» »

Katero zavarovanje skleniti za v tujino ko gres na pot na zahod po evropi italija - francija - spanija

Katero zavarovanje skleniti za v tujino ko gres na pot na zahod po evropi italija - francija - spanija

Temo vidijo: vsi

T-Mac ::

Pozdravljeni,

zanima me ce ima kdo izkusnje glede zavarovanja za v tujino ko gres na pot z avtom na zahod relacija italija - francija - spanija v primeru ce se kaj zgodi itd...

noraguta ::

Coris asistenca
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

T-Mac ::

Mislim na zavarovanje v primeru da se pokvari avto in ostanes na poti proti dopustu kaj je najboljse vzeti glede avta in seveda nadalnjega prevoza?

noraguta ::

Triglav asistenca komfort.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

T-Mac ::

Samo nimam zavarovanja avta pri triglavu

otago ::

če imaš vw, imeli so program vw asistenca (odvoz pokvarjenega vozila, kritje nastanitve).

Zdravstveno zavarovanje, deluje evropska kartica, ima pa tudi ZM, Grawe relativno ugodne pakete.

St235 ::

T-Mac je izjavil:

Mislim na zavarovanje v primeru da se pokvari avto in ostanes na poti proti dopustu kaj je najboljse vzeti glede avta in seveda nadalnjega prevoza?


AMZS

Pac-Man ::

Če greš s čim starejšim in misliš sklepat asistence, dobro preberi drobni tisk. Pogosto je omejena starost vozila na npr. 10 let.

Denar vseeno zamejo, težave se pokažejo šele pri koriščenju.

Mare2 ::

T-Mac je izjavil:

Mislim na zavarovanje v primeru da se pokvari avto in ostanes na poti proti dopustu kaj je najboljse vzeti glede avta in seveda nadalnjega prevoza?


Če imaš obvezno zavarovanje pri Tilia ali ZM ti lahko jaz dodam zavarovanje asistenca na cesti, če pride do okvare ali prometne nesreče. Starost vozila je lahko do 20 let. Jaz sem iz Ljubljane. :)

Vleka vozila je do doma oz. v vrednosti do 3.000 EUR. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

noraguta ::

Asistenca od triglava vseeno zmaga, po izkušnjah. Amzs je en drek v tujini.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St235 ::

noraguta je izjavil:

Asistenca od triglava vseeno zmaga, po izkušnjah. Amzs je en drek v tujini.


To lahko podpreš s kakšnim konkretnim priemerom ali poknjižim med nakladanje?

Do sedaj sem preko njih koristil storitve ÖAMTC in FFAC in nisem imel nikakršnih težav. Tako, da bi blo lepo videt, če se take idiotizme podpre s kakšnimi konkretnimi argumenti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Hvala, samo to sem rabil vedet, da spet nakladaš v tri dni. Ker ravno FFAC mi je odpeljal razbito vozilo v SLO, plačal hotel v Lyonu, da sem naslednji dan do konca uredil stvari ter karte za vrnitev domov. Samo slednje sem moral posebej zahtevat refundacijo in sem dobil mislim, da samo 300EUR medtem ko sta bili dve karti 330EUR. Nobenih kuponov, nobenega mutenja. Kako zgleda brezplačna številka, ki jo lahko kličeš v tujini veš pa samo ti. AMZS ima pač klasično stacionarno številko, tako da očitno si ta hotline pomešala s svojo popoldansko dejavnostjo.

Tako, da imamo spet rekla kazala in duševne motnje.

