» »

Cene nepremičnin - pogajanje

Cene nepremičnin - pogajanje

Malcolm_Y ::

Pozdravljeni,

kupujemo stanovanje in me zanima, ali je načeloma na na spletu objavljene cene možno doseči še kak popust?

Nepremičninski posredniki seveda tega ne morejo direktno povedati, zato sprašujem tukaj - ima kdo izkušnje z nakupom nepremičnine in pogajanji za nižjo ceno?

Hvala.

KraitPay ::

Seveda lahko. Odvisno je tudi od tega kdo plača "provizijo", če je dajo na tebe, ti potem dajo še kao popust, ki je reda 2%.
Drugače pa je odvisno od tvojih pogaajalskih možnosti. Tudi sam sem pred nakupom stanovanja, pa se pri nakterih lahko greš barantanje, pri drugih pa je cena kot je in za njo stojijo posredniki.

TRIROG ::

Če nepremičninskemu posredniku plačaš provizijo menim, da je njegova naloga, da se tudi glede cene pogaja s prodajalcem v tvojem imenu, sicer gre za navaden rop. Situacija je povsem drugačna, če celotno provizijo krije prodajalec.

Gandalfar ::

Na cene online se da 10-15% popusta.
Načeloma agenta vprašaš do koliko je prodajalec pripravljen znižat in ti hitro povedo bolj realno ceno.

Telbanc ::

Malcolm_Y je izjavil:

Pozdravljeni,

kupujemo stanovanje in me zanima, ali je načeloma na na spletu objavljene cene možno doseči še kak popust?

Nepremičninski posredniki seveda tega ne morejo direktno povedati, zato sprašujem tukaj - ima kdo izkušnje z nakupom nepremičnine in pogajanji za nižjo ceno?

Hvala.


Se da pogajat za ceno, odvisno od lokacije. Če kupuješ flat v Litiji ali Ljubljani je razlika. potrebno je pazit, če s nakupom misliš resno, da ne postaviš prenizko ponudbo. Ker potem to daje mislit da nisi resen, da si špekulant.

Poenostavljeno grejo zadeve tko, cena je 20.000 evrov, ponudiš 19.000 posel se sklene pri 19.500.

Če špekuliraš postaviš ceno do 30% nižje. In potem vidiš, če kdo res rabi denar, lahko spelješ dober posel. lahko pa tud ne, ker pol ti lastnik lahko nagaja,ker si ga zajebal, pa noče iz flata.

Telbanc je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Pozdravljeni,

kupujemo stanovanje in me zanima, ali je načeloma na na spletu objavljene cene možno doseči še kak popust?

Nepremičninski posredniki seveda tega ne morejo direktno povedati, zato sprašujem tukaj - ima kdo izkušnje z nakupom nepremičnine in pogajanji za nižjo ceno?

Hvala.


Se da pogajat za ceno, odvisno od lokacije. Če kupuješ flat v Litiji ali Ljubljani je razlika. potrebno je pazit, če s nakupom misliš resno, da ne postaviš prenizko ponudbo. Ker potem to daje mislit da nisi resen, da si špekulant.

Poenostavljeno grejo zadeve tko, cena je 20.000 evrov, ponudiš 19.000 posel se sklene pri 19.500.

Če špekuliraš postaviš ceno do 30% nižje. In potem vidiš, če kdo res rabi denar, lahko spelješ dober posel. lahko pa tud ne, ker pol ti lastnik lahko nagaja,ker si ga zajebal, pa noče iz flata.


Sicer se razmere počasi spreminjajo, ker mamo gospodarsko rast, ki bo prej ali slej udarila po kupcih, če razumeš.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

111111111111 ::

Pojdi pogledat čim več bajt/stanovanj. Jaz hodim naokoli slabo leto in se da precej dilat, so me tudi klicali nazaj in spustili ceno za 50%, sam da bi prodali. POmaga če imaš kaj pojma o gradbeništvu, da vidiš kaj je narobe in če te ne moti preveč vsaj dosežeš nižjo ceno.

Malcolm_Y ::

Super ste, najlepša hvala za vse odgovore.

Heisenberg ::

Tri leta nazaj smo nekaj kupovali. Prodajala je agencija, a smo izvohali lastnika. Z lastnikom smo se dogovorili za direkt prodajo brez agencije (tu smo prihranili 2%). Ceno pa smo nato lažje zbijali. Na koncu smo kupili za ca.35% ceneje kot je bilo sprva oglaševano.

