» »

Katere slušalke za "gaming"

Katere slušalke za "gaming"

helsing ::

Trenutno imam slušalke firme Plantronics (mislim da Gamecom 367, za njih sem pred leti dal okoli 30-40€), sedaj se mi pa že počasi kvarijo na eni slušalki, največji problem pa je, da mi je poleti zelo vroče okoli ušes. Sam sicer najraje igram ob zvočnikih in nisem niti tako haklik kar se tiče kvalitete zvoka.

Rad bi imel udobne slušalke takrat kadar igram kaj s kolegi preko interneta, torej da mi ne stiskajo glave preveč in da si ne rabim brisat ušes z brisačo po vsaki seji.
Zelo zaželen je tudi vgrajen mikrofon, da mi ne dela gužve na mizi, vendar je udobje prioriteta.

Budget je načeloma fleksibilen ampak me bi cena nad 100€ že kar bolela, v kolikor zadeva ni vredna denarja. Nad 200€ pa nikakor ne bi šel.

Hvala za predloge.

grašek ::

Priporočam ti da kupiš slušalke ter mikrofon posebaj. Namreč "gaming" slušalke imajo slabšo kvaliteto zvoka kot navadne.

Slušalke: https://www.ceneje.si/Izdelek/1950166/a...
Mikrofon: https://www.ceneje.si/Izdelek/4202179/a...

Precej sposoben bundle.

helsing ::

Uf 150 samo za slušalke pa se mi zdi malo dosti, sploh ko ne vem kaj kupujem.
Mikrofon se mi zdi tudi malo velik, prav tako pa se bojim, da bo tipkanje na temle zelo moteče za soigralce. Potem bi skoraj raje vzel nekaj kar se pritrdi na kabel ali pa morda tole:
V-MODA BoomPro Microphone (sicer ga ne najdem v slo).

Tilen ::

HD598
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

helsing ::

So te Sennheiserove za 150 dosti bolj udobne ali pa imajo le malo boljši zvok kot npr. kakšne za polovico te cene?

Domobrancek ::

Tele so v temle posnetku precej pohvalil. Sam jih mam namen probat, ko bodo trenutne crknile.

Beta2 ::

HD598 so top ampak jih ne boš izkoristil če nimaš ojačevalca, brez ojačevalca najbolje da vzameš HD518 so cenejše in še vedno super:
https://www.ceneje.si/Izdelek/3416911/a...

helsing ::

Gledam malo razlike med 598, 558 in 518. Folk omenja da ima 518 dosti slabši build quality, ker je iz cenejših materialov. Je kdo morda kdo imel možnost probat vse tri za dalj časa, da bi mi znal kaj povedat.

Kot sem že omenil mi je udobje prioriteta, vseeno pa se mi zdi 150€+ malo dosti. Če se bom odločil za Sennheiserjeve slušalke sem bom zaradi udobja. Kvaliteta zvoka mi je skoraj sekundarnega pomena. Mislim da sem bolj občutljive narave. S kolegom sva namreč imela iste slušalke, Plantronics. Njemu jih ni bol problem nosit dalj časa, jaz sme si pa jih dal dol ob vsakem prostem trenutku, da sem si lahko "odpočil".

Kakšna druga priporočila so še vedno dobrodošla.

adhoc ::

Beta2 je izjavil:

HD598 so top ampak jih ne boš izkoristil če nimaš ojačevalca


To ni res.

MacGyver141 ::

Beta2 je izjavil:

HD598 so top ampak jih ne boš izkoristil če nimaš ojačevalca


Ne rabiš ojačevalca. Zvočna okoli 50-100€ ti jih čist lepo poganja. Če jih pa kdo misle priklopiti na integrirano zvočno, je pa itak faliv nakup.

helsing ::

Kot sem če večkrat omenil se mi ne gre za zvok ampak za udobje. Nikakor ne mislim slušalk priključevat na nič drugega kot direktno na matično, ker se mi zdi da niti ne bi opazil razlike :D

tt2 ::

