» »

Bo iPhone res brez 3,5-mm stereo priključka in kaj to pomeni

1
2
3 4

Arctander ::

Nihče še ni pomislil na accessibility. Večina pripomočkov za osebe s težavami sluha uporablja 3,5mm vtič. Apple sicer res podpira BT za slušne aparate, ampak so zaenkrat še hudičevo dragi.

nekikr ::

APPLE pa se s tem znebi uporabe "poceni" nekvalitetnih slušalk

Poceni, nekvalitetne (sploh ne) dobiš tako ali tako zraven telefona. Za novega kupca to ne bo problem. Tisti tazaresni avdiofili, ki sedaj poslušajo muziko preko iphona s 3,5mm slušalkami so pa tako ali tako posebni pacienti, ki niso ciljna publika. Prvi prehod bo boleč, tako kot je bil vedno do zdaj, ko se je nek priključek ukinil, ampak na dolgi rok bo pa super. Mislim, da se nikomur tu ne kolca po dobrih starih časih, ko si imel miško na COM, tipkovnico na PS2, tiskalnik na USB1.0, telefon na nek poseben adapter, slušalke na 3,5mm...en priključek za vse bo kar super, res pa da čez leto ali dve, ko bodo vsi na istem in ko poteče življenjska doba izdelkom, ki jih imamo trenutno v uporabi.

          ::

matobeli je izjavil:

Misliš adapterjev? ;)


Da.

shadeX ::

Jaz osebno se nekako strinjam, da začenjo počasi kenslat "staro" tehnologijo :) Jaz sicer veliko uporabljam slušalke, ker veliko zunaj tečem oz. kolesarim, brez glasbe pa seveda ne gre. Je pa tako, da odkar mam iphon-a mi ga je škoda, da bi ga uporabljal za športne aktivnosti, zato namensko uporabljam bivši aparat, ker mi ga ni škoda da pade oz. se "preznoji" (Ja,..totalno bedno..). Tako da bottom line 3.5mm jaz nebi pogrešal na iPhonu..

Razvoj gre naprej. Kakor se povedal, je OK da skenslajo 3.5mm jack, ampak nam morajo v zameno za to ponudit nekaj (vsaj) ekvivalentno dobrega.

Če dam primer izpred cca 10+ let. Najprej so imeli telefoni IR za prenos podatkov med napravami. Nato so začeli dodajati Bluetooth in obnesel se je fenomenalno (ni bilo potrebno skupaj dajati naprav na določeno razdaljo, prenos podatkov je bil veliko hitrejši,..). Potrebe po IR-ju tako sčasoma ni bilo več in počasi je šel v pozabo.

Podobno bi moralo biti s 3.5 jackom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

PARTyZAN ::

Definitivno se najbolj veselim tega, da bodo postale vse moje dosedanje slušalke neuporabne. Pa to, da ne bo nobene dileme kateri telefon bo naslednji, saj bom itak omejen s slušalkami in ostalo morebitno dodatno opremo, ki bo vezana na usbc ali pa lightning, tako da bom lepo varno v vendor kletki zaklenjen. Pa še skušnjav po cheap kitajski robi ne bo, ker itak ne bo delala brez roota.

Same dobre reči tile različni priključki prinašajo! :)

Lahko digitalni priključek prinese prednosti? Ja. Ampak naj bo odprt in standardiziran čez vse naprave. Ne pa da je stanje trenutno tako, da si lahko japko na terenu napolniš samo če si v družbi lightning hipsterjev.

bambam20 ::

Glede na tržni delež aplla in androida bo tole muha enodnevnica. Pa še kakšnega uporabnika bodo izgubili.

cleanac ::

mihec87 je izjavil:

Priključek za polnjenje so odstranli? Jst svoj telefon še vedno polnim preko kabla oz priključka(cca 3leta star)..
In gdo točno je tu ciljna publika-bebavi potrošniki ki bojo v smeti metali slušalke z 3.5 priklopom in pol leta kasneje kupili novost isuperduper bt slušale ali pa preplačali ipretvornik...Res napredek...

Včesih je bil priključek za polnjenje ločen, sedaj pa je bolj kot ne združen s podatkovnim (vsaj večina naprav).

