» »

Microsoft zahteva popis programske opreme

Microsoft zahteva popis programske opreme

1
2
3 4

Thuban ::

pomeni samo da je fajn, če zasebnemu podjetju posreduješ kar hočejo, da ne pride inšpektor v firmo in gre po računlanikih vseh zaposlenih. Vsaj 1 zaposlen ima verjetno winzip/winrar nameščen in kakšno podobno neumnost. ;)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

jukoz ::

Ja, ampak temu se tudi reče izsiljevanje oz v gostinskih krogih bolj poznano kot reket

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

Thuban ::

ja seveda, vse povezano z MS je izsiljevanje. Jao slovenčki.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

jukoz ::

Ti bom skopiral še enkrat, ker ti slovenščina ne gre:
"Ali mi plačaš "zavarovanje" (daš spisek licenc + kupiš Office 365), ali pa pridejo moje gorile in ti naredijo galamo (tržna inšpekcija)."

Izsiljevanje? Poslovni model mafije? Prijaznost s strani MS?

Thuban ::

torej trdiš da je Tržna inšpekcija Republike Slovenije na plačilni listi microsofta?

svašta.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

St235 ::

ta idiotizem trdis ti, ker izhajas iz dejstva da ima microsoft pravico usmerjat koga bo TIRS pregledoval na podlagi tega da jim podjetje ne izpolni tabele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Thuban ::

sami pirati, vsi petelini ko se omeni da bo prišel inšpektor preverit licence.

Poleg TIRS lahko komot BSA pride na obisk, ki pa je pač mednarodna organizacija.

Ampak ja, petelini se dalje ko ti človek da dobronameren nasvet.

slo-tech otročad.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

noraguta ::

jukoz je izjavil:

Ja, ampak temu se tudi reče izsiljevanje oz v gostinskih krogih bolj poznano kot reket

Kakšno izsiljevanje? Pač pregled imaš. Če je vse kul ti nimajo kaj. Pa a niste imel nikol inšpekcije v bajti? Ta za software je ena bolj enostavnih.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St235 ::

Thuban je izjavil:

sami pirati, vsi petelini ko se omeni da bo prišel inšpektor preverit licence.

Poleg TIRS lahko komot BSA pride na obisk, ki pa je pač mednarodna organizacija.

Ampak ja, petelini se dalje ko ti človek da dobronameren nasvet.

slo-tech otročad.


Kaj BSA, lahko pride UNICEF, oni so se vecja mednarodna organizavija. Jao bože, kaka idiotska logika,

noraguta je izjavil:

jukoz je izjavil:

Ja, ampak temu se tudi reče izsiljevanje oz v gostinskih krogih bolj poznano kot reket

Kakšno izsiljevanje? Pač pregled imaš. Če je vse kul ti nimajo kaj. Pa a niste imel nikol inšpekcije v bajti? Ta za software je ena bolj enostavnih.

Inspekcijski nadzor izjavajo inspekcisjke sluzbe, ne pa zasebna podjetja, ki bi zelela vohljat po tvojem podjetju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jukoz ::

Draconis> torej trdiš da je Tržna inšpekcija Republike Slovenije na plačilni listi microsofta?

Ne, MS samo poda prijavo. Običajno tudi "zavarovalničar" ki pride v lokala nima nobene povezave z "gorilami" ki ti naredijo galamo.

Še enkrat te pozivam da mi poveš za koga delaš. Bomo spisali en mali programčič ki bo preveril po registru če imaš kak naš SW naložen in če imaš primerno licenco. Nič te ne silim al pa kej, samo priporočam da ga naložiš. Če boš hotel videti izvorno kodo in preveriti kaj ta stvor dejansko dela, boš moral podpisati NDA in imeti bančno garancijo z miljonom EUR, tolk, če pride kaj v javnost. Zate to ne bi smel biti problem, glede na bedarije ki jih pišeš v novici o "prisilnih" nadgradnjah na win10.

