» »

Vaje za odriv !

Vaje za odriv !

1
2
»

iggy ::

kaj pa vem. Imam 203 cm.
Hey, you're fat!

_ŽlEhN_ ::

A se da na fitnes napravi kaj dobit odriva tam ko so vaje za noge??

Trubadur ::

Odvisno katero vajo imaš v mislih.

Nožna extenzija? Počepi? Leg press?
Berite Thomasa!

iggy ::

z počepi se da sam je to zelo delikatna zadeva in ti brez trenerja ne priporočam delat!
Hey, you're fat!

AntiFriz ::

kaksna hecna tema :)
star sem... kdaj bom lahko zabil.. :D :D
se vprasal bi kdaj bom lahko v stoje lulal na moskem wcju?

MadMicky ::

Vem, da je mal že tema stara in Žlehten a ti treniraš basket? Kr, da bi kr tak mel tak velik odriv me neboš nasral pa tud bolj mal rekreativnih igralcev ma tak odriv, pa pustmo to.

Jz bi vprašal kolko bi lahk še jz zrasu, sm 14let star in sm 185cm. Drugač pa nevem točn kakšen odriv mam ampak se lahko primem za obroč z obema rokama. Iggy kolk si bil kej ti visok pr 14letih? No jz sm mel zdj Decembra rojstn dan tak, da sm star skor 13let... Se zahvaljujem za odgovore že vnaprej.

Drugač pa Dwight Howard je car, k ma odriv 44inchev ali po naše 111.76cm. Pa še glede na njegovo višino 212cm se komot dotakne vrha table. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicky ()

iggy ::

Pri 14 sem imev okoli 190cm in sem ga že zabil z obema rokama.
Hey, you're fat!

Blues88 ::

Glej najboljse je kolebnica in pa poskoki z togimi koleni vendar pazi da imas kolena cisto zategnjena in odrivas samo z zadnjo misico (mečo po domače)...
Trenirat moras dokler ni misica cisto izmucena potem pa pocakaj dan ali dva (boljse 2) da se misica ponovno regenerira(obnovi)...
Ne mislit da ce bos vsak dan delal da bos dosegel vec kot pa tako vsak drugi dan saj bos le utrujal misico neprestano ta pa se ne bo imela casa obnavljat in rast...
Aja pa upam da te ne razocaram ampak pri odrivu ma veliko vlogo genetika, saj ima vsak clovek doloceno stevilo vrojenih eksplozivnih misicnih vlaken, se pravi da se da eksplozivnost natrenirat le do dolocene meje...

Amare ::

Drugač pa Dwight Howard je car, k ma odriv 44inchev ali po naše 111.76cm. Pa še glede na njegovo višino 212cm se komot dotakne vrha table.

Poglej kakšen filmček od Kadour Zianija.:D

jky ::

Vidm da tlele bolj mlasi pisete ? !

Prva stvar 15. letnik nima kaj iskat v fitnesu, ker ti noben dohatr z nobeno napravo ne more rect, da so kosti in misice v stanju da bi prenesle intezivne vaje v fitnesu. Primer bi dal skakalce v daljino z 15 leti skoc v daljino 6 metrov ko pa naj bi sel h clanom se pa kajera konca ker ne morejo vec hodi, na sreco so nehal terat kadete v to smer.

Najboljsa vaja za odriv so stopnice in pa bit velik na igriscu, pa dobro razmisljat kaj delas narobe pri odrivu. jest sem bil pri 15.letih 170-176cm ko sem zacel z kosarko (nikoli nisem treniral v klub!, streetballer for life) pri 16 sem se ze prijel za obroc BP pri 16.5 sem zabil. s 18 sem nehal rast 186cm brez superg da ne bo kaksna kosarkaska visina vn padla.

Ce zivis v bloku so stopnice zakon ker delas enako kot skakalci v visnino, vaje je enostavna ampak efektivna na rob stopnic stopis s prsti noge, peta pod visino prstov (ce gledas iz strani) in se vzdignes kolk se lahko , da je peta na prsti. lahko po eno stopnico in kasneje po dve ali tri ce si visok (ves stopnic zato da delajo tudi stegenske misice). Verjemte ko gre v 6 nadstropje te mocno pecejo in meca in stegenske misice.

Igrisce pa samo zato da delas tehniko, tm lahko kamo dobis se 10cm.

EBC RUCKER PARK: kaksno tekmo si poglejte iz tle

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jky ()

Twixz ::

Torej, nočem odpirati nove teme, ker jih je itak že ne vem koliko, zato bom kar tukaj vprašal. :)

Visok sem 178 centimetrov, ju3 dopolnim 16 let in začel sem delati vaje za odriv.
Skoki s kolebnico [5 minut]
15 počepov in 10 sklec, 10 serij. :)
Stopnica, oz. dvigovanje s prsti na robu stopnice. :)

Ali se moram kje popraviti in še kaj svetujete? Bom letos že zabil?

Drugače če se res na polno odrinem že skočim do table (iz mesta), z zaletom mi pa manjka približno 10 cm do obroča. :)

Prosim za odgovor in LP
KOBE

iggy ::

počep boš mogu mal obtežit čez nekaj časa
Hey, you're fat!

zigazandar ::

jst sm star 15 let in imam 168 cm to je kar malo za mojo starost ampak treniram nogomet in tam imamo skoraj vsak trening vaje za odriv tako da mi manjka poštenih 5 cm da se dotaknem obroča z eno roko a bi kdo vedu kako lahko se nekako natreniram odriv ali moram enostavno pocakati da se malo zrastem lp

zigaco ::

Živjo. Jaz sem star 14 let in imam okoli 172 cm in 70 kg. Vsak dan treniram košarko 2 uri. Dotaknem se table na 305 centimeterskem košu. Čez počitnice nameravam delati vaje za odriv ( kolbenica in tisto kr stojiš na robovu pa se dvigaš. Zanima me, če bom kdaj zabil.

STU-III ::

zigaco je izjavil:

Živjo. Jaz sem star 14 let in imam okoli 172 cm in 70 kg. Vsak dan treniram košarko 2 uri. Dotaknem se table na 305 centimeterskem košu. Čez počitnice nameravam delati vaje za odriv ( kolbenica in tisto kr stojiš na robovu pa se dvigaš. Zanima me, če bom kdaj zabil.


Če boš dovolj vadil, mislim da nebi smelo biti problema.
Line secured.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaje za odriv: Air alert III

Oddelek: Loža
218723 (3310) Volleyman
»

skok v daljino

Oddelek: Loža
238909 (8215) Meizu
»

mišična masa na nogah

Oddelek: Loža
396425 (5412) Vajenc

Odriv v višino!!

Oddelek: Loža
103265 (3095) OwcA
»

Basket

Oddelek: Loža
311500 (1242) R0K

Več podobnih tem