» »

Odpuščanje v Sloveniji

Odpuščanje v Sloveniji

«
1
2

nobodyelse ::

Zdravo,

gre se za malo večjo (nad 50 zaposlenih) it firmo v sloveniji. Sam sem sicer developer in se ne pogljabljam v problematiko zaposlovanja/odpuščanja. Mi je pa prišlo na uho, da je pri nas problem da se ne da nobenega odpustiti, zaradi slovenskih zakonov. V praksi je potem situacija da imamo 10% zaposlenih, ki ne naredijo 0 oz. bi se nam produktivnost povišala, če bi jih lahko odpustili. Problem je kao, da če bi nekoga odpustili, potem ne moremo takoj zaposliti novega.. kar je pa nesprejemljivo.. in zato se mora določen kader plačevati brez da kaj imeli od njih..

Ima kdo kaj več izkušenj s tem? in ali obstajajo kakšne rešitve.

koyotee ::

Če si tehnološki višek te lahko odpustijo takoj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mlamat ::

Neoliberalna rešitev je, da gre firma v stečaj, se ustanovi nova, obstojoči zaposleni pa se zaposlijo preko s.p-ja.

sandmat ::

nobodyelse je izjavil:

Zdravo,

gre se za malo večjo (nad 50 zaposlenih) it firmo v sloveniji. Sam sem sicer developer in se ne pogljabljam v problematiko zaposlovanja/odpuščanja. Mi je pa prišlo na uho, da je pri nas problem da se ne da nobenega odpustiti, zaradi slovenskih zakonov. V praksi je potem situacija da imamo 10% zaposlenih, ki ne naredijo 0 oz. bi se nam produktivnost povišala, če bi jih lahko odpustili. Problem je kao, da če bi nekoga odpustili, potem ne moremo takoj zaposliti novega.. kar je pa nesprejemljivo.. in zato se mora določen kader plačevati brez da kaj imeli od njih..

Ima kdo kaj več izkušenj s tem? in ali obstajajo kakšne rešitve.


to zelo dvomim. Zamenjajte kadrovnika, ali pa najamite zunanjo firmo, ki bo stvari evalvirala in uredila namesto vas.

Aston_11 ::

nobodyelse je izjavil:

Problem je kao, da če bi nekoga odpustili, potem ne moremo takoj zaposliti novega.. kar je pa nesprejemljivo.. in zato se mora določen kader plačevati brez da kaj imeli od njih..
Glede na to, da sedaj ni učinka od njih, se jih odpusti iz poslovnih razlogov, nato pa čez nekaj časa zaposli druge. Drugače pa obstaja tudi razlogo nesposobnosti, če ne dosega zahtevanih rezultatov. So malo počasni v upravi, tudi tam jih je par preveč.

MadMicka ::

Iz poslovnih razlogov lahko podjetje kadarkoli odpusti delavca. Zadostuje, da direktor lepega dne ugotovi, da bi drugače organiziral delo in isti obseg dela opravljal z manj ljudi, nekaj jih odpusti ter njihove naloge razdeli med ostale zaposlene.

Res pa je problem, da ne bi smel takoj zaposliti novega, po odločbi VS RS je recimo že 3 mesece dovolj dolga doba, da se zadeve spremenijo in lahko na prazno delovno mesto zaposliš novega. V vmesnem času se pa lahko nekoga najame preko podjemne pogodbe in preizkusi, če je primeren za zaposlitev.

Razlog nesposobnosti je sicer v zakonski luči v takšnem primeru najbolj ustrezen institut, samo verjetno je problem, kako enemu IT-jevcu dokazovati, če dela dovolj hitro in dovolj dobro. Ne vem. Lažje je meriti zadeve za tekočim trakom :)

Pithlit ::

Ja... nikogar se ne da odpustit ker je treba odpravnino plačat. Če plačaš odpravnino lahko odpustiš kogarkoli, kadarkoli. Upoštevat moraš sicer še odpovedni rok... ampak če človeka nočeš več videt ga pač za trajanje odpovednega roka pošlješ na plačan dopust.

