» »

Microsoft zahteva popis programske opreme

Microsoft zahteva popis programske opreme

«
1
2 3 4

bastadu ::

Torej pred tedni smo v podjetju na mejl dobili zahtevo Microsofta za namestitev njihovega orodja za popis programske opreme MS, pač zaradi zaščite njihove intelektualne lastnine. Kljub temu, da imamo vso njihovo programsko opremo licenčno, tega orodja ne želimo namestiti, kar smo jim tudi napisali. No sedaj so nam poslali seznam v Excelu v katerega bi naj ročno vpisali vso njihovo programsko opremo, vključno s slikami nalepk z licenčno kodo ali kopijo računa za vsako licenco. Zanimajo me vaše izkušnje s takšnimi in podobnimi zadevami in če sploh lahko kaj takšnega od nas zahtevajo? Ne da jo to precej dela, ampak za vso programsko opremo smo jim že plačali goro denarja, sedaj pa bi morali mi njim priskrbeti popis, groza ... po drugi strani pa v medijih slišiš, da imajo njihovi zaposleni eno izmed najvišnjih povprečnih plač v SLO ...
  • spremenilo: bastadu ()

Thuban ::

kliči na Microsoft Slovenija in se pozanimaj če so te sploh res oni kontaktirali, da ne boš serijskih pošiljal kar nekomu.

In nekako dvomim, da je to več kot neka ur dela. Pa še to samo če ste ogromni. Če ste neka majhna firmica je to 5 minut dela. Saj imate vejretno vse lepo arhivirano katere programe plačujete ane.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Machete ::

O kakšni količini PCjev je govora?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bastadu ::

Vse skupaj je ca. 50 PCjev. Dela je sigurno za nekaj ur, ker bo potrebno iz arhiva poiskati račune ... Bolj kot to me zanima, na podlagi česa lahko to od nas zahtevajo?

Mare2 ::

bastadu je izjavil:

in če sploh lahko kaj takšnega od nas zahtevajo?


Zahtevajo lahko. Vi niste dolžni ugoditi njihovi želji. :)

Je email sploh microsoftov? Si dobil zraven še kako priponko, da jo klikni? hehe.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kixs ::

Prvic slisim kaj takega??

bastadu ::

Mejl je legit.

Thuban ::

bastadu je izjavil:

Vse skupaj je ca. 50 PCjev. Dela je sigurno za nekaj ur, ker bo potrebno iz arhiva poiskati račune ... Bolj kot to me zanima, na podlagi česa lahko to od nas zahtevajo?


resnično ti priporočam da pokličeš na Microsoft Slovenia. Tole mi ne deluje kot standardno obnašanje Microsofta, je precej sumljivo. Sploh del, da jim pošljite slike nalepk.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

bastadu ::

kixs je izjavil:

Prvic slisim kaj takega??

Tudi jaz, zato pa sprašujem ;)

kloko ::

Prvič slišim...

L.p., Kloko

Thuban ::

bastadu je izjavil:

Mejl je legit.


aha, dobro.

Jaz sem slišal samo za obiske nekih inšpektorjev, ki so na licu mesta preverjali avtentičnost programske opreme, ne pa da je bilo treba bilokaj pošiljati Microsoftu.

kloko je izjavil:

Prvič slišim...

L.p., Kloko


ja, citiram iz novice:
Nadzor nad rabo legalne programske opreme v podjetjih v Sloveniji opravlja Tržni inšpektorat Republike Slovenije (TIRS), saj imajo njegovi inšpektorji pravico vstopiti v prostore podjetja in pregledati tudi službene računalnike. Ta je v konkretnem primeru pred meseci obiskal omenjeno podjetje in ga oglobil. BSA oziroma njihovi slovenski predstavniki potem pridobi podatke o kršilcih, s katerimi se navadno dogovori o odškodnini in poravnavi, tako da pri nas sodnih procesov praktično ni
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

kixs ::

kloko je izjavil:

Prvič slišim...

L.p., Kloko


A bejz no... kar po mailu je MS urejal z Menartom :|

Eno je BSA in TIRS, nekaj drugega pa kar OP pravi.