Ti lahko potrošnike imenuješ kakor želiš. Kadar grem kupiti produkt želim, da deluje "out of the box" in zadovolji moje potrebe. Kako to dosežejo mi je sekundarnega pomena. Pretvornik boš potreboval samo, če ne boš uporabljal združljive opreme. "Dodatki" za avtomobile tudi niso združljivi, zato ne vidim razloga, zakaj bi morali biti za telefone. Je vsekakor prednost, se pa da preživeti tudi brez.

Sicer pa Apple cilja na pismene ljudi, zato je tvoj strah povsem odveč ;).

Arey ::

Zmajc je izjavil:

Nekoč smo z radija snemali na kasete pa je vmes hreščalo pa cvililo pa reklame so bile pa ne vem kaj še vse pa smo bili čisto zadovoljni.
Nekoč se je tut zlivali pomije na ulico pa se ni nihče pritoževal, zdej gradijo pa kanalizacijo, keri kreteni.

Shegevara ::

Vsak dan, ko pridem domov z ~10% preostanka baterije, se uležem v posteljo, dam telefon polnit, vzamem slušalke, jih vključim v telefon in v miru poslušam glasbo toliko časa, da pridem k sebi.

Apple se vrača nazaj v leto 2006. Takrat so imeli redki telefoni z računalniki kompatibilen 3,5mm vhod za zvočnike in slušalke. Moja nokia N73 je imela svoj vhod, bratov Ericsson drugega itd...

No, slej ko prej se slušalke pokvarijo, danes se lahko zahvalim univerzalnemu vhodu 3,5mm, da lahko grem v vsako štacuno z elektroniko in vzamem prve slušalke, ki mi padejo v oči, saj vem, da so vse z enakim vhodom. No, takrat takšne sreče nisem imel. Je bilo veliko manj bukarije telefon prodat in kupit novega. Kar sem tudi storil. Moj nov telefon je bil nokia N95, z 3,5mm vhodom za zvok. Od takrat problemov več nisem imel.
Letos na dopustu sem imel možnost uporabe zvočnega sistema in brez zajebavanja z adapterji in komplikacij sem telefon priključil. Če bi mi zmanjkovalo baterije, bi ga pa medtem z lahkoto dal še napolnit istočasno.

nikolahodin ::

shadeX je izjavil:

Jaz osebno se nekako strinjam, da začenjo počasi kenslat "staro" tehnologijo :) Jaz sicer veliko uporabljam slušalke, ker veliko zunaj tečem oz. kolesarim, brez glasbe pa seveda ne gre.


Enega lepega dne ti bo policaj napisal kazen zaradi uprabe slušalk na kolesu in med tekom pa tudi ko si peš.

blackbfm ::

en priključek za vse bo kar super


Haha sploh ko bos hotu polnit in poslusat istocasno.. Al bodo dal 2 lightning priključka? :))

shadeX ::

nikolahodin je izjavil:

shadeX je izjavil:

Jaz osebno se nekako strinjam, da začenjo počasi kenslat "staro" tehnologijo :) Jaz sicer veliko uporabljam slušalke, ker veliko zunaj tečem oz. kolesarim, brez glasbe pa seveda ne gre.


Enega lepega dne ti bo policaj napisal kazen zaradi uprabe slušalk na kolesu in med tekom pa tudi ko si peš.



Kadar sem peš? Komot, če me lahko ulovi :)

s1m0n ::

blackbfm je izjavil:

en priključek za vse bo kar super


Haha sploh ko bos hotu polnit in poslusat istocasno.. Al bodo dal 2 lightning priključka? :))


Mah ne saj bo skupen adapter za oboje :)

buttplugs ::

shadeX je izjavil:

nikolahodin je izjavil:

shadeX je izjavil:

Jaz osebno se nekako strinjam, da začenjo počasi kenslat "staro" tehnologijo :) Jaz sicer veliko uporabljam slušalke, ker veliko zunaj tečem oz. kolesarim, brez glasbe pa seveda ne gre.


Enega lepega dne ti bo policaj napisal kazen zaradi uprabe slušalk na kolesu in med tekom pa tudi ko si peš.



Kadar sem peš? Komot, če me lahko ulovi :)

Kupiš tole, pa se lahko samo slika.
 Aftershokz

Aftershokz

zmaugy ::

cleanac je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Priključek za polnjenje so odstranli? Jst svoj telefon še vedno polnim preko kabla oz priključka(cca 3leta star)..
In gdo točno je tu ciljna publika-bebavi potrošniki ki bojo v smeti metali slušalke z 3.5 priklopom in pol leta kasneje kupili novost isuperduper bt slušale ali pa preplačali ipretvornik...Res napredek...