Tako da, ja, "odpustit se ne da nikogar" je argument samo zato ker to pač nekaj stane.
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

nobodyelse je izjavil:

Zdravo,

gre se za malo večjo (nad 50 zaposlenih) it firmo v sloveniji. Sam sem sicer developer in se ne pogljabljam v problematiko zaposlovanja/odpuščanja. Mi je pa prišlo na uho, da je pri nas problem da se ne da nobenega odpustiti, zaradi slovenskih zakonov. V praksi je potem situacija da imamo 10% zaposlenih, ki ne naredijo 0 oz. bi se nam produktivnost povišala, če bi jih lahko odpustili. Problem je kao, da če bi nekoga odpustili, potem ne moremo takoj zaposliti novega.. kar je pa nesprejemljivo.. in zato se mora določen kader plačevati brez da kaj imeli od njih..

Ima kdo kaj več izkušenj s tem? in ali obstajajo kakšne rešitve.


Ce gre za privat firmo, je odpuscanje mala malca.

MadMicka ::

Tudi, če gre za javni sektor, je to mala malica. Zadostuje, da spremenijo akt o sistemizaciji delovnih mest. In to se v praski tudi redno dogaja.

BlaY0 ::

Težko upravičiš spremembo akta o sistemizaciji delovnih mest, če imaš slabe delavce in na njihovem mestu rabiš boljše. Če pa ne rabiš novih pa ni panike...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kixs ::

MadMicka je izjavil:

Tudi, če gre za javni sektor, je to mala malica. Zadostuje, da spremenijo akt o sistemizaciji delovnih mest. In to se v praski tudi redno dogaja.


Pred kaksnimi tremi leti sem se pogovarjal z enim sefom v javni upravi. Rekel je, da _enega_ delavca ne more odpustiti. Da so probal vse zivo in ne gre. Js se v detajle nisem spuscal, ker je meni kadrovanje spanska vas.

anko ::

V javni upravi je res malce težje, ampak se da, če se hoče. Če je le kadrovska približno sposobna.

V privat firmi pa načeloma sploh ni težav.
Pri nas gredo ljudje tudi za par mesecev na "plačan dopust". Večinoma z veseljem podpišejo sporazumno odpoved in dobivajo plačo za 0 dela še nekaj mesecev. Kolikor toliko sposoben človek v teh mesecih že najde novo zaposlitev...

Isotropic ::

zakaj pa imate tako dolg odpovedni rok (da grejo za par mesecev na dopust)?
ste jih odpuščali zaradi premalo dela al sposobnosti teh zaposlenih?

anko ::

Odvisno od delovnega mesta in pogodbe... Načeloma je samo en mesec, sploh v Sloveniji, v matičnem podjetju pa sem že videl tudi dlje (6 mesecev). Odpuščanje večinoma zaradi (ne)sposobnosti.
Se zgodi, da se takega odpuščanja poslužuje pri krivdnih razlogih. V takem primeru ljudje še raje podpišejo.

Isotropic ::

matična firma je v kakšni franciji mogoče? :D

Invictus ::

anko je izjavil:

V javni upravi je res malce težje, ampak se da, če se hoče. Če je le kadrovska približno sposobna.

Praktično vse odpovedi padejo potem na delavskem sodišču.

Očitno ni tako lahko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

nobodyelse je izjavil:

Zdravo,

gre se za malo večjo (nad 50 zaposlenih) it firmo v sloveniji. Sam sem sicer developer in se ne pogljabljam v problematiko zaposlovanja/odpuščanja. Mi je pa prišlo na uho, da je pri nas problem da se ne da nobenega odpustiti, zaradi slovenskih zakonov. V praksi je potem situacija da imamo 10% zaposlenih, ki ne naredijo 0 oz. bi se nam produktivnost povišala, če bi jih lahko odpustili. Problem je kao, da če bi nekoga odpustili, potem ne moremo takoj zaposliti novega.. kar je pa nesprejemljivo.. in zato se mora določen kader plačevati brez da kaj imeli od njih..

