» »

Gigabyte dualbios in re-flash

Gigabyte dualbios in re-flash

Sami ::

Zdravo,

včeraj se je nekaj čudnega pripetilo mojemu main računalniku in sicer plati GA 970A-UD3P rev. 2.0 :D

Partnerica je na šihtu pozabila svoj prenosnik in me vprašala, če lahko za urejanje nekih člankov uporablja moj računalnik, seveda sem dovolil.

Zvečer pridem iz šihta in ga vklopim, prikazal se je logo Gigabyte (kar imam v BIOS-u izklopljeno), takoj mi je bilo čudno....šel sem v BIOS in vidim, da je vse na default vrednostih in verzija BIOS-a je bila FB in ne FC (zadnja verzija).

Po dolgem zaslišanju partnerice je rekla, da je v power cable od PSU-ja zataknila zavesa (kar jo je motilo :D), pri vklopljenem računalniku je poizkusila izstakniti zaveso, pri čemer je iztaknila power cable od PSU-ja in izklopila računalnik in ga poizkušala takoj nazaj vklopiti, naredila je praktično sledeče in reflashala BIOS (kar sem razbral iz njenega pričanja :D):

1. Shut your PC down
2. Hold the power button until the PC starts and shuts down again
3. Press the power button again, your backup BIOS should kick in now and should re-flash the main BIOS if there's anything wrong with it.

Potem sem BIOS ponovno flashal v verzijo FC (zadnja verzija) in uredil nastavitve.

Imam pa vprašanje glede "main" in "restore" BIOS-a, kot sem razumel se mi je "main" BIOS reflashal. Kaj torej sedaj uporabljam "main" ali "restore" BIOS?

V BIOS-u nisem našel nekega ukaza ali opcije "switch BIOS", sem torej na main BIOS-u? Je možen sploh preklop ali je tisti namenjen samo, če je main BIOS zabrickas (torej za reflash)?

Hvala za pomoč :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W
  • spremenil: Sami ()

hojnikb ::

flashaš vedno main bios, tko da če ti sedaj kaže FC verzijo, je bootal z main biosa..
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

flashaš vedno main bios, tko da če ti sedaj kaže FC verzijo, je bootal z main biosa..


Ne, ko sem včeraj vklopil računalnik je bila stara verzija FB, potem sem flashal ponovno v FC...zato me sedaj zanima v katerem BIOS-u sem? :D

Sem flashal main ali restore BIOS?

Sklepam, da je bila v restore BIOS-u verjetno tovarniška verzija FB, ki je prišla s plato in potem flashala main BIOS, kjer je bila verzija FC....zato je bila ko sem vklopil računalnik verzija FB....imam prav?

Sploh lahko preklapljaš med main ali restore BIOS-om, ali je restore namenjen samo reflashu?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

hojnikb ::

restore je namenjen samo temu, da lahko ti mašino postaviš, ko brikneš main bios. Kot bios switch pri radeon kartah.
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

restore je namenjen samo temu, da lahko ti mašino postaviš, ko brikneš main bios. Kot bios switch pri radeon kartah.


Aha, torej restore BIOS-a v praksi ne moreš uporabljat, ko sem v BIOS-u je vedno main BIOS? Restore BIOS-a ne moreš sploh flashat?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

afaik ga nemorš flashat. Ker če bi ga, ni fore, ker bi lahk tako še tega uniču :)
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

afaik ga nemorš flashat. Ker če bi ga, ni fore, ker bi lahk tako še tega uniču :)


Se mi je zdelo, logično....hvala za info :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s prižigom računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
5860 (730) r3dkv1c4
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203828 (3377) fr4nc
»

p5q-e

Oddelek: Pomoč in nasveti
341505 (989) boogie_xlr
»

GA-K8NS Pro BIOS problem.

Oddelek: Strojna oprema
91225 (1071) Highlag
»

flash-al napačen BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
211338 (1026) Pisk

Več podobnih tem