Včesih je bil priključek za polnjenje ločen, sedaj pa je bolj kot ne združen s podatkovnim (vsaj večina naprav).

Ti lahko potrošnike imenuješ kakor želiš. Kadar grem kupiti produkt želim, da deluje "out of the box" in zadovolji moje potrebe. Kako to dosežejo mi je sekundarnega pomena. Pretvornik boš potreboval samo, če ne boš uporabljal združljive opreme. "Dodatki" za avtomobile tudi niso združljivi, zato ne vidim razloga, zakaj bi morali biti za telefone. Je vsekakor prednost, se pa da preživeti tudi brez.

Sicer pa Apple cilja na pismene ljudi, zato je tvoj strah povsem odveč ;).


A je lepo biti nevljuden? Tudi na apple forumih sodeluješ v tej kapaciteti?

franci0 ::

Tehnologija gre naprej and people must get used to it. Z jackom je telefon pač predebel.
Dober primer so laptopi, kjer smo vsi bili navajeni imeti CD enoto, ki pa je danes skorajda več ni, enako kot je bilo 10 let nazaj z disketniki.

zmaugy ::

Meni se zdi obsceno da se ukinja priključek, za katerega obstaja milijon slušalk, sam jih imam doma vsaj enih 10 takih poceni, ki so se nabrale z leti, če hočem na youtube pogledat kakšno stvar, najdem v vsaki sobi kakšne.
Za višjo kvaliteto reprodukcije zvoka pa bi se za apple spodobilo, če bi po defaultu omogočil Flac in v svoje stojalo dodal še optični izhod za digitalni signal.
Uvedba lightning slušalk in ukinitev 3.5 izhoda nima za potrošnika nobene dodane vrednosti, gre zgolj za umetno zaklepanje potrošnikov na svoj ekosistem. Sam sem z apple produkti do zdaj precej zadovoljen in se mi zdi to popolnoma nepotrebno, se pa ob tem postavlja vprašanje zakaj se to zdi potrebno applu. Ker tistih 5 centov ali koliko že, ki jih prihranijo (morda?) že ne more biti razlog.
BT slušalke so nikakršna alternativa, ker jih je na žalost treba polniti, sam jih tudi imam (ene za v uho in ene samo za malenkost večje) in se mi jih ne da sploh uporabljati, ker so ravno takrat, ko bi prišle prav, vedno prazne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Shegevara ::

franci0 je izjavil:

Tehnologija gre naprej and people must get used to it. Z jackom je telefon pač predebel.
Dober primer so laptopi, kjer smo vsi bili navajeni imeti CD enoto, ki pa je danes skorajda več ni, enako kot je bilo 10 let nazaj z disketniki.


Bullshit. Če že moraš primerjat z prenosniki je to tako, kot da bi macbook imel samo en usb vhod, Apple fani bi pa vsi v zrak skakali češ, da oni in po njihovih besedah 90% folka rabi samo en usb vhod in navdušeno poudarjali, kako bo laptop zdaj še tanjši.

Če boš pa potreboval več usb vhodov boš pa moral povsod zraven vlečt še adapter oz. Usb razdelilnik.

Tehnologija gre naprej bodo vzklikali za vsak tak nateg.

franci0 ::

Tako je, tehnologija gre na wireless :)

Vlayke ::

MrNighthawk je izjavil:


Imaš potem s sabo BT slušalke in še ene navadne v primeru, če ti ene crknejo? A ni bolj prikladno imet ene na kabel, ki ti ne crknejo in jih ni treba polnit?


Res je, dva para imam. Na žalost ni bolj prikladno imeti samo tistih na kabel, ker ne maram omejitve kabla. Še posebno, ko se premikam naokoli. Če sem nekje na enem mestu, potem mi pa to ne predstavlja težave.

Seveda bi se lahko odločil nositi s seboj dva para plavozobih slušalk. In v prihodnosti, ki jo uvaja Apple, bo to očitno nekaj, kar bom moral početi.

Stvar je v tem, da imam sedaj najmanj tri možnosti, kako bi priklopil slušalke na svoj telefon. Plavi zob, "navadne" slušalke preko 3,5mm priključka in pa USB (ali pa ligthning na iNapravi) slušalke. Sedaj je ena opcija manj. In to tista, ki naj bi bila najbolj razširjena in poceni...