Mare2 ::

Ta je sploh dobra: "Kaznivo je tudi, če na računalniku ostane program, ko se mu izteče preizkusna doba, a ta še vedno deluje (recimo WinZip)"
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SeMiNeSanja ::

V okviru EULA seveda lahko proizvajalec navede, da si mu dolžan posredovati popis nameščene programske opreme, kadarkoli bi to od tebe zahteval.

Sem imel primer, ko se je proizvajalec (ni bil MS) s takim teženjem lotil ene od naših strank. Tu pa je zagriznil ob granit, saj mu je stranka jasno odvrnila, da njihova interna varnostna pravila striktno prepovedujejo iznos tovrstnih informacij iz podjetja, da so pa vabljeni, da pošljejo enega svojega predstavnika k njim, da si lahko rezultate inventure ogleda na ekranu.

Skratka predstavnika ni bilo in zadeva je šla v pozabo. Ostal pa je rahlo grenak priokus zaradi dejansko nepotrebne akcije pri stranki, ki ji popolnoma zaupam, kar se tiče legalnosti programske opreme.

Cveto ::

Pri nas smo tudi dobili tako zahtevo, tem da je pisala ena babnica iz agencije Adecco (pač najeta delovna sila). Nekako prikrito je bilo rečeno da je zadeva seveda prostovoljna, a če ne bomo naredili kot je bilo opisano, lahko naredijo prijavo tržni inšpekciji (ker kao nekaj skrivamo). Če se strinjaš, ti pošljejo naslednji mail:

Microsoft vas vabi k izvedbi preveritve skladnosti uporabe Microsoftove programske opreme. Izvajanje popisa je skladno s pogodbenimi določili glede zaščite Microsoftove intelektualne lastnine.
Uporabite povezavo na desni in se registrirajte za izvedbo popisa.

Projekt popisa licenc v Sloveniji Microsoft izvaja skupaj z zlatimi SAM partnerji. Zlati SAM partner vam bo pomagal pri analizi rezultatov.

Glede na zaznana varnostna tveganja, se Microsoft zavezuje strankam pomagati pri zmanjševanju kompleksnosti licenciranja in optimizaciji poslovanja ter nudi tudi pomoč pri uvajanju dobrih praks, kot jih opisuje tudi standard ISO31000.

Predviden rok za pričetek je 1 teden od prejema vabila.

Preverjanje in optimizacija
Po izvedbi popisa sledi preveritev skladnosti med nameščeno programsko opremo in kupljenimi licencami.
Nato sledi optimizacija programske opreme, pri čemer vam lahko pomaga naš svetovalec ali naši partnerji z zlato SAM kompetenco.


In tale link:

https://msa.snowsoftware.com/ms-sl-span

Gre za nek Microfost Cloud Inventory Tool, ki so ga očitno kupili od nekih "Snow Software". Program je dokaj glup in zahteva najprej Microsoftov Account, potem še svojo prijavo in kup nekih podatkov, nakar to pozabi in zahteva neko dopolnitev oziroma kar pošilja neke maile. Skratka, vidi se da je zunanji (ne-MS) program. Bolj problematično je da zahteva dostop z domain admin accountom. Ker se s tem ne prijavljamo na delovne postaje, sem hotel zadevo pognati na serverju, kar pa ne gre, ker ne zna delati z zaščitnim načinom (protected mode) v Exploreju. Program tako zahteva računalnik, kjer bo prijavljen domain admin in ki bo prižgan cca dva tedna ter ne bo server (dvomim da bi kdo hotel na serverju znižat varnostne nastavitve za nek tak program, sploh za toliko časa).

Ker smo s tem malo mečkali, je MS klical in težil kdaj bo, tako da sem potem po manjši "deratizaciji" pognal orodje. Dela v ozadju, pred zagonom pa izbereš ali naj gleda vse ali samo MS produktke. Me delom dobivaš neke reporte in kakor vidim gleda bolj ali manj samo kakšni so računalniki (strojna oprema) in kaj je gor, nisem pa videl kakšnih podatkov kako so zadeve aktivirane ali kaj podobenga. Tisto za nalepke in račune (morda) še pride, jaz sem itak že vse pripravil preden sem pognal orodje, pač da sem preveril če je vse ok. Nečeloma itak imamo vse licenčno, samo nikoli ne več kako je s temi na pol zastonj programi in raznimi CAL-i in podobnim.

