejansko je večina lokacij fiksno določena. Ko grem na sprehod so spawni vedno na istih mestih.

Compufreek ::

Točno tako kot je napisal Zmajc. Fixne lokacije so kjer se bojo pojavili in tisti "spawn point" ima določene šance kaj bo spawnal. Večino spawnov je common in lahko spawnajo samo nižje z exstremno nizko šanco redkejše pokemone. Določeni spawni so pa višji ker so na posebnih lokacijah in majo 30% šanco da spawnajo redkega pokemona. Spawnajo se lahko med 30 minut in uro in pol da pa izginejo je pa med 10 minut in 45 minut to se pravi če se bo spawnal en na tisti lokaciji ob 12.20 bo tam na tisti lokaciji med 10 do 45 minut (če ga ne uloviš), torej če ga pustiš na miru bo izginil, in takrat lahko traja med 30 minut do ure pa pol da se bo na istem mestu pojavil novi. Pred blokom imam namreč dva spawna in sem tole lahko preizkusil. Je pa nekje na Koroškem (nebom rekel kje da nebo folk znorel XD, še posebej ker je tam private property) 6-7 spawnov od teh majo vsi 30 ali več procentno šanco da spawnajo rare-e tam so bli spawnani v razponu 4 dneh
2x nidoqeen
3x golduck
4x dragonite
2x Tentacruel
3x onyx(ki naj bi bil zelo redek)
pa malo morje balbasaurov in squirtlov
:)

6151 ::

Compufreek je izjavil:

nekje na Koroškem

pls. :'(
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

111111111111 ::

Compufreek je izjavil:

Točno tako kot je napisal Zmajc. Fixne lokacije so kjer se bojo pojavili in tisti "spawn point" ima določene šance kaj bo spawnal. Večino spawnov je common in lahko spawnajo samo nižje z exstremno nizko šanco redkejše pokemone. Določeni spawni so pa višji ker so na posebnih lokacijah in majo 30% šanco da spawnajo redkega pokemona. Spawnajo se lahko med 30 minut in uro in pol da pa izginejo je pa med 10 minut in 45 minut to se pravi če se bo spawnal en na tisti lokaciji ob 12.20 bo tam na tisti lokaciji med 10 do 45 minut (če ga ne uloviš), torej če ga pustiš na miru bo izginil, in takrat lahko traja med 30 minut do ure pa pol da se bo na istem mestu pojavil novi. Pred blokom imam namreč dva spawna in sem tole lahko preizkusil. Je pa nekje na Koroškem (nebom rekel kje da nebo folk znorel XD, še posebej ker je tam private property) 6-7 spawnov od teh majo vsi 30 ali več procentno šanco da spawnajo rare-e tam so bli spawnani v razponu 4 dneh
2x nidoqeen
3x golduck
4x dragonite
2x Tentacruel
3x onyx(ki naj bi bil zelo redek)
pa malo morje balbasaurov in squirtlov
:)

Mislim, da se koroški obeta razcvet turizma. :)

Mato989 ::

Compufreek je izjavil:

Točno tako kot je napisal Zmajc. Fixne lokacije so kjer se bojo pojavili in tisti "spawn point" ima določene šance kaj bo spawnal. Večino spawnov je common in lahko spawnajo samo nižje z exstremno nizko šanco redkejše pokemone. Določeni spawni so pa višji ker so na posebnih lokacijah in majo 30% šanco da spawnajo redkega pokemona. Spawnajo se lahko med 30 minut in uro in pol da pa izginejo je pa med 10 minut in 45 minut to se pravi če se bo spawnal en na tisti lokaciji ob 12.20 bo tam na tisti lokaciji med 10 do 45 minut (če ga ne uloviš), torej če ga pustiš na miru bo izginil, in takrat lahko traja med 30 minut do ure pa pol da se bo na istem mestu pojavil novi. Pred blokom imam namreč dva spawna in sem tole lahko preizkusil. Je pa nekje na Koroškem (nebom rekel kje da nebo folk znorel XD, še posebej ker je tam private property) 6-7 spawnov od teh majo vsi 30 ali več procentno šanco da spawnajo rare-e tam so bli spawnani v razponu 4 dneh
2x nidoqeen
3x golduck
4x dragonite
2x Tentacruel
3x onyx(ki naj bi bil zelo redek)
pa malo morje balbasaurov in squirtlov
:)


Tole mi ne deluje logično ker pokemoni se spawnajo za vse enakočasno, torej, če ti uloviš pokemona jaz pa ne, bo nov spawn tam za oba enako ne pa različno kot pišeš ti.... nekje mora biti neka napaka.

nokkj ::

Jebena XP krivulja... kaj takega še nisem videl.

 XP

XP



In zabaven komentar: "I'm level 20, I've walked 123km to get there, so 12,300km till level 40. The earth is only 40,000km, or as I like to call it. Level 41."

