» »

Računalnik HP 470 G3 (kupljen preko telekoma)

Računalnik HP 470 G3 (kupljen preko telekoma)

«
1
2

rezator ::

Pozdravljeni.

V petek sem dobil omenjeni računalnik. "Prešaltali" smo iz bakrenega omrežja na optiko in zdraven vzeli ta računalnik. Računalnik ima dobre specifikacije. Na najem je Win 7 pro, ampak je tako počasen. Nekaj ne štima. Za zagon rabi več kakor vsi moji ostali stari računalniki, ko sem priklopik miško je rabil več kakor 3 min, da je začela delovati, pri update antivirusa je zamrznil, ko nimam odprtega niti enega programa porablja 3,03 GB rama in je na sploh počasnejši, kakor moja Toshiba Tecra stara 9 let in vsi ostali računalniki s katerimi imam kontakta.

Ne poizkušam nič sam rešiti, da mi nebo kdo kaj očital, da sem sam pokvaril?
Odnesem na Telekomov center?
Kako je z vračilom izdelka? Glede na to, da je bila podpisana tudi pogodba za naročnino modrega paketa.

Sem klical na tehnično pomoč in mi je povedal, da naj pač nesem na uradni servis ali pa telekomov center.
Some people feel the rain. Others just get wet.
  • spremenil: rezator ()

Riff ::

specifikacije računalnika so dobre sm pogledal na natu tako da to bp žene w7 ? če na novo naložiš operacijski sistem naprimer win7 s tem naj nebi kršil pogodbe če se ne motm,če je fajn počasn je lahko da odpoveduje disk

Bizkit45 ::

računalniki so 15 let že enako hitri(bolj ali manj) če si na hdd - počasi boš mogu prešaltati na sdd - hdd je največji zavirač pri hitrosti boota in odpiranja programov.
ne razumem kdo sploh danes še kupi komp z hdd?

Riff ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

sm tle na spec je kao 128gb ssd notr al semotm ?

rezator ::

Ta ima ssd in slabšo grafično in procesor. Moj ima hdd in boljši CPE IN GPU. Imam v dveh računalnikih tudi ssd. Vem kako bi moral delati novi računalnik, tudi če nima ssd.
Za to ne krivit hdd: "Za zagon rabi več kakor vsi moji ostali stari računalniki, ko sem priklopik miško je rabil več kakor 3 min, da je začela delovati, pri update antivirusa je zamrznil, ko nimam odprtega niti enega programa porablja 3,03 GB rama in je na sploh počasnejši, kakor moja Toshiba Tecra stara 9"
Some people feel the rain. Others just get wet.

BorutK-73 ::

Odinštaliri ves bloatware, z CCleaner ali še bolje Autoruns izklopi vse programe ki se samodejno zaženejo ob zagonu, izklopi index search...
CPU usage je ok ali je stalno na 100%?
Najbolje bi bilo da narediš clean install iste verzije windows 7. Lahko pa probaš odzivnost sistema z kakšno live verzijo Linuxa, naprimer Mint

Zgodovina sprememb…

s1l3 ::

A si racunalnik na sveze nalozil racunalnik oz. kdaj je bil nalozen, si ga ze kaj updatal?

MIHAc27 ::

Tudi z bloatwareom, nov HP z SSD-jem nima kaj delat več kot 1 minutko, da se zažene windows. Med 20-30s je normalno.
3Gb že v štartu je malce veliko. Preveri kako je obremenjen CPU. Če ni cel čas nad 70%... potem je verjetno disk okvarjen.

rezator ::

Moj je z hdd. Procesor ni preveč obremenjen, medtem ko so rami vedno nad 3 GB (oziroma čisto malo pod).

Ko sem računalnik dobil, sem ga samo priklopil na elektriko in prižgal (prej del baterijo noter). Izbral sem jezik, uro, način tipkovnice, itd... In že takoj na začetku, mi je bilo čudno, da je nalagalo toliko časa med enim in drugim.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Han ::

Prednaložen operacijski sistem vsebuje goro nepotrebnih programov, ki upočasnijo delovanje. Z USB ključa ali DVD namesti ČISTO verzijo sistema in le tiste gonilnike, ki so nujno potrebni... Čisti OS dobiš na M$ spletni strani.

AC_DC ::

Crystal Disk Info, AS SSD Benchmark -> tools, compression bench.
ss za oba.

rezator ::

Samo kako hitro pride v win, nebi smelo imeti veze koliko programov ima racunalnik ze nalozenih. Saj zacnejo delovati selej, ko pride v win. Ali se motim?

AC_DC ne razumem, kaj hoces povedati. Lahko drugace poves?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

AC_DC ::

ss = screenshot

rezator ::

AS SSD Benchmark je samo za ssd diske? Ker moj je hdd.
Some people feel the rain. Others just get wet.

AC_DC ::

Sprašuješ bedarije.
Ne, ni.

bambam20 ::

MIHAc27 je izjavil:

Tudi z bloatwareom, nov HP z SSD-jem nima kaj delat več kot 1 minutko, da se zažene windows. Med 20-30s je normalno.


