» »

star laptop obnova

star laptop obnova

PowerofPeopl ::

Imam 6 let star laptop ASUS x50sl
In me zanima, če se bi ga splačalo kaj nadgrajevat. Prav tako bi ga moral nekoliko spucati, ampak mi ga nikakor ne uspe odpreti, zgleda da nimam primernega orodja. Tu bi mi prav prišel kak nasvet kakšen izvijač bi blo najbolje uporabiti?(sem še nekoliko zelen glede tega)

V glavnem specifikacije so naslednje:
Procesor: Intel core 2 duo
3 GB rama(mislim da je DDR3, nisem pa 100%
320 GB diska
Windows 7 Ultimate
grafična je ATI Mobility Radeon HD 3470.
Zanima me predvsem, s čim bi ga lahko nekoliko nadgradil, da bi deloval nekoliko hitreje, saj je trenutno zagon izredno počasen(windows 10 pa najbrž nebi kaj veliko izboljšal, ali pač?)
Morda kakšno povečanje rama, ali pa kak SSD.
Hvala za pomoč.

harvey ::

Morda kakšno povečanje rama, ali pa kak SSD.

Da SSD in ram.

Glede odpiranja
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

MIHAc27 ::

Še ram je vprašljivo, če se splača, če notri vržeš en SSD. 1Gb palčko lahko zamenjaš za 2GB. Imaš pa notri DDR2 SODIMM 667 ram, in ne DDR3.

Disk te pride 70-90€ in ga lahko kasneje tudi preneseš, vse drugo je pa metanje denarja proč.

bambam20 ::

Tle maš ti med drugim problem, ker imaš ogromno nesnage na disku. Sklepam, če praviš, da ti ob 3GB rama meluje počasi ali pa ti enostavno crkuje disk?

Takšen laptop bi moral lepo delovat, ker so laptomi veliko bolje optimizirnai kot sobne kište.

Po moje vrži ven DVD enoto in daj notri dodaten SSD disk.


Koliko pa traja zagon? Meni na C2D in 3 GB ddr2 rama nekje 45 sekund na sobnem PC-ju.

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

peko_deko ::

ssd daj raj tam kjer je originalno disk, stari disk pa tam kjer je bil dvd... pri dost prenosnikih je ta drug sata priklop počasnejši od prvega

samo če ni prenosnik drugače super (nesvetleč ekran z ips matriko in neko normalno ločljivostjo (se pravi več od 1368x768), delujoča baterija, nič polomljen, ....) mečeš denar stran

shadeX ::

Takšen laptop bi moral lepo delovat, ker so laptomi veliko bolje optimizirnai kot sobne kište.


Dej to mal razlož...

Zheegec ::

Ja, rešitev je vgradnja SSD in pa čiščenje prenosnika in na novo termalno pasto. Definitivno bo deloval dosti bolje, kot ko je bil kupljen nov iz trgovine.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodaten ram na Laptopu

Oddelek: Strojna oprema
423907 (2906) schurda
»

Medion Akoya E4214 - vredno nadgradnje z SSD in dodatnim ramom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
455669 (3790) anddrej
»

Sestava računalnika in še vprašanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
22316772 (10121) Han
»

Office namizni PC

Oddelek: Kaj kupiti
192118 (1769) trnvpeti
»

Prenosnik za študenta strojništva

Oddelek: Kaj kupiti
242804 (2007) as25

Več podobnih tem