Ima kdo kaj več izkušenj s tem? in ali obstajajo kakšne rešitve.

Seveda se da, samo vaši kadrovniki so izgleda nesposobni.

Res se ne da takoj zaposliti novega, če imaš neiznajdljive kadrovnike, ampak če ne delajo nič, potem se te ljudi vseeno splača odpustiti in vsaj ostalim zvišati plače.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

anko ::

Isotropic je izjavil:

matična firma je v kakšni franciji mogoče? :D


Nope.

Invictus je izjavil:

anko je izjavil:

V javni upravi je res malce težje, ampak se da, če se hoče. Če je le kadrovska približno sposobna.

Praktično vse odpovedi padejo potem na delavskem sodišču.

Očitno ni tako lahko...


Če je kadrovska/pravna nesposobna, potem res. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anko ()

MadMicka ::

Invictus, ni delavsko sodišče, ker ga niso ustanovili delavci, ampak je delovno sodišče, ker se ukvarja predvsem z delovnimi razmerji. In ni res, da večina odpovedi pogodb o zaposlitvi na delovnem sodišču pade, ravno obratno je res, večina odpovedi zdrži sodni preizkus.

borisk ::

lepo in ceneje je, če se pogovoriš z odvetnikom, preden komu daš odpoved, ne pa šele ko pride pritožba.

Invictus ::

Problem odpuščanja v Sloveniji sta dva:

1. Delodajalec pričakuje da mu boš še cel odpovedni rok delal na polno in po možnosti še izobrazil novega za tvoje delo.
2. Nobenemu ne gre odpravnina zlahka iz rok.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

borisk je izjavil:

lepo in ceneje je, če se pogovoriš z odvetnikom, preden komu daš odpoved, ne pa šele ko pride pritožba.

A ni grozno da je to dejansko res? Mislim... da je slovenski trg dela v takem stadiju da se je treba tožarit da dobiš tisto kar ti je z zakonom predpisano (odpravnino) vmes pa delodajalci jamrajo 'da ni mogoče nobenega odpustit'.
Life is as complicated as we make it...

borisk ::

ne gre se za odpravnino, gre se za to, da nekdo ki slabo ali pa sploh noče delati v podjetju slabo vpliva na zaposlene in splošno klimov podjetju in ko šefu prekipi, mu da odpoved in ga nažene. "Siromak" potem vloži pritožbo na delovno sodišče kjer zadeva počaka za nekaj časa, potem je še nekaj obravnav, na koncu pa pridemo do tega, da je zaradi proceduralne napake odpoved nična, in mora delodajalec plačati vse skupaj za nazaj + zaposliti delavca nazaj. firma seveda plača, delavec pa dobi 2 dan ponovnega dela obvestilo o hujši kršitvi, naprimer kršitve iz področja varstva pri delu so kar pogoste pri delavcih v proizvodnji. Ko nekdo 20 ali 30 let ustvarja firmo težko gleda, ko mu nekdo ruši njegov projekt.

Kršitve so seveda iz obeh strani, ampak vse prevečkrat se v duhu socializma tunka samo grde debele lastnike podjetij, delavci so pa vedno pridne in uboge ovčke.

TESKAn ::

borisk je izjavil:

ne gre se za odpravnino, gre se za to, da nekdo ki slabo ali pa sploh noče delati v podjetju slabo vpliva na zaposlene in splošno klimov podjetju in ko šefu prekipi, mu da odpoved in ga nažene. "Siromak" potem vloži pritožbo na delovno sodišče kjer zadeva počaka za nekaj časa, potem je še nekaj obravnav, na koncu pa pridemo do tega, da je zaradi proceduralne napake odpoved nična, in mora delodajalec plačati vse skupaj za nazaj + zaposliti delavca nazaj. firma seveda plača, delavec pa dobi 2 dan ponovnega dela obvestilo o hujši kršitvi, naprimer kršitve iz področja varstva pri delu so kar pogoste pri delavcih v proizvodnji. Ko nekdo 20 ali 30 let ustvarja firmo težko gleda, ko mu nekdo ruši njegov projekt.