Glede na to da me je poklical tudi naš MS partner in na to kaj mi je flancal MS tip, mi vse skupaj deluje bolj kot neka kampanja za porinit čim več ljudi na Office 365 in Azure. Tip je namreč rekel da se bo pregledu oglasil svatovalec in bomo skupaj pregledali kako bi bilo optimalno rešiti IT potrebe v podjetju in podoben BS. Težijo pa za O365 itak skoz.

Mare2 ::

Daš na Ignore, pa bo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

noraguta ::

V okviru EULA seveda lahko proizvajalec navede, da si mu dolžan posredovati popis nameščene programske opreme, kadarkoli bi to od tebe zahteval.

Ne, ne sme.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

SeMiNeSanja ::

noraguta je izjavil:

V okviru EULA seveda lahko proizvajalec navede, da si mu dolžan posredovati popis nameščene programske opreme, kadarkoli bi to od tebe zahteval.

Ne, ne sme.

Link ?

Machete ::

Nam so iz BSA ene dve leti nazaj poslali pismo, da naj jim na mail javimo ali imamo originalno programsko opremo.
Sem jim na mail napisal, da 'šur de' in to je bilo to. (6 kompov + 3 cnc stroji vse skupaj). 8-O
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

noraguta ::

Tako nekak. Ms v tvoji firmi nima kaj delat. Najmanj pa pregledovat račune. Če jih kaj žul se ve kam obrnit. Pa inšpektor ni nevem kako besna zver. Je pa vorašanje kam bi poslal računovodjo, če nima razčlenjenega poslovanja po sklopih.
Ampak firme z 50 zaposlenimi so jim zanimive iz prodaje licenčnih pogodb. Pa mal brskajo če bi kak vgriznil. Včas se splača drugič spet ne.

No ja pa tud skrbnika sistema če nima urejene dokumentacije.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

ales85 ::

Jaz imam enako izkušnjo kot Machete, le malce večje podjetje (70 računalnikov). Isto smo sporočili, da je vse v redu in to je bil konec zgodbe.

bastadu ::

Tudi jaz sem že imel pred leti enako izkušnjo z BSA, so poslali dopis, da jim naj pošljemo pisno zagotovilo, da imamo vse licenčno, smo poslali in je bilo to to ...

bastadu ::

Cveto je izjavil:

Pri nas smo tudi dobili tako zahtevo, tem da je pisala ena babnica iz agencije Adecco (pač najeta delovna sila). Nekako prikrito je bilo rečeno da je zadeva seveda prostovoljna, a če ne bomo naredili kot je bilo opisano, lahko naredijo prijavo tržni inšpekciji (ker kao nekaj skrivamo). Če se strinjaš, ti pošljejo naslednji mail:

Microsoft vas vabi k izvedbi preveritve skladnosti uporabe Microsoftove programske opreme. Izvajanje popisa je skladno s pogodbenimi določili glede zaščite Microsoftove intelektualne lastnine.
Uporabite povezavo na desni in se registrirajte za izvedbo popisa.

Projekt popisa licenc v Sloveniji Microsoft izvaja skupaj z zlatimi SAM partnerji. Zlati SAM partner vam bo pomagal pri analizi rezultatov.

Glede na zaznana varnostna tveganja, se Microsoft zavezuje strankam pomagati pri zmanjševanju kompleksnosti licenciranja in optimizaciji poslovanja ter nudi tudi pomoč pri uvajanju dobrih praks, kot jih opisuje tudi standard ISO31000.

Predviden rok za pričetek je 1 teden od prejema vabila.

Preverjanje in optimizacija
Po izvedbi popisa sledi preveritev skladnosti med nameščeno programsko opremo in kupljenimi licencami.
Nato sledi optimizacija programske opreme, pri čemer vam lahko pomaga naš svetovalec ali naši partnerji z zlato SAM kompetenco.


