» »

Restore boot manegerja

Restore boot manegerja

twom ::

Malo preveč sem se igral s particijami, inštaliral dual boot linuxa, brisal in spreminjal velikost particijam, itd...

Linux sem pobrisal, particije tudi, razen windowsov, sedaj se pojavi GRUB ki ne najde ničesar.
Probal sem že v Ubuntu boot-recovery program ki pa ne reši problema. Obnovitvenega diska nimam (recovery je bil na disku, pred igranjem sem naredil kopijo z easeus backup-om, vendar tega ne morem/znam uporabiti - oziroma sedaj nekaj probavam...).

Rad bi nazaj Windows (7 Starter) boot. Obstaja kaj enostavnega? Morda s travnika Win 7 Starter in potem repair? Kolikor mi je znano je dobiti legalni ISO image precej nemogoče. Gre za (skoraj nerabljen) starejši HP Mini 210 prenosnik z original nalepko...

Lp,
Peter

Lonsarg ::

No, bootable windows boš vsekakor rabil, to je jasno(to je nekak predpogoj za karkoli se igrat z sistemom). Downloadanje ISO-ja od Windowsa za katerega imaš licenco NI ilegalno.
Načeloma sicer ni nujno da imaš isto verzijo windowsa, torej tudi Windows 10 bi najbrž znal narediti nov bootloader za tvoj Windows 7, nisem pa 100%.

Ko enkrat imaš bootable Windows pejdi lepo v repair mode in najprej probaj z avtomatskim repairom, to najbrž ne bo delovalo, naslednja stvar je ročno z vsemi 4imi komandami od "bootrect" ukaza, ki so opisane tukaj.

V kolikor ni kaj hudo narobe z particijami(brez bootable particije ali kaj podobnega) bo to zadosti. Če pa ne bo zadosti bo pa treba preko tega command line iz bootable windowsa se poigrati še z fdiskom, kar je pa že malce bolj komplicirano.

smacker ::

Če maš licenčne winse, potem ni težko dobit original ISO: https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

twom ::

Ok, lahko sem zagnal startup repair iz usb ključka (preostale možnosti so še: system restore, system image recovery, win memory diagnostic, command prompt, hp recovery msneger) kamor sem skopiral backup recovery particije.
Javilo mi je da je ok, vendar mi ob zagonu pokaže samo "grub rescue"...

a lahko tu vtipkam kakšne ukaze? Drugače bom pa še enkrat naredil restore (upam da bo zbrisal GRUB) in 2 dni win updejtov...

smacker je izjavil:

Če maš licenčne winse, potem ni težko dobit original ISO: https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

Sem probal, vendar zavrne ker so OEM, in te pošljejo na proizvajalca, sem tam gledal, mission imposible...

Lonsarg je izjavil:

...
šele sedaj sem pozornomprebral cel odgovor, bom poizkusil..., hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

Excavator ::

Identična napaka včeraj, sem dal notri CD, startup repair, označi command prompt in not napiši: Bootrec.exe /FixMbr

solatko ::

Pokličeš zastopnika naprave-računalnika in ti na podlagi serijske številke pošljejo DVD z ustreznim OS. Traja 2-3dni.
Delo krepa človeka

twom ::

S Puppy linuxom sem uspel skopirati backup recovery particije z diska na USB ključek, potem pe je šlo z lahkoto s tremi ukazi preko konzole (vtipkal sem vse tri, morda bi zaleglo tudi manj). Hvala vsem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje OS iz HDD na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
322101 (1275) chelsea boy
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725928 (21048) R1710
»

Napaka - Memory_Management - Namestitev Windows10

Oddelek: Operacijski sistemi
111875 (1570) Zheegec
»

Novi prenosnik na Win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
201718 (1498) mat11
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611655 (10182) solatko

Več podobnih tem