Kaj pa HyperX Cloud 2. Kolikor berem po internetu jih vsi hvalijo, res udobne itd. Poleg tega jih tudi precej profesionalnih igralcev uporablja (verjetno zaradi sponzorja). Kakor koli, zelo so hvaljene.

adhoc ::

Seveda, saj za te slusalke je tudi integrirana zvocna dovolj. Pac veliko napacnih mnenj je v tej temi, ker ljudje odgovarjajo po obcutku. HD598 so drek po kvaliteti materialov in izgradnje, naj te izgled na vara (imel sem dvojne v preteklih 7ih letih), so pa zelo udobne in zelo dobro igrajo. 558 so naslednjica 555, katere so mi igrale leta in leta, tudi zelo udobne in cisto ok slusalke.

Mislim, da bodo 518 dovolj zate. Ce imas moznost jih prej sprobaj kje.

Gaming slusalkam se izogibaj.

Bizkit45 ::

sam imam HD439 in so zelo dobre. Imam tudi siberia raw t.i. "gaming" in so tudi ok. je pa res da so sennheiser boljšega zvoka kot siberia, ampak one majo lučke pa so moji čist hude :) pa tudi integriran mic je ok, sicer ne najboljše občutljivosti, ampak ok za headset 60EUR.
sem pa imel tudi mdr-v55, tiste so pa nabijale kot 300 hudičev :) ampak res neudobne za dolgo turco..tak da sennheiser all the way z moe strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

helsing ::

Pozna kdo kakšno trgovino v MB, ki bi znala met razstavljene omenjene slušalke?

huelz ::

Imam 518-ke, glede na to, da nisem bil pripravljen dat 2x vec denarja za 598, se kar okej obnesejo. Pa sem sprobal tud 598. Edino kar me moti je, da niso skoljkice usnjene ampak iz pene. Kar tud pri 598 niso, je nek velur.
Drugace pa, vse "gaming" slusalke so res bolj tako tako (mel Logitechove, Asusove), Kingston Hyperx Cloud so pa ubistvu Plantronicsove, ce se ne motim, samo da imajo dodan mikrofon.

Moj predlog? Za udobje definitivno kake open Sennheiser, so udobne, vse ostalo je kompromis. Edine, ki sem jih res imel lahko nonstop na usesih so bile Logitech (Logitech Precision PC Gaming Headset), pocenske, zanic zvok, ampak zaradi dizajna karksen je bil, so bile milina za usesa (niso stiskale, bile vroce), sam kaj, ko jih ze ene 10 let ni vec v prodaji :)

Razen ce mislis dat kakega jurja ali dva za Audeze LCD (2,X model) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

helsing ::

558 bi naj tudi imele velur, kar bi naj bilo udobneje...? Zato me tudi malo odvrača od 518 pene.
Na dosti straneh je omenjeno, da 598 naj ne bi bile praktično nič boljše od 558, ampak oboje šinfajo kar se tiče basa, da ga naj ne bi bilo... to pomeni da na primer eksplozije zvenijo mimo? Res je da mi je udobje prioriteta, ampak ne bi rad imel slušalke ki imajo bass kot telefon, sploh če kupujem tako drag izdelek :D

huelz ::

Ja, lahko da, 558 nisem sprobal.
Sem se na podlagi ega reviewa odlocil (tip je sicer mal ekscentrik, ampak zabaven). Uglavnem, basa imajo 518 vec kot dovolj.

Sam bom sicer svoje prodal, ker so bolj malo v uporabi, pa napraskal za Fidelio X2, te so pa ze mal izven tvojega budgeta :D

Roadkill ::

Zeos je mene v Fidelio X2 prepričal.



Tule imajo še par komadov X1, ki naj bi bile enako dobre: https://www.amazon.de/Philips-X1-00-dis...

Frišni review X1:
Ü

helsing ::

huelz je izjavil:

Ja, lahko da, 558 nisem sprobal.
Sem se na podlagi ega reviewa odlocil (tip je sicer mal ekscentrik, ampak zabaven). Uglavnem, basa imajo 518 vec kot dovolj.