Draconis> sami pirati, vsi petelini ko se omeni da bo prišel inšpektor preverit licence.
BSD all the way
Pa ni problem v licencah, glede na to da živimo od pisanja SW smo seveda proti piratstvu. Me pa moti izvajanje reketiranja, ker so to poslovne prakse iz Rusije v 90ih, ne pa danes, sploh pa ne s strani MS.


noraguta > Kakšno izsiljevanje? Pač pregled imaš. Če je vse kul ti nimajo kaj. Pa a niste imel nikol inšpekcije v bajti? Ta za software je ena bolj enostavnih.
Ne, imamo en giant OpenBSD plakat v pisarni in odganja MS inšpekcije

Lakotnik29> Kaj BSA, lahko pride UNICEF, oni so se vecja mednarodna organizavija. Jao bože, kaka idiotska logika,
Ej, jaz sem pa AIESEC Alumni, tudi mednarodna organizacija. Kam grem lahko v inšpekcijo? Vi ste malo preveč Slona in Sadeža poslušali (pred "naj bo štrom" na prvi plati)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

noraguta ::

St235 je izjavil:

Thuban je izjavil:

sami pirati, vsi petelini ko se omeni da bo prišel inšpektor preverit licence.

Poleg TIRS lahko komot BSA pride na obisk, ki pa je pač mednarodna organizacija.

Ampak ja, petelini se dalje ko ti človek da dobronameren nasvet.

slo-tech otročad.


Kaj BSA, lahko pride UNICEF, oni so se vecja mednarodna organizavija. Jao bože, kaka idiotska logika,

noraguta je izjavil:

jukoz je izjavil:

Ja, ampak temu se tudi reče izsiljevanje oz v gostinskih krogih bolj poznano kot reket

Kakšno izsiljevanje? Pač pregled imaš. Če je vse kul ti nimajo kaj. Pa a niste imel nikol inšpekcije v bajti? Ta za software je ena bolj enostavnih.

Inspekcijski nadzor izjavajo inspekcisjke sluzbe, ne pa zasebna podjetja, ki bi zelela vohljat po tvojem podjetju.

Saj nimajo kaj vohljat postaviš jih pred vrata. Že večkrat povedano. Če si pozno vstal najprej preberi kaj je bilo napisano. In nikjer ms ne zahteva pregleda licenc ampak poziva.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Miha 333 ::

eVro je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

VelkBla je izjavil:

Če sem prav razumel, opraviš anketni vprašalnik (lahko bi se zgovarjal, da ga nikoli nisi dobil, saj ni bila priporočena pošta), jim ga pošlješ in na podlagi tega ali kakršnegakoli drugega razloga, se oni lahko odločijo pregledati ali imaš licenčne programe?

Hja, zgleda smrdi po BSA-ju

Da, tako izgleda. Ali pa so si "optimizirali" poslovanje tako, da gredo samo tja, kjer je potencialni izplen večji. Podatke sem jim poslal, itak imamo vse legalno.


Čestitam za vašemu podjetju efektivno rešitev, a tale "itak imamo vse legalno" je isti kot v postsnowdenski dobi dokazano beden "saj nimam nič skrivati" pri enkripciji. Če ima podjetje vizijo delovanja na dolgi rok (za otroke gre :), bi bilo po mojem potrebno (v zakonskih mejah seveda) čimbolj otežiti pridobivanje teh podatkov - če že ne zaradi higiene pa zato da pijavkam tipa BSA ne rastejo dobički in z njimi apetiti. Ker ko bo ta "sistem" (očitno celo v navezi s TIRSom) enkrat lavfal, se bodo b$a in podoben neproduktiven $hit spravili npr. na real time spremljanje izvajanja programov, zakaj ne kar s kakim TXT oz. podobnimi x86 extensioni, če lahko? Si znate predstavljati in-app nakupe v Windows aplikacijah, hardversko podprte s TXT? Še več CA-signed certifikatov v povezavi z bikovim drekcom o varni zaprti kodi? No in to boste vzdrževali ITjevci, za isto plačo. Ker vse kaže da se v take in podobne smeri vse bolj forsira, se pri vsej pasivnosti lahko tolažite samo s tem, da se bo to zgodilo tako kmalu, da ni potrebno upoštevati inflacije in bo plača vsaj ista (minus novi davki za futranje TIRSovih inšpektorjev, ki opravljajo delo BSA pijavk)...

