» »

Pokemon Go

Pokemon Go

Temo vidijo: vsi

Zmajc ::

EU release je danes, zato so serverji pokleknili.

zzbil ::

Pa so jih spet vspostavili. In nato so sped padli. Sedaj pa naj bi delali.

Gandalfar ::

Za debato socioloskih vidikih pokemonov si odprite drugo temo. Tukaj je prostor za debat o samih elementih igre in taktikah.

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

Ne najdem podatka oziroma pogojev, kdaj igralec zaključi igranje ... ali pač se jih išče v nedogled brez cilja

opeter ::

FX6300B je izjavil:

Assault Rifle

joke pomeni Augmented Reality


Hvala. Torej kot v Deus Ex?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Phantomeye ::

opeter je izjavil:

FX6300B je izjavil:

Assault Rifle

joke pomeni Augmented Reality


Hvala. Torej kot v Deus Ex?


V tej diplomi je relativno dobro pojasneno kaj je Augmented reality:

http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska_dela_...

razerznak ::

čuhalev je izjavil:

Ne najdem podatka oziroma pogojev, kdaj igralec zaključi igranje ... ali pač se jih išče v nedogled brez cilja



igra je multiplayer

in sploh ni cela igra, igre je do sedaj 1/5
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

prox ::

Serverji delajo. Alles ist gut und in ordnung. Cenzura malo nagaja tu pa tam.png
Aja, ve kdo kakšna je pokritost na mapsih..kje vse lahko najdeš pokemone? Moraš potovati?
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

ziga1990 ::

prox pokritost je tukaj okoli kamnika in mengša dobra samo nekatere točke kjer so pokemon trgovine,arene,... so kdajkrat na čudnih lokacijah npr središče glavnega križišča. Pokemone pa najdeš povsod sem ga našel tudi na taki lokaciji, da ni ravno pametno ga tja iti iskat in enga doma v kopalnici.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

marS ::

sicer ne igram tega :)) (ma mislim da bo sin začel, ravnokar si ga je namestil).... zanima pa me kako se ti pokemoni pojavljajo..npr @ziga1990 je omenil da je našel enga doma v kopalnici....zakaj pa je bil tam? a ga igra naključno generira na začetku zate? al kako?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

prox ::

marS je izjavil:

sicer ne igram tega :)) (ma mislim da bo sin začel, ravnokar si ga je namestil).... zanima pa me kako se ti pokemoni pojavljajo..npr @ziga1990 je omenil da je našel enga doma v kopalnici....zakaj pa je bil tam? a ga igra naključno generira na začetku zate? al kako?

Hočejo videt kakšne ploščice so v kopalnici položene. Dooh.:))
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

ziga1990 ::

nimam pojma zakaj je bil v moji kopalnici in tudi ne kako je notr prišel:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mato989 ::

marS je izjavil:

sicer ne igram tega :)) (ma mislim da bo sin začel, ravnokar si ga je namestil).... zanima pa me kako se ti pokemoni pojavljajo..npr @ziga1990 je omenil da je našel enga doma v kopalnici....zakaj pa je bil tam? a ga igra naključno generira na začetku zate? al kako?


Mah nič ni bil v kopalnici, to je pač AR fora, ker je bil pokemon preko GPCa na lokaciji v smeri kopalnice in ker je imel dotični vklopljen AR je pač na ekrančku ZGLEDALO kot da je v kopalnici.... Igra se ne generira lokalno ampak "globalno" oziroma vsaj tako je da sva s kolegom videla ISTE pokemone na GPSu, razen z onim dodatkom ko dobiš samo ti dodatne pokemone na I (pozabil ime)

Generacija pokemonov pa je večinsko, vsaj v svojem mestu vidim) tam kjer je več "phone activity history" torej mestno jedro, kakšni marketi, mestni park ipd... Gym pa so tudi, na pokopališču, nad kavarno, na Gradu, pa nad eno višjo strokovno in srednjo šolo...

marS ::

Mato989 je izjavil:


Mah nič ni bil v kopalnici, to je pač AR fora, ker je bil pokemon preko GPCa na lokaciji v smeri kopalnice in ker je imel dotični vklopljen AR je pač na ekrančku ZGLEDALO kot da je v kopalnici.... Igra se ne generira lokalno ampak "globalno" oziroma vsaj tako je da sva s kolegom videla ISTE pokemone na GPSu, razen z onim dodatkom ko dobiš samo ti dodatne pokemone na I (pozabil ime)

Generacija pokemonov pa je večinsko, vsaj v svojem mestu vidim) tam kjer je več "phone activity history" torej mestno jedro, kakšni marketi, mestni park ipd... Gym pa so tudi, na pokopališču, nad kavarno, na Gradu, pa nad eno višjo strokovno in srednjo šolo...


torej glede na "phone activity history"? zdej, a tole gledajo po providerjih? al po mojem telefonu? al po dostopu do guglmaps? a dela na wi-fi? al samo na podatke? sprašujem ker nimam pojma 8-O
...no more heroes...
https://ilbis.com/

FX6300B ::

čudno vam sedaj dela preko play stora, meni je že včeraj okrog 12h delovalo, prej sem samo za probo naložil apk
čisto možno da so kaj začasno disablal ker so mel probleme z serverji, no to jih imajo tako ali tako vedno :))
glede gymjev pa pokestopov so pa itak uporabili podatke od ingress
May the force be with you!

sosed ::

Živjo,

Imam telefon LG G3S. Hotel sem poskusiti igro Pokemon Go in naletel na problem. Ko sem povezan preko WiFi-ja mi igra normalno deluje, ko pa se povežem preko mobilnih podatkov, mi pa sploh ne naloži mape in mi napiše GPS signal not found.

Resda, da imam naložen custom rom in GPS ne deluje najbolje ampak mi ni jasno kako z wifijem dela z podatki pa ne.
Se poskusil tudi igro Ingress vendar isti problem.

Lp

Mato989 ::

marS je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Mah nič ni bil v kopalnici, to je pač AR fora, ker je bil pokemon preko GPCa na lokaciji v smeri kopalnice in ker je imel dotični vklopljen AR je pač na ekrančku ZGLEDALO kot da je v kopalnici.... Igra se ne generira lokalno ampak "globalno" oziroma vsaj tako je da sva s kolegom videla ISTE pokemone na GPSu, razen z onim dodatkom ko dobiš samo ti dodatne pokemone na I (pozabil ime)

Generacija pokemonov pa je večinsko, vsaj v svojem mestu vidim) tam kjer je več "phone activity history" torej mestno jedro, kakšni marketi, mestni park ipd... Gym pa so tudi, na pokopališču, nad kavarno, na Gradu, pa nad eno višjo strokovno in srednjo šolo...


torej glede na "phone activity history"? zdej, a tole gledajo po providerjih? al po mojem telefonu? al po dostopu do guglmaps? a dela na wi-fi? al samo na podatke? sprašujem ker nimam pojma 8-O


Po moje gleda total activity.... recimo jaz sem sedel včeraj dopoldan v lokalu sredi mesta in so se mi pokemoni spawnali levo desno na dosegu vsake 10 minut.... medtem ko sem šel po neki random ulici kjer je malo folka ni blo nobenega... nič ni lokalno tukaj, edina stvar ki je izključno za tebe je če uporabiš oni "napoj" na I in imaš vijolčni oblak okrog sebe, potem se ti vsake X minut (baje da 5) spawna pokemon ki ga vidiš samo ti... To je pa tudi edino "lokalno" generirano dejanje pri razdeljevanju pokemonov.

Mape pa majo od ingress...

Master_Yoda ::

Ja malo je brezveze to narejeno. Hodil po pohorju 2 uri in se niti 1 ni pokazal. Tam bi glih morali biti :D.

