» »

FINI - Fakulteta za industrijski inženering

FINI - Fakulteta za industrijski inženering

bvb09 ::

Pozdravljeni!

Zaradi redne zaposlitve, imam zelo omejeno izbiro možnoh študijev.

Po brskanju po spletu, sem opazil FINI - Fakulteta za industrijski inženering.

Zanima me, če kdo hodi na omenjeno fakulteto?

Kakšne so možnosti zaposlitve? Je v primerjavo z strojno fakulteto, LJ/MB, manj možnosti za zaposlitev?

Je študij kakovosten?

Lp

Unknown_001 ::

Ja to je v Novem mestu na Šolskem centru. Na kratko ti bom povedal. Pejt raje v Lj ali Mb študirat redno visoko. FINI je samo dislocirana enota Ljubljanske strojne tako da se boš moral v ljubljano furat v vsakem primeru za določene obveznosti. Kakovost je pa vsaj za moje pojme dvomljiva. Gre za nek na silo spacan program, ki je zamudil vlak.

Probaj se z delodajalcem zment glede izobraževanja. V najboljšem primeru dobiš kadrovsko in v miru redno odštudiraš. Izredni študij je na strojni tako tako. Ved da tu zahtevajo ogromno vložka v študij in ni ravno najbolj prijazna tistim ko bi se malo šlepali.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zlobcek ::

Glede na to, da boš študiral ob delu in nekako verjetno imaš idejo, kaj bi rad vedel v življenju, je FINI top izbira.

Seveda imajo akreditacijo za bol 1 in zdej so jo dobili še za drugo stopnjo in dr za strojništvo in vsi predmeti so praktično kopije FS in tudi težavnost je tam tam, kar nekako negira Raptorjeve pojme o dvomljivi kakovosti. Pač če hočeš, boš nekaj odnesel. Če pa nočeš boš pa bumbar s papirjem. Nima veze, kje študiraš kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Unknown_001 ::

zlobcek je izjavil:

Glede na to, da boš študiral ob delu in nekako verjetno imaš idejo, kaj bi rad vedel v življenju, je FINI top izbira.

Seveda imajo akreditacijo za bol 1 in zdej so jo dobili še za drugo stopnjo in dr za strojništvo in vsi predmeti so praktično kopije FS in tudi težavnost je tam tam, kar nekako negira Raptorjeve pojme o dvomljivi kakovosti. Pač če hočeš, boš nekaj odnesel. Če pa nočeš boš pa bumbar s papirjem. Nima veze, kje študiraš kaj.


Nekaj vrstnikov je šlo študirat visoko v Nm pa jim je dokaj bolj ajnfoh-oz. Veliko bolj so jim skozi prste pripravljeni pošpejat, kjer lahko. Poznam tudi več primerkov ki so šli na višjo strojno, ampak tisto je bil šele poden, saj so po njihovem pričevanju vse skupaj z levo roko opravljali oz. jim je bil 2. letnik srednje strojne zahtevnejši. Večina je po letu opustila faks in se redno zaposlila.

Nisem probal, lahko da se motim ampak glede na to kar slišim od onih ki so tam in ko primerjam kakšen nivo zahtevnosti imajo na kolokvijih/izpitih... se malo zamislim. Čeprav je res da nekatere stvari malo hitreje obdelajo kot mi ampak na koncu imamo tisti ki vse redno zdelamo, pri nas boljše znanje. Edino pri strokovnih predmetih ala Tehnična doku. Strojni el. in podobne specifike se pa zahteva dokaj podoben nivo, to pa lahko potrdim, tako da vsaj v tem področju lahko pričakuješ nek nivo.

ps. sem se tudi sam zanimal za ta program pa so mi večinoma vsi majstri ki jih poznam prek očeta inženirji za kakovost, orodjarji, tržni inženirji,... zatrdili da sicer za diplomo dobit je, ampak če bi hotel kaj resnega, je bolje it v MB ali LJ. Oz. najbolj kritična je tista višja, za visoko še nekako gre skoz da lahko reče človek, ta pa nekaj zna.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Mislim da ti bo tu kakšno dodatno mnenje bolj koristilo.

http://www.strojnistvo.com/

Načeloma se lahko motim ampak zgolj povem kakšen občutek sem dosedaj pridobil glede te šole.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

urli ::

Unknown_001 je izjavil:

zlobcek je izjavil:

Glede na to, da boš študiral ob delu in nekako verjetno imaš idejo, kaj bi rad vedel v življenju, je FINI top izbira.