In tale link:

https://msa.snowsoftware.com/ms-sl-span

Gre za nek Microfost Cloud Inventory Tool, ki so ga očitno kupili od nekih "Snow Software". Program je dokaj glup in zahteva najprej Microsoftov Account, potem še svojo prijavo in kup nekih podatkov, nakar to pozabi in zahteva neko dopolnitev oziroma kar pošilja neke maile. Skratka, vidi se da je zunanji (ne-MS) program. Bolj problematično je da zahteva dostop z domain admin accountom. Ker se s tem ne prijavljamo na delovne postaje, sem hotel zadevo pognati na serverju, kar pa ne gre, ker ne zna delati z zaščitnim načinom (protected mode) v Exploreju. Program tako zahteva računalnik, kjer bo prijavljen domain admin in ki bo prižgan cca dva tedna ter ne bo server (dvomim da bi kdo hotel na serverju znižat varnostne nastavitve za nek tak program, sploh za toliko časa).

Ker smo s tem malo mečkali, je MS klical in težil kdaj bo, tako da sem potem po manjši "deratizaciji" pognal orodje. Dela v ozadju, pred zagonom pa izbereš ali naj gleda vse ali samo MS produktke. Me delom dobivaš neke reporte in kakor vidim gleda bolj ali manj samo kakšni so računalniki (strojna oprema) in kaj je gor, nisem pa videl kakšnih podatkov kako so zadeve aktivirane ali kaj podobenga. Tisto za nalepke in račune (morda) še pride, jaz sem itak že vse pripravil preden sem pognal orodje, pač da sem preveril če je vse ok. Nečeloma itak imamo vse licenčno, samo nikoli ne več kako je s temi na pol zastonj programi in raznimi CAL-i in podobnim.

Glede na to da me je poklical tudi naš MS partner in na to kaj mi je flancal MS tip, mi vse skupaj deluje bolj kot neka kampanja za porinit čim več ljudi na Office 365 in Azure. Tip je namreč rekel da se bo pregledu oglasil svatovalec in bomo skupaj pregledali kako bi bilo optimalno rešiti IT potrebe v podjetju in podoben BS. Težijo pa za O365 itak skoz.

Ja nekako tako je bilo pri nas, samo (še) brez teženja za Office365 in da smo dobili zahtevek direktno od MS, po napisanem sodeč še dobro da tega tool-a nisem šel nameščat ... zgleda bom zadevo kar zignoriral, pa naj pošljejo tržnega inšpektorja ... če smo že ravno pri tem, je kdo že imel obisk inšpektorja in kako ta pregled v praksi poteka?

noraguta ::

Microsoft vas vabi k izvedbi preveritve skladnosti uporabe Microsoftove programske opreme.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Poldi112 ::

bastadu je izjavil:

Tudi jaz sem že imel pred leti enako izkušnjo z BSA, so poslali dopis, da jim naj pošljemo pisno zagotovilo, da imamo vse licenčno, smo poslali in je bilo to to ...


Jaz sem bsa pismo ignoriral. Predvsem, ker me je zmotil ton - nekaj v smislu: "Obvestili so nas, da uporabljate nelicenčno opremo...".

In prav tako nisem več slišal od njih. Šlo je pa za firmo z 10 zaposlenimi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Miha 333 ::

Zahteve po seznamih inštaliranih programov oz. "anketne vprašalnike" pošilja tudi sam Tržni inšpektorat. Tole sem prejšnji mesec dobil v firmo. Se nadzor na tem področju zaostruje?

 Stran 1

Stran 1



 Stran 2

Stran 2



 Stran 3

Stran 3

Furbo ::

Skratka, 'naši' birokrati delajo za multinacionalke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

VelkBla ::

Če sem prav razumel, opraviš anketni vprašalnik (lahko bi se zgovarjal, da ga nikoli nisi dobil, saj ni bila priporočena pošta), jim ga pošlješ in na podlagi tega ali kakršnegakoli drugega razloga, se oni lahko odločijo pregledati ali imaš licenčne programe?

Hja, zgleda smrdi po BSA-ju

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VelkBla ()

mat xxl ::

Upam, da ste seznanjeni, da je MS Slovenija v letu 2015 pridelal skoraj enkrat več dobička, kot 2014, očitno so ratali letos še bolj požrtni.

