» »

flash-al napačen BIOS

flash-al napačen BIOS

Alfa ::

Imam plato Gigabyte Ga-vtxe (kt266A čipovje).
Torej flash-al sem jo z BIOSom za 266čipovje (torej za ploščo ga-vtx), ker je pač na uradni strani ta BIOS.

Sedaj se ta hudič obesi takoj ko ga prižgem. Napiše Checking NVRAM..No NVRAM

Wait...
CMOS Settings wrong
Press F1 to Run SETUP
Press F2 to load default valuesand continue

Težava da po ukazu F1 ali F2 zmrzne.
Ali je kakšna rešitev, glede na to da ima plošča DualBIOS, torej bi načeloma lahko zagnal drugi BIOS, ampak kako.

Kakšen predlog?

AngelOfDeath ::

Poglej v navodila za ploščo, mogoče pa ma backup.

ChiefThunder ::

dej če si lohka s tem kej pomagaš...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Alfa ::

backup ima, samo težava ga je sprožit.

Mislim da plata prepoznava novi bios kot pravilnega, tako da ne zažene backup biosa.

Na servisu gigabyteUK mi je tip rekel naj dam ven baterijo. Ne pomaga, mislim da zato ker brez baterije izgubiš samo nastavitve in ne flasha.

Mika me da bi kar glavnemu BIOS čipu eno nogico odlotal, pa ni vrag da ne bo backup zalavfov. Potem pa lahko pri prižganem računalu dam nožico nazaj in še enkrat flasham.

Kaj menite, sem kakšno pomembno dejstvo spredledal?

Pisk ::

Kaj ce bi imel ECS, ki ima link na 5 let star flasher, bi tudi kar poflashal?? Pa se ja prej 200% prepricas ce je to res to...
Matr, nikakor ne razumem kako lahko folk brez osnovnih znanj dela kar jim pade na pamet...
Da ne filozofiram prevec, nesi na servis, bos ob 5-10k.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Boky ::

Pisk kakih osnovnioh znanj ??? Kako naj clovek ve, da je gigabyt zasaral z biosi ??? Tudi na tomshardwareu so flashali z biosom ki je bil na Gigabytovem HP-ju nakar plata ni bila vec uporabna, ker je gigabyte na net dal napacen bios.

Kar se tice ECS-ja, gor je verzija 331 flashera. Jaz sem vse biose flash-al z verzijo 329 in nisem imel nobenih problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

AngelOfDeath ::

Če ma plata backup biosa se ta sproži z jumperjem.

ChiefThunder ::

If the first "normal" flash BIOS is damaged, then a function built into the Gigabyte board checks to see if the BIOS starts correctly or not. If BIOS does not start correctly, then the motherboard automatically switches over to the backup BIOS. This gives you the possibility of overwriting the damaged flash BIOS and initiating a new startup process.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

AngelOfDeath ::

Bi vse napisano :(

AngelOfDeath ::

Mislim ni

ChiefThunder ::

?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

AngelOfDeath ::

Ni vse napisano.
A ne bi bilo to mal neuporabno če bi sam plata po svoji logiki določila kdaj bios ne dela ? Poglej v navodila za ploščo nekje bi moral bit jumper za to. Vsaj bx master ga ma za gigabyte pa nisem prepričan.

Boky ::

To da se palata samo odloca o tem so skritizirali tudi na tomshardware(poglej link zgoraj). Prejsnje verzije plat so baje imel jumper, kar je tudi po moje bolsa resitev.

AngelOfDeath ::

Kaj pa se zgodi če kupiš čip in ga daš na plato (praznega) ?

Alfa ::

Če bi plata sama odpravila težavo, sploh te debate ne bi bilo.

Samopopravljanje je pač namenjeno za tiste čipe, ki imajo okvaro v stilu virusa ali prekinjenega flashanja. Očitno za fleshanje napačne verzije biosa ni zdravila.

Tako da javljam:
Odklopil sem eno nožico in takoj se je zbudil backup bios.Sedaj pa še ugotavljam kako ga bi nat.., da bi lahko main bios še enkrat flashal. Ker se preklapljat med čipoma, pol ko laufa ne da.
Če ne bom našel rešitve, bom pač delal samo z eni biosom. Drugače se mi pa tale dualbios zdi precej dobra stvar.

AngelOfDeath ::

dual bios je že dober sam gigabyte ma slab to nareto

VASkO ::

ce cip ne bi bil zalotan na plato, bi bila resitev enostavna, tako pa je kar tezavna - odlotaj cip in flashaj na drugi plati

Pisk ::

Postopku se rece SPAJKANJE :|
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

[t502] ::

Spajkanje se slisi tak gej...lotanje je bolj mosko :D

Binji ::

Svasanje je se bl po mosko:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Spajky ::

Mater zdej bo pa se en dan nekdo reku za moj nick, da je pederski; moram razmislit o preimenovanju v "Schvasky"? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Pisk ::

:))
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napaka pri nadgradnji BIOSa - plošča Gigabyte

Oddelek: Strojna oprema
251718 (1084) Ahim
»

Težava z BIOS-on na matični plošči Gigabyte

Oddelek: Pomoč in nasveti
13937 (765) Mitch
»

Zaflashan Bios Gigabyte GA K8N SLI

Oddelek: Pomoč in nasveti
262276 (1968) Domini tm
»

Posodabljanje biosa neuspešna

Oddelek: Strojna oprema
7868 (678) Sssaga
»

Scanning BIOS image in hard drive?

Oddelek: Strojna oprema
242311 (1881) misek

Več podobnih tem