» »

tuji jezik v srednjih solah

tuji jezik v srednjih solah

Isotropic ::

lp,

mogoce kdo ve, okvirno katero stopnjo jezika - A1...C2 imas po zakljuceni srednji soli? vsaj s stalisca znanja, ce ze nimas izpita.

Flea ::

Splošna matura za prvi jezik se bi naj opravljala na stopnji C1, morda C2. Drugi tuj jezik pa nekje B1, če imaš na maturi morda B2.

holmes ::

Nekateri imajo posluh za jezik pa veliko odnesejo iz srednje šole, tisti ta pridni so pomoje na C1. Povprečneži pa tam B1-B2. Za nivo C2 pa sigurno rabiš vsaj nekaj mescev tujine, kjer se dnevno pogovarjaš z angleži.
Who are you going to believe? Me or your lying eyes?

Isotropic ::

koliko casa pa okvirno rabis na tecajih (za odrasle), da se toliko naucis?

@nny ::

cca 400 ur
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Isotropic ::

pozna kdo kaksen bolj hiter tecaj, rad bi, da bi bil ene 3x tedensko, bi bilo optimalno zame

@nny ::

Lahko imaš tečaj vsak dan 5x, a možgani imajo svoje zakonitosti učenja in pozabljanja. Optimalen razmak med lekcijami je dva ali 3 dnevi, da v miru narediš nalogo, utrdiš znanje in nato jovo na novo. Zakaj pa v srednji šoli nismo imeli jezikov 2 zaporedna dneva po 4 ure in nato 5 dni nič?
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

jnovak ::

Prvi tuji jezik na maturi, na višji stopnji, naj bi bil na ravni C1.
Drugi tuji jezik - matura, višji nivo: B2.
Ampak ok, to seveda ne pomeni, da če narediš s 50 %, da znaš za "C1" =)

Da prideš do B2 samo z učejem v srednji šoli (cca. 100 ur/leto)... moraš res konkretno delati tudi doma. Je pa res, da se sedaj otroci že v osvnovnih šolah nekaj naučijo (tudi 2. tuji jezik).
Do C1 pa brez redne uporabe jezika bolj kot ne nemogoče.

Izjeme so pri tistih, ki odraščajo v večjezičnem okolju ter v Sloveniji angleški jezik - tu že težko rečemo, da je "ne uporabljamo", ker je večina filmov in glasbe v angleščini.

Koliko pa srednješolci res znajo ... v razmislek - B1 stopnja je opisana takole:
    - sporazumete se v večini situacij, kjer sogovornik govori razločno in uporablja standardni jezik,
    - tekoče govorite o znanih vsakodnevnih stvareh,
    - suvereno izražate svoje mnenje, napišete različna krajša e-sporočila, obvestila in pisma,
    - sposobni ste se tudi nepripravljeni vključiti v pogovor o splošnih temah.

wiwa ::

Jest sem se precej naučil preko naprave Proteus.
http://www.iproducts.ws/proteus.htm
Če kdo rabi to napravo naj me kontaktira.

ramiz?! ::

Glede na to da teče beseda o tujih jezikih mene zanima vaš nasvet :). Jst sem čez srednjo šolo glede angleščine prišel brez problemov, sedaj pa opažam, da vseeno bolj malo znam. Zdej me zanima kako se lotit učenja naprej. Ker razumem kar veliko in tudi govorim kar v redu, samo mi manjka kar nekaj osnov oz. rad bi poznal pravila in zakaj je tako kot je, zato nevem a moram začeti čisto od začetka al kako. :)
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Flea ::

Preglej si stran za IELTS izpit. Predvsem učbeniki, ki jih oni pripravljajo znajo biti precej koristni. In ni nujno, da greš potem opravljat ta izpit.

ramiz?! ::

Hvala za nasvet. Samo a se naj kar sam po njih učim ali grem na kakšen tečaj al kako?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

terouo ::

Torej, če oseba na maturi vzame:
a. 1. tuji jezik, višji nivo, doseže vse možne točke (oz. nekje okrog 97%) ...je to enakovredno C1 ali C2 nivoju?

b. 2. tuji jezik, višji nivo, doseže vse možne točke (oz. nekje okrog 97%) ... je to enakovredno C1 ali C2 nivoju?

Hvala za pomoč, LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: terouo ()

Invictus ::

Pojdi delat certifikat, angleški ali nemški, pa boš videl koliko znaš.

Naša matura ti pri dokazovanju znanja tujega jezika v tujini nič ne pomaga.

C2 standard je tako visok, da, recimo v Nemčiji, lahko učiš v srednjih šolah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Invictus spet meglo prodaj. Z maturo lahko pride do mednarodno (eu) priznanega nivoja B2.
http://www.eurydice.si/index.php/prispe...

Invictus ::

C1/2 nivoja ni noter ;).

O čem govori terouo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

C1/2 nivoja ni noter ;).

O čem govori terouo...


Se mi zdi da je C1 čisto dovolj.

Od B2 do C1 je potem le še širši besedni zaklad in fluentnost v pogovoru/pisanju/...

Sicer pa... jaz in ostali, ki smo dosegli dovolj točk, smo s splošno maturo dobili B2 certifikat. Angleščina da ne bo pomote.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški jezik (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6412964 (10432) noraguta
»

Študij v tujini

Oddelek: Šola
5940 (700) trancer01
»

Maturutetni tečaj

Oddelek: Šola
153187 (2818) trancer01
»

certifikat za nemški jezik

Oddelek: Šola
123962 (3777) killa bee
»

Kako se naučiti tuji jezik tekoče?

Oddelek: Loža
3717144 (13085) lobo_feroz

Več podobnih tem