Se ne bi mogel bolj strinjati in sam tudi zagovarjam enaka načela. Če bi podatke zahteval BSA, MS ali kdo drug, ki nima nobene podlage za to, bi ga gladko ignoriral. Vendar jih je zahteval (oz. zanje zaprosil) državni organ, ki ima zakonsko podlago za opravljanje inšpekcijskega nadzora. Če jim ne bi poslal podatkov, bi najverjetneje prišli pogledat (to še vedno lahko), za kar imajo po zakonu vso pravico.

Iz principov kljubovati državnim organom, ki imajo za svoja dejanja podlago v zakonu, zna biti za podjetje precej drago. Pravilneje bi bilo si prizadevati za spremembo takih zakonov, da bi ti bolj sledili zgoraj napisanemu. Zato prosim, s predlogi na dan, kako se lahko kot posamezniki tega lotimo ali k temu vsaj prispevamo.

Miha 333 ::

Thuban je izjavil:

torej trdiš da je Tržna inšpekcija Republike Slovenije na plačilni listi microsofta?

svašta.

Malo drugače je, TIRS dela za interese Microsofta in ostalih proizvajalcev, plačamo pa kar davkoplačevalci.

TIRS lahko po zakonu ob ugotovitvi kršitev obvesti avtorja oz. njihovega zastopnika (BSA), ta pa potem ponudi izvensodno poravnavo, sicer te pa toži.

Tako to gre:
https://slo-tech.com/forum/t560033/0
Nadzor nad rabo legalne programske opreme v podjetjih v Sloveniji opravlja Tržni inšpektorat Republike Slovenije (TIRS), saj imajo njegovi inšpektorji pravico vstopiti v prostore podjetja in pregledati tudi službene računalnike. Ta je v konkretnem primeru pred meseci obiskal omenjeno podjetje in ga oglobil. BSA oziroma njihovi slovenski predstavniki potem pridobi podatke o kršilcih, s katerimi se navadno dogovori o odškodnini in poravnavi, tako da pri nas sodnih procesov praktično ni. Pred tem je treba plačati 1669 evrov globe, ki jo izreče TIRS (184. člen Zakona o avtorskih in sorodnih pravicah).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

737 ::

Microsoft z MSDNAA že dolgo posluje na mafijski/dealerski način: Prvi "šus" je brezplačen.

Furbo ::

Thuban je izjavil:

torej trdiš da je Tržna inšpekcija Republike Slovenije na plačilni listi microsofta?

svašta.

Ne, samo v službi MS, plačujemo pa to mi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Blazz ::



noraguta je izjavil:

jukoz je izjavil:

Ja, ampak temu se tudi reče izsiljevanje oz v gostinskih krogih bolj poznano kot reket

Kakšno izsiljevanje? Pač pregled imaš. Če je vse kul ti nimajo kaj. Pa a niste imel nikol inšpekcije v bajti? Ta za software je ena bolj enostavnih.

in kdo je dal Microsoftu dovoljenje, da opravi pregled?

ne biksite ga, take zahteve microsofta ali katerekoli privat firme lahko mirno ignorirate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Oberyn ::

Porkamadona ljudje, kako ste lahko tako antiposlovno naravnani? Zasebno podjetje želi nekaj od vas, a ni to poslovna priložnost, od poslovnih priložnosti pa vendar živimo. Pripraviš lepo ponudbo (spisano v libre office jasno), 16 ur inženirja po 500 €, enkraten iznos poslovnih skrivnosti iz podjetja 5.000 € po kosu, zahtevana bančna garancija 1 mio € za dobo 5 let, da ti podatki ne bodo prišli v javnost in evo. To je poslovno obnašanje. To je jezik, ki ga MS brezhibno razume. Po taki ponudbi bo multinacionalka šele začela gledati nate kot na poslovnega partnerja. Saj vendar ne morete vsakega pripustiti od zadnje strani.

mat xxl ::

Kaj ste eni smešni, tudi Tržni inšpektorat nima brezpogojnega vhoda v firmo, za marsikaj lahko ukrepa šele po izdaji sodne odločbe .....

