» »

Polnjenje telefona z neoriginalnim polnilcem?

Polnjenje telefona z neoriginalnim polnilcem?

kandelaber ::

Ali škodi bateriji če polnim telefon z neoriginalnim adapterjem oz adapterjem drugih znamk?

#000000 ::

Ma mislm da ni nč narobe, sej so vsi standardni oz enakih lastnosti, se mi pa zdi da vseeno samsungov telefon napolnim hitreje z original polnilcem kot če vzamem polnilec od LG-ja al pa se mi sam dozdeva.

msjr ::

Ne, sploh ne, meni recimo na iPhonu dela samo še Sonyjev polnilec (od neke stare Xperie), za original Applovega se pritožuje da ni uredu - "This accessory may not be supported" :))

Letalec ::

Če je USB potem nima veze.

loveJDM ::

Pri kakšnih starih te zna zafrkavat,meni Lumia javi,da ne uporabljam orginalnega in ne polni ozrioma fejst počasi(mogoče amperaža v adapterju?) če vzamem nekega starega,mislim da sonyjevega,drugače pa mi z Huaweijevim polni normalno.

Master_Yoda ::

#000000 je izjavil:

Ma mislm da ni nč narobe, sej so vsi standardni oz enakih lastnosti, se mi pa zdi da vseeno samsungov telefon napolnim hitreje z original polnilcem kot če vzamem polnilec od LG-ja al pa se mi sam dozdeva.


Poglej koliko mA oz A imata oba v Output vrstici (5V bi moralo zraven tudi biti) na polnilcu samem. Razlika je mozna tudi pri kablu - ima kateri izmed polnilcev debelejsi usb kabel ?

GupeM ::

Razlika bo samo v hitrosti polnjenja. Na Nexusu 5x recimo lepo vidiš kako ti polni. Z originalnim polnilcem, ali polnilcem od Lumie 950 mi piše "Charging rapidly". Oba imata okrog 3A izhodnega toka, če se ne motim. Če uporabim kakšen polnilec od drugega telefona ali avtopolnilec, ki ima okrog 2A izhodnega toka, piše samo "Charging". Če pa še kakšen slabši polnilec, ali pa polnim preko računalnika pa piše "Charging slowly". V tem primeru skoraj hitreje porablja baterijo kot jo polni. Napolni se nekaj 10% na uro. Če pa uporabljaš še lokacijo, internet in imaš prižgan screen, pa se zna zgoditi, da ti samo vzdržuje nivo baterije ali pa ta celo počasi pada.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

baterije in polnjenje

Oddelek: Mobilne tehnologije
6712 (517) Magic1
»

(Ne)originalen polnilec

Oddelek: Mobilne tehnologije
223416 (2821) Lonsarg
»

USB polnilci - delujoči

Oddelek: Strojna oprema
396191 (5245) klinker
»

Počasno polnjenje (Galaxy S5)

Oddelek: Mobilne tehnologije
194295 (3949) gusto
»

Polnjenje pametnega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
375229 (4486) IL_DIAVOLO

Več podobnih tem