Sam za manjše podjetje pod 10 računalnikov uporabljam vse po sistemu nakupa enkratnih licenc ob nakupu računalnika in ja vse licenčno, samo, da me bo pa nekdo silil v oblak in podobno, kar je skregano z varnostjo....

Očitno želi MS vaše podatke v realnem času prodajati dalje zainteresiranim družbam, pač posel je posel in denar ne smrdi....

Miha 333 ::

VelkBla je izjavil:

Če sem prav razumel, opraviš anketni vprašalnik (lahko bi se zgovarjal, da ga nikoli nisi dobil, saj ni bila priporočena pošta), jim ga pošlješ in na podlagi tega ali kakršnegakoli drugega razloga, se oni lahko odločijo pregledati ali imaš licenčne programe?

Hja, zgleda smrdi po BSA-ju

Da, tako izgleda. Ali pa so si "optimizirali" poslovanje tako, da gredo samo tja, kjer je potencialni izplen večji. Podatke sem jim poslal, itak imamo vse legalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

VelkBla ::

Razumem red in licenčnost programov, čeprav bi lahko diskutirali glede cen, ampak ok. Vse tole pa že meji na ....blah

technolog ::

Sem prav začel fantazirat nad situacijo, ko imam enkrat podjetje in mi začnejo te pijavke težit, pa jim odpišem: "Pojdite v k***, ne uporabljam tega vašega sranja, vsi računalniki v firmi so 100% Linux".

eVro ::

Miha 333 je izjavil:

VelkBla je izjavil:

Če sem prav razumel, opraviš anketni vprašalnik (lahko bi se zgovarjal, da ga nikoli nisi dobil, saj ni bila priporočena pošta), jim ga pošlješ in na podlagi tega ali kakršnegakoli drugega razloga, se oni lahko odločijo pregledati ali imaš licenčne programe?

Hja, zgleda smrdi po BSA-ju

Da, tako izgleda. Ali pa so si "optimizirali" poslovanje tako, da gredo samo tja, kjer je potencialni izplen večji. Podatke sem jim poslal, itak imamo vse legalno.


Čestitam za vašemu podjetju efektivno rešitev, a tale "itak imamo vse legalno" je isti kot v postsnowdenski dobi dokazano beden "saj nimam nič skrivati" pri enkripciji. Če ima podjetje vizijo delovanja na dolgi rok (za otroke gre :), bi bilo po mojem potrebno (v zakonskih mejah seveda) čimbolj otežiti pridobivanje teh podatkov - če že ne zaradi higiene pa zato da pijavkam tipa BSA ne rastejo dobički in z njimi apetiti. Ker ko bo ta "sistem" (očitno celo v navezi s TIRSom) enkrat lavfal, se bodo b$a in podoben neproduktiven $hit spravili npr. na real time spremljanje izvajanja programov, zakaj ne kar s kakim TXT oz. podobnimi x86 extensioni, če lahko? Si znate predstavljati in-app nakupe v Windows aplikacijah, hardversko podprte s TXT? Še več CA-signed certifikatov v povezavi z bikovim drekcom o varni zaprti kodi? No in to boste vzdrževali ITjevci, za isto plačo. Ker vse kaže da se v take in podobne smeri vse bolj forsira, se pri vsej pasivnosti lahko tolažite samo s tem, da se bo to zgodilo tako kmalu, da ni potrebno upoštevati inflacije in bo plača vsaj ista (minus novi davki za futranje TIRSovih inšpektorjev, ki opravljajo delo BSA pijavk)...

Da bi pa en FRIjevc naredu startup ki bi prodajal podporo za Linux, ki je tržna niša za Slovenijo (in verjetno Balkan), pa itak ni za računat ker tolk Japk ko pa procentualno vidiš med študenti računalništva na FRI jih pa pomoje še na Yalu ni. Plug and play baby.

Pa da me ne boste starejši FRIjevci ki ste še videli ASM/C na faksu napadal - današnji živijo v Javi in ne razumejo da moraš najprej poznat ASM in potem C da lahko razumeš Javo. To da znaš kodo brat namreč še ne pomeni da jo tudi razumeš, kot pri knjigah. Abstrakcija je zajebana reč.

cesnja ::

eVro je izjavil:

Da bi pa en FRIjevc naredu startup ki bi prodajal podporo za Linux, ki je tržna niša za Slovenijo (in verjetno Balkan), pa itak ni za računat ker tolk Japk ko pa procentualno vidiš med študenti računalništva na FRI jih pa pomoje še na Yalu ni. Plug and play baby.