Seveda imajo akreditacijo za bol 1 in zdej so jo dobili še za drugo stopnjo in dr za strojništvo in vsi predmeti so praktično kopije FS in tudi težavnost je tam tam, kar nekako negira Raptorjeve pojme o dvomljivi kakovosti. Pač če hočeš, boš nekaj odnesel. Če pa nočeš boš pa bumbar s papirjem. Nima veze, kje študiraš kaj.


Nekaj vrstnikov je šlo študirat visoko v Nm pa jim je dokaj bolj ajnfoh-oz. Veliko bolj so jim skozi prste pripravljeni pošpejat, kjer lahko. Poznam tudi več primerkov ki so šli na višjo strojno, ampak tisto je bil šele poden, saj so po njihovem pričevanju vse skupaj z levo roko opravljali oz. jim je bil 2. letnik srednje strojne zahtevnejši. Večina je po letu opustila faks in se redno zaposlila.

Nisem probal, lahko da se motim ampak glede na to kar slišim od onih ki so tam in ko primerjam kakšen nivo zahtevnosti imajo na kolokvijih/izpitih... se malo zamislim. Čeprav je res da nekatere stvari malo hitreje obdelajo kot mi ampak na koncu imamo tisti ki vse redno zdelamo, pri nas boljše znanje. Edino pri strokovnih predmetih ala Tehnična doku. Strojni el. in podobne specifike se pa zahteva dokaj podoben nivo, to pa lahko potrdim, tako da vsaj v tem področju lahko pričakuješ nek nivo.

ps. sem se tudi sam zanimal za ta program pa so mi večinoma vsi majstri ki jih poznam prek očeta inženirji za kakovost, orodjarji, tržni inženirji,... zatrdili da sicer za diplomo dobit je, ampak če bi hotel kaj resnega, je bolje it v MB ali LJ. Oz. najbolj kritična je tista višja, za visoko še nekako gre skoz da lahko reče človek, ta pa nekaj zna.


2-letne šole so šala in tako jih (upravičeno) vsi tudi obravnavajo. Tisto je dobesedno nič od nič. FINI pa kolikor mi je znano je malo bolj resen program. Priznano imaš 6/2 stopnjo in mislim, da je tu povsem drug nivo kot tiste 2-letne joke zadeve.

zlobcek ::

Zaposlujemo tako FS študente, kot Fini. In ni treba nič razlagat, od kje kdo odnese kaj. Seveda je višja manj zahtevna od visoke. Ampak visoka je po standardu očitno čisto dovolj zahtevna za pridobitev naziva dipl.ing.str. Kar je itak kar precej več od višje.

Če si zainteresiran za znanje, ga boš tako ali tako dobil. Poznam falirance iz obeh oz. bom rekel, vseh koncev Slovenije. Je pa res, da jih je na FS več. Zakaj je temu tako, nimam pojma. Če bi moral zdajle še študirat, grem na Fini študij na daljavo brez trena z okom + obvezno bi nabiru delovne izkušnje ob študiju in priletiš na 6 stopnjo z vsaj 3 leta izkušenj. Kar je velik bolj pomembno, kot papir. Sorry.

Če potem ne najdeš službe, svaka čast. Mi te vzamemo takoj.