Kršitve so seveda iz obeh strani, ampak vse prevečkrat se v duhu socializma tunka samo grde debele lastnike podjetij, delavci so pa vedno pridne in uboge ovčke.

Evo, sem ti označil bistvo. Vse piše v zakonih, samo folk je preveč nesposoben, da bi jih razumel oziroma preveč škrt, da bi si dobil nekoga, ki jih razume. Potem se pa "ne da odpuščat v Sloveniji".
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PrihajaNodi ::

borisk je izjavil:

ne gre se za odpravnino, gre se za to, da nekdo ki slabo ali pa sploh noče delati v podjetju slabo vpliva na zaposlene in splošno klimov podjetju in ko šefu prekipi, mu da odpoved in ga nažene. "Siromak" potem vloži pritožbo na delovno sodišče kjer zadeva počaka za nekaj časa, potem je še nekaj obravnav, na koncu pa pridemo do tega, da je zaradi proceduralne napake odpoved nična, in mora delodajalec plačati vse skupaj za nazaj + zaposliti delavca nazaj. firma seveda plača, delavec pa dobi 2 dan ponovnega dela obvestilo o hujši kršitvi, naprimer kršitve iz področja varstva pri delu so kar pogoste pri delavcih v proizvodnji. Ko nekdo 20 ali 30 let ustvarja firmo težko gleda, ko mu nekdo ruši njegov projekt.

Kršitve so seveda iz obeh strani, ampak vse prevečkrat se v duhu socializma tunka samo grde debele lastnike podjetij, delavci so pa vedno pridne in uboge ovčke.


Kaksne neumnost kvasiš. Dandanes je dela za nedolocen cas vse manj. Zato pa se dela preko podjemnih in sp. jev.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

borisk je izjavil:

ne gre se za odpravnino, gre se za to, da nekdo ki slabo ali pa sploh noče delati v podjetju slabo vpliva na zaposlene in splošno klimov podjetju in ko šefu prekipi, mu da odpoved in ga nažene.

In ga za čas odpovednega roka pošlje na dopust in mu izplača odpravnino. Problem rešen.
Life is as complicated as we make it...

49106 ::

Točno to. Problem je rešen, če zaposluješ izkljucno prek s.p.ja.

Pithlit ::

Hmm... kiks?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

solatko ::

Vsi delodajalci se trudijo, da delavca pripeljejo kolikor toliko po predpisih v podjetje, ko pa gre za odpuščanje, jih je pa zelo malo, ki so to sposobni naredit tako, da zadostijo minimumu zakonskih določil.

Vedno se da, zaradi nesposobnosti, malomarnosti, lenobe,...... delavca odpustit, samo na horuk to ne gre.
Včasih si je potrebno vzet malo časa, kakšno pismeno opozorilo, pregled opravljenega dela delavca, disciplinski postopek ali pa enostavno sporazumna odpoved, z vsem, kar delavcu po zakonu pripada.

Po kavbojsko pač ne gre.
Zaposlovanje s.p.-ja na delovno mesto za poln delovni čas pa je nezakonita oblika zaposlovanja, ravno tako, kot redno delo preko študentske napotnice ali podjemne pogodbe.

Lenega delavca vam vsak bivši sindikalist, ki je bil kolikortoliko taprav, spravi iz podjetja, zakonito, v enem mesecu!
Podjetniki raje preglejte sposobnost kadrovskih oddelkov v podjetju, potem pa jamrajte, da se delavca ne more odpustit.
Včasih se je potrebno tudi vprašat, zakaj nek delavec, kar naenkrat postane slab.
Morda je razlog v njegovem vodju ali nepoštenem odnosu do konkretnega delavca in bi bilo za spremembo, potrebno odpustit nesposobnega šefa, vodjo.
Delo krepa človeka

borisk ::

pa sej sem jaz sam napisal da je ceneje če se z odvetnikom pogovoriš preden komu kaj daš!!