Telbanc ::

111111111111 je izjavil:

Pojdi pogledat čim več bajt/stanovanj. Jaz hodim naokoli slabo leto in se da precej dilat, so me tudi klicali nazaj in spustili ceno za 50%, sam da bi prodali. POmaga če imaš kaj pojma o gradbeništvu, da vidiš kaj je narobe in če te ne moti preveč vsaj dosežeš nižjo ceno.


Hiša je spet drgač, če znaš kaj sam narest, recimo izolirat temelje, ali podobno, pal pokopat, lahko pol kupiš tako hišo, in jo zrihtaš.....

Če ne znaš kaj sam narest, je bolje da se hiše izogneš. zogibaj se tud stanovanjskih blokov, ki majo ravno streho. Ne glede na zatrjevanje gradbincev, da so zdej novi materijali, bla, bla, bla, potem vidiš čez par let, ko takim blokom če seveda statika to dopušča, dvgnejo še en štuk in naredijo "klasično streho". Ker ko pušča ravna streha, je hudič. Ponavadi zdrži tole lih tistih 10 let stvarne garancije.

Preden kupiš flat, se zapelješ tja, mal povprašaš, kaki so stroški na mesec, pravkar končana fasada lahko pomeni večje stroške še leta...če ni odplačana takoj, dvigalo pomeni večje stroške, prav tako tud podzemna garaža.....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

kixs ::

Tu ni nekega pravila. Lahko se zdilas za 50%, lahko pa cisto nic.

Smurf ::

Tudi odvisno od lokacije. Pri neki hisi v Prekmurjo verjamem, da se lahko spogajas za 50% popust. Za stanovanje v centru Ljubljane pa je to znastvena fantastika.

tikitoki ::

agent zeli cimprejsnjo prodajo nepremicnine, ker sele takrat dobi denar. V njegovem interesu je tudi prepricati prodajalca, da zniza ceno in omogoci cimprejsnjo transakcijo. To so pokazale analize, vse ostalo je nakladanje.

Poglavitno pa je, da nobena cena ni sveta. Se posebaj pri nepremicninah se praviloma placa manj od oglasevane cene, Seveda pa je odvisno od napinjenosti zacetne cene.

2f4u ::

A ste pomislili, da ne smete imeti istega agenta; ne moreš zastopat prodajalca ali kupca hkrati.

Bistvo, posrednik je v pogodbi z prodajalcem in če ne pove za kupca (nas) potem je v prekršku in krši že pogodbo z prodajalcem!

Sem testiral svojega agenta, sem mu nastavil kupca, ki ni hotel plačati provizije - ali mi bo ali ne povedal za njega in ga pripeljal v hišo. Je ja, samo prej mi je povedal, da bo njegova provizija malo višja, ker kupec noče plačat - tako je prav - zastopa moje interese. Mislim, da je edini agent; vse druge zamolčijo takšnega kupca ali se zgovarjajo na čakanje... na odločitev drugega kar je laž.

Cena, nekje 2-5% bi morala biti izposlovana skoraj vedno. Rekel do 10% je zame še odvisno od "prevzemnih" pogojev, premičnih dobrin, timinga...

bambam20 ::

Mi bo kdo napisal , zakaj je dobro, da kupuješ stanovanjski objekt preko posrednika :) oz. agencije :)..

111111111111 ::

Odvisno katero storitev bi rad. Nekaterim se ne da z iskanjem nepremičnine ukvarjat in ti to naredi agent. Naredi ti izbor in ti potem samo pogledaš in rečeš ali ja ali ne.

Najbolje je oddajat preko agencije, ker so potem oni odgovorni, da najemnika tudi izselijo, če ta noče plačevat. Ti s tem nimaš nič.

jan_g ::

Pred kratkim prodajal svoje stanovanje (brez agencije ali kakšnih drugih posrednikov). Že v štartu sem postavil razmeroma realno ceno, tako da se potem niti nisem šel nekega barantanja s kupci. Interesentov je sicer bilo kar nekaj, prodal sem prvemu, ki se mi je zdel resen. Ceno sva na koncu zglihala za skoraj točno 5% navzdol. Tiste, ki so spraševali za 15% in več procentov znižanje, sem takoj odpikal. Itak se pa takoj vidi, kdo samo ribari, kdo pa bi res rad kupil. Tisti ta prvi že pri drugem vprašanju začnejo barantati. Ne zanima jih nič, ne stanje, ne oprema, ne zemljiška knjiga, ...