Pa da me ne boste starejši FRIjevci ki ste še videli ASM/C na faksu napadal - današnji živijo v Javi in ne razumejo da moraš najprej poznat ASM in potem C da lahko razumeš Javo. To da znaš kodo brat namreč še ne pomeni da jo tudi razumeš, kot pri knjigah. Abstrakcija je zajebana reč.

Verjetno veš, da ni problem v OS-u samem, ampak v ekosistemu okoli njega. Vsaka branža ima neke specifične aplikacije, napisane samo za Windowse. Problem tvoje tržne niše je tudi, da svoboda pri uporabi računalnika večine podjetij ne zanima prav veliko. Bodo raje plačali za industrijski standard, da bo za zihr delal.

Tistale opazka o deležu Applov je pa No true Scotsman - zakaj bi študenta računalništva moralo zanimati tako ozko področje?

Mr.B ::

In cena os-a v primerjavi z aplikacijo je null.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Thuban ::

technolog je izjavil:

Sem prav začel fantazirat nad situacijo, ko imam enkrat podjetje in mi začnejo te pijavke težit, pa jim odpišem: "Pojdite v k***, ne uporabljam tega vašega sranja, vsi računalniki v firmi so 100% Linux".


Boš kmalu ugotovil (ko odrasteš) da mora Microsoft in Linux bivata v sožitju. Tole kar si napisal je bulšit mnenje brucov faksa FRIja, ki mislijo da so prijeli boga za jajca.

eVro je izjavil:

Da bi pa en FRIjevc naredu startup ki bi prodajal podporo za Linux, ki je tržna niša za Slovenijo (in verjetno Balkan), pa itak ni za računat ker tolk Japk ko pa procentualno vidiš med študenti računalništva na FRI jih pa pomoje še na Yalu ni. Plug and play baby.


Študenti frija predstavljajo 0.01 % trga morda. Za preostalih 99.99% Slovenije moraš delati takšne in drugačne programe. Tam pa je appla absurdno malo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

          ::

Za vsem tem stoji le želja Microsofta, da bi zbral še več vaših podatkov in vam na njihovi podlagi pripravil še boljšo ponudbo. Boljšo seveda za njih.

Thuban ::

ne, gre se za to da v poslovnem svetu tudi obstaja piratiziranje.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

ToniT ::

Pred davnimi leti sem dobil dopis z enako željo. Popisali smo vse licence in poslali kopije nalepk na MS. Potem sem se še pogovarjal z osebo, ki je bila takrat zadolžena za to in mi je povedala, da je vse v redu in po tistem ni bilo več teh zahtev. Je pa ta oseba rekla, da so dobili to zahtevo iz Irske, kjer je bil takrat (ne vem, če je še danes) sedež Microsofta za Evropo.
Če ne bi poslal tega, bi verjetno dobil inšpekotrja v firmo.

noraguta ::

Ne zastopm zakaj neko pizdakanje in teorije zarot. Red z licencam v bajti itak moraš imet. Nima pa kaj ms ali katera druga firma vršit nadzora, zgolj moja dobra volja je, da se kaj domenimo. Zato je tam inšpektor. Je pa pri opu vprašljivo kako sploh stvari stojijo saj nekega reda očitno nima.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mitjau ::

Če jih daš na ignore, bodo pa MS parnerja ki dela z vami kontaktirali, da vas poizkusi prepričat.
Lahko jih daš na ignore, vendar boš verjetno dobil kakšen obisk iz TIRSa, kjer ti bodo preverili legalnost programja...
Izpolneš jim tisti excel (poslikat nalepke s telefonom menda ni težko), pa imaš mir. Itak imajo resne firme "večinoma" licenčno MS opremo, programja ostalih proizvajalcev pa tako ne rabiš pisat.
Če pa dobiš TIRS, boš pa imel še malo več dela, ker ti ne bodo gledali samo MS programja, ampak tudi ali imaš potekle triale (winzip je bil včasih past za to), ali imaš nameščeno opremo ki je brezplačna za domačo rabo, za poslovno pa ni, itd.

noraguta ::

Enostavno jim ne bom slikal nalepk ker ne dokazujejo ničesar. Naj pride inspektor pa naj preverja nalepke.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ToniT ::

Po želji.... Inšpektorja pa si ne želiš v firmi, razen če imaš res popoln pregled nad programsko opremo v firmi.