Mi pa na kraj pameti ne pride, da bi z višine gledal enega, ki je dal skozi bolonjca na Fini, če sem jaz FS. dipl ing z znanjem je car. Dipl ing brez znanja je pa štala. Producirajo pa vse fakultete štalo in carje.
JEst drugače čakam, da spravijo skupaj dr program glede na to, da imajo že potrjenega s strani NAKVIS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Unknown_001 ::

@zlobcek načeloma je res, kar praviš da ne moreš na druge gledat z viška, vseeno pa je prav da se loči kvaliteta pridobljenega znanja, ki se ga na koncu lahko dobi ali dopolni s prakso. Ampak to kar vi vidite oz. vas zanima pri zaposlitvi je znanje ki je pridobljeno z delom oz. prakso, z le to pa fakulteta nima skoraj nič skupnega, saj si jo moraš poiskati sam. Fakulteta da zgolj teoretično podlago da lahko iz nje nekaj narediš. Več znaš, v bolj specializirana področja se lahko spustiš. Kako znaš narediti je pa vprašanje koliko si izkušen, oz. kolikokrat si že poskušal s te znanjem kaj ustvarit. Vsi vemo da v prvo redkokdaj uspe, čeprav imaš talenta ki imajo žilico oz. so že prej kaj podobnega doma čarali. Nekdo, ki bo šel v letalsko industrijo ne more pričakovati da bo z višjo šolo ali samo prvo stopnjo UNI ali samo z VS lahko med vodilnimi inženirji, pa je lahko sposoben za delat, ampak teorije mu manjka, da bi lahko sploh delal samostojno. Tu se šele konkretno opazijo razlike. Sam očitno je pri ans industrija tako švah razvita da je v bistvu vseeno dok ne greš v tujino in mogoče ti nižni programi zadoščajo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zlobcek ::

Tako. Kar dejansko pomeni, da moraš znanje za delo večinoma pridobiti s šihtanjem. Na žalost.

Tujina ima ta koncept precej boljši. Avstrija ima kakor vem 1 letnik normalnega študija, naprej pa tudi redni študij, samo ob delu v podjetju po izbiri in končna naloga je z mentorjem iz podjetja in s temo, ki se nanaša na delo v podjetju.

In to je kot bi mel nek študij na daljavo ubistvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

zlobcek ::

Uglavnem... če greš na FINI in nabiraš delovne izkušnje ob študiju, si na koncu dipl ing str s 3 leti delovnih izkušenj. Noben te na razgovoru nikoli ne vpraša - kolk si moral pa znat za diplomo, a je blo zajeban do nje pridt? Kaj te je pa pr matematki vprašu? Vpraša te - a si kdaj delu že na autocad. In rečeš seveda gospod, 3 leta ob študiju polni delovni čas.

No pa še tale naš finidipl še nikol ni reku, da je naredu z levo roko in je blo tud videt, da se kr precej zajebava.

zlobcek ::

pa še @bvb09:

Frej uporabnega folka z delovnimi izkušnjami na področju strojništva (dipl ing in več) na našem trgu NI. Enostavno kadra ni, ker so vsi takoj pobrani.

Če bi študiru ob delu, pejt na en tak str faks, da ne boš gat sleku za šovinizem profesorjev, dobi papir in si zmagu.

Ok, razen če bi rad bil bogat. Potem si itak že iz štarta zajebu;))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

bvb09 ::

Hvala vsem, za vaša mnenja. Kot pričakovano, sem dobil kar nekaj zanimivih nasvetov.

Lp

northpole1 ::

Mene pa zanima,če je na FINI,možno študirat tudi Uni program na daljavo,tako kot VS?

Trupl0 ::

Ker razmišljam o vpisu me zanima ali je kaj več informacij o študiju na daljavo na tej fakulteti?

Namreč imam srednjo ekonomsko in razmišljam o nadgradnji znanja ter spremembi "foha". Sprva sem mislil iti na Erudio višjo strojno ampak mi je prijatelj omenil NM in visoko šolo. Po mnenju znanca od znanca je tudi višja šola bolj posmeh saj ne pridobiš nobenega znanja in samo plačaš papir.
Naslednji četrtek je informativni v NM in bom še par stvari povprašal tam.

