» »

Pomoč: HP priklopna postaja in dva monitorja, kako?

Pomoč: HP priklopna postaja in dva monitorja, kako?

Gregor P ::

Imam naslednjo težave in zaenkrat še nisem našel rešitve na "interneti" (oz. straneh HP podpore) ...

Želel bi, da moj HP prenosnik, ki je priklopljen na HP priklopno postajo sam avtomatično zazna dva HP monitorja ... in začuda to vsaj pri meni ne gre (sicer očitno nisem edini kot prebiram na drugih forumih). Edino kar gre je:

1. da najprej posebej vklopim prenosnik,
2. ga priklopim v priklopno postajo na katero je prek DisplayPort vhoda priključen monitor, počakam da računalnik preklopi na sliko na ta monitor, nato zaprem pokrov prenosnika
3. na prenosnik prek DisplayPort vhoda ročno priklopim še drugi monitor in potem delujeta oba

... seveda ko enkrat vse ugasnem, moram ponovno ponoviti vse te korake od začetka.

Če zgolj prižgem vse skupaj na priklopni postaji, na katero sta priklopljena prenosni računalnik in monitor prek DisplayPort vhoda, nato drugi monitor na DisplayPort prenosnika, mi nikakor ne zazna tega drugega monitorja (priključenega na prenosnik).

Strojna oprema:
- prenosnik HP ProBook 650 (ki ima integrirano Intelovo - HD Graphics 4600 - in namensko AMD grafično kartico - AMD Radeon HD 8750M)
- priklopna postaja /docking station HP A7E32AA
- 2x monitor HP EliteDisplay241i

Programska oprema: OS Windows 10

Imam nameščene vse zadnje gonilnike ipd.

Pozna morda kdo rešitev?

P.S.: je pa res, da ko sem imel nameščene Win 7, je po večkratnih poskusih z različnimi gonilniki na koncu zadeva delovala normalno (samo sem moral preiti na Win 10, saj sicer ni pravilno deloval Wi-Fi adapter ne glede na gonilnik).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

klinker ::

Kaj ko bi en zaslon priklopu preko dvi-d :)

Gregor P ::

Torej predlagaš, da tudi drugi monitor priklopim na priklopno postajo prek DVI-D vhoda (z ustreznim adapterjem seveda; prvi je oz. ostane prek DisplayPort vhoda)?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

klinker ::

Zakaj adapter, ce imas tako na zaslonu kot na docku dvi-d. Tako da priklopis pac z dvi kablom.
Kot sem pogledal specse docka in zaslona, imata oba DP, DVI-D in VGA porte
Tako da ja, en zaslon preko DP, drugega pa na dvi...oba v dock. Vklopis laptop in zapres njegov zaslon in bi mogla oba zaslona delat, mislim da po defaultu v extended nacinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Gregor P ::

... no, ali pa kabel (ki ga seveda nisem dobil poleg, tako da mi dokupiti nekaj ne uide) :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gregor P ::

Tako sem šel po kabel in prvi vtisi ...

1. samo preklopil monitor, medtem ko je bilo vse prižgano, in je delalo

1a. ponovno zagnal računalnik in ni delalo (error code 43, kakor težave z grafično kartico; to sem sicer pri Win 7 odpravil z enim izmed gonilnikov)

1b. še enkrat zagnal in sedaj deluje ...

... večkrat sedaj nisem poskusil, ker sem ravno sredi dela, ampak vsekakor smo korak naprej tako da hvala klinker :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

klinker ::

Aha, sem mislu da si kabel dobil poleg al se ti pa kak valja kje doma.
Zgleda te driver kaj zajebava. Lahko poskusis ponovno namestit driver. Pa uninstaliraj in nato v safe mode scisti vse kar je od AMDja z driver sweper al kaj podobnega, zatem pa namesti na novo samo gonilnik, brez ostale sare ki pride zraven.
Vcasih samo posodabljanje cez obstojec driver kaj zafura in pol se pojavijo kaki bugi. Sam uninstall se vedno pusti kake packarije za sabo, zato je pametno s kakim cistilcem driverjev pocistit te ostanke.

Gregor P ::

Sem hotel najprej po "gurensk" rešit zadeve:D

Poročilo po približno dveh tednih delovanja brez da bi spremenil kakršnokoli nastavitev oz. namestil drug gonilnik: v 99,8 % se vse vklopi normalno; so pa redki trenutki, ko se ne in moram računalnik ponovno zagnati (ker nobena nastavitev ne pomaga; ko enkrat monitorja ne zazna je to to).

Tako da najbrž je res kaj z gonilnikom, a sem z rezultatom zaenkrat zadovoljen. Če bi se pa zadeva stopnjevala, se bom pa lotil tudi tega.

Še enkrat hvala klinker za pomoč:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hdmi razdelilec

Oddelek: Pomoč in nasveti
81407 (930) nonamer123
»

Ko ugasnem računalnik se mi na monitorju prikazuje tole...

Oddelek: Pomoč in nasveti
366072 (4953) ST-777
»

ATI Rage II 3D na Windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
162823 (2543) [D]emon
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486764 (6016) Janac
»

DisplayPort to DVI-D ali VGA

Oddelek: Strojna oprema
262806 (2228) Janac

Več podobnih tem