Sploh pa BSA, ki jih plačuje MS, Oracle, Adobe in še ene par firm, so se pri nas pojavili, kar na vratih...., sem jih najprej potolažil z pismenim zahtevkom...., ko sem ga pa dobil je šlo nekako takole , dovolite, da vas pregledamo ali pa bomo podali prijavo .... in opozarjamo vas, da vas potem lahko bla bla bla MS itd še zasebno toži .....

Sem jih samo odgovoril, da poslujemo povsem legalno in, da v kolikor kakor koli sumijo, da posedujemo nelegalno programsko opremo, da so to zakonsko dolžni nemudoma storiti in nas z vsemimi dokazili prijaviti Tržnemu inšpektoratu, ker v kolikor tega ne storijo so sami v prekršku.

Seveda niso nič naredili ali pa so , ne vem, vendar Tržni je pri nas bil ene 8 mesecev prej in ja našel neke Win ZIP pa Total Commander in ja vse ostalo je bilo OK in nam med vrsticami rekel, naj to odinštaliramo in tudi v zapisniku tega ni bilo, samo, da je vse OK.

Skratka če gre za kak tak programček, se vam ne rabijo hlače tresti, lahko pa vam se zelo če nimate licenc za MS, Oracle, Adobe in druge take tržne programe, ki v SLO. imajo zastopnika.

opeter ::

Oberyn je izjavil:

Porkamadona ljudje, kako ste lahko tako antiposlovno naravnani? Zasebno podjetje želi nekaj od vas, a ni to poslovna priložnost, od poslovnih priložnosti pa vendar živimo. Pripraviš lepo ponudbo (spisano v libre office jasno), 16 ur inženirja po 500 €, enkraten iznos poslovnih skrivnosti iz podjetja 5.000 € po kosu, zahtevana bančna garancija 1 mio € za dobo 5 let, da ti podatki ne bodo prišli v javnost in evo. To je poslovno obnašanje. To je jezik, ki ga MS brezhibno razume. Po taki ponudbi bo multinacionalka šele začela gledati nate kot na poslovnega partnerja. Saj vendar ne morete vsakega pripustiti od zadnje strani.


Cenim sarkazem :D

mat xxl je izjavil:

Kaj ste eni smešni, tudi Tržni inšpektorat nima brezpogojnega vhoda v firmo, za marsikaj lahko ukrepa šele po izdaji sodne odločbe ...


Točno tako. Isto velja za policijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

PaX_MaN ::

mat xxl je izjavil:

Kaj ste eni smešni, tudi Tržni inšpektorat nima brezpogojnega vhoda v firmo, za marsikaj lahko ukrepa šele po izdaji sodne odločbe

Ni res, po ZIN lahko vstopijo kamor želijo(mogoče so višji/VSRS/US-RS kej drugač povedal, boste že najdl).


Zelo ... zanimivo. Namreč, ko sem jim prijavil da KPK predeluje Supervizor brez dovoljenja avtorja, so mi pa napisali (EDIT: v bistvu je bil to odgovor na vprašanje kaj so v mescu pa pol naredil s prijavo) v stilu "žal nč ne moremo dokler nam avtor ne sporoči katero pravico so mu kršili", tle je pa ravno obratno: da mora tist k poseduje program dat dokazila, da uporablja program legalno.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Han ::

Če ignoriraš mail (Vabilo v popis Microsoftove programske opreme) po namestitvi "vohunske" programske opreme, težijo še naprej?

bastadu ::

Jap, začnejo te gnjaviti po telefonu ...

Han ::

... in kako se jih rešiš v tem primeru?

Furbo ::

Rečeš jim, prosim ne kličite več, nimamo nobenega namena sodelovati?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Han ::

Ok. :D

mtosev ::

Ja tole verjetno deluje. Haha/lol>:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mat xxl ::

Seveda , da ja, lahko podajo prijavo tržnemu in njega prosijo za pregled, če jim kaj ni všeč.

BadB0y ::

Tudi jaz sem danes dobil tale mail...