Pri meni bo enako, 100 km v nedeljo (in pri dosežkih srebrna medalja). Za zlato medaljo bi pa igra rada prehojenih 1000 km. Jebeno (ali pa dobro) je biti "achievement hunter" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokkj ()

Matev ::

hvala bogu da je xp krivulja takšna

drugače bi bili že vsi tam nekje 1000+ level
jaz pa trenutno level 7

Compufreek ::

@ 6151
Žal si res ne upam ker še lokalci, ki hodijo na sprehode mimo niso skapirali kaj se dogaja in če bi bi kar naenkrat s etrlo ljudi tam(2 od teh lokacij so hiša in garaža kolega zato je tudi ugotovil kaj se dogaja in ostale pokliče ko se kaj norega prikaže) problem pa je tudi da je redek spawn 1 - 3 x v roku 24 ur naprimer en dan ni blo nič potem pa ko sem zvečer prišel domov (sem okolijški sosed) pa je bla tentacruel 1330 tam :), on the down side pa je problem ker je v radiusu 10 KM samo en pokestop in praktično noben nima pokeballov tam, preden da grem domov za kakšen vikend si jih morem obvezno nagrindat v LJ :)

@Mato989 najbrž sem malo nerazumljivo napisal ... napisal sem v kontekstu da ga pustiš na miru, ker takrat lahko teorijo testiraš, naprimer sem mel 2 telefona na enemu sem ga ulovil na drugem pa pustil in potem čakal uglavnem če se pokemon despawna preden ga uloviš, bo tisti spawn prazen v obdobju potrebnem do naslednjega spawna.

@nokkj sem ravno pogledal koliko mam prehojenih in sem nabral že 210 KM XD in ja jebena krivulja po levelu 22 se praktično ustavi ... do 22 sem prišel prejšnji torek danes bom pa 24 pa sem vmes treniral in premagoval arene pa 2x uporabo lucky egg... če nimaš časa grindat lurane stope je kr problem dobit levele tudi če bi kupil lucky egg-e :/

Pa prej, da bo kdo obsojal, ko zadnje čase tako radi to delate tukaj na forumu :), živim v LJ in hodim v lužbo in domov peš, kot tudi v center ali BTC, in je sicer res, da zaradi "pokemonov" prehodim več kot prej se je hoja dvignila za max 15 %, torej ne prehodim toliko samo zaradi igre ;).

BladE_ ::

No tole na sliki je Lj center...



Nek tip na yt pravi, da igra več kot 8ur dnevno in ima lvl 32 char, nekaj 2k CP pokemonov... Zdaj pa naj mi kdo pove kako do skoraj 3k CP pokemonov? Ne verjamem, da sta "Mirkota" tako dedicated playerja...

Lvl 40... Pa še hvali se, da je cheetal...
In tako dalje... Koliko % sploh igra legit?

Ima sploh smisel igrati legit?
Akcija - Reakcija

Zmajc ::

Osebno se ne sekiram ne za gyme, za prehojene kilometre, niti za to da bi dosegel lvl 40. Pač občasno gre ven se malo sprehodim, kaj najdem najdem.

shadeX ::

"Kolega" mi je ravno v soboto pravil, kako on cheata preko emulatorja na PC-ju. Ima ne vem koliko pokemonov (ker lahko fejka GPS koordinate, gre lahko tudi na mesta kjer so rare pokemoni) in pravi da so izjemno powerful. Ne vem kako se to meri. Nek CP je res omenjal.. nimam pojma.

Uglavnem pravi, da je do en dan pred najinim pogovorom, bila njegova slika v Gym-u, kjer je bil prvi med vsemi. Prehitel ga pa je njegov isto cheaterski kolega. Ta moj "kolega" že pripravlja "proti udar", ker hoče spet biti no 1. :))

Compufreek ::

Zadeva je simpl, uporabljal je emulator in pokevision ko je nekje na svetu zaznal rare pokemona se je teleportno tja, pred rockafellerjevim centrom je mislim da 6 pokestopov ki so skos zalurani, in je pač se tja teleportno pa lovil pidgije in podobno ko je bil konec je aktiviral lucky egg in samo evolval .... cca 75k XP ja lahko dobiš na tak način, in to je bolj kot ne to, pač blazno neumno in dolgočasno početje in ti hitro igra postane nezanimiva, je pa res da zdaj ko so serverji stabilni, da bojo malo bolj začeli čekirat te cheaterje in zna bit da mu bojo banali account. (trenutno so še soft bani ampak kasnej bojo pa konkretni )

Netrunner ::

Kaj je sploh cilj te igre?

Zmajc ::

Compufreek je izjavil:

Zadeva je simpl, uporabljal je emulator in pokevision ko je nekje na svetu zaznal rare pokemona se je teleportno tja, pred rockafellerjevim centrom je mislim da 6 pokestopov ki so skos zalurani, in je pač se tja teleportno pa lovil pidgije in podobno ko je bil konec je aktiviral lucky egg in samo evolval .... cca 75k XP ja lahko dobiš na tak način, in to je bolj kot ne to, pač blazno neumno in dolgočasno početje in ti hitro igra postane nezanimiva, je pa res da zdaj ko so serverji stabilni, da bojo malo bolj začeli čekirat te cheaterje in zna bit da mu bojo banali account. (trenutno so še soft bani ampak kasnej bojo pa konkretni )


Fejkanje lokacije je možno na rootanih telefonih, ker tam lahko skriješ da fejkaš lokacijo. Drugače če telefon zazna vklopljene fejk lokacije igra ne deluje. Fiks je enostaven, onemogočit igranje igre na rootanih telefonih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se obeta kakšna revolucionarna igra?

Oddelek: Igre
386450 (4604) nokkj
»

Pokemon Go je obnorel svet (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Igre
22861184 (48113) Truth
»

Pokemon Go nadgrajen

Oddelek: Novice / Igre
219648 (6989) Dr_M
»

Pokemon Go Nintendu ne bo prinesel milijard, delnice strmo padle

Oddelek: Novice / Rezultati
88504 (6414) PaX_MaN

S Pokemon Go v zapor?

Oddelek: Loža
275124 (3719) zee

Več podobnih tem