Pa da ne bo pomote, nimam nič proti tem zavarovanjem, ki jih ponujajo zavarovalnice. Ravno obratno, so povsem OK in tudi z njimi nimam slabe izkušnje. Nima pa vsaka zavarovalnica tega. Bolj pomembno je, da si v miru vsak pogleda pogoje, ki mu jih nudi njegova zavarovalnica in pa AMZS (ali celo direktno FFAC/OAMTC..., če za daljši čas) ter se na podlagi tega odloči kaj mu najbolj ustreza. Vsekakor boljša rešitev, kot da na podlagi blodenj nekoga z oznako Persona non Grata črtaš neko opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

lonz ::

Da še malo svoj piskerček pristavim; ima kdo konkretne izkušnje kako je za dodatnim zdravstvenim zavarovanjem za Kanado? Kanada ima baje dokaj poštimano javno zdravstvo, rad bi pa imel neko zadevo da ne rabim v bolnici plačevat če se kaj zgodi...
...arrrrrr, shiver me timbers...

Mare2 ::

Letna premija pri ZM je 39,73 EUR. Jaz sem zavarovalni zastopnik. Če si iz Ljubljane, lahko dobiš polico v trenutku. :)

V primeru potrebe pokličeš naš klicni center ki ti pomaga najti najustreznejšo rešitev. :)

----------------------
Zavarovalno kritje kombinacija: C Vrsta: Letno Izbran paket vsebuje naslednje storitve: Postavitev diagnoze in napotitev oz. prevoz v bolnišnico, posredovanje nujnih sporočil, kritje stroškov za zdravniško oskrbo do 50.000 EUR, kritje stroškov za zobozdravstveno oskrbo do 300 EUR, prevoz v domovino po zaključenem zdravljenju v tujini, prevoz posmrtnih ostankov v domovino do kraja pokopa, organizacija obiska v bolnišnici v primeru da traja zdravljenje v tujini več kot sedem (7) dni, organizacija nujne vrnitve v domovino v izrednih primerih (težja bolezen ali smrt ožjega družinskega člana), vračanje koristnikovih otrok mlajših od 16 let v RS, nudenje pravne pomoči, kritje stroškov do 1.000 EUR, nujna dostava zdravil, vrnitev izgubljene prtljage, kritje dodatnih stroškov nastalih zaradi zamude poleta, nadomestilo za izgubljeno prtljago do 400 EUR, zastava varščine v primeru pridržanja zaradi kazenske odgovornosti do 5.000 EUR.
----------------
Poleg zavarovalca se lahko zavaruje tudi zakonec ali partner, ki ni starejši od 75 let in z zavarovalcem živi v skupnem gospodinjstvu. Zavarujejo se lahko tudi otroci do 25. leta starosti, ki z zavarovalcem živijo v skupnem gospodinjstvu.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

lonz je izjavil:

Da še malo svoj piskerček pristavim; ima kdo konkretne izkušnje kako je za dodatnim zdravstvenim zavarovanjem za Kanado? Kanada ima baje dokaj poštimano javno zdravstvo, rad bi pa imel neko zadevo da ne rabim v bolnici plačevat če se kaj zgodi...


Corris je deloval brez težav, za 14 dni je bilo okrog 15€. Konkretno kar smo koristili je bil padec z kolesa, ki se je končal s slikanjem noge in par šivi. Stroškov ni bilo nobenih. T oje blo cc 5 let nazaj. Drugih osebnih izkušenj nimam. Ti bo pa Mare z veselej copy pastal še kako reklamo.

lonz ::

O.K. Hvala obema . Bom raziskal obe opciji.
...arrrrrr, shiver me timbers...

buttplugs ::

St235 je izjavil:

lonz je izjavil:

Da še malo svoj piskerček pristavim; ima kdo konkretne izkušnje kako je za dodatnim zdravstvenim zavarovanjem za Kanado? Kanada ima baje dokaj poštimano javno zdravstvo, rad bi pa imel neko zadevo da ne rabim v bolnici plačevat če se kaj zgodi...


Corris je deloval brez težav, za 14 dni je bilo okrog 15€. Konkretno kar smo koristili je bil padec z kolesa, ki se je končal s slikanjem noge in par šivi. Stroškov ni bilo nobenih. T oje blo cc 5 let nazaj. Drugih osebnih izkušenj nimam. Ti bo pa Mare z veselej copy pastal še kako reklamo.