AC_DC ::

Na tirs prijavi da dobivaš m$ spam.

jukoz ::

Od koga pa dobiš mail?

Pa kako velike firme ste to?

BadB0y ::

Pošiljatelj naj bi bil David Gavric (S.S. d.o.o) v-dagav@microsoft.com


Han ::

Rok za zagon orodja je 13. junij. V kolikor želite popis opraviti ročno mi prosim sporočite, da vam posredujem obrazec, ki ga je potrebno izpolniti.

David Gavrič
Svetovalec za licenčno skladnost

R1710 ::

To je še huje kot spam. Koji k je David Gavrič, služba za posredovanje, svetovanje in storitve?

andromedar ::

Kaj pa, če MS obvestiš, da bodo s popisom/instalacijo nastali stroški....in prosiš za naslov oz. naročilnico, kamor lahko pošljte (masten) račun za opravljene storitve?

...ker pač vaša firma za druge multi-billion firme ne opravlja brezplačnih storitev...?

Hvala in to...
Eh?

jukoz ::

Hvala. Kolk ste pa velike firme to?

bastadu ::

BadB0y je izjavil:

Pošiljatelj naj bi bil David Gavric (S.S. d.o.o) v-dagav@microsoft.com

Tole ti prav piše v podpisu mejla? Jaz nimam nobenega S.S. d.o.o., ampak takole:

Tamara Pogačar
Skrbnica strank za področje malih in srednje velikih podjetij
SMS&P | Microsoft Slovenija | Ameriška ulica 8, 1000 Ljubljana
M: +386 40 213 319 | T: +386 1 5846 232 | E: tapoga@microsoft.com

Smo pa podjetje z 50-100 zaposlenih, uporabnikov računalnika 20-30 ...

mat xxl ::

Tale S.S d.o.o. podjetje brez odprtega TRR.

Sam nekemu privat podjetju ne bi prav nič pošiljal, naj priloži overjeno pooblastilo MS - a, sicer bi ga sam prej prijavil Policiji, če tega ne bi naredil, sum na potvarjanje listin.

http://www.bizi.si/SS-D-O-O_LJUBLJANA_K...

Poznam primer, ko so sta v eno podjetje prišla dva davčna inšpektorja. Ker je bilo pregledovanemu oziroma tarči vse skupaj čudno je povprašal za nasvet in jima, ko sta čakala, jasno povedal, da želi pisno odredbo, prosil, za njune vizitke, legitimacije, da na Fursu zadeve in njuno istovetnost preveri, nakar sta se poslovila in povedala, da se čez par dni oglasita z pismom. Vizitk nista kao imela s seboj. Ker ju ni bilo, je človek preverjal na Fursu, kjer niso o tem vedeli prav nič.

Varujte svoje poslovne skrivnosti, MS , pa če kaj sumi, naj prijavi Tržnemu zadeve in naj pridejo nevtralni ljudje pregledati zadeve.

Pa BTW, pri nas so že bili pa če imate vsaj v glavnem vse kupljeno, pa kak Win Rar ali Win Zip ali kaj takega nimate kupljenega, se nikar ne bojte, vam bodo naročili, da odinštalirate . Jasno nekaj povsem drugega pa bo, ko bi imeli crekane MS programe, Adobejeve ipd...., samo to imajo tako ali tako normalna podjetja kupljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Cveto ::

Pri nas so bili danes tile fantje od Microsofta oziroma od firme, ki to dela za njih. S sabo so imeli seznam, ki ga je naredil software in za najdene licence je bilo treba pokazati račune. Ker jih še nisem imel pripravljenih, smo se zmenili da jih pošljem po mailu skenirane. Malo smo še pogledali kako imamo rešeno z serverji, licencami za virtualke, remote dostopi itd..., ampak glede tega ej bilo vse čisto. Sam postopek je bil sicer zelo "mehek", vse na prostovoljni bazi in samo kot neko opozorilo oziroma priporočilo. Vroča nit skozi cel pogovor je bil seveda Office 365, MS Azure in Windows 10 z svojimi oblačnimi storitvami. MS namreč malo išče kdo nima zadev urejenih po njihovih pravilih, v primeru da so pa ti začnejo naprej metat velike stroške, ki si jih imel, pa nove funkcije itd...