Vem, da nekateri ne odobravate študijev na daljavo in študijev, kjer "plačuješ" ampak trenutne druge možnosti ob redni službi nimam. Lahko bi pustil službo in se redno vpisal na fakulteto saj še nisem bil nikoli redno vpisan. Ne bi pa rad pustil mojega edinega vira zaslužka pri 33 letih...

Hvala za mnenje o Fini ali dva.
If you are going through Hell, keep going !

Unknown_001 ::

Višja šola je sramota, ki sploh ne bi smela talat naziva inženir. Glede na to da je srednja strojna bolj zahtevna za opravit...ne vem no a zdaj je lahko že vsak kurac s skrajšanim 2 letnim programom inženir? Ne pravijo temu zastonj VeselaŠola. Vsaj na visoko vpiši, da boš imel nek nivo znanja. Če se vsaj malo ne pretegneš škoda da zabijaš cajt.

Poglej... da boš delal za strojem tudi srednje strojne ne rabiš. Poznam poba ki je pravtako imel zaključeno ekonomsko zdaj pa dela kot šlosar v eni firmi. E...

Za inženirska posla pa vsaj visokošolski program. Da boš imel 6.2. Če te bo mikalo lahko greš naprej na magisterij.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

urli ::

Saj FINIjev program je 6/2, na koncu imaš naziv dipl.inž.str.

Unknown_001 ::

urli je izjavil:

Saj FINIjev program je 6/2, na koncu imaš naziv dipl.inž.str.


Pa ne višja. Ti govoriš za visoko, kolega sprašuje za višjo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Trupl0 ::

Zanima me visoka na Fini torej 6/2.
Višja je po besedah ljudi okrog mene bolj podaljšek srednje šole in stran vržen denar...
If you are going through Hell, keep going !

Unknown_001 ::

Trupl0 je izjavil:

Zanima me visoka na Fini torej 6/2.
Višja je po besedah ljudi okrog mene bolj podaljšek srednje šole in stran vržen denar...


To so že bolj resne stvari. Kar se mene tiče, go ahead. Kakor vem, že imajo mednarodno akreditacijo. Bo mal za pošvicat a nič posebno groznega. Delat bo treba sproti. Skozi letnike je veliko poročil nekaj projektnih nalog.

Itak je pa v največji meri od tebe idvisno koliko boš odnesel od študija.

Na primer. Če te zanima in v roko še kako ekstra čtivo vzameš boš na koncu odnesel več kot nekdo na UNI ki ga ne zanima ama baš nič. Zgolj primer.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

northpole1 ::

In Nuclear kako je bilo na informativnih? Se splaca vpisat? :)

Trupl0 ::

dober občutek edino malce me časovno ne klapa skupaj :/
Sem mislil, da mi bo uspelo biti na predavanjih od začetka, ker se pričnejo že ob 16h ampak bom verjetno zamudil uro ali dve skoraj.
PS: za udeležitev predavanj moraš prej povedati, če si na daljavo.
Enostavno poslušam predavanja in potem ponovim preko spleta. Tako sem si nekako zamislil.

Spletno oz. na daljavo je preko moodle. Laboratorijske vaje so lahko tudi ob sobotah tako, da se bolj prilagodijo tistim, ki imamo popoldanske šihte. Letnik je 2590EUR, vpisnina 27EUR. V predavalnici nas je bilo cca 30 ljudi. Od mladega do starega.
Vprašanja enih so bila takšna, da je bilo kar smešno sedeti tam pa poslušat :(

Vpis je sedaj od 14.9. se mi zdi pa do konca meseca.

Splača..jah ne vem :/ če bo vsaj pol tako kot so obljubili, da se posvetijo vsakemu študentu in tudi prilagajajo urnik njemu, potem bo super.

Ima kdo izkušnjo kako poteka "predavanje" oz. upravljanje z moodle?

