» »

DD-WRT in DHCP options z DnsMasq

DD-WRT in DHCP options z DnsMasq

dd11 ::

Pozdravljeni.

Iščem pomoč, kako z DHCP serverjem na DD-WRT podturiti par DHCP optionsov (42, 66, 72)

Če uporabim uDHCPd, sicer uspem podtakniti 42 in 66, vendar 72 ne podpira (option ne obstaja, kar se njega tiče):

 udhcpd

udhcpd



Ampak takole gre za 42 in 66, kar lahko potrdim s sniffanjem DHCP offerja z Wiresharkom.


Če pa uporabim DNSMasq (ki naj bi znal servirati poljubne DHCP optionse po RFC2132 - in je torej edina rešitev za 72), pa ne gre in ne gre. To je config:

 dnsmasq

dnsmasq



Tole pa nikakor ne gre. Ne servira v DHCP offerju nič od tega. Sem se tudi igral že z radlci in checkboxi (DHCP Authoritative, Local DNS, No DNS Rebind) ampak nisem nič naumil.

Temu mojstru je menda sicer uspelo - http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.... - ampak jaz nimam te sreče. DD-WRT je v24SP2- (03/25/13) std, dostop do shella imam, tako da tudi lahko potrdim, da se npr. zgornje nastavitve prenesejo v /tmp/dnsmasq.conf ampak do DHCP klientov ne prilezejo.

Kakšna ideja, nasvet, rešitev?

Hvala za pomoč
LP

dd11 ::

Tole je kako naj rečem... proradilo

Če bo še komu nagajalo, so tole nastavitve, ki delujejo

Checkboxi na prvi strani DD-WRT (setup - basic setup - dhcp):
Use DNSMasq for DHCP = YES
Use DNSMasq for DNS = no
DHCP-Authoritative = no

Radlci na services-services:
DNSMasq = ENABLED
Local DNS = disabled
No DNS Rebind = disabled

In še najpomembnejše...Additional DnsMasq Options:
dhcp-option=42,193.2.1.117
dhcp-option=66,192.168.0.xxx
dhcp-option=72,192.168.0.xxx


Zakaj sem to rabil? Zato, da SiOLov settopbox (Sagem IAD81HD) lahko uporabljam na T-2 priključku in gledam njihovo playlisto z uporabo tega GUIja, ki ga serviram na svojem webserverju. Sagem IAD81HD namreč deluje tako, da ob bootanju prek DHCP optionov 66 in 72 dobi IP naslov webserverja, od koder potegne GUI. Ker nimam SiOL (ampak T-2, ki deluje drugače), mu pač podtaknem IPje svojega webserverja, na katerem imam na default Apache siteu (tistem, ki je dostopen z IPjem in ne s custom hostnameom) GUI z zgornjega linka, playlist.js pa sem modificiral z multicast IPji od T-2.

Mogoče komu pride prav.

LP

Daniel ::

Zelo zanimivo, hvala. Jaz sem se nekaj mučil s tistim programom, ki je ravno tako na tej strani, pa mi ni uspelo zadeve postaviti. Imam pa ravnotako še enega Sagema doma, ki bi ga lahko porabil za predvajanje poljubne playliste.

dd11 ::

Ja, zadeva preverjeno deluje. Sem pa opazil z Wiresharkom, da slednji ne nujno pokaže optionov 66 in 72 v okviru "DHCP Offer" paketka.

Najenostavnejši test, če deluje, je sledeč: če Sagem takoj po tem, ko se zboota, na LED displayju pokaže uro, potem option 42 (NTP) deluje. In če ta deluje, zelo verjetno delujeta 66 in 72.

Webserver pa kot rečeno - GUI mora biti na webserverju dosegljiv le prek IP naslova (nič hostname-based), torej default apache site.

Daniel ::

A vsebino tiste mape kjer je vmesnik vržeš kar v mapo kjer ima Apache osnovno index stran?

dd11 ::

Ja, če odpreš v browserju na PCju IP od tvojega webserverja, moraš priti do tega GUIja za Sagem.

Torej če pretirano posplošim, zadevo naložiš v /var/www/html ali /var/www/default ali nekaj podobnega.

Daniel ::

Jaz bi strežnik skušal postaviti na Rpi, DHCP opcije pa bi mu poslal iz drugega RPI, ki ga v omrežju uporabljam kot DNS strežnik. Moram enkrat testirati, ko bom našel nekaj prostega časa. Programe bi serviral iz lokalnega CATV/IPtv pretvornika.

dd11 ::

Ima da dela :)

Daniel ::

Če ne, te bom pa vprašal za kakšen nasvet :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV STB - software

Oddelek: Omrežja in internet
4510302 (3074) Klemen Košir
»

DD-WRT konfiguracija omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151517 (1281) Hayabusa
»

DHCP server

Oddelek: Omrežja in internet
71358 (1168) aleksander10
»

Poddomene in tomato

Oddelek: Omrežja in internet
101440 (1230) x.sci
»

Router Linksys WRT54GL in nepovezljivost

Oddelek: Omrežja in internet
283623 (3274) neoto

Več podobnih tem