BigWhale ::

Shegevara je izjavil:

Bullshit. Če že moraš primerjat z prenosniki je to tako, kot da bi macbook imel samo en usb vhod, Apple fani bi pa vsi v zrak skakali češ, da oni in po njihovih besedah 90% folka rabi samo en usb vhod in navdušeno poudarjali, kako bo laptop zdaj še tanjši.


Macbook Air ima samo en USB Type-C prikljucek. Stvar rata nerodna, ce hoces priklopiti projektor in charger. Ali pa zunanji disk in charger ali pa karkoli drugega in charger. :>

s1m0n ::

franci0 je izjavil:

Tehnologija gre naprej and people must get used to it. Z jackom je telefon pač predebel.
Dober primer so laptopi, kjer smo vsi bili navajeni imeti CD enoto, ki pa je danes skorajda več ni, enako kot je bilo 10 let nazaj z disketniki.


A veš, da tudi s tanjšim telefonom dobiš manjšo baterijo? Torej tanjše ni vedno boljše. To je samo izgovor, da so omenjen priključek lahko odstranili, da bodo kasirali za adapter ali za BT slušalke.

Vlayke ::

s1m0n je izjavil:

blackbfm je izjavil:

en priključek za vse bo kar super

Haha sploh ko bos hotu polnit in poslusat istocasno.. Al bodo dal 2 lightning priključka? :))

Mah ne saj bo skupen adapter za oboje :)


Seveda bo. Samo zdaj pa iz elegantne zadeve narediš komplicirano. Sedaj imaš slušalke vklopljene in ko je treba, klopiš še polnilni kabel. Konec zgodbe. V prihodnje boš pa prvo moral odklopit slušalke, priklopit adapter, vklopit vanj slušalke, nato še polnilni kabel in šele potem naprej poslušat/gledat svoje zadeve. Poleg tega, da je korakov bistveno več, moraš še prekiniti svojo aktivnost.
Z adapterjem se ti poleg tega neogibno višajo stroški posedovanja naprave (slej ko prej boš moral kupiti novega) in elegantnost uporabe gre po gobe.

Pa nismo niti prišli do te stopnje, kjer bi bili pri tem, da bo imel Apple možnost reč, da bodo lahko na njihov telefon priklopljene samo "uradne" ali pa "licencirane" slušalke. To lahko naredijo tako, da bo telefon razpoznaval samo slušalke ali pa adapterje s kakim avtentikacijskim čipom in ostalim ne bo dovolil priklopa. Take stvari so se že dogajale.

MrNighthawk ::

mitjau je izjavil:

hmm, moj stari samsung (pred galaxy) je imel kar nek svoj priključek za sinhronizacijo z računalom in slušalke...
tudi moj HTC smart phone (modela se sedaj ne spomnim) je imel narejeno tako.
Res pa je, da sta oba imela PRILOŽENE slušalke v škatli. :D

APPLE pa se s tem znebi uporabe "poceni" nekvalitetnih slušalk, oz. lahko proda še adapter..
UPORABNIKI pa s tem izgubimo eno veliko luknjo v telefonu..


HTC daje zelo kvalitetne slušalke in če imaš normalen 3.5mm jack potem lahko uporabiš več ali manj vse slušalke, ki so na trgu...brez adapterjev.

          je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Kaj bo, z novim prikljuckom, pridobil uporabnik?


Večjo izbiro dodatne opreme.


v obliki adapterjev? kašno dodatno opremo lahko dobiš sedaj, ki je pred tem nisi mogel?

Vlayke je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:


Imaš potem s sabo BT slušalke in še ene navadne v primeru, če ti ene crknejo? A ni bolj prikladno imet ene na kabel, ki ti ne crknejo in jih ni treba polnit?


Res je, dva para imam. Na žalost ni bolj prikladno imeti samo tistih na kabel, ker ne maram omejitve kabla. Še posebno, ko se premikam naokoli. Če sem nekje na enem mestu, potem mi pa to ne predstavlja težave.

Seveda bi se lahko odločil nositi s seboj dva para plavozobih slušalk. In v prihodnosti, ki jo uvaja Apple, bo to očitno nekaj, kar bom moral početi.