Sem iz tega reviewa prav razumel, da bi naj 558 bile bolj "bassy" od 518?

huelz ::

Jaz sem razumel, da nima smisla dajat 50 ali 100 eur vec za 558 oz. 598 :D

helsing ::

Sem si naročil HD 558 iz amazona zaradi velourja in baje boljšega sound stagea (598 črne pa so mi vseeno malo predrage), ampak pridejo šele čez par dni.
Me pa še zanima kako je dejansko z DAC/AMP. Konkretno sem gledal FiiO E10K kar bi naj bila univerzalno dobra kombo zadeva kar se tiče igranja iger. Naj bi pa tudi malce zboostalo bass, ki na teh slušalkah ne bi bil tako izrazit. Nekateri pravijo da je razlika kot noč in dan, drugi pravijo da je ni tretji pa zadevo celo šinfajo. Ma kdo tukaj kakšne izkušnje s tem?

Če ne drugega mi bi prišlo prav kot dodatna izhodna naprava da lahko preklapljam med zvočniki in slušalkami. Druga prednost je tudi uravnavanje glasnosti, česar HD 558 nima. Ampak je vredno za to dati 75€? Glede na to da kupujem malo boljše slušalke še bi bil pripravljen reskirat nekaj več za tole napravco, da res prvič vidim kaj je to "top" zvok. Ampak če ne izboljša zvoka potem načeloma nima smisla.

buttplugs ::

Priklopi te slušalke, ki jih prejmeš na en star Androidnik, po možnosti neki budget ali pa srednje dragega starega okrog 5 let in nato priklopi te slušalke na kakšen malo boljši telefon iz te generacije. Tako boš za đabe ugotovil, kaj DAC v bistvu dela.

helsing ::

Žal nimam te možnosti, vsaj ne neposredno blizu. Načeloma razumem kaj dela (premik procesiranja digitalnega toka podatkov v analogni zvočni signal vstran od ostalega vezja). Glede na to da omenjaš starejše telefone predvidevam da je razlika v "hreščanju" v ozadju? Prav tako ta naprava še vsebuje amp ki pač ojača signal.

Zanimivo se mi zdi, da eni opažajo tako ogromne razlike (pravijo da je kot dan pa noč), med tem ko drugi ne opazijo nič. Je razlika v kvaliteti slušalk ali pa imajo v osnovi tako zanič (integrirano) zvočno kartico?

helsing ::

Ravno sem dobil HD558 in se mi zvok zdi zelo zadušujoč.. ko da bi bil pod vodo ali pa mel pisker na glavi, na pram mojim prejšnim slušalkam.. Glasba je še kolko tolko OK, ampak v igri, npr Overwatch pa se mi zdi rahlo grozno. Je to normalno?

MacGyver141 ::

helsing je izjavil:

Ravno sem dobil HD558 in se mi zvok zdi zelo zadušujoč.. ko da bi bil pod vodo ali pa mel pisker na glavi, na pram mojim prejšnim slušalkam.. Glasba je še kolko tolko OK, ampak v igri, npr Overwatch pa se mi zdi rahlo grozno. Je to normalno?


A si EQ nastavil?

helsing ::

MacGyver141 je izjavil:

helsing je izjavil:

Ravno sem dobil HD558 in se mi zvok zdi zelo zadušujoč.. ko da bi bil pod vodo ali pa mel pisker na glavi, na pram mojim prejšnim slušalkam.. Glasba je še kolko tolko OK, ampak v igri, npr Overwatch pa se mi zdi rahlo grozno. Je to normalno?


A si EQ nastavil?

Nič nisem nastavljal. Imam le prevzete nastavitve z realtek gonilnikom.

MacGyver141 ::

helsing je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

helsing je izjavil:

Ravno sem dobil HD558 in se mi zvok zdi zelo zadušujoč.. ko da bi bil pod vodo ali pa mel pisker na glavi, na pram mojim prejšnim slušalkam.. Glasba je še kolko tolko OK, ampak v igri, npr Overwatch pa se mi zdi rahlo grozno. Je to normalno?


A si EQ nastavil?

Nič nisem nastavljal. Imam le prevzete nastavitve z realtek gonilnikom.


