» »

4G omrežje na Samsungu mi ne dela več

4G omrežje na Samsungu mi ne dela več

Skyfall ::

Prejšnji teden sem odšel na dopust s Samsungom J5 in pred tem mi je 4G omrežje delovalo bp. Na dopustu v tujini(Hrvaška) sem dobil programsko posodobitev in sem jo preko omrežja wifi prenesel ter namestil. Pridemo včeraj čez mejo in pri vklopu interneta mi je lovilo samo 3G/H+.
Kličem operaterja Izimobil in pravi, da ni nikakršnih težav pri njih. Poenostavim telefon na tovarniške nastavitve in ista pesem. Snamem eno aplikacijo za gledanje signala in pod 4G piše N/A....

Klical sem že servis in nimajo pojma. Je možno, da mi je lte čip čudežno umrl?

hojnikb ::

mogoče je update pokvari lte funkcionalnost
#brezpodpisa

Sami ::

Klical sem že servis in nimajo pojma. Je možno, da mi je lte čip čudežno umrl?


Uradni servis, naj ti oni uredijo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Skyfall ::

hojnikb je izjavil:

mogoče je update pokvari lte funkcionalnost


Sem 120%, da jo je. Je mogoče kako priti nazaj? kot recimo obnovitev sistema na Windowsih? Gopod na drugi strani telefona mi je rekel, da če se bom slučajno kaj igram z romom prek Kies, da mi garancija ne velja več

Sami ::

Skyfall je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mogoče je update pokvari lte funkcionalnost


Sem 120%, da jo je. Je mogoče kako priti nazaj? kot recimo obnovitev sistema na Windowsih? Gopod na drugi strani telefona mi je rekel, da če se bom slučajno kaj igram z romom prek Kies, da mi garancija ne velja več


Ravno zaradi tega naj gre telefon na uradni servis, kot ti je rekel gospod....pač Samsung :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BlackGuard ::

Ne vem kakšne nastavitve ima android, ampak jaz sem moral na w10M vnest APN za internet in MMS, da sem dobil LTE omrežje. Lahko, da jih moraš ti samo ponovno vnest, ker so se po nadgradnji "izbrisale"?

N0t0ri0us ::

pod nastavitvami imaš nekje za izbrat omrežja, katera ti lovi telefon. Se da 3g in 4g izključit...

Compufreek ::

Tako kot so ti napisali ... prvo preveri da ti update ni nastavil samo 3G omrežje ,
Nastavitve>več omrežij >Omrežni način more bit izbrano LTE/WCDMA/GSM (Samodejn....

potem pa če še vedno nebo delalo pa pojdi pod več omrežij>Mobilna omrežja> imena dostopnih točk>
Tukaj neko dostopno točko že imaš in samo stisni na tisto ki ima zeleno piko polek in preveri če imaš vse nastavitve vnešene
https://www.izimobil.si/Nastavitev-tele...

Tukaj rabiš malo zdrave pameti ker je možno vnest kar precej podatkov ti pa ne rabiš vseh, samo tiste ki so na zgornjem linku (pa niso vedno isto poimenovani )

Upam da urediš ... če po tem še vedno ne deluje pa nesi telefon na servis in jim opiši situacijo ... preko kiesa lahko nadgradiš rom ampak nesmeš pa dat drugega rom-a gor

Skyfall ::

Klical Izimobil ter bil v poslovalnici in so se fantje igrali z nastavitvami in probavali stvari in po slabi uri čakanja je situacija ista. Klical direktno na servis ram2 in govoril z nekim tečnim tipom, ki mi je trdil, da nimam izbranega lte omrežja in ko sem jim je*** vse po spisku je rekel naj jim prinesem telefon, da ga bodo na eno testno mašino priklopli. Povedal mi je tudi, da se v stanje pred posodobitvijo neda pridit8-OZdaj po mojem mnenju je edina možnost menjava matične plošče, ker drugače bom prisiljen ostat na 3G.