I5, 8 gb rama in SSD se mora zagnati v 10 sekundah. ;)


Sam imam precej švohotnejši procesor C2D in samo 3 gb rama in se mi računalnik pripravi za delo v 1 minuti. Tako, da bi se moral ta računalnik z HDD-jem najmanj v 30-40 skeundah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

MacGyver141 ::

loveJDM ::

20-30sec je normalen zagon navadnega hddja na novih laptopih z clean win10 tak da ne ga zdaj gnjavit z ssdjem,težavo ima drugje...

Fresh install-pa da se ne mučiš zastonj lahko prvo probaš z zgoraj omenjenim Mintom(lubuntu/ubuntu)...Če ne bo ok,neseš nazaj

rezator ::

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Macgyver narobnega link si dal. Ta ki sem ga jaz prilimal je pravi. Samo je bil ceneje, kot zdaj pise, nekaj cez 600.

Meni se zdi v prvi vrsti ze to neumno, da dam 600e in se morem pol sam j***t, da racunalik dela, kakor mora.
Some people feel the rain. Others just get wet.

loveJDM ::

Ti samo daj windows na novo gor pa bo...ker stavim da če greš zdaj pod nadzorno ploščo imaš tam en kup stvari ki jih ne rabiš itd,fresh install pa bo zrihtano.Na mojem HPju je blo enako,cpu skoz na 100

rezator ::

Ja ampak imam recowery dvd z win 10 (ceprav je gor na rac win 7). Lahko dobim licencne win, glede na to, da so win prisli skupaj z racunalnikom?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Han ::

bambam20 ::

rezator je izjavil:

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Macgyver narobnega link si dal. Ta ki sem ga jaz prilimal je pravi. Samo je bil ceneje, kot zdaj pise, nekaj cez 600.

Meni se zdi v prvi vrsti ze to neumno, da dam 600e in se morem pol sam j***t, da racunalik dela, kakor mora.



Kot prvo, zakaj tukaj sprašuješ ,če je očitno ,da je nekaj narobe z računalnikom. Nesi ga na uradni servis in naj oni to težave o počasnem rčaunalniku rešijo. Še bolje, če bi ti na telekomu dali nov laptop. Ker očitno je s tem nekaj močno narobe. Sploh en vem zakaj se mučiš. Reklamiraj zadevo. Ta trenutek.

MacGyver141 ::

rezator je izjavil:

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Macgyver narobnega link si dal. Ta ki sem ga jaz prilimal je pravi. Samo je bil ceneje, kot zdaj pise, nekaj cez 600.

Meni se zdi v prvi vrsti ze to neumno, da dam 600e in se morem pol sam j***t, da racunalik dela, kakor mora.


Še zmeraj 5400rpm disk + HP šara in potem imaš neodziven sistem.

rezator ::

Evo test diska z predlaganimi programi.

Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

AC_DC ::

Za 5400 rpm hdd so številke v mejah pričakovanja.

Namesti os na novo, clean ms iso.

rezator ::

Potem s strojno opremo ni nič narobe?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Han ::

Kaj poreče CrystalDiskInfo?

rezator ::

Levi na sliki je Crzstal Disk Info. Meni to nic ne pove.
Some people feel the rain. Others just get wet.

rezator ::

pardon pozabu sm dat za to. Evo še to

Some people feel the rain. Others just get wet.

loveJDM ::

Kaj še kr nisi windowsev na novo gor dal?

rezator ::

Nism. Najprej sem hotel, da kdo potrdi, da ni strojna okvara. Dal sem tudi tisti system check od HPja. Preden pride v windows in tudi ni javilo nobene napake za strojno opremo. Se pravi strojna oprema je ok?
Some people feel the rain. Others just get wet.

N0t0ri0us ::

kupi ssd in bo problem rešen.

Imel identičen problem pri lenovo n581. Prazen računalnik je rabil dejansko 3 minute da se je prižgal, ko sem naložil gor 10 programov je pa rabil 10 min.. ne pretiravam. Sedaj sem zamenjal disk in pali kot metak. 30s s polno krame že 2 leti.

loveJDM ::

Zakaj ga hočete prepričat da mu komp lagga zaradi diska ker ni SSD...a kak so pa lahko kompi delali par let nazaj čist OK brez SSDjev?Problem bo rešen ko bo fresh install windowsev brez tega preloaded sranja ki ga HP šopa gor,tak je blo tudi na mojem,pa ne bo rabil nobene 3minute,sploh pa ne z i3 ali i5 procesorjem...z SSDjem bi samo še izboljšal stvar ampak njemu je cilj izboljšat zjebano stvar torej jo spravit v normalno pričakovano delovanje.

@rezator daj ti čimprej windowse na novo gor pa ne kompliciraj...Če bi včeraj dal gor,bi videl ali je problem z napravo ali z winsi,sedaj en dan za tem še vedno nisi 100% prepričan in si na istem kot včeraj.Itak ti nič ne spremeni na slabše...Ali bo čist kul(95%) ali pa gre na servis.Win10 inštalacija ti pa pobere malo več časa kot nalaganje teh 3eh programov za testiranje kar si naložil ker gre res expresno sploh pa na nove kompe(pa ko inštaliraš si pozorno izklapljaj funkcije tam med inštalacijo ker je ogromno glupih for noter).