Mato989 ::

Master_Yoda je izjavil:

Ja malo je brezveze to narejeno. Hodil po pohorju 2 uri in se niti 1 ni pokazal. Tam bi glih morali biti :D.


Take popravke bomo dočakali postopoma po moje, ker zaenkrat je v uporabi ingressov sistem cellular activity in višji kot je activity večja je frekvenca pokemonov... tako da prednjačijo urbana mesta. Trenutno je največja težava ko crashne server ali ko glitcha in ne morš ujet pokemona ker ti zamrzne ko je v pokeballu, tako sme izgubil že 5.000XPja in to je nekaj kar me resno odvrača od igranja igre

Master_Yoda ::

Velikokrat ko se to zgodi ga dobis, samo izpise se nena - po tem ko stisnes Force close in startas aplikacijo nazaj idi pogledati na seznam.

m0LN4r ::

sosed je izjavil:

Živjo,

Imam telefon LG G3S. Hotel sem poskusiti igro Pokemon Go in naletel na problem. Ko sem povezan preko WiFi-ja mi igra normalno deluje, ko pa se povežem preko mobilnih podatkov, mi pa sploh ne naloži mape in mi napiše GPS signal not found.

Resda, da imam naložen custom rom in GPS ne deluje najbolje ampak mi ni jasno kako z wifijem dela z podatki pa ne.
Se poskusil tudi igro Ingress vendar isti problem.

Lp

Halo ? Kako si pa usposobil spil na tem telefonu?

Moja ma isti telefon, pa se ji igra kr zapre, ko se poskusi na GPS povezat oz. mapo nalozit?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sosed ::

m0LN4r je izjavil:

sosed je izjavil:

Živjo,

Imam telefon LG G3S. Hotel sem poskusiti igro Pokemon Go in naletel na problem. Ko sem povezan preko WiFi-ja mi igra normalno deluje, ko pa se povežem preko mobilnih podatkov, mi pa sploh ne naloži mape in mi napiše GPS signal not found.

Resda, da imam naložen custom rom in GPS ne deluje najbolje ampak mi ni jasno kako z wifijem dela z podatki pa ne.
Se poskusil tudi igro Ingress vendar isti problem.

Lp

Halo ? Kako si pa usposobil spil na tem telefonu?

Moja ma isti telefon, pa se ji igra kr zapre, ko se poskusi na GPS povezat oz. mapo nalozit?


Jst mam naložen android 5.1.1 cyanogenmod 12.1, verjetno zato.
Probaj s temle: http://www.andropalace.net/pokemon-go-a...

nokkj ::

Vse kar vem o pokémonih je iz South Parka - Chinpokomon, you gotta collect them all :)



Ampak resno, pokemon sistem je že dolgo tudi v WoW, v Kataklizmi so dodali battle pete in dvoboje med njimi. Nikoli nisem vedel zakaj temu pravijo pokemon, pa bo že prav, izgleda zelo podobno.

Glavna razlika je, da se vse dogaja v "augmentiranem" prostoru, ne pa v virtualnem prostoru. Tokej je treba za vse iti ven, ne pa za stolom. So pa seveda tudi razlike. Pokemone loviš z žogami (ne pa z drugimi pokemoni), pa sploh ne rabiš biti zelo blizu njih, gre tudi celo ulico vstran. Moraš pa biti kar blizu pokestopov, pa še vedno lahko kje zunaj ješ pico, pa vsake X minut pobereš stvari iz pokestopa.

Cilja pa ni, "you gotta collect them all" in zlevelirati jih do max in se boriti v telovadnicah (tega še nisem probal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokkj ()

FiReFTW ::

Kake dobre lokacije v mariboru za dobre pokemone?

Jerry000 ::

Tm na FERI je dost "Pokemonov" za "polovit" :D

Excalibrus ::

m0LN4r je izjavil:

sosed je izjavil:

Živjo,

Imam telefon LG G3S. Hotel sem poskusiti igro Pokemon Go in naletel na problem. Ko sem povezan preko WiFi-ja mi igra normalno deluje, ko pa se povežem preko mobilnih podatkov, mi pa sploh ne naloži mape in mi napiše GPS signal not found.