Zdaj nevem ali so res samo nastavitve zmešane






Mare2 ::

Meni so na Telemachu poslali nastavitveni SMS, da so se na Samsung Galaxy nastavile nastavitve za LTE. Ročno vnašanje v teh sodobnih časih ni smiselno. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

radmannsdorf ::

Tudi na telemachu je treba LTE vklopit s sms-jem.

Skyfall ::

Saj pri Izimobilu je isto:)

Mare2 ::

Probaj še SIM kartico dat not od Mobitela. Da najprej izključiš posamične možne vzroke. Če je še v garanciji, pošlji na servis.

Če ne, ti jaz prodam mojo Galaxy S6. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlackGuard ::

Edino kar mi pade na pamet kar lahko narediš brez servisa in če si vešč kaj in kako, da ne izgubiš podatkov, ki jih imaš, je hard reset. Lahko pa niti to ne bi pomagalo.

klinker ::

Pojdi zgoraj desno na "vec" in dej da resetira apnje.
Drugace pa gospod ki te je sral za Kies se naj gladko j...e...Kies je uradna zadeva od Samsunga in nima kaj srat ce Samsungov crap SW zafuka fon. Garancija gre samo ob instalaciji nestandardnega SWja, root ipd.
Je pac Samsung servis v SLO z en drek in imajo 1000 in 1 razlog da se ne uveljavi garancija.

BlaY0 ::

@Skyfall: Včasih se zgodi, da stikalo v GUI-u ne odraža dejanskega stanja saj gre v tem primeru za baseband sistem/firmware, ki je v bistvu _galvansko_ ločen od operacijskega sistema oziroma frameworka. To se rado dogaja po raznih nadgradnjah. Torej ideja je, da probaš preklopit v GSM način, pa potem v WCDMA, v GSM/WCDMA in na koncu še enkrat v GSM/WCDMA/LTE. Če si to že naredil potem pa nimam ideje razen da baseband daungrejdaš.

Skyfall ::

Tam spodaj pri brskanju po nastavitvah, kjer piše "nosilec" imam možnosti: lte/ehrpd/ni določeno. In če izberem lte se mi pa sploh ne poveže.
Sem poskusil vse kar ste mi še napisali in nič ne dela. Niti za trenutek ni 4G ne glede kje sem. Dvomim, da mi je kar čez noč crknilo vse skupaj, ker sem prejšnji teden še tik pred mejo s Hrvaško uporabljal internet, nato pa samo še wifi preko katerega je potem prišla posodobitev in ko sem prišel nazaj v Slovenijo je vse skupaj crknilo. Servisa sem se poskusil izogibat, ker mi znajo kak "stik s tekočino" podtaknit vendar očitno brez njega ne bo šlo:|

Mare2 ::

Skyfall je izjavil:

Niti za trenutek ni 4G ne glede kje sem.


Kaj pa piše? H+ ?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlaY0 ::

Daj zateži Iziju naj preverijo na Telekomu kaj se dogaja. Izi tukaj sam ne more nič, ker so samo MVNO. To kar jim v naročniški bazi piše dostikrat ne odraža dejanskega stanja. Še prej bi pa tudi jaz v telefon vstavil kakšno Telekom simko na kateri zazihr dela LTE. Samo za test. Verjetno imaš kakega kolega ki je pri Telekomu?

Skyfall ::

Ne nič ne piše,ker ni povezave. Mam kolege na telekomu vendar vsi brez nove usim za lte.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168576 (24784) neosonic
»

Izpad mobilnega interneta

Oddelek: Mobilne tehnologije
444194 (2529) VelkBla
»

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
549930 (4790) Ahim
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640958 (24005) MrStein
»

Sprememba paketa Telekom

Oddelek: Mobilne tehnologije
336943 (6367) shadeX

Več podobnih tem