» »

napajalnik

napajalnik

Sumak ::

mene pa zanima kwa je sploh razlika med 300 watnim in 200 oziroma 250 watnim napajnikom...zakaj se sploh splaca mend 300 watnega pri overclocknju?
Oh my God! They KILLED Ke... ahmm... Kenny?

MadMax ::

Eh, to si vprasu, kot da te zanima, zakaj rabis vec kot 40kW pod haubo poleg nasih cestnih predpisov:D
Poglej: ce OCjas proc, se poveca poraba samega CPU, plate, RAMa... Poleg tega imamo OCjarji ponavadi nadpovprecne grafikulje. Pa imamo po vec diskov v kisti. Pa se najde kaksna CD-RW enota. Pa en kup ventilatorjev. Skratka, to so nadpovprecni compi, ki ne morejo delat s povprecnimi napajalniki.
Poleg tega je navit sistem dosti bolj obcutljiv na stabilnost napajanja.
In tako v nedogled...
(pri tem nisem zasel v vode vodnega hlajenja- peltierji, vodne crpalke...)

Upam, da je zdaj kaj bolj jasno:D

Sumak ::

aha...in kaj pol priporocas za en napajalnik..milsm moč napajalnika?
Oh my God! They KILLED Ke... ahmm... Kenny?

DrSergioDJ ::

jah, odvisn za kaj rabs. Ce mas ne overclockan racunalnik, ti en 250w cist zadostuje ( za hitrejse t-birde naj bi bili raje 300w, ker baje rabjo vec energije ). Ce pa boš overclockal, mogoče tudi uporabil peltier ali kaj podobnega ( neonke, pumpa, ... ) pa si ali kupi se en napajalnik in zvezi oba, ali pa kupi kak 400w ( men se zdi, da so 431 w ).
...

OZZY ::

Ja samo več kot 300w kvalitetni napajalnik pri nas stanejo velik preveč. Iz Nemčije se ga dobi za 200Dem z poštnino.400w namreč.

ChiefThunder ::

Vezava dveh 200w pride skor najcenej...

TTine ::

Za cenovno primerjavo
2*250W zvezana z relejem
2*6500(PSU)+300rele+10(zica)+100(termokrcljivacevka)= 13410. Pa mas 500W in obesis gor vola in pol.
To mam jaz, zmontirano v Beetle big tower ohisju, prodaja (uvoznik) Sunrise. Sta eden nad drugim.
Na prvemu je plata z 1000@1200 Athlonom z ostalimi pritiklinami, 1cdrom+disketna,
Na drugem pa 4 diski 45GB v raid0 formaciji (na kt7a) - ja delam z videom, cdrom dvdrom in pekac pa se 6 8x8 venti
Stabilno pa ma se rezerve...itak.

Scinil mi je zadevo moj bratec (mlajsi).:)))
LP Tine

Pretorijanec ::

Kje si dobu nacrt kako to zgradis?

CCD ::

Vezava dveh ATX napajalnikov je opisana tule
:D
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
261307 (1062) krneki
»

Abit NF7-S 2.0 POST problem

Oddelek: Strojna oprema
281157 (840) Mobidick
»

Težave s spremenljivo NAPETOSTJO

Oddelek: Strojna oprema
17963 (782) boštjan
»

Vezava 2 atx napajalnikov z izkorisceno deljeno mocjo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302304 (1922) Brane2
»

svinjski problem z plato k7s5a

Oddelek: Pomoč in nasveti
371747 (1046) _Mortal_

Več podobnih tem