PS2: vem pa da bom "kri scal" saj je že nekaj časa od srednje in tudi srednja ni imela toliko poudarka na matematiki. Fizike pa že od osnovne nisem imel :/
If you are going through Hell, keep going !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trupl0 ()

northpole1 ::

Jaz sem tudi zainteresiran za vpis in sem iz štajerskega konca,tako,da mi v postev pride samo na daljavo.Izpitni centri bi naj bili po vsej Sloveniji,meni je najblizji v Ms al pa Mb.Za lab.vaje bi mogel kakih 4x letno v Nm kar se ni tak hudo.Vpisnina 27 eur? Meni so lani rekli,da se ze na zacetku,torej ob vpisu poravna prvi obrok kar znese cca. 215eur.Tudi mene skrbi malo glede matematike,fizika mi kar gre.

Trupl0 ::

Izpitni so po vsej Sloveniji ja.
Ustne izpite lahko tudi po predhodnem dogovoru opravljaš tudi preko Skype.
Hm ne vem mogoče se je pa zmotila glede vpisnine. Vem, da so govorili glede plačevanja na obroke ter, da je brez obresti.
Za vpisnino pa je res poudarila 27€. Če je več tem bolje saj vsaj prej odplačaš vse skupaj.
Tretji prijavni roki so od 14.9 že na voljo in sem v soboto že oddal elektronsko prijavo. Danes še pošljem priporočeno v NM.

Če boš bil noter, visokošolski?, me klikni oz. te bom jaz pa se lahko poveževa. Trenutno ne poznam nobenega drugega :P
If you are going through Hell, keep going !

janez_pe ::

Pozdravljeni,

ker vidim da ste tukaj mojstri s tega področja in da poznate razmere me zanima naslednje.

Kako poteka študij na FINI novo mesto. Zanima me študij na daljavo saj delam do poznejših ur in mi nekako nebi uspelo hodit na predavanja.
Kakšna je težavnost študija UNI programa in magisterija?
Zanimam se za oba saj imam namreč končano višjo strojno šolo ter eno izmed višjih narovoslovnih fakultet iz lj (bolonc). Za magisterij me zanima saj imam možnost delat diferencialnih izpitov, vendar me zanima koliko znanja se na njem pridobi, koliko je vreden FINI naziv ter kakšna je težavnost za opravljanje izpitov, samega faxa.
Hvala za vse podane informacije iz prve roke :)

Lp,
Jan

Trupl0 ::

lahko ti povem nekaj stvari, ker sem ravno zaključil prvi letnik in sicer:
- študij na daljavo poteka tako, da se vpišeš v modul na moodlu in tam dobiš čtiva v pdf ali powerpointu. Vedno imaš priporočljivo literaturo, ki si jo običajno urediš sam, razen, če je profesor tudi avtor takrat naredi pdf in ga naloži.
- Predavanja niso obvezna, bil sem samo na prvih, so pa obvezne laboratorijske vaje.
- Laboratorijske vaje, izpiti so vedno ob 16h popoldan, brez izjem. Recimo elektro smo imeli petek, sobota in ponedeljek. Druga skupina ponedeljek sreda petek. Vedno ob 16h. V kolikor nisi na vajah se ne moreš udeležiti izpita
- UNI program odpiši, saj ga ne bo. Premajhno zanimanje in posledično ga ni.
- Izpite lahko pišeš kjerkoli po izpitnih centrih v Sloveniji, ni nujno se voziti v NM, razen na ustne zagovore.

Da se dotaknem prve točke...youtube in splet bosta tvoja prijatelja, saj je veliko individualnega dela in je snov za tiste, ki so na daljavo in se ne morejo udeležiti predavanj, prepusta in pomanjkljiva.

Če te še kaj zanima mi povej ali pa zs
If you are going through Hell, keep going !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466357596 (19788) nejc_nejc
»

Višja šola za informatiko (B2)

Oddelek: Šola
3416084 (6606) Raptor F16
»

Višja šola za računalništvo

Oddelek: Šola
2610335 (8414) adad
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930862 (21028) drzni86
»

študij ob delu

Oddelek: Šola
65740 (5491) 'FireSTORM'

Več podobnih tem