tikitoki ::

Stanje v zemljiski knjigi si lahko sam pogledas. Cena pa je precej pomeben parameter. Ce se mi zdi cena previsoka, je normalno, da je to eno izmed prvih vprasanj. Zakaj bi zgubljal cas z necem, kar se mi zdi predrago.

jan_g ::

Lahko si sam pogledaš, če imaš podakte o katastrski občini, št. parcele in del stavbe. Ampak saj to ni bistveno, bolj sem mislil na način oz. tisti prvi kontakt. Jaz, kot prodajalec, sem take kljukce hitro odpikal. Če si oni mislijo, da zgubljajo čas, tudi prav. Na trgu je dovolj stanovanj, mojega pa ne bo dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

Steinkauz ::

Bolj kot je nabita cena, lažje zbijaš. Če prodajalec ne živi v oblakih.
Vedno glej absolutno cifro ne pa %, ki ti jih je ratal zbit.
Nekje lahk zbiješ za 50% pa so te še vedno nategnil.

ziga1990 ::

Ja samo nemoreš pa pričakovat, da boš popust dobil, kar se sedaj dogaja mi gre zelo na jetra: nekatero stvar prodajaš in takoj ko kdo kliče in te vpraša par stvari in nato takoj koliko daste popusta brez da bi stvar v živo videl.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

zunno ::

ziga1990 je izjavil:

Ja samo nemoreš pa pričakovat, da boš popust dobil, kar se sedaj dogaja mi gre zelo na jetra: nekatero stvar prodajaš in takoj ko kdo kliče in te vpraša par stvari in nato takoj koliko daste popusta brez da bi stvar v živo videl.



Tole se sliši tako kot klic preprodajalca avtomobilov. Najprej te povprašajo malce o avtu, nato pa o zadnji ceni. Če se odločijo za ogled, se odločijo zato, ker je bila "zadnja cena" dovolj nizka, potem pa na licu mesta zbijajo ceno od te "zadnje cene" navzdol. Skratka, neresneži/preprodajalci.

bambam20 ::

ziga1990 je izjavil:

Ja samo nemoreš pa pričakovat, da boš popust dobil, kar se sedaj dogaja mi gre zelo na jetra: nekatero stvar prodajaš in takoj ko kdo kliče in te vpraša par stvari in nato takoj koliko daste popusta brez da bi stvar v živo videl.


če postaviš previsoko ceno je to normalno, da človek popvrašaš koliko je nižja v štartu.

mujek ::

Ceno nepremičnin precej določa trg.
Kakšne so pa cene na trgu pa lahko vidiš na Evidenci trga nepremičnin.
Sam sem pred časom kupoval stanovanje in sem naredil kar analizo, po kolikšni ceni so se prodajale nepremičnine v okolici. Iz rezultata te analize pa sem si zastavil pogajalsko ceno. Skupaj sem ceno zbil za 9%. Na koncu pa je tudi cenilec stanovanja (za potrebe kredita) ocenil približno enako (GURS: 108k; Cenilec: 117k; nakupna cena 115k).
Posrednik sploh ni slaba stvar. Meni je precej pomagal (je pa sicer posrednik imel pogodbo s prodajalcem, in jaz nisem imel z njim nobenih (direktnih) stroškov). Po pravici povedano, nakupa se nebi lotil brez nekoga, ki obvlada to birokacijo in postopke.

2f4u ::

Da dodam; najdeš nepremičnino sam, brez posrednika. Se dogovoriš o podrobnostih...

POTEM PA NUJNO naj odvetnik/posrednik naredi pogodbo, pripravi papirje, pregleda,...
Vse to maximalno 300-400eu (pri vrednosti nepremičnine cca.250k)!

Pa tudi pripravi vpis v ZK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre in priznane nepremičninske agencije

Oddelek: Loža
183938 (3279) Blond
»

Nepoštena praksa pri nakupu stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8412664 (9512) thramos
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710271 (7748) Telbanc
»

Nakup stanovanja - postopki, na kaj biti pozoren?

Oddelek: Loža
2111548 (10939) EC9

Več podobnih tem