@Messiah To se lahko greš, če potrebuješ FDVjevce za prodajo preko telefona in od vrat do vrat. za vsakim grmom dva vn štrlita, ko pa iščeš varilca ali kakšnega strojnika, ali pa nekoga ki zna kaj samostojno narediti pa ne moreš preveč zbirat, poleg tega pa se človek spremeni, lahko je ves mili 3 leta, potem pa mu v glavi nekaj klikne in je popolnoma drug človek.

Kaj se na primer zgodi s podjetjem, ki zaposluje 30 ljudi, od tega 25 preko s.p. in jih v ponedeljek 20 ne pride v službo? poleg tega pa se delo preko sp, ki ima vse elemente redne zaposlitve šteje kot redna zaposlitev, z vsemi ugodnostmi in slabosti. poleg tega pa je še (ali pa bo) omejeno število delavcev preko agencij raznih pogodb.

flyko ::

A problema se pa ne da reševat že na izvoru? Se vsedete za mizo in se odkrito pogovorite? Če so zaposleni pošteni in vidijo in se zavedajo svojih napak se bodo izboljšali (tako ne boste izgubili do sedaj pridobljenega znanja, know-how,... če seveda kaj znajo :) ). Če jim delo ne diši, bodo morda sami dali odpoved. In šele nato, če ne dosežete ničesar... jih odpustite?

solatko ::

borisk - Bolj malo je odvetnikov, ki poznajo postopek pravilne odpovedi delavcu ali pa informacijo zadržijo, da potem zaslužijo na zastopanju podjetja, nasproti delavcu, na delovnem sodišču.

flyko - Praviloma je delodajalcem pod čast, se ukvarjat s problemi delavcev, torej tudi pošten pogovor odpade, sploh takrat, ko je bil delavec nekaj let med odličnimi, potem pa mu zaradi nestimulativnega odnosa v firmi, pade delovna vnema.

Večinoma je to posledica nestimulativnega nagrajevanja, pa ne samo materialnega.
Delo krepa človeka

MajorM ::

Ne razumem teh "delavca se ne da odpustiti"...

Kaj točno je problem? A obstaja kakšen zakon, ki pravi da se nekoga ne more odpustiti?

Teoretično vprašanje. Recimo da se želim znebiti zaposlenega, ki mi ni všeč (kakršen koli razlog, lahko tudi najbolj banalen na svetu). Če mu dam odpovedni rok in izplačam odpravnino, je še kaj drugega da mi preprečuje delavca odpustiti?

49106 ::

Pithlit je izjavil:

Hmm... kiks?


Sploh ne. Odg. si preden sem uspel odpisati nodiju.


Solatko a mesečno plačilo za opravljeno delo zate ni dovolj dobra stimulacija?

Aston_11 ::

MajorM je izjavil:

ki mi ni všeč (kakršen koli razlog, lahko tudi najbolj banalen na svetu). Če mu dam odpovedni rok in izplačam odpravnino, je še kaj drugega da mi preprečuje delavca odpustiti?
Če mu daš odpoved, ker ti ni všeč, to ni odpovedni razlog in te bo sodišče podučilo, kateri so odpovedni razlogi. Drugače pa so vsi našteti v ZDR-1 skupaj s postopkom odpovedi in se gre za par členov, ki se jih ne da nikomur prebrati. Vsi bi delali po neki "mačo" varianti, potem se pa čudijo, kaj vse da se ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Pithlit ::

49106 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Hmm... kiks?


Sploh ne. Odg. si preden sem uspel odpisati nodiju.


Solatko a mesečno plačilo za opravljeno delo zate ni dovolj dobra stimulacija?

