» »

XP USB install, error loading system

XP USB install, error loading system

flbroker ::

Na mini laptopu sem imel Win7 pa sem zbrisal in z USB ključa inštaliral Windows XP. Fora je v tem da mi Windows loada samo če imam USB noter in v BIOS-u opcijo 1st disk = USB, če pa dam HDD potem noče loadat in mi napiše "Error loading operating system". Sem pogledal boot.ini, se štima, fixmbr itd... ne vem kako naj to rešim. Če zaženem z ključa naloži XP, drugače pa ne.

Hayabusa ::

boot.ini
Daj izpis.

fixboot, fixmbr, oba ukaza izvedi v repair konzoli.

flbroker ::

To sem že probal. boot.ini je OK.

[Boot Loader]
Timeout=30
Default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS
[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Windows XP" /fastdetect

Hayabusa ::

Imaš ntldr, ntdetect.com na C:\ ?


[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows="Windows XP" /fastdetect
spremeni v 0 oboje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

flbroker ::

Imam oboje. Bom zdaj probal.

Isti šmorn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

peperko ::

Si se kaj igračkal z nLite-om? Če ja, in si ven vrgel Update/Upgrade opcijo, potem je to krivo. Upgrade fajli (vse skupaj je za okoli 44MB) morajo biti poleg na inštalacijskem usb-ju.
Kot drugo - s katerim programom si inštalacijske fajle vrgel in usb? Če še nisi probal z WinToFlash, potem daj. Meni je v tej kombinaciji zaenkrat še vedno uspelo.

flbroker ::

Z WinToFlash sem ustvaril inštalacijski USB z original CD-ja. Inštaliralo je brez problema. Upam da ni kaj zjebalo s tem da je kaj dalo gor na USB namesto na laptop? Kaj bi lahko bilo kaj v tej smeri?

Hayabusa ::

Kaj imaš na usb-ju sedaj gor ?

flbroker ::

peperko ::

To je to kar rabiš. Prvo bootaš z usb-ja in izbereš prvo mapo. Ko rebootne, izbereš drugo mapo. Ko rebootne naslednjič je sistem načeloma že postavljen.

Hayabusa ::

ntldr, ntdetect.com na usb-ju sta enaka kot ona na disku ?

Kaj je v boot.ini ?


http://www.computerhope.com/issues/ch00...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

flbroker ::

@peperko, ja tako ampak tretjič mi je vrglo ven "error loading operating system"

@Hayabusa mislim da sta enaka, boot.ini sem prekopiral zgoraj, je enak. Tisti link sem že gledal. Problem je nekje drugje. Bom probam še enkrat z recovery-ja prekopirat vsebino USB-ja na C: da vidim če bi to šlo.

peperko ::

Vzemi usb ven in še enkrat rebootni. Meni načeloma naredi podobno kvečjemu enkrat, brez vstavljenega usb-ja pa mi potlej lepo bootne.

flbroker ::

Ne gre.

Sumim da je nakaj zapeklo na ključek namesto na HDD ker drugega kot neka napaka pri boot-u ne more biti, če pa mi sistem lepo požene če imam ključek notri. Bom pa gor dal Ubuntu, drugače mi bo živce spilo. Če imate še kak predlog bom počakal še kakih 10min.

BorutK-73 ::

Na ključek ti je posnelo boot datoteke. Si probal prekopirat na C: ?

ps
Kako ti je sploh uspelo inštalirat XP-je iz usb ključa?

Zgodovina sprememb…

flbroker ::

Verjetno ja.
Sem probal prekopirati.
Enostavno. Z WinToFlash programom ustvariš inštalacijski USB in potem bootaš z njega.

Skratka, Ubuntu 13.04 teče zelo lepo gor. :) Hotel sem degradirat Win z 7 na XP (ker pač imam licenco) ker mi je sedmica delala počasi ampak res počasi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
262023 (1377) ta_ki_tke
»

en problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61059 (976) Good Guy
»

win xp boot norost! Preberte tole in ideje please! Dual boot???

Oddelek: Pomoč in nasveti
101599 (1441) mAsA
»

win XP startup

Oddelek: Operacijski sistemi
61451 (1353) ToniT
»

Kako naj dobim nazaj XP paricijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131981 (1816) ToniT

Več podobnih tem