Stvar je v tem, da imam sedaj najmanj tri možnosti, kako bi priklopil slušalke na svoj telefon. Plavi zob, "navadne" slušalke preko 3,5mm priključka in pa USB (ali pa ligthning na iNapravi) slušalke. Sedaj je ena opcija manj. In to tista, ki naj bi bila najbolj razširjena in poceni...


Imam vedno samo ene slušalke, delajo in me ne omejuje. Moja glava je cca 1m stran od telefona :D če bi bil žirafa bi bil problem ;)

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Še prezgodaj.

Najbolj neumno je, da USBC, ThunderBolt in do neke mere BT slušalke samo skrajšujejo avtonomijo - in to telefona, potem imajo še lasten akumulator (v primeru BT), ki je pogosto tudi dokaj patetičen.

Pri BT še nekako razumeš, ker dobiš nekaj praktičnega v zameno, samo pri digitalnih kablih pa wtf.

Saj digitalne slušalke z žico niso nič drugega kot analogne, samo da je DAC pomaknjen par deset cm ven po kablu iz telefona v same slušalke - in v resnici krajša analogna povezava ne pomeni kaj dosti za kvaliteto (v primerjavi s kvalitetnimi analognimi). Še vedno je tam.

Problem je, da lahko vsaka firma naredi svojo DAC rešitev, ki ti bo pumpala poljubno toka v namen "višje kvalitete" (spet BT je poseben primer) in bla bla. Je res je, da to niha tudi pri analognih, samo tam bolj veš, pri čem si.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Rias Gremory ::

Bomo ven vrgli najbolj razširjen priključek za poslušanje glasbe. Odziv apple fanov: "Tooo Apple, inovacija! Napredek! Zdaj bo moj telefon končno tanjši za 1mm!"

No bo pa vsaj hip telefon. 8-)
Pa sem že mislil v prihodnosti probati jabolčni telefon. Oh well.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

mihec87 ::

cleanac je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Priključek za polnjenje so odstranli? Jst svoj telefon še vedno polnim preko kabla oz priključka(cca 3leta star)..
In gdo točno je tu ciljna publika-bebavi potrošniki ki bojo v smeti metali slušalke z 3.5 priklopom in pol leta kasneje kupili novost isuperduper bt slušale ali pa preplačali ipretvornik...Res napredek...

Včesih je bil priključek za polnjenje ločen, sedaj pa je bolj kot ne združen s podatkovnim (vsaj večina naprav).

Ti lahko potrošnike imenuješ kakor želiš. Kadar grem kupiti produkt želim, da deluje "out of the box" in zadovolji moje potrebe. Kako to dosežejo mi je sekundarnega pomena. Pretvornik boš potreboval samo, če ne boš uporabljal združljive opreme. "Dodatki" za avtomobile tudi niso združljivi, zato ne vidim razloga, zakaj bi morali biti za telefone. Je vsekakor prednost, se pa da preživeti tudi brez.

Sicer pa Apple cilja na pismene ljudi, zato je tvoj strah povsem odveč ;).


Haha to da bomo kupili drag pretvornik(če bo obstajal) ali pa v smeti metali dobre slušalke z standardnim in široko uporabljenim 3,5 priklopom je zate delovanje "out of the box", potem pa še impliciraš da so ljudje nepismeni, če se instantno ne priklonijo takim "rešitvam".....Ne si domišljat da apple uporabljajo samo bolj intelegenti ljudje, oni rabijo ljudi ki ob izidu letijo v trgovino po nov izdelek kakršenkoli je že..

V tem primeru raje ostanem nepismem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

BigWhale ::

matobeli je izjavil:

Bolši zvok v primeru da bo DAC vgrajen v slušalke, kar pomeni da telefon ne bo glede kakovosti prav nič vplival.


Oh, bollocks! A hoces povedati, da imajo sedaj iPhoni crappy zvok, ce prikljucis gor slusalke? Kvalitetnejsi zvok glede na kaj? Tist 1m kabla, po katerem gre signal od telefona do slusalk nima kaj dosti vpliva, ce kabel ni poskodovan.

shadeX je izjavil:

Razvoj gre naprej. Kakor se povedal, je OK da skenslajo 3.5mm jack, ampak nam morajo v zameno za to ponudit nekaj (vsaj) ekvivalentno dobrega.