Pardon, dvoumno napisano... kiks je bil z moje strani (smo pa verjetno na edinem forumu kjer se kiksov ne da brisat). Tebi sem odgovorila da si spesnil nesmisel... sekundo za pritiskom na 'pošlji' mi je pa kapnilo da nisi meni odgovarjal.
Life is as complicated as we make it...

borisk ::

flyko je izjavil:

A problema se pa ne da reševat že na izvoru? Se vsedete za mizo in se odkrito pogovorite? Če so zaposleni pošteni in vidijo in se zavedajo svojih napak se bodo izboljšali (tako ne boste izgubili do sedaj pridobljenega znanja, know-how,... če seveda kaj znajo :) ). Če jim delo ne diši, bodo morda sami dali odpoved. In šele nato, če ne dosežete ničesar... jih odpustite?


Primer iz prakse:
delavec malo pod 30, nenehna bolniška (redno kakšnih 2-3 dni na mesec). Tip dobi punco, začne piti razne pripravke za varovanje zdravja (Razne tikture itd!), redni glavoboli in slabosti, vsi pregledi pri zdravnikih negativni (MR, CT, itd). Da mu kot varilcu pripada 2L mleka na dan, in da imajo v nemčiji kao 1uro dela, eno uro počitka. nezaupanje slovenskemu zdravstvenem sistemu, zato gre samoplačniško na hrvaško in podobne paranoje. Trditve, da je alergičen na argon, da se je zastrupil z argonom. Na koncu je dobil odpoved zaradi neupravičene odsotnosti od dela. Drugače sposoben marljiv delavec, sposoben samostojenga dela v individualni proizvodnji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

111111111111 ::

Najlažje delavca odpustiš ,da podpiše sporazumno odpoved, daš odpravnino in se ga rešiš. Moraš pač plačat. Lahko ga odpustiš tudi iz krivdnih razlogov, ampak je treba postopek, pravilno speljat to pa zna trajat kakšno leto, da gre vse po regelcih. Ta čas ga pač plačuješ. Skratka, z odpovedjo je precej stroškov.

Težava pri s.p.-jih in pogodbenih je, da se lahko kar naenkrat zmislijo in meni nič tebi nič, jih ni v službo, projekt pa do polovice narejen, sicer redko ampak se dogaja.

Pithlit ::

Pri prekarcih daš v pogodbo odpovedni rok in ne morejo kar tko pičit stran...

...seveda boš potem težko dokazoval da ni šlo za redno delo.
Life is as complicated as we make it...

111111111111 ::

To je direkten nož v hrbet. :) Plačaš še kazen. :)

Pithlit ::

Bomo videli v praksi. Smo na sodišču.... 'delodajalec' ni prišel na mediacijo (čeprav je bilo tako zmenjeno, in je dobil 50% popust z moje strani). Osebno mislim da bo sodišče dražje, ampak sem biased.
Life is as complicated as we make it...

PrihajaNodi ::

Pithlit je izjavil:

Bomo videli v praksi. Smo na sodišču.... 'delodajalec' ni prišel na mediacijo (čeprav je bilo tako zmenjeno, in je dobil 50% popust z moje strani). Osebno mislim da bo sodišče dražje, ampak sem biased.


Svaka čast da si se spustila v to.

BlaY0 ::

kixs je izjavil:


Pred kaksnimi tremi leti sem se pogovarjal z enim sefom v javni upravi. Rekel je, da _enega_ delavca ne more odpustiti. Da so probal vse zivo in ne gre. Js se v detajle nisem spuscal, ker je meni kadrovanje spanska vas.

Ta _en_ delavec ima ponavadi veliko cajta in si ga krajša tako, da študira načine, kako ostati tam kjer je. Njegov primarni cilj je kako obdržati vse pogoje, ki mu omogočajo trenutni življenski stil in eden od njih je obdržati svoje delovno mesto. Tak delavec načeloma ni neumen, v bistvu je precej pameten ter iznajdljiv in svoje atribute s pridom izkorišča. Če bi bil šef pameten bi lahko to njegovo _pamet_ kanaliziral v pravo smer. Očitno ni, zato pa je tako.

