» »

Digitalno potrdilo

Digitalno potrdilo

Squerzy ::

Sem študent, ki obiskuje faks, v Nm ( beri FIŠ ).

Na izpitu je bilo zastavljeno naslednje vprasanje.

Izmed 4, odg. obkrozite pravilen odgovor. Katero izmed nastetih odg. Na spletu nadomesti potrdilo za fizicne osebe.....

Javni kljuc
Digitalni certifikat
Kvalificirano digitalno potrdilo
Zasebni kljucek

Obkrozil sem digitalni certifikat in, je odgovor napacen. Zanima me razlika med digitalnim potrdilom in kvalificiranim digitalnim potrdilom. Kaksna je razlika?
  • spremenilo: Squerzy ()

Ziga Dolhar ::

Tole je mal po spominu na prbližno natipkano, ne?

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Squerzy ::

Je po spominu napisano ja. Sem tako slabo napisal ds je takoj vidno?

Edit: Vidim da sem napisal klasificirano, niti nevem kaj me je zmedlo haha.

Sepravi na kratko, kaksna je tista temeljna razlika med tem dvema certifikatoma?

Hvala za odg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Squerzy ()

am-on ::

Digitalni certifikat si lahko narediš sam in jih podpisuješ sam sebi. Kvalificirano digitalno potrdilo pa je podpisano/izdano s strani agencije, ki jamči da so podatki pravilni in da certifikat ni zlorabljen.

kloko ::

V kontekstu tvojega izpitnega vprašanja je edini pravilni odgovor "kvalificirano digitalno potrdilo", ostali trije odgovori so tam zato, da te zmedejo pri odgovarjanju. Razlaga ZAKAJ so zagotovo skriva v gradivu za pripravo na izpit, kakršnekoli druge razlage ti pri tvojem izpitu ne bodo koristile.

L.p., Kloko

Squerzy ::

Am-on hvala za odgovor.

Kloko, sicer sem izpit opravil 29/30, pa žal, res nisem zasledil tega. Drugace pa hvala, ker mi svetujes KAKO naj se pripravljam na izpit, medtem ko sam sprasujem za cisto nekaj drugega.
Sicer pa saj to je forum na katerem ti odgovarjajo na zastavljena vprasanja, in ne pridigajo ?

Ali pa pač sem se tudi tukaj zmotil, prav tako kot na izpitu.

Hvala vsem za odgovore,
Lp,
Squerzy

jero_no1 ::

V bistvu ma @kloko kar prav: je že res, da je to tako vprašanje, ki ga tukaj marsikdo zna odgovorit, ampak čisto točni odgovor boš pa dobil v izpitnem gradivu. Glede na to, da je danes baje precej gradiva za faks v pdf obliki je bilo očitno pretežko stisnit Ctrl+F in vpisat besedo za iskanje :)

In to ni pridiganje, ampak samo predlog, kako se lahko v prihodnje prepričaš v 100% pravilno razlago odgovorov na izpitna vprašanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Certifikat !

Oddelek: Informacijska varnost
278971 (3775) SeMiNeSanja
»

Varnost spletnih bank - enkratna gesla

Oddelek: Informacijska varnost
346873 (5025) seba-beba
»

namestitev kvalificiranega digitalnega potrdila v brskalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
103214 (3073) alese
»

Sigen-CA in osebni podatki

Oddelek: Informacijska varnost
61833 (1657) BlueRunner
»

Navodila za Proklik preko ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
163240 (2355) Duhec

Več podobnih tem