Resda, da imam naložen custom rom in GPS ne deluje najbolje ampak mi ni jasno kako z wifijem dela z podatki pa ne.
Se poskusil tudi igro Ingress vendar isti problem.

Lp

Halo ? Kako si pa usposobil spil na tem telefonu?

Moja ma isti telefon, pa se ji igra kr zapre, ko se poskusi na GPS povezat oz. mapo nalozit?


Kolikor vem igra zahteva ne-rootan telefon, torej če hočeš normalno igrati poizkusi namestiti kakšen "root hider", takih aplikacij imaš več. Javi, če kaj pomaga.

zzbil ::

jz mam rootan,pa normalno deluje. se custm rom imam.

thramos ::

Pike na zaslonu se meni zdijo precej realne. Tako tvoj post kot Pokemoni.

Jerry000 ::

Pike na zaslonu so realne, prikazujejo pa kar je virtualnega :). Pokemoni so pa augmentirani.

Matev ::

ujel prvega-generičnega in drugega divjega pokemona

Matevz96 ::

Matev je izjavil:

ujel prvega-generičnega in drugega divjega pokemona


Še nisem imel časa preizkusit, lahko razložiš razliko med generetičnimi in divjimi pokemoni?
#hooldthedoor

Matev ::

ja generični je tisti ki ti ga da ko štartaš igro (en sam - tutorial pokehoj)
tako nekako kot so titu medveda privezali da ga je ustrelil

divji so pa tisti ki jih dejansko uloviš v igri

klekej ::

Excalibrus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

sosed je izjavil:

Živjo,

Lp


Moja ma isti telefon, pa se ji igra kr zapre, ko se poskusi na GPS povezat oz. mapo nalozit?


Kolikor vem igra zahteva ne-rootan telefon, torej če hočeš normalno igrati poizkusi namestiti kakšen "root hider", takih aplikacij imaš več. Javi, če kaj pomaga.


Še en z G3 S in enakim problemom, telefon ni rootan. Kaj narediti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

Mato989 ::

Novega kupit :P

Okapi ::

Naložil Nintendov spyware in prispeval svoj delček k rasti njihovih delnic.
Ujel tistega pokemona, ki se je skrival v stanovanju (čeprav mi je skoraj spizdil čez balkon).
To je pa verjetno tudi vse - s telefonom v roki se ne mislim sprehajati po mestu.

Cervantes ::

Jaz sem probal. In šel na pir, ko sem bil že ravno zunaj.

slotechar ::

Jaz tudi, sem sel posnet vse domace po stanovanju, sosede, potem pa sem sel v mesto posnet cimvec ljudi, da ma nsa cim vec podatkov. Vesel sem, da nas je ze skor 100 milijonov.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

haha

Master_Yoda ::

Disablajte camera permissione za aplikacijo in pritisnite na AR switch ko boste lovili ce vas kamera tako moti :D. Tako sem jaz naredil.

razerznak ::

Master_Yoda je izjavil:

Disablajte camera permissione za aplikacijo in pritisnite na AR switch ko boste lovili ce vas kamera tako moti :D. Tako sem jaz naredil.


Kaj ti to pomaga ce ti z gps sledijo hahaha sej dobijo "slike" z drugega uporabnika na istem mestu hahahah
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

Master_Yoda ::

Nimajo pa dostopa do mikrofona. Pa tudi ce bi me drugi slikali, si kdaj sel na sprehod po mestu in stel CCTV kamere ? Ze iz tega imajo vec kot dovolj materijala, ne potrebujejo telefona za to.

slotechar ::

Oliver Stone je med predstavitvijo svojega novega filma Snowden na prvem dnevu konvencije Comic-Con povedal, da je aplikacija del vse večjega kapitalističnega nadzora.