Na primer? Omejitev katere slusalke bos lahko uporabljal? Ce zelis brezzicno povezavo jo lahko imas ze zdaj. Tansji telefon? 3.5mm jack NI najdebelejsa rec na telefonu.

cleanac je izjavil:

Kadar grem kupiti produkt želim, da deluje "out of the box" in zadovolji moje potrebe. Kako to dosežejo mi je sekundarnega pomena.


Ker sedaj pa 3.5mm jack ni omogocal out of the box delovanja? :)

zmaugy ::

:)) 3.5 mm izhod za slušalke se niti pod razno ne more primerjat z Lightning priključkom, ker Lightning priključek je full uno uredu in deluje out of the box in itak je total vseeno kako je obrnjen, 3.5 priključek pa...mislim..., uglavnem Lightning priključek je fula bolši od tastarga 30 pinskega in potem je sigurn tut bolš od 3.5 mm.
Pa vsi ki se ne strinjate, za vas je Nokia in Samsung za penzionere. Apple je pa samo za nas kul folk.

/sarcasm off

roli ::

A je kdo kdaj dizajniral kak PCB z 3.5mm jackom? Če je, se bo zelo dobro zavedal, da so te stvari ogromne. Ogromne v primerjavi z drugimi komponentami seveda. V prostor, ki ga porabiš za 3.5mm jack lahko praktično stlačiš še en procesor. Če se take stvari znebiš prihraniš tako debelino kot ostal prostor. Prostor katerega v taki napravi kot je telefon krvavo potrebuješ. Telefon je s tem lahko tanjši, v prostor pa lahko z pametnim dizajnom vtakneš večjo baterijo ali kaj drugega.
http://www.r00li.com

Okapi ::

3,5 mm vtič še zelo dolgo ne bo izumrl, tudi če ga iPhone ne bo uporabljal. In, mimogrede, poleg slušalk imajo tak vtič tudi mikrofoni.

mihec87 ::

Prihraniš cca 5x10mm(verjetno se da dobit še manjšega).... Z pametnim dizajnom to nebi smel bit problem vključit..

Matako ::

mihec87 je izjavil:

Prihraniš cca 5x10mm(verjetno se da dobit še manjšega).... Z pametnim dizajnom to nebi smel bit problem vključit..


Kaj dosti pod 15mm ne moreš:
http://www.cui.com/product/resource/sj-...

Mogoče je bil to včasih razlog, da je Sony Ericsson včasih uporabljal stranske konektorje, samo tisti telefoni so bili pogosto res miniaturni.
Ampak danes pri dilah z gigantskimi zasloni to ne bi smel biti problem, ostala elektronika ostaja enako velika. EDIT: hočem reči, ni tako odvisna od velikosti zaslona.

Ima pa ta klasičen štift nekaj mehanskih prednosti. Recimo ena očitnih je da preprečuje uničevanje kabla z zvijanjem - ker se lahko ta prosto vrti v vtičnici.

Pomembno pri slušalkah!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

AC_DC ::

rolihandrej
V prostor, ki ga porabiš za 3.5mm jack lahko praktično stlačiš še en procesor.

In pozabiš, da je potrebno urediti tudi hlajenje.

shadeX ::

Ja pa vržeš ven še kaj drugega , ane :)

Matako ::

shadeX je izjavil:

Ja pa vržeš ven še kaj drugega , ane :)


Eh po mojem to ni faktor - končno imaš na tistem koncu še zvočnike - vedno večje kamere (ali kar dve) ipd. Barabe po mojem bolj mika možnost kakšega DRM ali "certificirane strojne opreme".

Drugi fail skupnega konektorja je, da je ponavadi na dnu telefona, kar je retardirana pozicija za vhod za slušalke. EDIT: ne da ne bi nekateri audio vtič tlačili točno tja! Spet "glupi telefoni" s posebnimi konektorji so to pogosto reševali tako, da so dali konektor na stran, kar je že bolje.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

dotomaz ::

Jao kaka panika. Itak kot ponavadi najbolj moti to ljudi, ki nomajo iPhona in ge itak ne bi kupili s 3,5 jack priključkom ali brez. Jaz osebno ne bom opazil, da se je sploh kaj spremenilo. 99% časa uporablajm slušalke, ki so prišle zraven iPhona. Te bodo pač imele drugačen konektor. Vsaj 7-ka bo verjetno prišla z pretvornikom lightning->3,5 zraven v škatli.