Poigraj se z EQ in bo zvok takoj boljši. Je pa fajn imeti boljš zvočno za take slušalke, ker je razlika ogromna.

helsing ::

Ne vem kje naj sploh začnem...
Pač zdi se mi, da je vse kar je povezano z basom zelo čudno zveneče. Tako zatuhlo. Je možno da je kaj narobe z slušalkami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

buttplugs ::

Dolbi Atmos On/Off v igri? Ingame nastavitve Sound

adhoc ::

helsing je izjavil:

Ne vem kje naj sploh začnem...
Pač zdi se mi, da je vse kar je povezano z basom zelo čudno zveneče. Tako zatuhlo.


Nekaj je narobe. Moj guess je da imaš nekje EQ nastavitve spredrkane. Kakšni driverji od zvočne, kaki brezvezni program, ... preglej.

helsing ::

buttplugs je izjavil:

Dolbi Atmos On/Off v igri? Ingame nastavitve Sound

On in off, oboje je čudno.

adhoc je izjavil:


Nekaj je narobe. Moj guess je da imaš nekje EQ nastavitve spredrkane. Kakšni driverji od zvočne, kaki brezvezni program, ... preglej.

Na drugih napravah je zvok podoben, čeprav tam nisem imel možnosti probat v igri.

MacGyver141 ::

Realtek nima neki dober bass. Tukaj ne pričakovat čudeža.

Zgodovina sprememb…

helsing ::

Ni težava v slabem bassu.. mogoče ga je še celo preveč ampak zvok na sploh je zelo čuden. Sedaj sem poslušal tudi druge stvari. Recimo v serijah glas govora prav tako zveni kot da bi bil pod vodo oz. vsaj imel vodo v ušesih. Kakšne bolj melodične stvari npr so ok. Tako prav neprijetno mi je. Je možno da tako nisem navajen "kakovostnega zvoka" da me tako moti?

MacGyver141 ::

Poglej, če imaš slučajno kakšen efekt prižgan. Pa EQ probi nastavit. Na default eq je ponavadi zanič zvok.

huelz ::

Bratec ima neke Denonke za 700 eur, pa mi je v primerjavi s Sennheisericami tud premocen, bolj globok oz tezek bas, skoraj prevec, nimam pa obcutka, da bi bil motec.
Imam pa svoje priklopljene preko tega DAC-a, za silo je, bi pa kupil takrat FiiO E10K, ce bi vedel prej.

In ja, zna bit, da ti daje ta konkreten bas v primerjavi s srotom tak obcutek.
Pejt v SonusArt dat kake Audeze LCD odprte gor, bos videl, kaj sele tisto naredi, ker so bile edine, kjer nisem imel obcutka, da je tako utesnjujoc bas, sam kaj, ko so po par jurjev :P

Definitivno pa ne grem vec na zaprte slusalke, ker mi barva zvoka odprtih res sede.

huelz ::

Vidim, da ti tud na ostalih tako dela ... probej na telefonu ali televiziji, kjerkoli pac, ce je povsod isto, zna bit, da kaj ni okej.

helsing ::

MacGyver141 je izjavil:

Poglej, če imaš slučajno kakšen efekt prižgan. Pa EQ probi nastavit. Na default eq je ponavadi zanič zvok.

Trenutno imam vse na nuli...
Najbolj mi imo sede jazz setup: http://imgur.com/a/AFoQG
Ampak to potem pokvari ostali zvok.

Lahko svetujete kakšen EQ preset.. nimam namreč pojma kaj kater slider pomeni.

Boobiz ::

si prepričan, da te ne moti samo precej širok soundstage, ki je najbolj očiten pri filmih, ker da posnetemu govoru občutek prostora in je glede na prostor kjer je sneman vedno drugačen?
I'm drunk, what's your excuse?

bambam20 ::

helsing je izjavil:

Ne vem kje naj sploh začnem...
Pač zdi se mi, da je vse kar je povezano z basom zelo čudno zveneče. Tako zatuhlo. Je možno da je kaj narobe z slušalkami?



Možno. Ker HD598 imajo izjemno topel in čist zvok in dober bass :). Če je zvok enako zanič na telefonu potem je nekaj narobe s slušalkami.