Thuban ::

noraguta je izjavil:

Enostavno jim ne bom slikal nalepk ker ne dokazujejo ničesar. Naj pride inspektor pa naj preverja nalepke.


potem pa se bo našel kak winrar, teamviewer, wmware player ali kaj podobnega s pretečeno demo licenco oziroma licenco namenjeno domači rabi pa boš pizdakal po forumu kak prasec je inšpektor ker ti je dal kazen.... ki bi se ji lahko izognil če bi poslal MSu kar so zahtevali in nadaljeval s svojim delom.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

noraguta ::

Tega se v firmi nima. Če nimaš nadzora nad inventarjem pust šiht, ker nisi za ta posel.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jukoz ::

mitjau> Če jih daš na ignore, bodo pa MS parnerja ki dela z vami kontaktirali, da vas poizkusi prepričat.
In potem daš njega na ignore =)

Ne vem zakaj se tolk sili vse v cloud. Tisti ki so hoteli preselit vse v cloud so to že davno naredili. Preostali pa tega verjetno ne želijo.

ToniT> Po želji.... Inšpektorja pa si ne želiš v firmi, razen če imaš res popoln pregled nad programsko opremo v firmi.
Mislim da se temu strokovno reče reketiranje. Ali mi plačaš "zavarovanje" (daš spisek licenc + kupiš Office 365), ali pa pridejo moje gorile in ti naredijo galamo (tržna inšpekcija).

Draconis> potem pa se bo našel kak winrar, teamviewer, wmware player ali kaj podobnega s pretečeno demo licenco oziroma licenco namenjeno domači rabi pa boš pizdakal po forumu kak prasec je inšpektor ker ti je dal kazen.... ki bi se ji lahko izognil če bi poslal MSu kar so zahtevali in nadaljeval s svojim delom.

Dejte prosim še napisat za katere firme delate. Vam bomo poslali ponudbo - ali naročite na naš SaaS "MiniReket 2.0. Cloud Edition" za 29,99 EUR/mesec, ali pa vam pošljemo tržno inšpekcijo na vrata.
Naslednji bo lokalni električar - ali ga najamete da vam preveri el. napeljavo in vam izda potrdilo, ali pa vam pošlje inšpekcijo.
Nato čistilni servis - sem prepričan da ni vse po HACCAP - če ga ne rabite se bo pa našel razlog zakaj ga.
...

A bo to pravi pristop?

Thuban ::

žal dobiš samo ponudbo za plačilo kazni.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

jukoz ::

Kakšno kazen?

Thuban ::

http://www.ris.org/uploadi/editor/13342...


Oškodovano podjetje ima v takem primeru, ko njegovo programsko opremo trgovec namesti
in proda nelegalno, pravico do odškodnine v višini do 3-kratne vrednosti neupravičeno
nameščenega programa, je pojasnil Koren. Prav tako lahko sproži kazenski postopek, saj
gre za kaznivo dejanje kršitve materialnih avtorskih pravic.

Ja, se je že dogajalo v podjetjih.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

St235 ::

Samo najprej mora prit do krsitve. In to da zasebnemu podjetju ne posredujes zeljenih informacij ne pomeni nikakrsne krsitve ne avtorskega prava ne cesa drugega.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Licenca windows (nadgradnja) - inšpekcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5712386 (7825) Pimoz
»

win 7 neki poceni keyi in nasvet win 7 v win 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
232344 (1782) jukoz
»

Inšpekcija: podatki na mreži, prenosni mediji, kriptirani podatki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5313103 (11120) noraguta
»

Piratstva v Sloveniji sicer malo manj, a BSA ni najbolj zadovoljna

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4113322 (9410) technolog
»

Enaa + računalnik brez OS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10615089 (10131) Zvezdica27

Več podobnih tem