Skratka, vse skupaj je bolj ena prodajna akcija kot kaj drugega. Če bi našli kaj hujšega bi moral potem verjetno to kupit, dvomim pa da bi dali kako kazen, razen če bi jih čisto odipkal.

Zanimivo je tudi kako malo podatzkov MS potegne iz sistema. V bistvu več ali manj dobijo samo tipe računalnikov (procesor itd...) in število posameznih licenc. Če je število najdenih licenc enako številu plačanih licenc, je to že ok, brez da bi se kaj posebej ukvarjali z statusi aktivacije, prenosi licenc in podobnim. Edino kar gledajo je da mora biti res licenca za točno ta software točno te verzije (profesional, home and business itd...).

mat xxl ::

Žalost, da neko resno firmo sploh upajo naganjati v oblačne storitve , res žalost. Mi je MS prav nagravžen trn v peti, saj je vsem jasno, da vohunijo za uporabniki in več ali manj služijo z preprodajo podatkov, verjetno več, kot z samimi programskimi rešitvami.

Zato Office 365 HVALA ne maram, oblaki še bolj hvala, ko se razkadi, ko posije sonce pa opaziš, da vse morda ni tako.

Tudi vse programe, ki MS-u onemogočajo ali vsaj močno otežkočijo sledenje in vohunjenje za uporabniki, bomo še naprej uporabljali tudi v podjetju.

Je pa zanimivo, kako dobro izšolajo tudi pooblaščene prodajalce, serviserje, jim tako operejo možgane, da sploh več ne znajo normalno in kritično razmišljati in ja slepo zaupajo MS-u in prodajajo naprej tisto, za kar jih je MS izšolal pa ni važno, če vsi ostali trdijo, da gre za neumnost, za njih je to sveto, kot kaka vera . Čakam, samo še, da MS ustanovi svojo cerkev.

Torej kontrola , ja naj pridejo pogledajo vsako mašino ročno brez programov in ja dobijo ustrezno dokumentacijo in nasvidenje, kaj bi mi morali, kaj bi bilo pametno ..... in pa zakaj uporabljamo Linux serverje namesto dragih MS-ovih, to pa ni vaš problem dragi MS in ne rabim nobenih vaših nasvetov, se pač vsak odloča sam in ja malo je še IT jevcev brez opranih možganov. ŽAL. :(.

Miha 333 ::

No, jaz bi vrata v firmo odprl samo tržnemu inšpektorju oziroma organu, ki ima sploh pravico izvajati nadzor. Da mi pa Microsoft ali neka druga firma hodi po pisarnah in vohuni, pa, sori, no go.

R1710 ::

Za Windows 10 pa nič ne tečnarijo, zakaj še niste na super duper trotl ziher sistemu? Mogoče lahko v času obiska pripravijo presenečenje.

Eh, Microsoft, vsako leto je huje z vami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: R1710 ()

SeMiNeSanja ::

bastadu je izjavil:

BadB0y je izjavil:

Pošiljatelj naj bi bil David Gavric (S.S. d.o.o) v-dagav@microsoft.com

Tole ti prav piše v podpisu mejla? Jaz nimam nobenega S.S. d.o.o., ampak takole:

Tamara Pogačar
Skrbnica strank za področje malih in srednje velikih podjetij
SMS&P | Microsoft Slovenija | Ameriška ulica 8, 1000 Ljubljana
M: +386 40 213 319 | T: +386 1 5846 232 | E: tapoga@microsoft.com

Smo pa podjetje z 50-100 zaposlenih, uporabnikov računalnika 20-30 ...

Pismu, kako smo brihtni :|

Če spodaj lepo piše: Skrbnica strank za področje malih in srednje velikih podjetij
....je potem res potrebna višja inteligenca, da se pogrunta, da je S.S. d.o.o. točno to, kar je Skrbnik Strank za področje 'd.o.o.' ?!?

Vi pa iščete po Ajpesu in Googlu za neko Gestapo/SS podjetje....

St235 ::

Ker d.o.o. niso mala in srednja podjtja? Facepalm.