Torej koga je treba najprej zamenjat?

nekikr ::

Pisce zakonov. Če nekoga ne rabiš iz kakršnegakoli razloga (pa tudi če ti njegove superge niso všeč) moraš imeti možnost, da ga odpustiš in ga zamenjaš z nekom, ki ima superge, ki so tebi všeč. Velja za privat in pravljični (JU) sektor.

Glugy ::

Če lahko odpustiš iz katerihkoli razlogov potem to vodi v diskriminacijo. Hočš imet lepo tajnico in se znebit stare zato ker se je zredila in postarala. Če se to uzakoni da lahk iz kerihkol razlogov odpustiš, potem ona leti iz službe čeprav ni sama kriva da je človek ki se pač stara pa čeprav je sposobna in vse.

PrihajaNodi ::

stare zato ker se je zredila in postarala.


Uvedeš norme in se vse da. Pac ni dosegala norme. Z novo si pa lahko clovek privosci se enega quickya med pavzo.

nekikr ::

Če lahko odpustiš iz katerihkoli razlogov potem to vodi v diskriminacijo.

Kakšno diskriminacijo neki. Če misliš (ja, misliš, ne omenjam krivde ali česa drugega), da nekdo ne opravlja dela dovolj dobro ali pa če si se ga samo naveličal, potem bi ga moral biti zmožen, ker ga plačuješ iz svojega žepa, odpustiti in zamenjati. Sedaj se gremo pa neko uravnilovko vsega s katero, sicer zelo spretno, odganjamo tujce, ki nam hočejo pripeljati kakšno delovno mesto. Država kot "lastnik" javnega sektorja, bi morala tudi imeti možnost, da koga odpusti - lahko tudi kar tako, ker se jim zdi, da jih je preveč. Zakaj? Ker ga plačuje iz svojega (našega) žepa.

Pa še to: trenutno je ta boj proti diskriminaciji res ena mega hipsterska zadeva. Pa ne govorim o tisti napačni diskriminaciji, ki smo jo, upam da, že prerasli ampak o tej, da nikakor in nikjer ne sme noben biti označen za rahlo drugačnega, pa če je še tak posebnež (v dobrem ali slabem pomenu), povsod mora biti enako število vseh, če ne je to že diskriminatorno, moramo imeti točno enako vsega, če ne je to že smrtni greh itd. Kot vedno so s tem pretiravanjem zaželi Američani, ostali svet pa pridno sledi tej blaznosti (ki spretno meče luč stran od pomembnih težav).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

BlaY0 ::

nekikr je izjavil:

Pisce zakonov. Če nekoga ne rabiš iz kakršnegakoli razloga (pa tudi če ti njegove superge niso všeč) moraš imeti možnost, da ga odpustiš in ga zamenjaš z nekom, ki ima superge, ki so tebi všeč. Velja za privat in pravljični (JU) sektor.

Se ne bi strinjal s tabo.

Pithlit ::

PrihajaNodi je izjavil:

Svaka čast da si se spustila v to.

15 jurjev ni tolk malo denarja. Sem na mediaciji rekla da sem se pripravljena za 7500 zmenit... je njihov odvetnik zinil "kategorično ne!".
Life is as complicated as we make it...

Magic1 ::

Pithlit je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Svaka čast da si se spustila v to.

15 jurjev ni tolk malo denarja. Sem na mediaciji rekla da sem se pripravljena za 7500 zmenit... je njihov odvetnik zinil "kategorično ne!".

Itak da je rekel ne, v drugem primeru bi bil ob posel. Nasprotno stranko bi morala vprašat, ne pa njihovega odvetnika. On gleda le za svojo rit.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved VS odpustitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610378 (7243) Arey
»

Kako nekoga odpustiti brez slabe vesti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417280 (13632) joze67
»

Spodrivanje zaposlenih

Oddelek: Loža
437418 (5305) Double_J
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320074 (17752) Invictus
»

pogodba za določen čas

Oddelek: Loža
499444 (5585) cortez

Več podobnih tem