» »

Objava spletnega portala

Objava spletnega portala

KlemenL ::

Zdravo,

imam spletni portal, ki sem ga iz nule skodiral sam(torej nobenega wp,...). Zaradi varnostnih kot performančnih razlogov me iz prve roke nekoga ki je to že počel, zanima kako sedaj to objaviti.
Imam .html, .css, .js datoteke za front end, ter me zanima ali se da to kako "skriti"?

slodreamer ::

minify uglify z gulpom ali kaksim drugim build orodjem, poleg manjsih datotek je za hitrost nalaganja pomembno tudi stevilo requestov; tako da prav pride se kaksen concat (zdruzevanje js in css datotek) kaksne zunanje libe pa lahko nalozis iz CDN

Zgodovina sprememb…

k--p ::

Odvisno od backend-a, kakšne tehnologije si pa uporabil? Za pohitritev prenosa frontend html/css/js si lahko pomagaš s toolom Pagespeed Insights (extension za chrome), ki ti bo povedal kako pohitriti page (minimizacija js, css, optimizacija slik, caching). Občutljivih stvari in logike ne smeš imeti v js, ker je to dostopno vsem, tudi če je minimizirano.
Varnost je predvsem odvisna od tega, kako je sprogramiran backend (avtentikacija, obranvanva form, vpisovanje z bazo), uporaba https.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

peko_deko ::

stvari ki tečejo pri uporabniku ne moreš skrit
lahko otežiš uporabo
to je pa tud vse

a zdj pa še strežnik rabiš?

zs....

KlemenL ::

Hvala vam fantje za odgovore, glede števila requestov se mi zdi da je uredo (66).

@k--p: Uporabil sem bootstrap v3.3.6 za celoten front-end. Potem sem html pustil takšen kot je, css ter javascript pa sem minify-u kar s tem: CSS
in pa: JS
Hvala tudi za predlaganje Pagespeed orodja, mi je koristno pomagal, ko me je opozoril naj optimiziram slike.
Glede logike v js mi je jasno, da je na vpogled vsem, zato se bom tega tudi probal držati.

EDIT: Ko sem zagnal Pagespeed analyzer, mi je javilo kot rdečo piko naslednje:
Izkoristite predpomnjenje v brskalniku za naslednje vire, ki jih je mogoče predpomniti.

Lahko kdo kaj več o tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KlemenL ()

peko_deko ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[JS] Event, ko se stran naloži po "back" gumbu?

Oddelek: Programiranje
292282 (1550) Spura
»

HTML in CSS v Visual Studio 2017

Oddelek: Programiranje
91276 (814) Stari89
»

Nekaj vprašanj glede izdelave spletne strani.

Oddelek: Izdelava spletišč
384291 (3142) scipascapa
»

Pohitritev spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
292076 (1019) vezalke
»

Učenje programiranja (Front-end) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5212786 (9882) matjash

Več podobnih tem