Sicer si pa sam kirv, ker se ti je šlo za izgled in materijale, namesto za zgolj zvok, ker bi lahko v tem primeru kupil SH HD201 , kot imam sam in sem zelo zadovoljen z zvokom. je pa res, da nimajo fancy materijala :).

helsing ::

bambam20 je izjavil:


Sicer si pa sam kirv, ker se ti je šlo za izgled in materijale, namesto za zgolj zvok, ker bi lahko v tem primeru kupil SH HD201 , kot imam sam in sem zelo zadovoljen z zvokom. je pa res, da nimajo fancy materijala :).


Žal mi je bil najpomembnejši faktor, da lahko slušalke sploh nosim več kot pol ure :)

Po nekaj odmora sem se zopet lotil zadeve in poslušal tole: https://soundcloud.com/high-quality-mus...
in je zvok res dober, morda sprva le nisem bil navajen.

Ampak vseeno ko poslušam na primer tole: se mi zdi kot, da sem na nekem hodniku. Npr. zvok strela orožja je dokaj neprijeten. Preko zvočnikov tega občutka nimam. (enako je ko sam igram)

helsing ::

Sedaj sem pri kolegu probal HD 598 in je zvok dosti boljši. Očitno je razlika v bassih saj je tudi on potrdil da je zaradi njih bolj zadušuhoč občutek zvoka.
Je pa zanimivo, da ko sva zadevo priklopila na njegov Galaxy S7 Edge, ki bi naj vseboval nek DAC, je bil zvok prijetnejši.

Bi morda nakup tistega FiiO E10K res izboljšal zadevo?

bambam20 ::

Za osnovne zadeve kot so igranje iger, gledanje filmov, poslušanje glasbe so senhheiser HD 201 povsem dobra zadeva. :) pa še udobne so.

je pa res, da meterijali pa niso tko fancy :).

mjolnir ::

Je pa zanimivo, da ko sva zadevo priklopila na njegov Galaxy S7 Edge, ki bi naj vseboval nek DAC, je bil zvok prijetnejši.

Vse ima nek converter, drugače ti ne bi nič slišal.

neo5468 ::

Imam 598 in so res vrhunske. Toplo priporočam. Kupil sem jih iz nemškega amazona za 170€, v sloveniji so pa dosti dražje.

MacGyver141 ::

neo5468 je izjavil:

Imam 598 in so res vrhunske. Toplo priporočam. Kupil sem jih iz nemškega amazona za 170€, v sloveniji so pa dosti dražje.


Jaz sem jih dobil iz slovenije za tak denar :)

neo5468 ::

Kje? Takrat ko sem jih kupoval so bile v sloveniji vse nad 200€.

MacGyver141 ::

Najceneje so bile takrat v Harvey Norman za 170€ (zdaj 230€), zdaj so pa na edigital za 150€ https://edigital.si/hi-fi-slusalke/senn...

neo5468 ::

Harvey Norman jih je prodajal za 170€? So se zmotili? :D

Boobiz ::

598 so ble v preteklosti večkrat v akciji na amazonu. Jst sm svoje dobil za 110€, so ble pa tudi 100€ nekoč. takrat jih je kuplo vsaj 10 folka. slovenci prodajajo slušalke ranga 100e+ po priporočenih cenah proizvajalca, kar je daleč od cene (street price, če hočeš), ki bi jo zdrav človek plačal. Kar se slušalk tiče, čekirajte amazon ali pa kake druge unikatne deale, in ne kupujte pri nas, ker prodajalci rabijo mal streznitve.
I'm drunk, what's your excuse?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30173015 (15980) Banza
»

Naglavne slušalke

Oddelek: Zvok in slika
244789 (4286) D3m0r4l1z3d
»

Pomoč pri nakupu slušalk

Oddelek: Zvok in slika
141159 (856) clancy
»

Predlog za slušalke

Oddelek: Zvok in slika
334733 (3814) BorutK-73
»

Slušalke do 150€

Oddelek: Kaj kupiti
224203 (3620) LukaTCE

Več podobnih tem