Se bolj zalostno je pa popolna funkcionalna nepismenost, ker je bil ze dan link za podjetje s.s. d.o.o.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BadB0y ::

bastadu je izjavil:

BadB0y je izjavil:

Pošiljatelj naj bi bil David Gavric (S.S. d.o.o) v-dagav@microsoft.com

Tole ti prav piše v podpisu mejla? Jaz nimam nobenega S.S. d.o.o., ampak takole:

Tamara Pogačar
Skrbnica strank za področje malih in srednje velikih podjetij
SMS&P | Microsoft Slovenija | Ameriška ulica 8, 1000 Ljubljana
M: +386 40 213 319 | T: +386 1 5846 232 | E: tapoga@microsoft.com

Smo pa podjetje z 50-100 zaposlenih, uporabnikov računalnika 20-30 ...

V podpisu je

Najlepša hvala in lep pozdrav, David Gavrič
David Gavrič
Svetovalec za licenčno skladnost
EE-C3 HQ SMSP | Microsoft Slovenija | Ameriška ulica 8, 1000 Ljubljana
T: +386 1 5846 157 | E: v-dagav@microsoft.com


andromedar ::

Samo res...dejansko ste dovolili, da vam MS (ali celo neka xy firma, ki jo je MS pooblastil) hodi po firmi, preglejuje in instalira neke programe na pcje ali celo serverje?
To ste neka firma, kjer je beseda "informacijska varnost" bolj kot ne popoldanska šala, a?

wtf?
Kdaj je te to postalo normalno in sprejemljivo? Sem prespal kaj?

...če bi bil odgovoren za to področje ali direktor firme, se to ....NITI SLUČAJNO in POD NOBENIM POGOJEM ne bi moglo zgoditi!

Kaj ste res na glavo padli? Za take zadeve je edina pooblaščena uradna oseba tržnega inšpektorata. Ostali te nimajo kaj klicat, pošiljat mailov ali pošte....še manj trkat na vrata!
Eh?

noraguta ::

Nevem od kje paranoja do skrbnikov strank. Pač vpraša kot vsak akviziter. Bolj nadležno je da sr z njim ne da nič zmenit pa te napoti na prodajnega inžinirja kateri ti potem "zrihta" neko firmo ki prodaja njihov sw. Čeprav imaš dobavitelja ti že poštimanga. Ena zguba cajta v glavnem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

          ::

andromedar je izjavil:

Kaj ste res na glavo padli? Za take zadeve je edina pooblaščena uradna oseba tržnega inšpektorata. Ostali te nimajo kaj klicat, pošiljat mailov ali pošte....še manj trkat na vrata!


To. Če te imajo na sumu, da jim kradeš, naj te prijavijo. Kako pa je potem s prijavo, ali je tam potrebno navesti kakšne dokaze in kako je s krivo prijavo (ovadbo)?

Invictus ::

          je izjavil:


To. Če te imajo na sumu, da jim kradeš, naj te prijavijo. Kako pa je potem s prijavo, ali je tam potrebno navesti kakšne dokaze in kako je s krivo prijavo (ovadbo)?

To, da te sumijo, da nelegalno uporabljaš programsko opremo, ni kriva ovadba.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Je pa precej čudna prodajna taktika tole.
Dober dan, mi smo iz Microsofta, sumimo vas, da ste tat in lažnivec. Vas morda zanima naša nova programska oprema?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

trnvpeti ::

vecina se jih buni, da jim pride ms v hiso s taksnimi dopisi
ampak, oni so ze zdavnaj v hisi
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Licenca windows (nadgradnja) - inšpekcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5712386 (7825) Pimoz
»

win 7 neki poceni keyi in nasvet win 7 v win 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
232344 (1782) jukoz
»

Inšpekcija: podatki na mreži, prenosni mediji, kriptirani podatki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5313103 (11120) noraguta
»

Piratstva v Sloveniji sicer malo manj, a BSA ni najbolj zadovoljna

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4113322 (9410) technolog
»

Enaa + računalnik brez OS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10615089 (10131) Zvezdica27

Več podobnih tem