Han ::

Prenosnik izgleda brezhiben...

Na 5400 rpm disku se "čist" Windows 10 z zgolj osnovnimi gonilniki (grafika, zvok, sledilna ploščica ipd.) nalaga eno minuto. Na 7200 rpm disku je že opazno hitreje, na SSD pa lahko pričneš z delom po 10 sekundah.

Če ima M.2 režo, nabavi tale SSD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

shadeX ::

Roko na srce, tudi z prednaloženim bloatwerom, bi moral prenosnik delovati kolikor toliko normalno. Cilj vsakega podjetja je (poleg prednaložene krame), dati iz fabrike računalnik, s katerim se bo dalo delati normalno.

Seveda, če bo naložil fresh windowse, bo zadeva delala veliko bolje, ampak tudi brez tega bi moral v spodobni minuti in pol, začel delati normalno.

Tašča je pred kakim mesecem kupila isto HP z naloženo kramo, katera ji skoz laufa skoz v ozadju. Ko prižge računalnik potrebuje dobro minuto da začne z njim delati. Ima pa navaden HDD.

loveJDM ::

Tašča je pred kakim mesecem kupila isto HP z naloženo kramo, katera ji skoz laufa skoz v ozadju. Ko prižge računalnik potrebuje dobro minuto da začne z njim delati. Ima pa navaden HDD.


Res ne razumem zakaj more HP tolko dreka not nametat...

shadeX ::

Če govorimo o prednameščenem bloatweru je HP že dolga leta zmagovalec v tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

solatko ::

V nekaj urah je problem rešen, če ne znaš, daj mašino nekomu, ki zna in reskiraj tistih nekaj 10€ za čist in delujoč sistem.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

Veliko bi že naredil če bi vpisal "msconfig" v run in izklopil vse z HP v imenu.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Lahko se uporabi enega od namenskih programov s katerim izklopimi vso nepotrebno navlako ob zagonu.

Sam uporabljam Revo Uninstaller , ki ima poleg odstranjevanaj programov tudi pregledno opcijo, kateri programi se nam zaženejo ob zagonu, ki os nepotrebni za delovanje sistema.

rezator ::

Ni problem dati novega os gor, sem naredil že velikokrat. Ne najdem pa serijske številke za win. Nikjer na računalniku ni nalepke, kakor tudi ne v papirjih... Kje jo lahko najdem?
Some people feel the rain. Others just get wet.

loveJDM ::

Za test skip-aj ključ izdelka pri inštalaciji pa naredi dual boot pa boš videl če špila potem tak ko treba

OvCa77 ::

rezator je izjavil:

Ni problem dati novega os gor, sem naredil že velikokrat. Ne najdem pa serijske številke za win. Nikjer na računalniku ni nalepke, kakor tudi ne v papirjih... Kje jo lahko najdem?

za win 10 ne rabiš nalepke, je v bios zapečena, za drugo pa poglej pod baterijo, service pokrov
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Riff ::

pa ne win 10 gor dajat, dj raje win 8.1

rezator ::

Zakaj ne? Glih kar dajem 10.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Rias Gremory ::

Zato: Windows 10 @ Wikipedia
Je že veliko na to temo napisano, če ti je botnet ok potem kar po hitrem postopku na Win 10.

Najhitreje bo fresh install in ko bo denar še SSD not pokneš in bo šibal.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

rezator ::

Dal gor win 10. Ce bo ok bom na 10ki, ce ne grem na kaj drugega. V glavnem zdaj racunalnik dela odlicno. Hvala za pomoc.

Pa le ni bilo zaradi hdd.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

loveJDM ::

rezator je izjavil:

Dal gor win 10. Ce bo ok bom na 10ki, ce ne grem na kaj drugega. V glavnem zdaj racunalnik dela odlicno. Hvala za pomoc.

Pa le ni bilo zaradi hdd.



Seveda bo ok,če te ne moti v dogajanje v ozadju,glede samega delovanja sistema je tak super vse,razen tega kar eni jamrajo da jim določene stvari ne delajo(po možnosti z leta 2007 :) )

bambam20 ::

rezator je izjavil:

Dal gor win 10. Ce bo ok bom na 10ki, ce ne grem na kaj drugega. V glavnem zdaj racunalnik dela odlicno. Hvala za pomoc.

Pa le ni bilo zaradi hdd.



Sej tud močno dvomim, da so winsi 7 bili krivi. Po moje jih je nekdo inštelira narobe.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik na Telekomu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6887 (830) care20
»

Prenos TV signala

Oddelek: Pomoč in nasveti
83538 (3199) Thunder wave
»

Google Nexus 6P

Oddelek: Mobilne tehnologije
263989 (2365) PARTyZAN
»

kateri ponudnik neta in tv je najugodnejsi

Oddelek: Omrežja in internet
163266 (2547) ;-)
»

HP Probook 470 prek Siola?

Oddelek: Kaj kupiti
112976 (2803) Buggy

Več podobnih tem