Ne bi imel nič proti njegovi reklami, samo kaj, če je prilepil klasično nategunsko oglaševalsko sranje. Kaj pa minusi? Kje je keč? Drobni tisk? Nič?

Mare2 ::

buttplugs je izjavil:

Kaj pa minusi? Kje je keč? Drobni tisk? Nič?


Butplugs, gre za pogosto obliko zavarovanja v tujini. Slabost bi lahko bila, da moraš poklicat kar bi lahko bila tudi prednost, ker ti oni najdejo najboljšo rešitev, najbližji zdravstveni dom itd. Sem veliko mojih strank tudi vprašal, kako je bilo. Nekateri so rabili zobozdravnika (tu je omejitev 300 EUR), nekateri zdravnika. Ni bilo problemov.

Ne govorim samo za to vrsto zavarovanja, tudi za druga sem dogovorjen s strankami, da me takoj pokličejo, ko naletijo na težave in jim jaz rešim zadevo.

Tisto besedilo sem skopiral direktno iz police. Če rabiš splošne pogoje, ti jih lahko pošljem na emal.

Če vzameš letno je po mojem najceneje ravno to.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttplugs ::

Seveda. Kot čip asistenca na določenih zavarovalnicah. Crkne avto, kličeš, javiš, da imaš asistenco. Tip vpraša, ali je prišlo do prometne nesreče ali do okvare pnevmatike. Rečeš ne, tip ti pa zabije nazaj, češ vaš avto je prestar za asistenco.

>ker ti oni najdejo najboljšo rešitev, najbližji zdravstveni dom itd
Ker sam nimam telefona z internetom in navigacijo.

Kdor je pa opravil izpit za avtomobil, pa tako ali tako ve, kaj mora storiti.

Mare2 ::

Premium asistenca velja za okvaro vozil do 20 let starosti. Pri prometni nesreči ni omejitve starosti. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

T-Mac ::

Premium asistenca govoris o AMZS? Jaz sem sklenil AMZS asistenco in mislim da nejkaj bogve ni kaj je pa vsaj nekaj v primeru okvare ali nesrece ti krijejo vleko do 1500 euru do slo imajo baje spleparje ki vozijo po evropi in nalagajo, potem hotel krijejo do 200 euru in za prevoz dajo 300 euru, da sem dal 60 euru za celo leto mislim da je kar ok saj neko osnovno kritje, itak ce se kaj slucajno zgodi se pokvari dopust ampak nisi saj ob nek velik dodaten denar

In imam se neko dodatno vprasanje, recimo v hotelu vzames sef ali ga imas recimo ze zraven, vlomjo v sef ti kdo kaj krije, moras predcasno kaj prijavit kaj bo v sefu, ker sem ze slisal primere da so jim okradli iz sefa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

St235 ::

ne ne, ni amzs. Od dela reklamo za produkte, ki jih prodaja za zavarovalnice.

Drugače pa samega sefa ponavadi hotel nima zavarovanega in tudi ponavadi piše, da ne odgovarjajo, če kaj zgine iz sefa v sobi. Imaš pa načeloma zavarovanja proti kraji, na kakšen način krijejo tako tatvino pa je odvisno od pogojev zavarovanja.

Invictus ::

A reklamo za AMZS je pa dovoljeno delati?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

T-Mac je izjavil:

Premium asistenca govoris o AMZS? Jaz sem sklenil AMZS asistenco in mislim da nejkaj bogve ni kaj je pa vsaj nekaj v primeru okvare ali nesrece ti krijejo vleko do 1500 euru do slo imajo baje spleparje ki vozijo po evropi in nalagajo, potem hotel krijejo do 200 euru in za prevoz dajo 300 euru, da sem dal 60 euru za celo leto mislim da je kar ok saj neko osnovno kritje, itak ce se kaj slucajno zgodi se pokvari dopust ampak nisi saj ob nek velik dodaten denar

In imam se neko dodatno vprasanje, recimo v hotelu vzames sef ali ga imas recimo ze zraven, vlomjo v sef ti kdo kaj krije, moras predcasno kaj prijavit kaj bo v sefu, ker sem ze slisal primere da so jim okradli iz sefa...