So pa meni applove slušalke daleč najboljše slušalke, kar sem jih do,sedaj probal. Govorim o tem, kako pašejo v uho in trpežnost kablov. Slušalk, ki prekrijejo celo uho ne maram, tistih, ki v celoti zamašijo ušesno votlino ist ne. Pa sem že kupil take za 150 eur, ki so isto crknile po parih mesecih, kot take za 10 eur. Enostavno plastika na kablu otrdi, potem se pa žice precvikajo. Ne vem iz česa delajo te kable pri applu. Že poceni apple ponaredki slušalke s kitajske mi trajajo dlje kot kake za 100+ eur. Dobr kvaliteta zvoka je zanič, samo za poslušanje radija na šihtu so čisto ok. Sem jih nabavil 5 za 7 eur.

blackbfm ::

Itak kot ponavadi najbolj moti to ljudi, ki nomajo iPhona in ge itak ne bi kupili s 3,5 jack priključkom ali brez.


Mene moti ker bo posledicno se konkurenca zarad appla zacela srat s takimi neumnostmi

Qushaak ::

Ali prihajajoči BT 5 prinaša kaj (drastično) boljšega v zvezi s kvaliteto zvoka, če bi bile slušalke (in naprava, ki predvaja) osnovana na jtev verziji BlueTooth-a?

nekikr ::

blackbfm je izjavil:

Itak kot ponavadi najbolj moti to ljudi, ki nomajo iPhona in ge itak ne bi kupili s 3,5 jack priključkom ali brez.


Mene moti ker bo posledicno se konkurenca zarad appla zacela srat s takimi neumnostmi

Kakšnimi? Da je manj različnih konektorjev? A to je slabo?

PARTyZAN ::

Misliš več? Če že, bo konkurenca šla na USB-C.

Rias Gremory ::

@nekikr
A to je šala?
Apple mora biti zmeraj nekaj inovativen poseben glede konektorjev. Micro USB ima večina naprav, Apple seveda ne. Manj konektorjev?
Apple je "zelen" ko jim paše.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

BigWhale ::

Truth be told, Applov Lightning je bolj uporabne kot micro usb. Problem je, ker je Apple Only. USB Type-C je pa druga zgodba. Problem slednjega je to, da je narejen bolj lomljivo, v primerjavi z Lightning connectorjem.

nekikr ::

Rias Gremory je izjavil:

@nekikr
A to je šala?
Apple mora biti zmeraj nekaj inovativen poseben glede konektorjev. Micro USB ima večina naprav, Apple seveda ne. Manj konektorjev?
Apple je "zelen" ko jim paše.

Nekdo mora biti. V temi dolgo nazaj sem že povedal, da bi moral biti lightning priključek standard za vse naprave (odprt, seveda), ne pa ta bedarija od USB mini, micro, tip X. Manj konektorjev pa ni enako manj različnih konektorjev. Trdim, da je en USB/Lightning priključek premalo na prenosniku, ampak v isti sapi pa tudi trdim, da je super, da imam lahko na prenosniku samo tri USB priklope, ne pa dveh USB, enega COM, enega serijskega, pa potem LPT, PS/2, VGA, DVI in HDMI, DP...težko rečeš, da je ta situacija boljša kot pa trije USB C, preko katerih spraviš vse od polnjenja do prenosa slike in zvoka. Problem je le, ampak to je pač stara zgodba in v duhu povečanja dobička, da je Apple vedno zaprt in vedno drugačen od ostalih. Manj različnih priklopov pa vseeno ni slaba stvar.

matobeli ::

Kolk enih buč, kot za haloween.

1. Ne gre se samo za appla, večina bo, kot ponavadi, sledila
2. Koliko vas pa posluša musko preko slušalk ko filate telefon? A z glavo tiščite ob steno kjer je vtičnica, imate podaljšek do srede sobe samo za to ker morate poslušat musko? Imate ob teku priklopljen še powerbank?
3. Ljudje poslušajo glasbo na telefonu z priloženimi slušalkami. Bodo pa proizvajalci že poskrbeli da bo na voljo dovolj ponudbe z drugim konektorjem

Kar se pa tehnike tiče, Apple bo šel na USB C obliko konektorja, Lightning bo opustil. USB C pa podpira tako USB 3.1 kot Thunderbolt, in ne boste verjel, tudi ANALOGNI AUDIO OUT/IN.

