» »

AMD Radeon R9 280 - display driver stopped responding

AMD Radeon R9 280 - display driver stopped responding

luxxx7 ::

Pozdravljeni, imam problem na grafični (Gigabyte) AMD R9 280, namreč ob gledanju filma cca. 30 minut ali igranje kakšne igre (Runescape) mi napiše v orodni vrstici --> Display driver stopped responding and has recovered. Naložil sem najnovejše gonilnike, naložil sem najstarejše gonilnike tudi iz Gigabytove strani in je vedno enaka napaka. Tudi v regedit pod graphic driver sem napisal določen ukaz, ki ni pomagal... Windows 7 je popolnoma posodobljen. Nimam pojma, kaj naj še naredim. Je to softwearska napaka ali hardwear? :8)

Prosim za pomoč!

gddr85 ::

a najnovejše driverje si tud sprobal

luxxx7 ::

Tako je, najnovejše iz AMD strani.

mat11 ::

Tako se je meni začela poslavljat grafa.
mat

luxxx7 ::

Lahko kako poizkusim, da vidim če bo res grafična šla v vesolje ali bi lahko bilo kaj drugega?

Pa še to, nikakor ne morem naložiti driverjev za integrirano grafično od Intel.
CPU imam Intel i5 4460 ter matično ploščo Asus H81M-K, napiše mi ko hočem naložiti driver, da ta računalnik ne podpira minimalnih zahtev :O

mtosev ::

luxxx7 je izjavil:

Lahko kako poizkusim, da vidim če bo res grafična šla v vesolje ali bi lahko bilo kaj drugega?

Pa še to, nikakor ne morem naložiti driverjev za integrirano grafično od Intel.
CPU imam Intel i5 4460 ter matično ploščo Asus H81M-K, napiše mi ko hočem naložiti driver, da ta računalnik ne podpira minimalnih zahtev :O

Zelo simpl. Daj jo v drugi komp. Če so tam isto problemi je pač hin. Pa lahko os namestiš še enkrat,da ni softwarska napaka
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Machete ::

Underclockaj jo za foro, če ne na privzetih frekvencah. Frendu so nagajali artefakti na 280x dokler ni odvil pod tovarniško nastavitev.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

theBill ::

To je meni počela Powercolor R9 290 na začetku, treba je bilo updejatati bios grafične, potem je bilo OK. Nikjer pa nisem zasledil, da bi imel Gigabyte podobne težave.

luxxx7 ::

Odvil sem grafično najprej za 5% in nato še za 15% in napaka ostaja ista, zraven napake se pojavi blue screen z kodo napake: 0x00000050 ; ki naj bi pomenila med drugim tudi okvaro RAM oziroma v manj primerih diska... RAM-e sem preveril z MemTest in so brez napake (test se je odvijal 9 ur), tudi disk (SSD Samsung 850 EVO) je brez napake.

Kakšna rešitev? Nimam pojma kaj bi lahko bilo ...:'(

luxxx7 ::

Pa tudi med procesi v task managerju, mi proces: ctfhost.exe nabija procesor v mirovanju na okoli 15-20%.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
12850 (656) Pinturicchio

Nakup novega namiznega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
61391 (1238) dzinks63
»

za igrice: procesor,matična,grafika ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
393946 (3527) Napajalc
»

Kateri CPU/MB/RAM (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
616142 (5445) BlackMaX
»

Nakup matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
13807 (745) hojnikb

Več podobnih tem