Je najhitreje rastoč posel do zdaj, v to kar imenujem nadzor, in to je rudarjenje za podatki, so vložili ogromno denarja," je poudaril Stone. "Ustvarjalci aplikacije rudarijo za podatki vsake osebe v tem prostoru, od tega, kaj kupujete, kaj vam je všeč, do najpomembnejšega: kako se obnašate," je še opozoril Stone.


Trikratni dobitnik oskarja je še zatrdil, da je Pokemon Go nova raven vseprisotnega nadzora. "Videli boste lahko novo obliko robotske družbe, kjer bodo vedeli, kako se želite obnašati. Naredili bodo model, ki se z vašim obnašanjem ujema in vas z njim hranili. Temu bi lahko rekli totalitarizem."

http://www.24ur.com/ekskluziv/zanimivos...

Pesimist ::

da, zato pa, if you care dont do it and if you dont who cares.

Mato989 ::

Te luzerske in bedne zarote za podpihovanje množice in klikov na strani so tako patetične da je težko sploh še kaj komentirat...

Če pa mislite da zaradi Pokemon Go igre lahko naredijo to kar tip zgoraj razlaga potem se spomnite da so VDRLI v računalnige Pentagona preden je izšla ta igrica, mislite da v naše pa ne morejo? Če bi želeli?

slotechar ::

Zakaj pa mislis, da je luzer tisti, ki argumentirano krtizira pokemon go, namesto da je luzer tisti, ki to igro igra?

Kot pravi, je pokemon go nov nivo nadzora. Seveda so lahko to poceli ze prej, vendar ne na taksnem nivoju kot to lahko pocnejo s to aplikacijo.

http://www.24ur.com/ekskluziv/zanimivos...

to so samo izgovori, ces, sej to so lahko ze prej nadzorovali, pustite me da igram pokemon go

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

slotechar je izjavil:

Zakaj pa mislis, da je luzer tisti, ki argumentirano krtizira pokemon go, namesto da je luzer tisti, ki to igro igra?

Kot pravi, je pokemon go nov nivo nadzora. Seveda so lahko to poceli ze prej, vendar ne na taksnem nivoju kot to lahko pocnejo s to aplikacijo.

http://www.24ur.com/ekskluziv/zanimivos...

to so samo izgovori, ces, sej to so lahko ze prej nadzorovali, pustite me da igram pokemon go


Napisal sem da je zarota luzerska in bedna, ne oseba ki jo govori, oseba je le precej paranoična, pa ne zato ker to morda ne bi bilo res, ampak ker imam zmeraj pri vsaki taki temi vedno znova občutek kot pa da prej tega niso mogli počet, zdaj pa zaradi tega (vstavi poljubno kot ti pokemon go) naenkrat lahko....

Pa a ti veš da te locirajo s satelitom če ŽELIJO, bistveno ni tukaj ali te lahko ali je to nov nivo, ampak ZAKAJ BI TE :) Če si naredil kaj takega da bi te morali najt, te bodo našli, če pa nisi pa je načeloma vseeno če ne delaš nič protizakonitega...

razerznak ::



Ni lih NSA je pa kar CIA
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

shadeX ::

Kaj se zgodi ko sredi NYC central park spawnajo vaporeona




xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

Pesimist ::

meni se to verjetno nebi zgodilo ker cim vidim frocovje blizu ceste avtomatično dopuščam možnost naskoka. Oz v primeru odrasle osebe možni poskusa samomora. Mislim zarad mene skoči iz mosta, ne pa meni pred avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se obeta kakšna revolucionarna igra?

Oddelek: Igre
386405 (4559) nokkj
»

Pokemon Go je obnorel svet (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Igre
22860814 (47743) Truth
»

Pokemon Go nadgrajen

Oddelek: Novice / Igre
219573 (6914) Dr_M
»

Pokemon Go Nintendu ne bo prinesel milijard, delnice strmo padle

Oddelek: Novice / Rezultati
88482 (6392) PaX_MaN

S Pokemon Go v zapor?

Oddelek: Loža
275090 (3685) zee

Več podobnih tem