Če bo DAC vgrajen v slušalkah (ali pa bo samostojna enotica), bo to omogočalo vrhunsko poslušanje glasbe na kitajskem smartfonu za 80$, oziroma priklop telefona na domač Hi-FI sistem, ki bo telefon obenem polnil in prenašal glasbo, in spet bo kvaliteta točno taka kot je to HIFI, ne bo 700€ ajfon imel nič bolše reprodukcije kot Ulefone xyz1001.

Še vedno bo pa opcija uporabit telefonov DAC. Zgolj slušalke bodo imele drug konektor, bu-hu-hu. preden bo to prevzela večina proizvajalcev bo itak dovolj te šare na terenu.

no comment ::

BigWhale je izjavil:

Tansji telefon? 3.5mm jack NI najdebelejsa rec na telefonu.

Je pa najdebelejša stvar, ki je ne moreš stanjšati niti za 1/10 milimetra. In ima alternativo.

Jack bomo na telefonih casual userji čez par let pogrešali tolk kot diskete. Če morajo Apple hejterji zato (zopet) popadat v nezavest... who cares?

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

blackbfm je izjavil:

Itak kot ponavadi najbolj moti to ljudi, ki nomajo iPhona in ge itak ne bi kupili s 3,5 jack priključkom ali brez.


Mene moti ker bo posledicno se konkurenca zarad appla zacela srat s takimi neumnostmi


To se zagotovo ne bo zgodilo. Apple efekt je že zdavnaj mimo ,če še nisi ugotovil. Največji plus leta 2008 je bil za tiste, ki so zagovarjali izgled.

BigWhale je izjavil:

Problem je, ker je Apple Only. USB Type-C je pa druga zgodba. Problem slednjega je to, da je narejen bolj lomljivo, v primerjavi z Lightning connectorjem.



Čudno, da meni ne rata zlomit USB- type c konektorja. Očitno ne skačem po njem.

Apple je posebnež kot ste v 90% posebneži, ki njihove produkte kupujete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Shegevara ::

no comment je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Tansji telefon? 3.5mm jack NI najdebelejsa rec na telefonu.

Je pa najdebelejša stvar, ki je ne moreš stanjšati niti za 1/10 milimetra. In ima alternativo.

Jack bomo na telefonih casual userji čez par let pogrešali tolk kot diskete. Če morajo Apple hejterji zato (zopet) popadat v nezavest... who cares?


Zakaj je nekdo avtomatično "apple hater" če pove dejstvo, da je ideja o zmanjšanju števila konektorjev bedna in ne koristi navadnemu uporabniku?

Tako kot 1 usb vhod za celoten prenosnik. Določenim ljudjem zadostuje, drugim ne. Kakorkoli obračaš ni zmanjšanje števila noben napredek ampak samo drugačen dizajn, ki preferira obliko oz. dizajn nad fukcionalnostjo.

MrNighthawk ::

Shegevara je izjavil:

Zakaj je nekdo avtomatično "apple hater" če pove dejstvo, da je ideja o zmanjšanju števila konektorjev bedna in ne koristi navadnemu uporabniku?


Mogoče zato, ker Apple fanboyi ne prenesejo nikakršne kritike ali ne strinjanja glede Appla?

matobeli ::

Dej dej, če apple ne bi bil tako prekleto drag bi vsi fural njihove leptope. Z windowsi jasno ;)

Samo za to ker se ljudem doma valja 10parov (slabih) slušalk, še ni potrebno da se ustavi napredek. Je pa res da se, za razliko od disket, za povprečnega uporabnika, uporabnost ne bo bistveno spremenila. Isto je bilo z HDMIjem, brezveze, dokler se nismo navadli da je FHD res fajn stvar.

Mogoče takrat ko bodo dojeli da te napravice v žepih lahko omogočajo veliko več kot pa zgolj igranje igric in drsanje snapchata, oziroma da lahko to ponuja na višjem nivoju in bolj hassle free. (tukaj seveda ne gledam appla, ki bo že nekaj naredil da bodo stvari nepotrebno drage, ampak vse ostale proizvajalce ki bodo počasi sledili)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275537 (992) Škorc
»

Apple je spet ravno dovolj izboljšal iPhone (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
418111643 (95093) MrNighthawk
»

Bo iPhone res brez 3,5-mm stereo priključka in kaj to pomeni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16147361 (40572) matobeli
»

Novi USB-priključek bo obrnljiv (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Modifikacije
5922687 (19147) [D]emon

Več podobnih tem