Mišljena je bila AXA premium asistenca pri ZM (36,89 EUR).
Za 69 EUR si pri AMZS dobil ČLANSTVO PLUS, PREMIUM ČLANSTVO stane 99 EUR. https://www.amzs.si/clanstvo/vrste-clan... (Trenutno lahko skleneš članstno z 10 EUR popusta.)

Glede sefov, če imaš sef s sabo ti lahko denar in druge predmete v njem skupaj s sefom odnesejo. Za sefe hotela pa preveri. Hoteli imajo lahko zavarovano vsebino sefov pri zavarovalnici (ali pa nimajo). V vsakem primeru pa je omejeno zavarovanje do določene zavarovalne vsote.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

T-Mac ::

To imam v glavi da na licu mesta vprasam kako je s sefom ker je vse na tem ja ali ne, tudi recimo ce ni zavarovan je se zmeraj boljse da imas sef kakor v predalu...

Mare2 ::

Invictus je izjavil:

A reklamo za AMZS je pa dovoljeno delati?
Ko so se učili pojem "reklama", je šprical šolo. Človek sedaj nikoli ne bo vedel, kaj je to reklama.

T-Mac je izjavil:

To imam v glavi da na licu mesta vprasam kako je s sefom ker je vse na tem ja ali ne, tudi recimo ce ni zavarovan je se zmeraj boljse da imas sef kakor v predalu...


Se strinjam. Samo ne kakih "hudo dragih" stvari tja dajat. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

T-Mac ::

Kaj naj recem, denar, dokumenti in telefoni... Same vredne zadeve, kar ne gre brez njih ko gres na potovanje :)

St235 ::

Mare2 je izjavil:

Invictus je izjavil:

A reklamo za AMZS je pa dovoljeno delati?
Ko so se učili pojem "reklama", je šprical šolo. Človek sedaj nikoli ne bo vedel, kaj je to reklama.



Obstaja ena bistvena razlika. Jaz pri navajanju posameznih ponudnikov ne fetam drobiža zraven, tako kot to ti počneš.

MIHAc27 ::

buttplugs je izjavil:

Seveda. Kot čip asistenca na določenih zavarovalnicah. Crkne avto, kličeš, javiš, da imaš asistenco. Tip vpraša, ali je prišlo do prometne nesreče ali do okvare pnevmatike. Rečeš ne, tip ti pa zabije nazaj, češ vaš avto je prestar za asistenco.


Jup, se je tole meni zgodilo. Jeba je, ker v glavi misliš, kako asistenco in vsesorte imaš, ko pa rabiš pa ti pokažejo prst. Da sem skenslal to asistenco in šel drugam (ter fino prebral pogoje) verjetno ne rabim govorit.

Mare2 ::

MIHAc27 je izjavil:



Jup, se je tole meni zgodilo. Jeba je, ker v glavi misliš, kako asistenco in vsesorte imaš, ko pa rabiš pa ti pokažejo prst. Da sem skenslal to asistenco in šel drugam (ter fino prebral pogoje) verjetno ne rabim govorit.


Miha, tole si pravilno ukrepal. Predvsem vleka vozila je precej draga, ko ostaneš na cesti brez kritja in moraš sam plačat vleko.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asistenca

Oddelek: Na cesti
366052 (875) zobnik
»

Asistenca izven Triglava, amzs

Oddelek: Na cesti
284211 (3305) matobeli
»

Članstvo AMZS , vleka vozil omejitev km ??

Oddelek: Na cesti
289745 (5635) lopov
»

Kaj narediti ko se vam na cesti pokvari avto?

Oddelek: Na cesti
315642 (4883) energetik

Več podobnih tem